NFL Hot News: aktuální dění v NFL

NFL.cz > Novinky a aktuality Velikost textu

Buccaneers porazili ve čtvrtečním zápase Vikings

pátek 26. října 2012, 15:00 Tampa Bay Buccaneers porazila ve včerejším zápase Minnesotu Vikings poměrem 36:17. Vikings poznali poprvé v letošní sezóně na domácím hřišti hořkost porážky. Velký podíl na vítězství Bucs měl Doug Martin. Třiadvacetiletý running back, kterého si Buccaneers vybrali do svého týmu v prvním kole letošního draftu, zaznamenal ve včerejším zápase 214 yardů, (135) běhových a 2 touchdowny. „Byla to opravdu zábava. Nebudu lhát,“ pronesl po zápase Martin.

Buccaneers porazili ve čtvrtečním zápase Vikings Doug Martin naběhal 135yardů a skóroval 2 touchdowny

Buccaneers se ujali vedení

Po sérii puntů na obou stranách skórovali první body zápasu Buccaneers. Když Buccaneers čelili druhému-a-10 na vlastní 42yardové linii, předal Freeman míč Martinovi. Running back Tampy Bay si trpělivě počkal, až mu ofenzivní lajna odblokuje protihráče, našel si volné místo k běhu a 41yardovým sprintem po levé straně hřiště doběhl až na 17yardovou linii Vikings, kde jej tackloval cornerback Chris Cook. O pár chvil později proměnil Connor Barth 28yardový field goal.

Jelikož ofenzíva Vikings nebyla schopná po touchdownovém drivu Buccaneers získat ani jeden první down, musela jít Minnesota puntovat z vlastní 8yardové linie. Kicker returner Buccaneers – Roscoe Parrish – nedokázal na polovině hřiště zachytit z puntu míč, ale nakonec jej jako první zalehl na zemi a udržel tak svůj tým na míči. Buccaneers čelili třetímu-a-10 na 48yardové linii Minnesoty. Freeman si stoupl do shotgun formace. Ocitl se sice pod velkým tlakem obránců Vikings, ale dokázal pro zisk 26 yardů přihrát míč na Vincenta Jacksona, který míč zachytil ve výskoku mezi třemi hráči Minnesoty. Po zachycené 9yardové přihrávce Douga Martina a 10yardové přihrávce Dallase Clarka se Buccaneers ocitli na 1yardové linii Vikings. Freeman zakončil celý drive 1yardovým play-action pasem na v endzóně zcela volného fullbacka Erika Loriga. Tampa Bay vedla ve čtvrté minutě úvodní čtvrtiny nad Minnesotou poměrem 10:0.

„Je vždy skvělé, když dobře začnete v takovém prostředí, jako je tohle,“ řekl po zápase quarterback Josh Freeman. „Myslím si, že Vám to v průběhu zápasu usnadní spoustu věcí.“

Fumble Simpsona a Ponderova chirurgicky přesná touchdownová přihrávka

V posledních dvou minutách první čtvrtiny se hrubé chyby dopustil wide receiver Vikings – Jerome Simpson. Simpson zachytil krátkou přihrávku Christiana Pondera, ale míč mu z rukou vyrazil defensive end Michael Bennet a pro Tampu jej získal Mason Foster. Buccaneers přetavili Simpsonův fumble v 40yardový field goal Connora Bartha

V desáté minutě druhé čtvrtiny se konečně probudila trápící se ofenzíva Vikings. Ponder přihrál na vlastní 20yardové linii míč na screen do rukou Percyho Harvina. Wide receiver Minnesoty využil bloků svých spoluhráčů a 32yardovým sprintem po levé straně hřiště dostal míč na 48yardovou linii Tampy. Vikings čelili o pár akcí později třetímu-a-6 na 18yardové linii Tampy Bay. Christian Ponder našel chirurgicky přesnou 18yardovou přihrávkou u levé strany endzóny Percyho Harvina. Míč proletěl těsně kolem cornerbacka Erica Wrighta a přistál přesně do Harvinových rukou. Stav utkání byl po tomto nádherném momentu 13:7 pro Buccaneers.

Fumble Petersona a nádherný touchdownový catch Mika Williamse

Když Vikings čelili v osmé minutě druhé čtvrtiny prvnímu downu na vlastní 30yardové linii, předal Ponder míč Adrianu Petersonovi. Running back Vikings se po pár yardech snažil pomocí otočky zbavit safetyho Marka Barona, ale přiběhl k němu Ronde Barber a vyrazil mu z rukou míč, který získali Buccaneers na 37yardové linii Vikings. Buccaneers se pomocí 16yardového běhu Douga Martina, 13yardové přihrávce na Dallase Clarka a 6yardovém běhu Douga Martina dostali až na 3yarodovu linii Minnesoty, kde čelili třetímu-a-3. Freeman hodil míč do pravého roku endzóny, kde jej Mike Williams zachytil ve výskoku nad hlavou cornerbacka Joshe Robinsona. Williams dokázal dostat obě nohy do hřiště a skóroval druhý touchdown Buccaneers. Tampa zvýšila svůj náskok na 20:7. V závěru druhé čtvrtiny proměnil 51yardový field goal Blair Walsh. Po prvním poločase vedli Bucs nad Minnesotou za stavu 20:10.

64yardový touchdown Douga Martina a Adriana Petersona a dlouhý drive Bucs

Buccaneers zvýšili úvodním drivem svůj náskok na rozdíl 17 bodů. Freeman hodil při druhém downu screen na levou stranu hřiště na Douga Martina. Martin využil bloků svých spoluhráčů a pomocí své rychlosti se prosmýkl kolem obránců Vikings a po 64yardovém sprintu doběhl až do endzóny. „On je velkou zbraní našeho týmu,“ prohlásil Ronder Barber po zápase o Dougu Martinovi. „Tak mladý kluk s takovou vision a trpělivostí, jakou má jako running back, to je vážně ohromující.“

V osmé minutě třetí čtvrtiny proměnil Connor Barth 38yardový field goal a změnil skóre zápasu na 30:10 pro Vikings. Po následném výkopu předvedl své umění Adrian Peterson. Hvězda Minnesoty převzala míč od svého quarterbacka a 64yardovým během po pravé straně hřiště doběhla až do endzóny. Vikings snížili po této nádherné Petersonově akci stav utkání na 30:17 a měli tak teoretickou šanci na zvrat v zápase.

Na začátku závěrečné čtvrtiny předvedla Tampa dlouhý devět minut trvající 87yardový drive skládající se z 16 akcí, který zakončil Doug Martin 1yardovoým touchdownovým během. Jelikož se ofenzíva Vikings již na nic nezmohla, zvítězili Buccaneers v Minnesotě za stavu 36:17. „Hráči se lépe sžívají s tím, co děláme, a také mezi sebou,“ řekl po zápase hlavní trenér Buccaneers – Greg Schiano. „Zlepšujeme se, a to je to, co musíte dělat.“

autor: Bohumil Rajchl