NFL Hot News: aktuální dění v NFL


NFL.cz > Novinky a aktuality Velikost textu

Co zaujalo Doktora - Conference Championship

úterý 21. ledna 2020, 4:00 Conference Championship je za námi. Jak vypadaly pedposlední dva zápasy očima Doktora?

Co zaujalo Doktora - Conference Championship

1. Titans začali svoji bitvu s Chiefs velmi sympaticky. Opět si připravili velmi dobrý gameplan, jenž v první čtvrtině dokonale realizovali. Henry si tradičně probíjel defenzívou soupeře coby kříženec geparda a buldozeru a Ryan Tannehill využíval koncentrace defenzívy soupeře na svého hvězdného running backa ke kompletování play-action pasů. Nicméně Reidův adhjustment pro druhý poločas, kdy se rozhodl dát ochutnat Titánům jejich vlastní medicínu a vyčerpat skoro celých 15 minut na 2 drivy, zafungoval dokonale. Henry se téměř nedostal na hřiště, Chiefs šli do výraznějšího vedení, a donutili tak svého soupeře k tomu, co vůbec ale vůbec nemá rád – pospíchat. Nicméně je třeba říct, že defenzíva Titans tentokrát nehrála tak, jak jsme u ní byli zvyklí – přičemž zejména v držení containu opakovaně selhávala a když už Mahomes neměl kam odhodit míč, tak měl téměř vždy volnou cestu pro první down u sideline. A aby toho nebylo málo, tak svůj den rozhodně neměl Tremaine Brock – což Chiefs brzy odhalili a Mahomesem tvrdě trestali. Buď jak buď Titans si za letošní sezónu zaslouží absolutorium. A Mike Vrabel cenu pro coache roku. Přesto si myslím, že pokud chtějí jít příští rok o krok či dva dále, tak k tomu budou potřebovat lepšího quarterbacka. Tannehill plnil to, co měl, ale top QB to z mého pohledu prostě není. No a pak bude třeba najít náhradu za Deana Peese – a to taky nebude vůbec jednoduchý úkol. Nicméně tenhle tým je mladý a má vše před sebou. Tak třeba za rok, Titáni.

2. Chiefs opět potvrdili, že jejich útok je téměř nezastavitelný. Vynikající O-line v čele s výjimečným Mitchellem Schwartzem, dvě tryskové rakety typu HH (Hill, Hardman), elitní TE (je, nebo není náhoda, že jsou v SB dva týmy s nejlepšími TE v lize a že Pats jsou po odchodu Gronka v ofenzívě poloviční?) a velmi spolehlivý a silově skvěle vybavený Sammy Watkins. Jo a abych nezapomněl – quarterbacka taky nemají úplně špatnýho. Každopádně já osobně byl nadšen z výkonu jejich obrany. Chris Jones se definitivně zařadil po bok nejlepších interior linemanů v lize, přes Fullera by neprošel ani Chuck Norris a Honey Badger je snad všude. A především – obrovský pokrok v běhové obraně. Ač Hitchens s Wilsonem nepatří mezi top inside linebackery, kteří brázd trávníky NFL, tak kolektivním výkonem dokázali Chiefs udržet Henryho na uzdě. A troufnu si už teď tvrdit, že výkon jejich run defense bude naprosto klíčovým faktorem pro vývoj toho posledního zápasu, který Chiefs v tuto sezónu čeká. Pokud dokáží udržet běhový útok Niners na uzdě, tak mají velkou šanci dojít si pro vytouženou Lombardi Trophy.

3. V památce na mou milovanou věštkyni Jolandu nemohu než označit výkon Packers v San Franciscu jako „velký špatný“. Možná je to proto, že pes je nejlepší přítel člověka (opět Jolanda), ale spíš bych řekl, že běhová obrana Packers stojí za…no, bohužel jsem slušný výraz, kterým bych tuto činnost charakterizoval, ani po 15 minutách přemýšlení nenalezl. Ano, Niners mají běhovou hru neskutečně kreativní, Kittle je 6. linemanem na hřišti a Mostert má v pozadí zabudované tryskomotory, ale co je moc, to je moc. Už před zápasem jsem tvrdil, že na výhru Niners bych tentokrát položil opravdu hodně peněz (právě díky mizerné run defense Packers), nicméně tohle bylo naprosté fiasko. Špatně hráli v obraně snad úplně všichni a Martinez patrně vystoupil na jiném letišti a na hřišti se v jeho dresu objevil nějaký pomatený středoškolák. Pak není divu, že Niners zápas pohodlně ovládli, i když Jimmy G poslal míč do vzduchu za celý zápas pouze osmkrát. Když k tomu navíc přidáte naprosto tristní body language Aarona Rodgerse, kterému máte chuť až přes obrazovku říct „hele, jestli tě to nebaví, tak to nehraj“ a debakl je na světě. Výsledkově to sice nakonec tak tragicky nevypadá, ale to jen proto, že Niners hráli závěr zápasu tak trošku napůl plynu. Nechci být zlým prorokem a už vůbec ne rozzlobit moje blízké kamarády, kteří klukům od zeleného zálivu fandí, ale nemohu se zbavit dojmu, že pokud Packers výrazně nezmění svůj styl hry i složení kádru, tak je toto Konferenční finále na dlouhou dobu jejich maximem. Obranu totiž rozhodně nemají na nějaké úrovni a ač se mi to jako velkému fanouškovi Rodgers píše s velmi těžkým srdcem, tak Aaron už prostě mezi absolutní elitu ligy nepatří. Občas sice vytáhne z klobouku naprosto famózní pas, ale konzistence jeho výkonnosti není na úrovni, kterou označení „elitní QB“ vyžaduje. Možná je to jen můj dojem, ale od rozchodu s Olivií Munn už to prostě není ten neomylný Aaron, na kterého jsme byli roky zvyklí.

4. Kdybych měl vychválit gameplan Niners a všechny hráče, kteří odehráli v neděli výborný zápas, tak mi tenhle článek vydá na menší diplomku. Asi ani nemá cenu opakovat, že Bosa je génius, že návrat Alexandera udělal z defenzívy San Fran hotové peklo a že běhová hra je tak kreativní, že než Packers zjistili, co se na hřišti děje, tak už byl Mostert většinou za čárou prvního downu. To vše je samozřejmě pravda, nicméně já myslím, že v tomto okamžiku je na místě především smeknout před koncepčností práce celého týmu. Ještě před dvěma lety patřili Niners k nejslabším týmům v lize. Nicméně v době, kdy nemálo trenérů je od svých týmů vyhazováno po jedné či dvou sezónách, rodina Yorků dala Johnu Lynchovi a Kylu Shanahanovi 6-leté kontrakty a jasně dala najevo, že mají jejich plnou důvěru, že dovedou tenhle tým na vrchol. A ani jeden ve své pozici nezklamal. John Lynch dal dohromady neskutečnou sestavu hráčů, kterou Kyle Shanahan s Robertem Salehem naprosto dokonale coachují. Kyle každý zápas dokazuje, že je společně s Andy Reidem patrně nejgeniálnějším ofenzivním mozkem ligy a za Saleha by jeho svěřenci na hřišti umřeli. Proti Chiefs to bude strašidelně těžký zápas, neboť ofenzivní sestava týmu z Kansasu je jeden velký All-Pro roster, nicméně já budu asi trochu více držet palce týmu z Bay Area. Za svoji práci by si Lombardi Trophy určitě zasloužili – a Shanahanovi bych ji přál dvojnásobně. Myslím totiž, že onen nešťastný call ještě ve službách Atlanty v SB proti Pats, jenž stál patrně Falcons titul, jej dodnes budí ze spánku. Na druhou stranu Andy by si tu Lombardi Trophy taky neskutečně zasloužil. Já bych navrhoval SB letos vůbec nehrát, tu stříbrnou šiku rozříznout napůl a poslat po jednom kuse do Kansasu i do Frisca. Ale to počítám nedopadne. Tak prostě sáhnu k miliónkrát obehranému klišé – ať vyhraje ten lepší.

autor: Doktor

Komentáře ke článku (celkem 228)

177170 BlueR napsal před 4 týdny:
Ani za všechny prachy světa si rozum nekoupíš...
177169 Marphony napsal před 4 týdny:
Ten Brown fakt byl v base a trávil tam noc :D Já myslel že NFL Memes předělala nějakou fotku a že si jen dělají srandu ale on byl fakt za napadení odsouzen a přes noc byl v lochu.... Neuvěřitelné , hrajete NFL peněz vlastně skoro neomezeně a jak to s váma dopadne ? Bože,bože...
https://apnews.com/b0506b9e902db366f41429874dc4d9f2
177168 Šráma*NOTRE DAME napsal před 4 týdny:
Jalen samozřejmě

Pro vkládání komentářů se, prosím, přihlaste kliknutím zde.


Představujeme:

Michael Vick

Michael Vick

Tým: Eagles (#7)
Pozice: Quarterback
Draft v roce: 2001


Michael Dwayne Vick byl v roce 2001 během NFL Draftu vybrán v 1. kole, jako 1. hráč celkově, týmem Atlanta Falcons (stal se tak prvním Africko-Americkým… Více informací o hráčovi

Víte, co je?

Pojem: Bootleg

Akce, při které quarteback naznačí předání míče running backovi, který běží opačným směrem než quarterback. Bootleg

Víte, co je?

Fanoušci s nejvíce body za únor 2020:

+++ | off-line 0 bodů
0000Dunik13 | off-line 0 bodů
000 AndyGal | off-line 0 bodů
000 Bedyk | off-line 0 bodů
gaučový odborník | off-line 4958×
formic | off-line 4838×
Ježour | off-line 4519×
DebiQue | off-line 4382×
PS4

Šéfredaktor na Twitteru:

Doktor na Twitteru:

PS4