NFL.cz > Novinky a aktuality Velikost textu

Alex Smith nebude hrát v zápase proti Bears

pondělí 19. listopadu 2012, 21:48 Starting quarterback San Francisca 49ers – Alex Smith – nebude hrát v dnešním zápase proti Chicagu Bears. Smith, který utrpěl v minulém zápase otřes mozku, neprošel finálními pootřesovými testy. Na jeho místo nastoupí za pár hodin Colin Kaepernick.

Alex Smith nebude hrát v zápase proti Bears Colin Kaepernick bude startovat v dnešním zápase proti Bears

Smith utrpěl otřes mozku minutu před koncem první čtvrtiny, když běžel po levé straně s míčem a snažil se zalehnout na zem těsně před linebackerem Rams – Jo-Lonnem Dunbarem, avšak padal proti němu zády napřed a Dunbar jej zasáhl ze zadu do oblasti krku. Smith pokračoval ve hře a ve druhé čtvrtině hodil dokonce 14yardový touchdown na Michaela Crabtreeho, ale v následujícím drivu byl nahrazen Colinem Kaepernickem. Smith odešel těsně před koncem poločasu do kabin a do zápasu se již nevrátil.

Smith sice absolvoval po čtyři dny tréninky v černém trikotu, který dává spoluhráčům najevo, že jej nesmí fyzicky kontaktovat, ale před několika hodinami nedostal od neurologa povolení hrát. „Zkoušel to, ale nedokázal překonat poslední překážku,“ prozradil jeden ze zdrojů obeznámený s celou situací.

Chicago bude dnes proti 49ers hrát rovněž bez svého starting quarterbacka – Jaye Cutlera. Stejně jako Smith utrpěl lídr Bears v minulém zápase proti Texans otřes mozku. K osudovému okamžiku došlo před koncem prvního poločasu, kdy Bears čelili třetímu downu na vlastní 27yardové linii. Chicago se postavilo do shotgun formace. Cutler se ocitl pod tlakem, ale vyběhl z pocketu směrem k endzóně Texans. Po pár uběhnutých yardech přihrál pro zisk prvního downu míč na krátkou vzdálenost do rukou Matta Forteho, avšak záhy poté, kdy míč odhodil, schytal od Dobbinse tvrdý hit do helmy. Linebacker Texans byl sice za svůj zákrok potrestán penaltou unnecessary roughness, ale Cutler byl podle názoru rozhodčích v době, kdy hodil přihrávku, za line of scrimmage, což je také proti pravidlům. Obě penalty se tedy vynulovaly. Cutler byl schopný dohrát poločas. Během přestávky lékaři zjistili, že utrpěl otřes mozku, a musel být nahrazen Jasonem Campbellem. Dobbins byl za zákrok na Cutlera dodatečně potrestán pokutou ve výši 30.000 dolarů.

Na pozici starting quarterbacka Bears bude dnes startovat náhradní quarterback Jason Campbell. Bývalý quarterback Oaklandu Raiders si proti 49ers připíše na své konto první start po více než roce. „Každý ví, že když jste nějakou dobu nehráli, nebudete hrát jako Peyton Manning,“ řekl Campbell. „Musíte dělat vše, co je ve Vašich schopnostech. V pondělí nás čeká těžký soupeř. Nikdo neřekl, že to bude jednoduché, ale musím jít a bojovat a hrát jako celek. V takovémto zápase musíte dát do toho vše. Máme k 49ers a k tomu, co dělají, především v defenzívě, značný respekt. To byl jeden z hlavních důvodů, proč byli loni ve finále konference NFC. Víme, že to bude chtít totální týmový výkon.“

autor: Bohumil Rajchl

Komentáře ke článku (celkem 15)

14626 Nerazzurro napsal před 94 měsíci:
počkej on je vyhrál Smith? já myslim že defense. Smith v životě neotočil zápas ...
14591 rach napsal před 94 měsíci:
Holding beru jako součást hry. Ale nesportovní chování, nebo zbytečná tvrdost to má letos SF tak 2x na zápas (zas si nepamatuju všechno ale těch penal je dost).
14590 lou kubino napsal před 94 měsíci:
:D to s tou helmou som nevidel..je pravda ze penalty,hlavne tie co daju superovi automatic 1st down su pre tim najhorsie..ja to zazivam pri Oaklande casto,aj ked uz si davaju vacsi pozor..napriklad super ide 2&8..my ho sackujeme 4yardy za LOS..bomba,a zrazu penalta nejaky nezmysel ako holding a namiesto 3&12 je to 1&10

Pro vkládání komentářů se, prosím, přihlaste kliknutím zde.


Představujeme:

Julius Peppers

Julius Peppers

Tým: Bears (#90)
Pozice: Defensive End
Draft v roce: 2001


Julius Peppers byl v roce 2002 během NFL draftu vybrán v 1. kole, jako 2. hráč celkově, týmem Carolina Panthers. Peppers měl raketový vstup do světa profesionálního… Více informací o hráčovi

Víte, co je?

Pojem: Trade

Výměna hráčů mezi týmy. V NFL není zvykem, jako například ve fotbale, hráče kupovat. Trade

Víte, co je?

Fanoušci s nejvíce body za srpen 2020:

+++ | off-line 0 bodů
0000Dunik13 | off-line 0 bodů
000 AndyGal | off-line 0 bodů
000 Bedyk | off-line 0 bodů
gaučový odborník | off-line 5020×
formic | off-line 4979×
Ježour | off-line 4533×
DebiQue | off-line 4507×
PS4

Šéfredaktor na Twitteru:

Doktor na Twitteru:

PS4