NFL Hot News: aktuální dění v NFL


NFL.cz > Novinky a aktuality Velikost textu

Co nám přinesla NFL - 27. týden

sobota 7. července 2018, 14:00 Utekly nám tři týdny, ve kterých naše stránka NFL.cz trochu podřimovala letním spánkem. Teď jsme tady zase zpátky s letním souhrnem novinek a taky s vysvětlením, proč se vlastně nedalo nic číst. Tak doufám, že se nezlobíte, pochopíte a užijete si tradiční rubriku.

Co nám přinesla NFL - 27. týden

Jak už jsem naznačil v úvodu. Tři týdny se tady prakticky nic nepohlo a i moje oblíbené sociální sítě poněkud ztrácely na aktivitě. Vysvětlení je celkem jednoduché. Jirka Robek si dává tradiční letní pauzu, protože moc není o čem psát a samozřejmě taky proto, že tak aktivní a skvělý redaktor musí někdy odpočívat. No a já jsem mlčel, protože jsem dodělával poslední zkoušku, celý týden slavil a následně promoval. Byly to opravdu šíleně náročné tři týdny, ale já vám všem, moji milý čtenáři mohu s hrdostí oznámit, že konečně není Doktor jediným doktorem na našem webu. A teď už zpátky k NFL!

Jameis Winston suspendován za nevhodné chování

Quarterback Tampy Bay Buccaneers oslabí svůj tým v prvních třech zápasech, ve kterých ho bude muset nahradit Ryan Fitzpatrick. Winston dostal tento trest za porušení pravidel NFL, ve smyslu “slušného chování”. Jameis byl totiž obviněn ze “sexuálního obtěžování řidičku Uberu”. Vedení ligy k trestu ještě dodalo, že pokud by se podobné incidenty měly opakovat budou tresty přísnější a mohou vést až k zákazu hraní v této lize.

Vlna suspendací za návykové látky

V noci ze středy na čtvrtek proběhla celou NFL vlna trestů za požití navykových látek. Do sítě se chytli především tři hráči. Problematický linebacker ze San Francisca Reuben Foster, který čelil obvinění z domácího násilí, které nakonec jeho přítelkyně odvolala. Následně u něj byla nalazena střelná zbraň, na kterou neměl řádné povolení. Za tento prohřešek si Foster odpyká civilní trest v podobě dvouleté podmínky a 232 hodin veřejně prospěšných prací. Nakonec nad ním spadla klec za držení a užívání marihuany. Foster dostal dvouzápasový trest a bude tedy chybět Friscu v prvních zápasech sezóny. Dalším hříšníkem je running back Green Bay Packers, Aaron Jones. Ten byl v souvislosti s držením a užíváním marijuany zadržen v říjnu 2017. Jones obrdžel stejný trest jako Foster a Packers se tedy v prvních dvou kolech budou muset spolehnout na jiného RB. Poslední z trojice je ofenzivní guard Jamon Brown. I u něj je trest na dva zápasy a uvidíme, jak se tedy bude Rams dařit hýbat s míčem bez jejich starting guarda.

foster.jpg

Julian Edelman neuspěl s odvoláním

Oblíbený cíl Toma Brady bude s jistotou chybět Patriots první čtyři zápasy. Edelman dostal trest zmíněných čtyř zápasů za zneužívání látek zvyšujících výkon. Proti tomuto rozhodnutí se odvolal s tím, že zástupci ligy udělali chybu při testování a následném vyšetřovacím procesu. Vedení ligy ovšem řeklo, že se pro toto tvrzení nenašel dostatečný důkaz. Proto Edelmanův trest trvá a první čtyři zápasy sezony si tak určitě nezahraje.

Kam Chancellor už nenastoupí na fotbalové hřiště

Jeden z nejlepších safeties své doby oznámil, že v dalších sezónách už neplánuje nastoupit na fotbalová hřiště. Chancellor delší dobu bojuje s problémy v oblasti krční páteře. Původně všichni v Seattlu doufali, že jeho stav směřuje ke zlepšení. Ovšem poslední zdravotní prohlídky ukázaly, že k žádnému zlepšení nedochází a Kamovi by se mohlo stát, že by po nešťastném tacklu zůstal paralyzovaný. Toto riziko velmi pochopitelně nechce podstoupit a tak se rozloučil s profesionální kariérou. Nadále zůstane na soupisce Seahawks, protože má slušnou garantovanou část platu a Seattlu se vzhledem k dead cap penalty nevyplatí jej propouštět. Bude tak zapsán na injury list a dá se předpokládat, že bude propuštěn příští sezónu.

The 99 Madden Club!

Každý rok společnost Electronic Arts vydává oblíbenou hru Madden. Tentokrát s pořadovým číslem 19. I tentokrát se samozřejmě hodně mluví o hráčích, kteří dosáhli ve hře na nejvyšší možné hodnocení, tedy 99. Letos je to rekordních 7 hráčů. Konkrétně QB Tom Brady, WR Antonio Brown, TE Rob Gronkowski, QB Aaron Rodgers, DT Aaron Donald, OLB Von Miller a LB Luke Kuechly. Všichni vyjmenovaní navíc obdrželi od EA set rukavic a kopaček ve zlatém designu, jako členové “The 99 Madden Clubu”. Jediným nováčkem ze seznamu je Antonio Brown, jinak všichni hráči znají, jaké to je obdržet rating 99.

NFL vyhlásilo svých TOP 100 hráčů

Každý rok hráči NFL ve spolupráci s ligou vyhlašují nejlepších 100 hráčů uplynulé sezony. A ani letos tomu není jinak. Můžete se tak v hezkých video medailoncích podívat, kdo si mezi ostatními soupeři stojí nejlépe.

Czech Bowl a Silver Bowl za dveřmí!

Zatímco v NFL je ticho po pěšině a všichni jen čekáme na začátek ligy, tak české ligy amerického fotbalu vrcholí! V jeden jediný víkend se odehrají dva nejdůležitější zápasy této sezóny. Nejprve to bude v sobotu, na Městkém stadionu ve Vítkovících, Bitters Czech Bowl XXV. O jehož účastnících teprve rozhodnou semifinále v Praze a Ostravě, které se hrají tento víkend.

A potom v neděli Bitters Silver Bowl XIII, který se odehraje v Jihlavě Na Stoupách. Zde se utkají Vysočina Gladiator a Ústí nad Labem Blades, kteří se poperou o přímý postup do Bitters ligy. Oba zápasy budou určitě nádhernou podívanou a já osobně se na ně moc těším. V Ostravě budu určitě a budu se snažit stihnout i Jihlavu. Takže doufám, že se tam uvidíme :) 

zdroje: NFL.com, wikipedia.org, sportsillustrated.com, ESPN.com, CAAF.cz

autor: Ondra Horák

Komentáře ke článku (celkem 67)

126266 inzinier napsal před 7 měsíci:
Preco? On vacsinou vie vsetko medzi prvymi a nepamatam sa, kedy pravda bola ina. Ale nie o tom som pisal - chcel som povedat, ze ten vas manazer strcil hlavu do slucky, lebo chcel RUNNINGBACKOVI nasypat 15M na sezonu na PAT rokov.. Cize az tak TVRDY zasa nebol - podla mna NAOPAK.. A ako hovorim, moze byt rad, ze suhajko je nenazranejsi, ako on rozhadzovacny a to lano mu, tesne pre zadusenim vlastnymi fans, prerezal.. 😂😂😂
126265 Kubajs napsal před 7 měsíci:
Tip na vecer: Any given sunday, jestli jeste nikdo nevidel..:-)
126264 Hooper napsal před 7 měsíci:
Rappaporta bych bral s rezervou. Nicméně více škody by napáchalo, kdyby podepsal. A to se nestalo.

Pro vkládání komentářů se, prosím, přihlaste kliknutím zde.


Představujeme:

Adrian Peterson

Adrian Peterson

Tým: Vikings (#28)
Pozice: Running Back
Draft v roce: 2006


  Adrian Lewis Peterson se narodil 21. Března 1985 v Palestine ve státě Texas. Adrian Peterson, přezdívaný "A. D."("All Day" - "celý den") a "Purple Jesus"… Více informací o hráčovi

Víte, co je?

Pojem: Draw Play

Útočná běhová taktika. Smyslem Draw play je přesvědčit bránící tým, že se útok chystá hrát passing game, ale ve skutečnosti zahraje running game, tím se… Draw Play

Víte, co je?

Fanoušci s nejvíce body za únor 2019:

+++ | off-line 0 bodů
0000Dunik13 | off-line 0 bodů
000 Bedyk | off-line 0 bodů
000 fruhba | off-line 0 bodů
gaučový odborník | off-line 4153×
DebiQue | off-line 3858×
Aleš | off-line 3535×
Ježour | off-line 3527×
PS4

Šéfredaktor na Twitteru:

Doktor na Twitteru:

PS4