NFL Hot News: aktuální dění v NFL


NFL.cz > Hvězdní hráči NFL

Eli Manning

Eli Manning

#10 Quarterback | New York Giants

Věk: 39 let | Univerzita: Mississippi | Kariéra: 17 sezón

 • Rok 2003 (kolo: 1, celkové pořadí: 1)
 • New Orleans, Louisiana
 • 193 cm (6 stop, 4 palce)
 • 99 kg (218 liber)

Eli + Peyton.jpg

Elisha Nelson Manning se narodil 3. Ledna 1981 v New Orleans ve státě Louisiana. Eli byl nejmladším synem Archieho a Olivie Manning. Eli se chtěl stejně, jako jeho dva starší bratři Cooper a Pepton, stát fotbalovou hvězou.

Jejich otec Archie započal rodinnou fotbalovou tradici na University of Mississippi, kde hrál v letech 1967-1970 fotbal za univerzitní tým Rebels. Během 4 sezón byl 2x kandidátem na zisk Heisman trophy (cena udělovaná nejlepšímu univerzitnímu hráči). Během NFL draftu v roce 1971 si ho v 1. kole, jako 2. hráče celkově, vybrali do svého týmu New Orleans Saints. Archie během 10 let, která v New Orleans odehrál (z velké části díky svým spoluhráčům), ani jednou nepostoupil do Playoff. V letech 1978 a 1979 byl vybrán do Pro Bowlu týmu. Svou profesionální fotbalovou kariéru ukončil jako člen týmu Minnesota Vikings (1983-1984) kam přestoupil z Houstonu Oilers (1982-1983).

Pro svou nepříliš úspěšnou kariéru v NFL zůstane v paměti fotbalových fanoušků zapsán jako hvězda University of Mississippi, kde též poznal svou současnou manželku Olivii. Archie byl v roce 1989 uveden do College Football Hall of Fame (Síň slávy univerzitního fotbalu).

Přestože podstatnou část svého života strávil Archie ve světě fotbalu, nikdy nenutil své syny, aby šli v jeho stopách. Kdykoliv se ho však jeho děti přišly zeptat na fotbal, s radostí a trpělivostí jim vysvětloval, jak se tahle nejpopulárnější hra v Americe hraje. Cooper a Peyton svému otci řekli, že chtějí být, stejně jako on, slavnými univerzitními hráči. Eli byl jakožto nejmladší syn maminčin mazánek a o fotbal příliš velký zájem nejevil.

Jelikož Archie cašto cestoval, musela se o chlapce starat Olivia. Mezitím co Cooper a Peyton vyrostli a a začali se lépe vyrovnávat s nepřítomností svého otce, Eli trávil většinu času se svou matkou. Není tak divu, že od ní pochytil mnoho dobrých návyků. Nejvíce se však díky své matce naučil zachovat chladnou hlavu v krizových situacích, což mu později vyneslo přezdívku „Easy“.

Jelikož Eli nebyl příliš rychlý, ale měl silnou ruku, musel vždy, když hrál s kamarády z okolí fotbal, dělat Quarterbacka. Někdy v té době začal navštěvovat Isidore Newman High School, na které studovali a hráli fotbal za školní tým Greeniesoba jeho starší bratři. V této době ho též začalo jeho okolí porovnávat s Peytonem. Měl to však velice těžké, jelikož Peyton byl nejlepším fotbalistou, který kdy za Newman High School hrál a ve svém posledním roce byl dokonce vyhlášen fotbalistou roku.

Eli se však nenechal svým bratrem zahanbit. Svou středoškolskou kariéru zakončil s vynikajícími statistikami 7.389 naházených yardů (o 200 více než Peyton) a 89 touchdowny (o 3 méně než Peyton).Během posledních roku na škole obdržel bezpočet nabídek od amerických univerzit, které chtěli jediné, aby se stal jejich Quartrebackem.

Eli už věděl, jak proces výběru univerzity probíhá, jelikož oba jeho bratři si tímto procesem prošli několik let před ním. Nejstarší Cooper si zvolil studium na University of Mississippi, bohužel během zdravotních testů mu byla zjištěna vrozená vada páteře a lékaři mu sdělili, že pokud bude pokračovat ve své fotbalové kariéře, může časem ochrnout. Cooper se tak na základě této skutečnosti rozhodl s fotbalem skoncovat. Peyton se rozhodl pokračovat ve studiu na University of Tennessee, kde hrál fotbal za univerzitní tým Volunteers.

Eli se rozhodl pokračovat ve šlépějích svého otce a stejně jako on před si vybral studium na University of Mississippi (známou též jako Ole Miss). Jeho rozhodnutí bylo do značné míry ulehčeno tím, že hlavní trenérem Ole Miss Rebels se stal David Cutliffe, který jakožto ofenzivní koordinátor Tennesse Volunteer pomohl vylepšit hru jeho bratru Peytonovi.

Během 4 let, které za Rebels odehrál, naházel 10.119 yardů, 81 TD a 35 interceptions.

Za výkony ve své seniorské poslední sezóně na univeritě získal Maxwell Award (cena udělovaná nejlepšímu univerzitnímu hráči), Johny Unitas Golden Arm Award (cena udělovaná nejlepšímu seniorskému quarterbackovi) a skončil na 3. místě v hlasování o Heisman Trophy (cena udělovaná nejužitečnějšímu univerzitnímu hráči).

V roce 2004 byl během NFL draftu vybrán v 1. kole, jako 1. hráč celkově, týmem San Diego Chargers. Nicméně Eli již několik dní před začátkem draftu veřejně prohlásil, že pokud si ho San Diego vybere, do svých řad, nebude za ně hrát. Chargers se na základě tohoto prohlášení domluvili s New Yorkem Giants, kteří draftovali jako 4. celkově Quarterbacka Philipa Riverse, na výměně. Chargers obdrželi od Giants za Eli Manninga, Philipa Rivesre spolu s 3.draft picky (3. právo volby vroce 2004, 1. a 5. právo volby v roce 2005).

V roce 2008 se oženil se svou přítelkyní Abby Mcgrew, s kterou začal chodit už na univerzitě. Dne 21. května 2011 se jim narodila dcera Ava Frances Manning.

 • Rok 2003 (kolo: 1, celkové pořadí: 1)
 • New Orleans, Louisiana
 • 193 cm (6 stop, 4 palce)
 • 99 kg (218 liber)

Eli manning - NFL.jpg

Eli Manning se narodil do fotbalové rodiny. Jeho otec Archie strávil většinu své profesionální kariéry v týmu New Orleans. Dvakrát byl vybrán do Pro Bowlu, výraznějšího úspěchu však nedosáhl. Eliho starší bratr Peyton dovedl svůj tým Indianopolis Colts v roce 2007 k vítězství Super Bowlu XLI, čtyřikrát byl zvolen NFL MVP (rekord NFL) a je mnohými odborníky považován za jednoho z nejlepších Quarterbacků všech dob.

Eli Manning byl v roce 2004 během NFL draftu vybrán v 1. kole, jako 1. hráč celkově, týmem San Diego Chargers. Nicméně Eli již několik dní před začátkem draftu veřejně prohlásil, že pokud si ho San Diego vybere do svých řad, nebude za ně hrát. Chargers se na základě tohoto prohlášení domluvili s New Yorkem Giants na výměně. Chargers obdrželi od Giants za Eli Manninga, QB Philipa Riverse (kterého Giants draftovali jako 4. celkově) a právo volby v 3. kole NFL draftu 2004, právo volby v 1. a 5. kole NFL draftu 2005.

V roce 2007 dovedl Giants do Super Bowlu XLII, v kterém porazili favorizované New England Patriots (kteří během celé sezóny nepoznali hořkost porážky) 17-14. Eli byl za svůj výkon (19/34, 255 yardů 2 Td a 1 Int) zvolen Super Bowl MVP.

Manning se 6. dubna 2009 dohodl s Giants na 6 letém prodloužení svého kontraktu na $97.5 milionů, což ho činí jedním z nejlépe placených hráčů NFL.

2004 Nováčkovská sezóna

Eli Manning byl v roce 2004 během NFL draftu vybrán v 1. kole, jako 1. hráč celkově, týmem San Diego Chargers. Nicméně Eli již několik dní před začátkem draftu veřejně prohlásil, že pokud si ho San Diego vybere do svých řad, nebude za ně hrát. Chargers se na základě tohoto prohlášení domluvili s New Yorkem Giants na výměně. Chargers obdrželi od Giants za Eli Manninga, QB Philipa Riverse (kterého Giants draftovali, jako 4. celkově) a právo volby v 3. kole NFL draftu 2004, právo volby v 1. a 5. kole NFL draftu 2005.

Eli měl šanci stát se startujícím Quarterbackem Giants hned od svého příchodu do klubu. Nicméně během přípravného kempu se mu vůbec nedařilo, fumbloval snapy ,nenacházel volné receivery, a tak dal trenér New Yorku Tom Coughlin nakonec přednost zkušenému veteránovi a bývalému dvojnásobnému MVP ligy (1999, 2001) Kurtu Warnerovi.

Giants vstoupili do sezóny ve výborné formě. V úvodním utkaní sice podlehli Eagles 17-31 (Eli ke konci 4. čtvrtiny vystřídal Warnera. Ná své konto si připsal 66 naházených yardů, 1 sack a 1 fumble), v následujících 4. utkáních nepoznali hořkost porážky. New York však spolu se zraněním DE Mike Strahanem, který si utrhl prsní sval, přišli o svou vynikající formu. Po prohrách s Bears a Cardinals v 9. a 10. týdnu sezóny se Coughlin rozhodl k radosti většiny fanoušků Ginats nahradit Warnera Eli Manningem.

Manning zaznamenal svůj první start v Národní Fotbalové Lize v 11. týdnu sezóny v utkání proti Atlantě Falcons. Mannigovi se však zápas, v kterém Giants podhlei Falcons 10-14 vůbec nepovedl, na své konto si připsal pouhých 162 yardů 1 TD ( 6-yardový pas na TE Jeremy Shockeyho) a 2 Interceptions.

V následujících utkáních proti Eagles, Redskins a Ravens podával Manning stejně špatné (někdy dokonce horší) výkony. V zápase proti Ravens byl dokonce střídán Warnerem, když zkompletoval pouhé 4 pasy a naházel 2 Interceptions. Po těchto slabých výkonech začali mnozí odborníci a fanoušci spekulovat o tom, jestli angažování Manninga nebylo chybou.

Své první vítězství NFL zaznamenal až v posledním utkání sezóny, 3 touchdowny přispěl k vítězství Giants nad Cowboys 28-24.

Manning během sezóny odehrál 9 zápasů (7 jako starter), během kterých naházel 1.043 yardů, 6 TD a 9 Interceptions.

Giants zakončili sezónu s bilancí 6-10 na 2. místě v divizi NFC East, což nestačilo na postup do Playoff.

2005 Naplnění očekávání

Na vzdory nepovedené loňské sezóně se Tom Coughlin rozhodl dát svému mladému Quatebackovi šanci a učinil Manninga pro nadcházející rok starting Quartebackem.

V úvodních dvou utkáních nad Cardinals a Saints dokázali Giants bezproblémů zvítězit. V 3. týdnu sezóny cestovali Giants do San Diega. Fanoušci Chargers nezapomněli na Manningovo vyjádření z minulého roku, Eli se před draftem nechal slyšet (San Diego tehdy vlastní právo 1. volby a Manning byl 1. draftu), že pokud si ho San Diego vybere, nebude za ně hrát (Chargers ho nakonec draftovali, ale v zápětí ho vyměnili do New Yorku za Philipa Riverse) a při každém dotyku s míčem na něho hlasitě bučeli.

Eli si však z jejich bučení nic nedělal a odehrál jeden z nejlepších zápasů své kariéry. Jeho 352 naházených yardů a 2 TD však nakonec na vítězství nestačily. Obrana Giants nebyla schopná zastavit běhovou hru Chargers, vedenou Ladainianem Tomlinsonem, který 192 naběhanými yardy a 3 TD, dovedl Chargers k vítězství nad Giants 23-45.

V následujícím utkání přivítali Gianst na svém hřišti St. Louis Rams. Manning přispěl 4. touchdowny (nejvíce v kariéře)k vítězství Giants 44-24. V 7. týdnu sezóny se Giants střetli s Denverem Broncos. Manning v posledních vteřinách utkání 5 yardovým touchdownem na Amani Toomera zajistil New Yorku těsné vítězství 24-23. V 10. týdnu sezóny v utkání proti Minnesotě Vikings si Manning vybral slabou chvilku, když naházel 4 Interceptions a Giants tak podlehli Vikings 21-24.

Manning během svého prvního roku, v kterém odehrál všech 16 zápasů jako starting Quarterback Giants, podával výborné výkony a umlčel tak všechny kritiky z loňské sezóny. Během sezóny zkompletoval 294/557 přihrávek pro 3.762 yardů, 24 TD a 17 Interceptions. Ofenzíva New Yorku pod jeho vedením skórovala 422 bodů (nejvíce skórovaných bodů za sezónu od roku 1963).

Giants zakončili základní část NFL s bilancí 11-5 na 1. místě v divizi NFC East a postoupili do Playoff.

Ve Wild Card Playoff se na domácím hřišti střetli s Carolinou Panthers, kterým podlehli 23-0. Poprvé po 25 letech nedokázal domací tým v playoff skórovat žádný bod. Manningovi se zápas vůbec nepovedl, naházel pouhých 113 yardů a 3 Interceptions.

2006 Manning Bowl

V úvodním utkání sezóny 2006 se Eli poprvé v kariéře utkal se svým bratrem Peytonem, který je Quarterbackem Indianopolisu Colts. Tento „bratrovražedný souboj“ překřtila média na tzv. „Manning Bowl“. Z vítězství se nakonec radoval Peyton. Jeho Colts porazili Giants těsným rozdílem 26-21.

Následující týden si Giants spravili chuť, když prohrávali na začátku 4. čtvrtině se svým divizním rivalem Philadelphii Eagles o 17 bodů, zdálo se být o osudu utkání rozhodnuto. Giants dokázali stav utkaní vyrovnat a vynutit si prodloužení, v kterém Manning 31-yardovou TD přihrávkou na WR Plaxico Burresse završil svůj vynikající výkon (31/43 ,371 yardů, 3 TD a 1 Int.) a dovedl Giants k heroickému vítězství 30-24.

Po první polovině základní části se Giants pyšnili rekordem 6-2. Bohužel na začátku druhé poloviny sezóny přišli Giants díky zranění o 2 klíčové hráče WR Amani Toomer a o LT Luke Petitgouta, který si zlomil nohu. Díky těmto zraněním a Mannigově nepříliš dobrých výkonech prohráli Giants 4 utkání v řadě.

Manning se rozpomněl na své vynikající výkony z první poloviny sezóny až v 14. týdnu, v kterém 3 touchdowny dopomohl k vítězství Giants nad Carolinou Panthers 27-13. New York následující 2 utkání se Saints a Eagles prohrál.

Nepovedenou sezónu, během které fanoušci žádali halvu hlavního trenéra Toma Coughlina, zachránil v posledním týdnu základní části RB Tiki Barber, který 234 naběhanými yardy a 3 touchdowny zajistil vítězství Giants nad Washingtonem Redskins 34-28.

Giants díky tomuto vítězství zakončili sezónu s vyrovnanou bilancí 8-8 na 3. místě v divizi NFC East, což stačilo na postup do NFC Wild Card Playoff, v kterém podlehli těsným rozdílem (Manning 16/27, 161 yardů, 2 TD a 1 Int) 23-20 Philadelphii Eagles.

Manning během sezóny zkompletoval 301/522 přihrávek pro 3.244 yardů, 24 touchdownů a 18 interceptions.

2007 Super Bowl XLII

V úvodním utkání sezóny, i přes vynikající výkon Manninga (28/41, 312 yardů, 4 TD a 1 Int.), podlehli Giants Dallasu Cowboys 35-45. Následující týden, hlavně díky špatnému výkonu obrany, podlehli týmu Green Bay Packers 35-13. Obrana Giants si takříkajíc „zdravě naštvala“ a následujicíci neděli v utkání proti Redskins zaznamenala neuvěřitelných 12 sacků (což se v historii NFL povedlo pouze 4 týmům) a velkou měrou tak přispěla k vítězství Giants 16-3, čímž nastartovala New Yorskou 6 zápasovou šňůru neporazitelnosti, která zahrnovala i vítězství v historicky prvním zápase NFL, který se hrál mimo Severní Ameriku tzv. International series game (která se hraje v Londýně ve Wembley) nad Miami Doplphins 13-10.

Po týdnu volna Giants opět podlehli svému diviznímu rivalovi Dallasu Cowboys (Manning 23/34, 236 yardů, 1TD, 2 Int.) 20-31. Po této prohře spolumajitel Giants John Mara veřejně zpochybnil Manningovu schopnost dovést tým k výraznějšímu úspěchu.

Následující týden dovedl Manning (283 yardů, 1 TD, 0 Interceptions) Giants k důležitému vítězství 16-10 nad Detroitem Lions, kteří byli spolu s Gianst vážným uchazečem o poslední postupové místo do Playoff vkonferenci NFC . O 7 dní později v utkání, v kterém New York podlehl Minnesotě Vikings 17-41 naházel 4 intercpetions (3 vrácené do TD) a hlasy jeho kritiků se opět rozezněly napříč celým velkým jablkem.

V 16. týdnu sezóny si Giants vítězstvím (díky vynikající běhové hře) nad Buffalem Bills 38-21 zajistili postup do Playoff.

V posledním zápase základní části se Giants střetli s dosud neporaženými New England Patriots. Jelikož měl New York jistý postup, média spekulovala o tom jestli Coughlin nechá odpočívat své hvězdy a do hry pošle náhradníky. Coughlin se však rozhodl poslat do zápasů svou základní sestavu. Giants nakonec podlehli favorizovaným Patriots (Manning 22/32, 251 yardů, 4 TD, 1 INT) 35-38. New England v tomto utkání zaznamenali několik rekordů. Tom Brady hodil svůj 50. TD v sezóně (rekord NFL v počtu hozených TD za sezónu), WR Randy Moss zachytil 23. TD v sezóně (rekord NFL v počtu zachycených TD za sezónu).

Manning během sezóny zkompletoval 297/529 přihrávek pro 3.336 yardů, 23 TD a 20 Int.

Giants zakončili sezónu s bilancí 10-6 na 2 místě v divizi NFC East a postoupili do Playoff.

Ve Wild Card Playoff porazili Giants Tampu Bay Buccaneers (Manning 20/27, 185 Yds, 2 TD) 24-14. Následující týden si v Divisional Playoff poradili s Dallasem Cowboys (Manning 12/18,163 yardů, 2 TD) 21-17. V NFC Conference Championship Playoff porazili v prodloužení Green Bay Packers 23-20 a probojovali se tak do Super Bowlu XLII, v kterém se střetli z dosud neporaženými New England Patriots.

V době, kdy dokonce utkání zbývaly 2:42 vteřin, prohrávali Giants s favorizovanými Patriots 14-10 Manning dokázal 85 yardů dlouhým drivem dovést svůj tým k vítěznému touchdownu. Klíčová hra celého Super Bowlu se odehrál na 44 yardové linii Giants v momentě, kdy měl New York před sebou 3rd and 5, Manning se dokázal vyhnout několika sackům a dlouhou přihrávkou najít Davida Tyreeho, který dokázal pomocí své helmy míč zachytit a získat tak pro Ginats novou sérii downů. O 4 hry později dokázal 13 yardovou přesnou přihrávkou najít v endzóně volného Plaxica Burresse, který 35 sekund před koncem zápasů zajistil vítězství Giants nad Patriots 17-14.

Manning byl za svůj výkon 19/34, 255 yardů, 2 TD a 1 Int. vyhlášen Super Bowl MVP. Velký podíl na zisku 3. Super Bowlu v historii klubu měla i obrana Giants (zvláště pak DE Justin Tuck – 2 sacks, 6 tackles, 1 FF), která dokázala 5 sackovat MVP sezóny Toma Bradyho a po celý zápas na něho vytvářela enormní tlak.

2008 Pro Bowl

Manning během základní části NFL zkompletoval 289/479 přihrávek pro 3.238 yardů, 21 TD, 10 interceptions a za své výkony byl poprvé v kariéře vybrán do Pro Bowlu.

Eli dovedl Giants po 4. v řadě (od roku 2005, v kterém se stal startujícím Quarterbackem New Yorku) do Playoff. Jediný Quarterback, který do té doby dovedl svůj tým 4x v řadě do Playoff byl jeho bratr Peyton Manning. Giants v Divisional Playoffs podlehli Philadelphii Eagles (Manning 15/29, 169 Yds, 2 Int.) 23-11.

2009 Lukrativní kontrakt +statisticky nejlepší sezóna v kariéře

Manning se 6. dubna 2009 dohodl s Giants na 6 letém prodloužení svého kontraktu na $97.5 milionů. Prožil staticky nejlepší rok v kariéře. Během sezóny zkompletoval 317/509 přihrávek pro 4.021 yardů (nejvíce v kariéře), 27 TD a 14 Interceptions.

Giants zakončili sezónu s bilancí 8-8 na 3. místě v divizi NFC East a nepostoupili do Playoff.

2010 Manning Bowl II

Eli se v roce 2010 v 2. týdnu sezóny již po druhé ve své kariéře střetnul se svým bratrem, Quarterbackem Indianopolisu Colts, Peytonem Manningem v tzv. „Manning Bowlu II.“ Z tohoto souboje opět vyšel vítězně Peyton. Giants podlehli Colts 14-38.

Eli Manning během sezóny naházel 4.002 yardů, 31 TD (nejvíce v kariéře) a 25 Interceptions (nejvíce v kariéře).

Giants zakončili sezónu s rekordem 10-6 na 2. místě v divizi NFC East, což na postup do Playoff nestačilo.

NFL Ocenění

 • Pro Bowl (2008)
 •  Super Bowl XLII champion
 •  Super Bowl XLII MVP (2008)
 • Rok 2003 (kolo: 1, celkové pořadí: 1)
 • New Orleans, Louisiana
 • 193 cm (6 stop, 4 palce)
 • 99 kg (218 liber)

Eli Manning - university.jpg

Eli Manning odehrál za univerzitní tým Ole Miss Rebels čtyři sezóny (2000-2003), během kterých zkompletoval 829/1,363 přihrávek pro 10,119 yardů, 81 touchdownů a 35 Interceptions

V roce 2003 (ve své poslední sezóně na univerzitě - senior), získal za své výkony řadu ocenění, Maxwell Award (cena udělovaná nejlepšímu univerzitnímu hráči), Johny Unitas Golden Arm Award (cena udělovaná nejlepšímu univerzitnímu seniorskému quarterbackovi) a skončil třetí v hlasování o Heisman Trophy (cena udělovaná nejužitečnějšímu univerzitnímu hráči) za wide receiverem Larry Fitzgeraldem a quarterbackem Jasonem Whitem.

Manning během své univerzitní fotbalové kariéry vyrovnal, nebo překonal řadu rekordů.

Univerzitní kariéra podrobně


2000 Freshman

Eli si za místo svého studia vybral University of Mississippi (známou též, jako Ole Miss), na které v letech (1968 – 1970) studoval a hrál fotbal za tým Rebels jeho otec Archie Manning, který byl v roce 1989 uveden do College Football Hall of Fame (Univerzitní fotbalové síňe slávy).

Eli většinu své nováčkovské sezóny v dresu Rebels strávil jako náhradník startujícího Quarterbacka Romaro Millera. Rebels zakončili sezónu s bilancí 7-5 a vybojovali si tak právo střetnout se v Music City Bowlu s týmem West Virginia Mountaineers. Rebels prohrávali na začátku čtvrté čtvrtiny 49-16 a tak se trenér David Cutcliffe rozhodl poslat do hry Manninga, který podal úžasný výkon. Jeho 167 naházených yardů a 3 touchdowny bohužel nakonec na vítězství nestačili. Nicméně Manning dokázal během jedné čtvrtiny přesvědčit každého fanouška Ole Miss, že je to on, kdo je budoucím vůdcem Rebels.

2001 Sophomore

Manning byl jmenován starting Quarterbackem Rebels. Ole Miss měli vynikající vstup do sezóny, z úvodních 7 utkání prohráli jediné. V 8. týdnu sezóny se Ole Miss Rebels střetli v jednom z nejpamátečnějších utkání univerzitního fotbalu s týmem Arkansas Razorbacks. Zápas nakonec až v sedmém prodloužení rozhodl ve svůj prospěch Arkansas. Manning v tomto utkání naházel 312 yardů a 6 touchdownů.

Rebels po prohře s Arkansasem prohráli ve dvou z následujících tří utkání a zakončili sezónu s bilancí 7-4. Manning během sezóny naházel 2.948 yardů, 31 TD a 9 Interceptions.

2002 Junior

Začátek sezóny 2002 zastihl Rebels ve vynikající formě, z šesti úvodních utkání prohráli pouze jediné. Byla to opět druhá polovina sezóny, v které se Ole Miss přestalo dařit. Rebels zakončili průměrnou sezónu s vyrovnanou bilancí 6-6, což stačilo na účast v Independence Bowlu, v kterém Rebels porazili Nebrasku 27-23.

Eli prožil další vynikající sezónu, během které naházel 3.401 yardů, 21 TD a 15 Interceptions. O Manninga v té době projevili velký zájem většina skautů Z Národní Fotbalové Ligy. Eli si dlouho rozmýšlel, jestli se má účastnit NFL draftu nebo zůstat ještě jeden rok na univerzitě. Nakonec se rozhodl si svá studentská léta v dresu Rebels ještě o jeden rok prodloužit. K jeho rozhodnutí, zůstat na univerzitě, do velké míry přispěl i fakt, že toho roku byli na draftu k dispozici velice dobří Quarterbaci (Carson Palmer , Byron Leftwich a Rex Grossma), což by znamenalo, že by byl Eli draftován ke konci 1. kola.

2003 Senior

Manning v poslední sezóně na Univerzitě dovedl Rebels k bilanci 10-3 a vítězství 31-28 nad Oklahoma State Cowboys v Cotton Bowlu.

Manning během sezóny naházel 3.600 yardů, 29 TD a 10 Interceptions. Za své výkony obdržel Maxwell Award (cena udělovaná nejlepšímu univerzitnímu hráči), Johny Unitas Golden Arm Award (cena udělovaná nejlepšímu seniorskému quarterbackovi) a skončil na 3. místě v hlasování o Heisman Trophy (cena udělovaná nejužitečnějšímu univerzitnímu hráči).

Manning Během 4 let (3 roky, jako starter), které za Rebels odehrál, naházel 10.119 yardů, 81 TD a 35 Interceptions. Stanovil rekord Ole Miss v počtu zápasů, v kterých skóroval minimálně 1 passing TD (16) a rekordu v počtu zápasů, v kterých naházel minimálně 200 yardů (11).

Univerzitní ocenění


 • Maxwell Award (2003)
 • Johny Unitas Golden Arm Award (2003)
 •  First Team All-America (2003)
 • Rok 2003 (kolo: 1, celkové pořadí: 1)
 • New Orleans, Louisiana
 • 193 cm (6 stop, 4 palce)
 • 99 kg (218 liber)

Eli Manning - ocenění.jpg

NFL Ocenění

 • Pro Bowl (2008)
 • Super Bowl XLII champion
 • Super Bowl XLII MVP (2008)

Univerzitní ocenění

 • Maxwell Award (2003)
 • Johny Unitas Golden Arm Award (2003)
 • First Team All-America (2003)

Představujeme:

Aaron Rodgers

Aaron Rodgers

Tým: Packers (#12)
Pozice: Quarterback
Draft v roce: 2004


Víte, co je?

Pojem: Rush

Ofenzivní akce, při které se tým snaží dostat míč dopředu tím, že některý hráč běží s míčem. Na rozdíl od „pass offense“ není během rushe míč hozen dopředu… Rush

Víte, co je?

Fanoušci s nejvíce body za červenec 2020:

+++ | off-line 0 bodů
0000Dunik13 | off-line 0 bodů
000 AndyGal | off-line 0 bodů
000 Bedyk | off-line 0 bodů
gaučový odborník | off-line 5020×
formic | off-line 4975×
Ježour | off-line 4533×
DebiQue | off-line 4495×
PS4

Šéfredaktor na Twitteru:

Doktor na Twitteru:

PS4