NFL Scoreboard: aktuální výsledky NFL


NFL.cz > Novinky a aktuality Velikost textu

Co nám přinesla NFL - 35. týden

sobota 1. září 2018, 18:00 Máme za sebou celou preseason a před sebou velmi očekávaný start ligy. S tím přichází i velmi nepravidelná rubrika NFL Týden. Dal jsem si schválně trochu prázdninové pauzy, protože se toho tolik v NFL neodehrávalo, ale opravdová sranda teď začíná a věřím, že se všichni nemůžeme dočkat.

Co nám přinesla NFL - 35. týden

Aaron Rodgers nový kontrakt

Začneme z ostra. Jeden z nejlepších quarterbacků poslední doby dostal pořádně zaplaceno. Aaron Rodgers je pro některé nejlepším hráčem NFL. S tím můžete nebo nemusíte souhlasit, co je ale nezpochybnitelný fakt, že je nejlépe placeným hráčem NFL. ARod sice neprožil nejšťastnější sezónu, když se zranil v zápase s Viings, nicméně vedení Packers nezapomnělo na výborné výkony z let předchozích a dalo to pořádně najevo. Rodgers tedy podepsal smlouvu na čtyři roky za celkem 134 milionů dolarů! Což jsou opravdu slušné peníze. Každopádně si myslím, že si je Rodgers zaslouží. Měl by tedy potvrdit svou roli a konečně posunout Packers do vyšších příček, přece jen to v posledních letech nebylo tak slavné. Tým na to má a finanční jistotu teď také.

Aaron Donald nový kontrakt

Spekulovalo se o tom dlouho. Aaron Donald dlouho stávkoval, ale to co mu přinesla tahle stávka se rozhodně vyplatilo. Nejlepší ne-quarterback hráč v NFL se dočkal nové smlouvy. Přesto že podává celou svoji kariéru extrémně výborné výkony, tak se vedení Rams moc netvářilo na zvýšení jeho platu. Donald hrál stále pod nováčkovskou smlouvou a stávkoval vloni celou preseason a dokonce nenastoupil ani do prvního zápasu Rams. Defensive player of the year se ale dočkal. Stává se tak nejlépe placeným defenzivním hráčem, protože jeho smlouva říká, že dostane 135 milionů na 6 let. Což znamená v průměru 22,5 milionů a taky záruku toho, že Aaron Donald bude Ram na dalších 7 let (tuhle sezonu stále bude platit nováčkovská smlouva). Jednoduše řečeno, tento týden bylo dobré jmenovat se Aaron.

Odell Beckham Jr nový kontrakt 

No a do třetice nový kontrakt a opět rekordní. Tentokrát se jedná o největší kontrakt pro wide recievera v historii NFL. Takovou smlouvu podepsal nikdo jiný než OBJ! Odell je poněkud rozporuplná osoba, já osobně ho opravdu nemám rád. Nicméně přiznávám, že je to jeden z nejlepších WR v lize a tyhle peníze si jednoduše zaslouží. Nejsem si zcela jistý, jestli je to dobré rozhodnutí pro celou organizaci Giants, protože u nich je v sestavě mnoho mezer a tyhle peníze se daly možná využít lépe, nicméně oni to asi vědí mnohem lépe než já. OBJ tedy naskočí do prvního zápasu za Giants a bude se snažit o to, vytáhnout tenhle tým z nepovedené sezony. Trojice Manning, Backham a Barkley vypadá rozhodně symapticky

Teddy Bridgewater do Saints

Situace mezi třemi QB v Jets byla poměrně napjatá. Ne snad, že by mezi sebou vedli nějaké války, ale subjektivně na tom byli všichni tři tak nějak podobně, co se týká výkonů. Tím pádem muselo přijít nějaké rozuzlení. Došlo k tomu, co se nejvíc očekávalo a to trade Teddyho Bridgewatera. Co se ovšem očekávalo poněkud méně je tým, do kterého se Teddy stěhuje. Jsou to nakonec New Orleans Saints, kde bude krýt záda výbornému Drew Breesovi. Je otázka, jestli s ním GM Saints počítá jen jako s kvalitním backupem nebo v Bridgewaterovi třeba vidí budoucnost až se Drew rozhodne ukončit skvělou kariéru. To se všechno dozvíme až v následujících letech.

Sam Darnold bude week 1 starter

Zpráva, která vlastně úzce souvisí se zprávou předchozí. Jets se rozhodli jmenovat Sama Darnolda day one starterem. Je to poměrně odvážné rozhodnutí. Ale vzhledem k tomu, jaký je hráčský kárd a potenciál v Jets, tak se asi není čemu divit. Snad musíme jen doufat, že OL bude Darnoldovi fungovat. Jinak já vidím Jets jako naprosto nejslabší tým v NFL a rozhodně Darnoldovi jeho situaci nezávidím. Prosadit se v takovém týmu by nebylo snadné ani pro kvalitní a zkušené quarterbacky, natož pro nováčka.

Khalil Mack míří do Bears

Dalším stávkujícím do party je Khalil Mack. Přestupové vody se rozvířili až poměrně těsně před vydáním tohohle článku. Spekuluje se tedy o tom, že by Mack měl přestoupit do Chicaga Bears. Výměnou za to, by do Oaklandu měly cestovat dva výběry v prvním kole a jeden hráč, jehož jméno zatím nebylo specifikováno. Velkým iniciátorem tohoto tradu je hlavní trenér Jon Gruden, kterému přístup Macka nepřišel zcela optimální a chce se přebudovat Raiders podle svého. Dva výběry v prvním kole by pro něj tedy byla velká výhra. Musíme si ale počkat, v jaké podobě se trade nakonec uskuteční. Zatím nebylo oficiálně nic potvrzeno.

EDIT: Veškeré spekulace jsou oficiálně potvrzeny. Khalil Mack opravdu míří do Chicaga, spolu s ním jde i druhé a páte kolo draftu 2020. Raiders na oplátku dostanou první kolo 2019, první kolo 2020 a šesté kolo draftu 2019.

53-man roster deadline

Už dneska ve 22:00 našeho času nás čeká důležitá část sezony 2018. Jednotlivé týmy musí totiž zúžit svoji soupisku na 53 hráčů. Kdo se vejde a kdo naopak bude muset opustit váš tým můžete sledovat přímo na stránkách NFL.com, kde pravidelně aktualizují jednotlivá jména

Co nás tady čeká?

Ještě bych rád v posledním odstavečku trochu nastínil co se dá očekávat ode mě tuhle sezónu. Jako celý rok se budu starat o naše sociální sítě, tedy Facebook, Twitter a Instagram. Budu se snažit udržovat tuhle novinkovou rubriku, která bude vycházet vždy ve čtvrtek před Thursday Night Football. Součástí Týdne bych rád vždycky rozbral nějaká nadcházející zápasy, ale uvidím, jak se mi bude dařit. Samozřejmě budu pokračovat i v "Nejlepších nováčcích". Tak snad se vám náš program na NFL.cz bude líbit.

autor: Ondra Horák

Komentáře ke článku (celkem 350)

127620 Falco7 napsal před 8 měsíci:
League is targeting an 8:55 PM EST kickoff. That's the hope,
127619 Forestík napsal před 8 měsíci:
Jsem tu taky, vyvoranej jak mys, ale je to konecne tady :-)
127617 gaučový odborník napsal před 8 měsíci:
dobrý ráno, já ještě nespal, zejtra budu v práci k ničemu, ale první letošní prohru a hnusnej zápas z obou stran si nenechám ujít :D

Pro vkládání komentářů se, prosím, přihlaste kliknutím zde.


Představujeme:

Chris Johnson

Chris Johnson

Tým: Titans (#28)
Pozice: Running Back
Draft v roce: 2007


NFL kariéra v kostce Christopher Duan Johnson byl v roce 2008 během NFL draftu vybrán v 1. kole, jako 24. hráč celkově, týmem Tennessee Titans. … Více informací o hráčovi

Víte, co je?

Pojem: Line of Scrimmage

Pomyslná čára přes šířku hřiště, kterou určuje postavení míče. Z tohoto místa začíná každá nová hra a ani jeden tým ji nesmí překročit, před rozehráním… Line of Scrimmage

Víte, co je?

Fanoušci s nejvíce body za duben 2019:

+++ | off-line 0 bodů
0000Dunik13 | off-line 0 bodů
000 Bedyk | off-line 0 bodů
000 fruhba | off-line 0 bodů
gaučový odborník | on-line 4200×
DebiQue | off-line 3975×
Aleš | off-line 3553×
Ježour | off-line 3527×
PS4

Šéfredaktor na Twitteru:

Doktor na Twitteru:

PS4