NFL Hot News: aktuální dění v NFL


NFL.cz > Novinky a aktuality Velikost textu

Co zaujalo Doktora - Divisional Round

pondělí 12. ledna 2015, 18:30 Co zaujalo Doktora během víkendových zápasů Divizního playoff?

Co zaujalo Doktora - Divisional Round Tom Brady se raduje ze skórovaného běhového TD proti Ravens

1) Klobouk dolů před duem Belichick – Brady. Prohrávat v play-off dvakrát v zápase o 14 bodů a presto zvítězit, tomu opravdu říkám husarský kousek. Nadto se to Patriots podařilo de facto bez běhové hry. I když je třeba dodat, že bez významného přispění Rashaana Melvina by se jim to asi nepodařilo. Brady rychle odhalil, kde tkví největší slabina obrany Ravens a celý druhý poločas předváděl strategii ne nepodobnou online hráčům Maddena – snap za snapem přihrávka do téhož místa (levá flatová zóna), kde Rashaan Melvin hrál tak daleko od svých hráčů, že je možná ani z tě vzdálenosti neviděl. A když poprvé přistoupil k LaFellovi na těsno, tak jej Brady okamžitě vytrestal přihrávkou za jeho záda primo do endzóny. BTW: Melvin byl mimo jiné i tím hráčem, který měl hlídat Amendolu při touchdownovém pasu Juliana Edelmana. Myslím, že titul Goat of the Game putuje tentokrát jednoznačně do správných rukou.

2) Panthers potrápili Seahawks víc, než se patrně čekalo. Přestože konečné skóre tomu nenapovídá, tak byl záúas po dlouhou dobu vyrovnaný a jeho výsledek otevřený. A to zejména díky výborně hrající obraně Panthers. Defenzíva Seahawks ale nezůstala o nic pozadu – a já už se teď modlím za Aarona, aby to svoje zraněné lýtko do needle vykurýroval a mohl utíkat před blitzy Hawks jak to umí jen on. Pokud bude jeho mobilita omezená stejně jako v utkání s Cowboys, taksi bude příští týden připadat na Century Link Field jako živý terč na vojenské střelnici.

3) Oceňuji Jasona Garretta, který se na pozápasové tiskové konferenci ani slovem nevymlouval na sporné rozhodnutí zeber při BRyntově catchi. A musím s ním naprosto souhlasit v tom, že Dallas si tenhle výborně rozehraný zápas prohrál sám. Co se týče Brynatova catche, tak už jsem je v diskusi rozebral mnohokrát. I když celá řada celebrit I hráčů NFL zaplavila sociální site svými nářky o tom, jak byl Dez okraden o tenhle catch, tak faktem zůstává, že tyto celebrity a většinou ani hráči neznají detailně pravidla NFL. Zabývat se tím, jestli je to pravidlo správné či nikoliv můžeme detailně v offseason – pro tuto chvíli je rozhodné, že je to pravidlo platné a že rozhodčí nemohou na hřišti posuzovat jeho logiku či oprávněnost, ale pouze rozhodnout podle toho, co je v NFL rulebook zaneseno. Skutečnost je taková, že Dez dokončoval svůj catch dopadem na zem – v takovém případě je nerozhodné, že už se oběma nohama dotkl země. Podle pravidel musí v takovém okamžiku udržet kontrolu nad míčem po celou dobu dopadu. Jestliže kontrolu nad míčem ztratí a míč se dotkne země před tím, než kontrolu opět získá, tak se jedná o nekompletní pas. Z výše uvedeného plyne, že se nemohla jednat o fumble – fumble by to byl v případě, kdyby Bryant nekončil catch na zemi. Stejně by bylo nerozhodne, kdyby s míčem protl čáru endzóny – Dez totiž nebyl v daném okamžiku runner (v takovém případě by protnutí endzóny s míčem v ruce stačilo), ale hráčem zachytávajícím míč, který musí udržet míč “through the whole process of the catch”. Tj. i kdyby se míčem nedotkl země na 1-yardové linii, ale v v prostoru endzóny, stejně by se jednalo o nekompletní catch. Tohle vše bylo zřejmé už na první pohled – veškeré další emoce a vyjádření o tom, že je dohnala karma, jsou tak zbytečné. Rozhodnutí ohledně Bryantova catche bylo naprosto v souladu s pravidly.

4) Chuck Pagano sin a Peytona připravil geniální defenzivní plan. Musím říct, že obranu Colts jsem snad ještě nikdy lépe hrát neviděl. A Vontae Davis byl absolutně dokonalý. Pokud někdo z vás má v plánu stát se cornerbackem a dostat se do NFL, tak doporučuji si zápas s Broncos uložit na harddisk svého počítače a denně studovat Davisovu hru. Pochybuji, že v ní za celý zápas naleznete jedinou chybu. I proto si troufám říct, žePeyton nehrál zase tak špatně – spíš obrana Colts hrála tak dobře. K tomu se přidala výborná práce O-line, která vymazala ze hry Millera i Ware hoa veškeré teorie škarohlídů o tom, že Colts jsou přeceňovaným týmem, který nedokáže porazit elitní týmy NFL jsou rázem v prachu. Něco mi říká, že tentokrát s nimi budou mít i Pats plné ruce práce. Tohle je totiž úplně jiný tým než ten, který jsme sledovali v průběhu základní části.

autor: Doktor

Komentáře ke článku (celkem 303)

77978 Tomuio napsal před 49 měsíci:
Pořád hraješ?
57271 Fan napsal před 58 měsíci:
Ahoj,

prosím máš ještě ty VHS nebo sis je už zpracoval do DVD Verze.

Děkuji za tvůj čas
56156 Fan napsal před 60 měsíci:
Dobrý den,

omlouvám se pokud Vás otravuji.
Nevlastní prosím někdo nějaké sportovní záznamy na VHS.

Budu rád za všechno.
Děkuji za Váš čas

Pro vkládání komentářů se, prosím, přihlaste kliknutím zde.


Představujeme:

Julius Peppers

Julius Peppers

Tým: Bears (#90)
Pozice: Defensive End
Draft v roce: 2001


Julius Peppers byl v roce 2002 během NFL draftu vybrán v 1. kole, jako 2. hráč celkově, týmem Carolina Panthers. Peppers měl raketový vstup do světa profesionálního… Více informací o hráčovi

Víte, co je?

Pojem: A Gap

Mezera mezi Centrem a Ofenzivním Guardem. A Gap

Víte, co je?

Fanoušci s nejvíce body za květen 2020:

+++ | off-line 0 bodů
0000Dunik13 | off-line 0 bodů
000 AndyGal | off-line 0 bodů
000 Bedyk | off-line 0 bodů
gaučový odborník | off-line 5011×
formic | off-line 4970×
Ježour | off-line 4532×
DebiQue | off-line 4486×
PS4

Šéfredaktor na Twitteru:

Doktor na Twitteru:

PS4