NFL Hot News: aktuální dění v NFL


NFL.cz > Novinky a aktuality Velikost textu

Co nám přinesla NFL – 22. týden

pátek 8. června 2018, 18:00 Další týden nám uběhl jako voda. Vy jste si mohli přečíst parádní rozbor týmu Colts od Ježoura a další spolupráci Jirky Robka, tentokrát s dvěma fanoušky, kteří rozebrali Redskins a Packers. V nejbližších dnech nás čeká výživný pohled na Denver Broncos a také nedělní televizní utkání České ligy amerického fotbalu! Do té doby se pojďme podívat na pár novinek, které jsem za týden nashromáždil.

Co nám přinesla NFL – 22. týden

Julio Jones chce být Falcon navždy

Hvězdný receiver se nechal slyšet, že chce zůstat v Atlantě do konce své kariéry. Julia si Falcons vybrali v roce 2011 jako šestý celkový výběr. Za dosavadní kariéru se dostal 5x do Pro Bowlu (2012, 2014-2017) a z toho dvakrát byl dokonce vybrán do All-Pro týmu (2015, 2016). S Mattem Ryanem si v týmu Falcons poměrně rozumí a každý rok, kdy Juliovi slouží zdraví, předvádí opravdu elitní výkony. Snad tedy budou jeho nadšení sdílet i činovníci týmu Falcons. Jonesovi končí smlouva v roce 2020.

Mychal Kendricks podepsal s týmem Cleveland Browns

Minulý týden jsem psal o tom, jak byl Kendricks propuštěn z mistrovského týmu Eagles. Netrvalo to tedy ani celých sedm dní a Mychal už má svého nového zaměstnavatele. V obraně Browns, se tedy formuje opravdu zajimavá trojice linebackerů (Kendricks, Collins a pro-bowler Joe Schobert). Přestup do Clevelandu doprovázelo malinko rozporu na sociálních sítích, kdy o podpisu smlouvy informoval Ian Rapoport. Na něj okamžitě reagoval přímo Mychal Kendricks, který napsal “You will never have my respect” a v návaznosti na to, jeho agent tuto informaci dementoval. Rapoport měl zřejmě opravdu dobrý zdroj, protože asi po dvou hodinách zveřejnil i výši Kendricksova platu. Po chvíli mlčení agent potvrdil, že Kendricks opravdu míří do Browns.

kendricks1.jpg

Zach Miller byl zapsán na reserve/PUP list

Chicago sice podepsalo svého tight-enda na další roky. Bohužel se ale v sezoně 2018 budou muset obejít bez něj. Millera totiž v úterý umístili na reserve/PUP, což pro něj znamená konec sezony ještě předtím, než začala. Miller se stále zotavuje z velmi vážného zranění kolene, které si přivodil v říjnu 2017. Od té doby musel podstoupit celkem devět operací. Podle jeho slov se ale cítí dobře a koleno se každým dnem zdá lepší a lepší.

Dave Gettleman diagnostikován s maligním lymfomem

Hráči New York Giants se během tradičního tréninkového mítinku dozvěděli, že generální manažer jejich týmu, Dave Gettleman, byl diagnostikován s maligním lymfomem (tedy nádorové bujení mízních uzlin). Podle jeho slov je však prognóza příznivá a vidí svou léčbu pozitivně. Podle slov vedení Giants se bude Gettleman snažit pracovat i v průběhu léčby, především s pomocí asistenta GM, Kevina Abramse.

Dwight Clark zemřel ve věku 61 let

A bohužel i další zpráva je smutná. V poměrně nízkém věku, 61 let, zemřel WR/TE Dwight Clark, který byl obrovskou oporou a osobností San Francisca 49ers. V tomto týmu odehrál devět sezón přičemž v roce 1981 a 1982 se dostal do Pro-Bowlu. Slavný se stal především svým “the catch”, kdy Frisco posunul do SuperBowlu XVI. V zápase s Cowboys totiž prohrávali 27-21 a na časomíře svítilo 58 sekund. Na 3&3 zachytil Clark přihrávku od Montany a jeho tým tak zvítězil a postoupil do Super Bowlu, který 49ers také vyhráli.

Ryan Shazier dále doufá v pokračování kariéry

Linebacker Pittsburgh Steelers po delší době vystoupil veřejně před média. Oznámil celému fotbalovému světu, že zůstává v Pittsburghu, aby byl co nejblíže celému týmu a vnímal veškeré dění kolem ocelového mužstva. Dále se nechal slyšet, že jeho největší sen a cíl je stále stejný. Vrátit se jednoho dne na fotbalové trávníky. Myslím, že se nenajde nikdo, kdo by to Ryanovi nepřál.

Julianu Edelmanovi hrozí čtyř-zápasový trest

Wide-receiver New England Patriots vynechal celou sezonu 2017 kvůli zranění. Teď ovšem reálně hrozí, že vynechá i první čtyři zápasy ze sezony 2018. Tato suspendace by měla přijít jako trest za používání nepovolených látek. Edelman se oficiálně k problému zatím nevyjádřil a zřejmě bude čekat na definitivní rozhodnutí NFL, které by mělo přijít v následujících dnech. Pro Patriots by to byla velmi citelná ztráta v už tak oslabeném receiving corps (odešel Amendola a Cooks).

Souboj rivalů na Žižkově

A na závěr si dovolím trošku odskočit od NFL. V neděli se na stadionu Viktoria Žižkov odehraje už letošní druhé televizní utkání České ligy amerického fotbalu! Tentokrát se od 19:00 střetnou Prague Lions a Ostrava Steelers. Zápas to bude určitě zajimavý, takže buď přijďte osobně nebo si v neděli v 19:00 zapněte ČT Sport. Moje maličkost tam určitě bude, takže přijďte taky! Bude to stát za to.


zdroje: NFL.com, CAAF.cz, wikipedia.org

Autor: Ondra Horák

Komentáře ke článku (celkem 5)

125963 David.C.Corra napsal před 8 měsíci:
Tak chlapi 90 dní... 
125962 Toman napsal před 8 měsíci:
Super článek! Díky za něj! Co se Kendrickse týče tak jeho rozhořčení plynulo z toho že chtěl o smlouvě jako první informovat svoji rodinu.
125961 OMAHA napsal před 8 měsíci:
Zajtrajšok 😉

Pro vkládání komentářů se, prosím, přihlaste kliknutím zde.


Představujeme:

Brian Urlacher

Brian Urlacher

Tým: Bears (#54)
Pozice: Linebacker
Draft v roce: 1999


Brian Ulracher byl během NFL Draftu v roce 2000 vybrán v 1. kole, jako 9. hráč celkově, týmem Chicago Bears. Ulracher měl úžasný vstup do světa profesionálního… Více informací o hráčovi

Víte, co je?

Pojem: Fantasy Football

Strategická interaktivní online hra, ve které hráči řídí vlastní fotbalový klub (fantasy team). Cílem hry je zvítězit každý týden (během období kdy se… Fantasy Football

Víte, co je?

Fanoušci s nejvíce body za leden 2019:

+++ | off-line 0 bodů
0000Dunik13 | off-line 0 bodů
000 Bedyk | off-line 0 bodů
000 fruhba | off-line 0 bodů
gaučový odborník | off-line 4061×
DebiQue | off-line 3789×
Ježour | off-line 3526×
Aleš | off-line 3514×
PS4

Šéfredaktor na Twitteru:

Doktor na Twitteru:

PS4