NFL Hot News: aktuální dění v NFL


NFL.cz > Novinky a aktuality Velikost textu

Co nám přinesla NFL – 21. týden

čtvrtek 31. května 2018, 16:00 Do Čech a na Moravu dorazily tropické teploty. A na NFLcz přilétá další souhrn novinek. Co nám přinesl tento "okurkový" týden? Dočtete se na následujících pár řádcích.

Co nám přinesla NFL – 21. týden

Mychal Kendricks propuštěn z Eagles

Jeden z kvalitnějších linebackerů byl propuštěn svým zaměstnavatelem. Mychala Kendrickse si Eagles vybrali v roce 2012 v druhém kole jako 46. celkový výběr. Během kariéry se stal poměrně výrazným pilířem obrany Eagles. V průběhu sezony 2016 pocítil mírné snížené počtu snapů a v off-season sezony 2017 požádal o trade. Vedení Eagles to ovšem zavrhlo a Kendricks tak ještě odehrál veleúspěšný rok 2017, který vedl až k zisku SuperBowlu. V posledním utkání proti Patriots si připsal čtyři solo tackly. Propuštění se poměrně očekávalo vzhledem k nabitému rozpočtu týmu z Philadelphie.

kendricks.jpg

Hunter Henry a Paul Worrilow zranění na kempu

Tréninkové kempy NFL skoro ani nezačaly a už tu máme první zprávy o zraněních. Bohužel pro fanoušky Chargers a Eagles jsou to zranění velmi vážná. Hunter Henry a Paul Worrilow si totiž při tréninku přetrhli přední zkřížený vaz a sezona 2018 pro ně tedy bohužel skončila. Pro Chargers je absence Henryho veliká ztráta. Tento výborný tight-end mohl výrazně pomoci Phillipu Riversovi a celému útoku týmu z LA. Worrilow bude Eagles chybět především ve special týmech. 

henry&worrilow.jpg

Christian Hackenberg vytradován do Raiders

Nadějný quarterback, kterého si Jets vybrali v roce 2016 jako 51. pick celkově, opouští svého původního zaměstnavatele. Jets nad ním asi definitivně zlomili hůl a pochopili, že z toho kvalitního QB Penn State asi NFL hvězda nebude. Raiders za něj poslali do New Yorku poměrně směšnou cenu, konkrétně sedmé kolo draftu 2019. I podle této ceny se dá usuzovat, že se s Hackenbergem počítá jako s náhradníkem za Dereka Carra.

Změna pravidel na kick-off

Jak už informoval Jirka Robek ve svém tradičním weekly quarterback článku, je tu změna pravidel při výkopech. Celá NFL se snaží udělat sport bezpečnější a proto se upravuje zejména tato část zápasu, která se považuje za nejnebezpečnější. Při kick-offu se totiž hráči rozeběhnou proti sobě prakticky přes celé hřiště a v plné rychlosti do sebe narážejí ve snaze zablokovat protihráče. Celkem pochopitelně zde dochází k nejvíce otřesům mozku, takže vedení NFL zareagovalo. Kick-off bude vypadat více jako punt. Vykopávající tým musí startovat ze stejné yardage jako míč. Přijmající tým musí mít minimálně 8 hráčů ve vzdálenosti 15 yardů od míče a jen 3 hráči zůstávají hluboko v poli a čekají na míč. Je zakázano blokovat protihráče, dokud se míč nedotkne returnera nebo země. Zároveň jsou zakázany tzv. dvojbloky, kdy dva hráči běži těšně vedle sebe. 

Při státní hymně se musí stát, jinak přijde pokuta

Loňskou sezonou otřásla kauza, kterou musel zachytit každý fanoušek NFL. Spousta hráčů protestovala proti rasové diskriminaci tím, že při znění americké státní hymny na stadionu místo hrdého stání zvolili klečení jako výraz solidarity především s obětmi policejní brutality. Tento krok tvrdě kritizoval především americký prezident Donald Trump, který některé hráče počastoval velmi vulgárními výrazy. Vedení NFL se rozhodlo zareagovat a přidalo do pravidel nutnost stát při státní hymně. NFL přímo píše, že pokud se některý hráč nebo člen týmu rozhodne nestát při hymně, měl raději zůstat v šatně. Za porušení tohoto pravidla přijde finanční pokuta pro celý tým, přičemž NFL doporučuje, aby si každý tým stanovil vlastní pravidla trestů, pro případné hříšniky. 

Madden 19 vychází 10.8.

Oblíbená hra, která už několik let vychází pouze na herní konzole Playstation a Xbox vyjde 10. srpna letošního roku. Žádné výraznější detaily zatím nebyly zveřejněny. Je jisté, že o tom, který hráč bude na obalu rozhodne hlasování fanoušků. Na obalu tzv Hall of Fame edice bude Terrell Owens. 

Draft 2019 bude probíhat v Nashville

Nedávné setkání majitelů v Atlantě rozhodlo a konání dalšího draftu. Ten se odehraje ve městě Nashville ve státě Tennessee. Volilo se mezi několika městy a Nashville nakonec zvítězil nad Denverem, Kansas City, Las Vegas a Clevelandem. Draft bude probíhat 25. až 27. dubna 2019. 

Hlasujte v ANKETĚ!

Možná jste si všimli, že se na hlavní stránce objevila nová anketa. Jako každý rok, tak i tentokrát se na stránkách NFLcz budete moct utkat o originální NFL dres přímo ze stadionu té nejlepší ligy světa! Náš dobrý kamarád a mecenáš INZINIER slíbil pro tento rok neuvěřitelnou várku ČTYŘ dresů! Znamená to tedy, že INZINIER přiveze z USA čtyři dresy těch týmů, které se umístí na prvních čtyřech pozicích v anketě na úvodní stránce a vy je potom budete moci vyhrát v tipovačce! Takže hlasujte, ať víme, o co je největší zájem. 

Změna v rubrice

Původně jsem myslel, že pondělí/úterý je ideální čas na vydání týdenního souhrnu. Jenže v úterý v odpoledních hodinách posílá svůj článek Jirka Robek. A protože je škoda, aby byly dva články v jeden den a potom týden zase nic, tak jsem se rozhodl, že zcela netradičně budu vydávat "Co nám přinesla NFL" ve čtvrtek nebo v pátek. Další vydání téhle rubriky můžete tedy očekávat až kolem 8.6. Tak snad to bude dobré rozhodnutí.

autor: Ondra Horák, korekce: Pavel Grossmann

Komentáře ke článku (celkem 14)

125915 DCC napsal před 12 měsíci:
Co jste vykoumali? :-)
125891 dalid napsal před 12 měsíci:
V pondelok 4.6. budeme v Pinta steakhouse v Prahe Holesoviciach od 16.00 so Slavkom debatovat o futbale. Mozno sa zastavi aj Jirka Robek. Nebude rec len o Bills, ak ma niekto zaujem pokecat ozvite sa.
125890 OMAHA napsal před 12 měsíci:
Madden síce nehrám, no už sa teším kto bude na obale. Koza by si to mohla zopakovať, prípadne nech tam dajú BB. 😂

Pro vkládání komentářů se, prosím, přihlaste kliknutím zde.


Představujeme:

Adrian Peterson

Adrian Peterson

Tým: Vikings (#28)
Pozice: Running Back
Draft v roce: 2006


  Adrian Lewis Peterson se narodil 21. Března 1985 v Palestine ve státě Texas. Adrian Peterson, přezdívaný "A. D."("All Day" - "celý den") a "Purple Jesus"… Více informací o hráčovi

Víte, co je?

Pojem: Dropped Pass

Označení situace, kdy wide receiver nezachytil snadnou přihrávku. Dropped pass je nezkompletovaná přihrávka kvůli chybě wide receivera, často se používá… Dropped Pass

Víte, co je?

Fanoušci s nejvíce body za květen 2019:

+++ | off-line 0 bodů
0000Dunik13 | off-line 0 bodů
000 Bedyk | off-line 0 bodů
000 fruhba | off-line 0 bodů
gaučový odborník | off-line 4212×
DebiQue | off-line 4027×
Aleš | off-line 3558×
formic | off-line 3548×
PS4

Šéfredaktor na Twitteru:

Doktor na Twitteru:

PS4