NFL Hot News: aktuální dění v NFL


NFL.cz > Novinky a aktuality Velikost textu

Co nám přinesla NFL – 22. týden

pátek 8. června 2018, 18:00 Další týden nám uběhl jako voda. Vy jste si mohli přečíst parádní rozbor týmu Colts od Ježoura a další spolupráci Jirky Robka, tentokrát s dvěma fanoušky, kteří rozebrali Redskins a Packers. V nejbližších dnech nás čeká výživný pohled na Denver Broncos a také nedělní televizní utkání České ligy amerického fotbalu! Do té doby se pojďme podívat na pár novinek, které jsem za týden nashromáždil.

Co nám přinesla NFL – 22. týden

Julio Jones chce být Falcon navždy

Hvězdný receiver se nechal slyšet, že chce zůstat v Atlantě do konce své kariéry. Julia si Falcons vybrali v roce 2011 jako šestý celkový výběr. Za dosavadní kariéru se dostal 5x do Pro Bowlu (2012, 2014-2017) a z toho dvakrát byl dokonce vybrán do All-Pro týmu (2015, 2016). S Mattem Ryanem si v týmu Falcons poměrně rozumí a každý rok, kdy Juliovi slouží zdraví, předvádí opravdu elitní výkony. Snad tedy budou jeho nadšení sdílet i činovníci týmu Falcons. Jonesovi končí smlouva v roce 2020.

Mychal Kendricks podepsal s týmem Cleveland Browns

Minulý týden jsem psal o tom, jak byl Kendricks propuštěn z mistrovského týmu Eagles. Netrvalo to tedy ani celých sedm dní a Mychal už má svého nového zaměstnavatele. V obraně Browns, se tedy formuje opravdu zajimavá trojice linebackerů (Kendricks, Collins a pro-bowler Joe Schobert). Přestup do Clevelandu doprovázelo malinko rozporu na sociálních sítích, kdy o podpisu smlouvy informoval Ian Rapoport. Na něj okamžitě reagoval přímo Mychal Kendricks, který napsal “You will never have my respect” a v návaznosti na to, jeho agent tuto informaci dementoval. Rapoport měl zřejmě opravdu dobrý zdroj, protože asi po dvou hodinách zveřejnil i výši Kendricksova platu. Po chvíli mlčení agent potvrdil, že Kendricks opravdu míří do Browns.

kendricks1.jpg

Zach Miller byl zapsán na reserve/PUP list

Chicago sice podepsalo svého tight-enda na další roky. Bohužel se ale v sezoně 2018 budou muset obejít bez něj. Millera totiž v úterý umístili na reserve/PUP, což pro něj znamená konec sezony ještě předtím, než začala. Miller se stále zotavuje z velmi vážného zranění kolene, které si přivodil v říjnu 2017. Od té doby musel podstoupit celkem devět operací. Podle jeho slov se ale cítí dobře a koleno se každým dnem zdá lepší a lepší.

Dave Gettleman diagnostikován s maligním lymfomem

Hráči New York Giants se během tradičního tréninkového mítinku dozvěděli, že generální manažer jejich týmu, Dave Gettleman, byl diagnostikován s maligním lymfomem (tedy nádorové bujení mízních uzlin). Podle jeho slov je však prognóza příznivá a vidí svou léčbu pozitivně. Podle slov vedení Giants se bude Gettleman snažit pracovat i v průběhu léčby, především s pomocí asistenta GM, Kevina Abramse.

Dwight Clark zemřel ve věku 61 let

A bohužel i další zpráva je smutná. V poměrně nízkém věku, 61 let, zemřel WR/TE Dwight Clark, který byl obrovskou oporou a osobností San Francisca 49ers. V tomto týmu odehrál devět sezón přičemž v roce 1981 a 1982 se dostal do Pro-Bowlu. Slavný se stal především svým “the catch”, kdy Frisco posunul do SuperBowlu XVI. V zápase s Cowboys totiž prohrávali 27-21 a na časomíře svítilo 58 sekund. Na 3&3 zachytil Clark přihrávku od Montany a jeho tým tak zvítězil a postoupil do Super Bowlu, který 49ers také vyhráli.

Ryan Shazier dále doufá v pokračování kariéry

Linebacker Pittsburgh Steelers po delší době vystoupil veřejně před média. Oznámil celému fotbalovému světu, že zůstává v Pittsburghu, aby byl co nejblíže celému týmu a vnímal veškeré dění kolem ocelového mužstva. Dále se nechal slyšet, že jeho největší sen a cíl je stále stejný. Vrátit se jednoho dne na fotbalové trávníky. Myslím, že se nenajde nikdo, kdo by to Ryanovi nepřál.

Julianu Edelmanovi hrozí čtyř-zápasový trest

Wide-receiver New England Patriots vynechal celou sezonu 2017 kvůli zranění. Teď ovšem reálně hrozí, že vynechá i první čtyři zápasy ze sezony 2018. Tato suspendace by měla přijít jako trest za používání nepovolených látek. Edelman se oficiálně k problému zatím nevyjádřil a zřejmě bude čekat na definitivní rozhodnutí NFL, které by mělo přijít v následujících dnech. Pro Patriots by to byla velmi citelná ztráta v už tak oslabeném receiving corps (odešel Amendola a Cooks).

Souboj rivalů na Žižkově

A na závěr si dovolím trošku odskočit od NFL. V neděli se na stadionu Viktoria Žižkov odehraje už letošní druhé televizní utkání České ligy amerického fotbalu! Tentokrát se od 19:00 střetnou Prague Lions a Ostrava Steelers. Zápas to bude určitě zajimavý, takže buď přijďte osobně nebo si v neděli v 19:00 zapněte ČT Sport. Moje maličkost tam určitě bude, takže přijďte taky! Bude to stát za to.


zdroje: NFL.com, CAAF.cz, wikipedia.org

Autor: Ondra Horák

Komentáře ke článku (celkem 5)

125963 DCC napsal před 12 měsíci:
Tak chlapi 90 dní... 
125962 Toman napsal před 12 měsíci:
Super článek! Díky za něj! Co se Kendrickse týče tak jeho rozhořčení plynulo z toho že chtěl o smlouvě jako první informovat svoji rodinu.
125961 OMAHA napsal před 12 měsíci:
Zajtrajšok 😉

Pro vkládání komentářů se, prosím, přihlaste kliknutím zde.


Představujeme:

Adrian Peterson

Adrian Peterson

Tým: Vikings (#28)
Pozice: Running Back
Draft v roce: 2006


  Adrian Lewis Peterson se narodil 21. Března 1985 v Palestine ve státě Texas. Adrian Peterson, přezdívaný "A. D."("All Day" - "celý den") a "Purple Jesus"… Více informací o hráčovi

Víte, co je?

Pojem: Dropped Pass

Označení situace, kdy wide receiver nezachytil snadnou přihrávku. Dropped pass je nezkompletovaná přihrávka kvůli chybě wide receivera, často se používá… Dropped Pass

Víte, co je?

Fanoušci s nejvíce body za květen 2019:

+++ | off-line 0 bodů
0000Dunik13 | off-line 0 bodů
000 Bedyk | off-line 0 bodů
000 fruhba | off-line 0 bodů
gaučový odborník | off-line 4212×
DebiQue | off-line 4027×
Aleš | off-line 3558×
formic | off-line 3548×
PS4

Šéfredaktor na Twitteru:

Doktor na Twitteru:

PS4