NFL Hot News: aktuální dění v NFL


NFL.cz > Novinky a aktuality Velikost textu

Co zaujalo Doktora - Divisional Round

čtvrtek 16. ledna 2020, 16:00 Stačilo minulý týden napsat jeden malý článek a hned se s komentáři roztrhl pytel. Tak si to dáme ještě jednou, co říkáte?

Co zaujalo Doktora - Divisional Round

1.     Musím říct, že Vikingů mi bylo v San Franciscu až líto. Hrát v neděli v New Orleans, letět rychle do Minnesoty a pak přes celé státy do San Francisca a tam v sobotu změřit síly s odpočatými a dokonale připravenými Niners, to je opravdu nadlidský výkon. A nutno dodat, že únava byla na jejich výkonu zejména v třetí a čtvrté čtvrtině hodně znát. Na druhou stranu musím říct, že jsem přesvědčen, že by Vikes nedokázali tenhle zápas vyhrát ani plně odpočatí. Shanahan se Salehem totiž jedou opravdu neskutečný bomby. Kyle mohl konečně naplno uplatnit své geniální ofenzivní schopnosti, díky čemuž se na útočnou hru San Francisca opravdu úžasně dívá. Za Saleha by zase všichni defenzivní hráči evidentně vypustili duši. A John Lynch by z fleku měl dostat cenu pro GM poslední dekády. I když bych se už nevracel k minulým rokům, tak už jen trade pro Emmanuela Sanderse byl z mého pohledu manažerským rozhodnutím roku. A samozřejmě nelze nezmínit výkon Nicka Bosy. Troufám si tvrdit, že od doby J.J.Watta nepřišel do ligy takhle dominantní edge rusher. On visí na quarterbackovi de facto furt. Jak dnes docela trefně poznamenal Jimm G – získat za moje přetrhané vazy Bosu byl fakt dobrej trade. Trade, který podle mě dovede Niners až do SB.

2.     Mike Vrabel by na druhou stranu měl už teď dostat cenu pro trenéra roku. Na papíře byli Titans patrně nejslabším týmem celého play-off. A ejhle, Baltimore je venku a Tennessee si zahraje Conference Championship. Ano Vrabel má Henryho, ale rozhodnutí posadit Mariotu a nechat hrát Tannehilla fakt chtělo velký cojones. A Vrabel ještě ze skoro odepsaného QB vymačkal nejlepší passer rating letošní sezóny (117,5), jenž je zároveň 4. nejlepším ratingem historie celé ligy. A aby toho nebylo málo, tak po geniálním gameplanu z Foxborough vytáhl ještě větší masterpiece proti Ravens. Celou sezónu si nikdo nedokázal poradit s option běhy Lamara – pak přišel Vrabel, vymyslel rotaci zadního safetyho a bylo vymalováno. A krátké 4. downy? Ravens je měli v sezóně 8/8. Proti Titans si ale v téhle činnosti totálně vylámali zuby. Faktem je, že Lamar byl celý zápas nervózní jak pes – na začátku přišlo pár chyb a než se dokázal mentálně srovnat, tak bylo po zápase. Každopádně hráč je to pořád parádní – letos si dojde pro MVP a příští sezónu bude zase o rok zkušenější a snad i psychicky odolnější. Jsem si téměř jist, že Ravens ještě zdaleka neřekli poslední slovo.

3.     V Kansasu se zpočátku hrálo podle stejného scénáře jako v Baltimore. Domácí favorit kupil jednu chybu za druhou a po první čtvrtině to vypadalo na debakl. Celý internet začal spekulovat, jestli stihnou manko 24 bodů do konce zápasu ještě smazat. Nakonec to zvládli za jednu čtvrtinu. Ano, chiefs jsou v ofenzívě fantastičtí (momentálně určitě nejlepší v lize), ale nutno dodat, že Texans jim do sedla setsakramentsky pomohli. Držet jasné vedení a hrát fake punt, či se při returnu rozběhnout plnou parou do čtyřech hráčů, to mi vážně rozum nepobral. Texans dostali od Kansasu stejný dáreček jako Titans od Baltimore. Zatímco Titáni ho chytrou hrou dokázali přetavit v postup, tak Texans ho svými hloupými chybami zahodili do koše. Velká škoda – SB už byl na dohled. Buď jak buď Chiefs jsou pro mě momentálně hlavním favoritem na zisk Lombardi Trophy. Hodně by mě překvapilo, kdyby se v Miami o prvním únorovém víkendu neobjevili. Vrabel je génius, ale Reid je taky mazaný lišák a síla jeho týmu je přece jen o level výš.

4.     No a v Seattlu mohou proklínat osud, který jim na konci sezóny vyřadil ze hry všechny jejich running backy. Carson s Pennym se ke konci základní části dostávali do naprosté top formy, ale pak přišla morová rána a oba se mohli do play-off zapojit leda v pozici diváků. Marshawn Lynch je legenda, ale už je prostě o krok pomalejší. Na třetí down a 1 je super, ale to je bohužel příliš málo. Pokud měli Packers někde slabinu, tak v běhové obraně – být Carson s Pennym na hřišti, tak ten zápas vypadal úplně jinak. Takhle to bylo všechno na Wilsonovi. Ten čaroval, co mohl, a byl by možná i Hawks dotlačil o kolo dál, ale to by jejich defenzíva musela ubránit aspoň jeden dlouhý třetí down. Secondary Seattlu, která dřív byla chloubou tohoto týmu, je momentálně jeho velkou slabinou. Jediný Shaquille Griffin snese trochu přísnější měřítka. McDougald je sice vynikající v podpoře běhové hry, ale v coverage trochu zaostává. A Tre Flowers hořel celý zápas jak australská prérie. Prostě z Legion of Boom se stala Legion of Doom. Packers zaslouženě postoupili dál, přičemž je tlačily tradiční opory – oba Aaronové, oba Smithové a Davante. Nicméně při vší úctě k tomuto týmu borcům z Wisconsinu v neděli v San Franciscu ani trochu nevěřím. Jones si proti té červené zdi moc nezaběhá, na Bosu ani Bakhtiari nestačí a Coleman s Mostertem předvedou běhové obraně Packers peklo. Míč je samozřejmě šišatý a může se stát cokoliv, ale výhra Packers v San Franciscu by pro mě byla větším překvapením než výhry Titans v New Englandu a v Baltimore dohromady. Ale jak říká Jarda Jágr – je to sporrrt.

autor: Doktor

Komentáře ke článku (celkem 99)

176403 Forestík napsal před 7 měsíci:
Jo, je to rozhodně super. Zkouknul jsem to jedním dechem
176399 Šráma*NOTRE DAME napsal před 7 měsíci:
Je to velké překvapení. :-) 
176397 OMAHA napsal před 7 měsíci:
Tak toto nechápem. Na čo čaká? 😵

Pro vkládání komentářů se, prosím, přihlaste kliknutím zde.


Představujeme:

Ray Lewis

Ray Lewis

Tým: Ravens (#52)
Pozice: Linebacker
Draft v roce: 1995


  NFL kariéra ve zkratce Ray Anthony Lewis byl v roce 1996 během NFL draftu vybrán v 1. kole, jako 26. hráč celkově, týmem Baltimore Ravens.… Více informací o hráčovi

Víte, co je?

Pojem: Touchback

Nazývá se tak situace při puntu, kdy punter kopne míč a ž do end zone soupeře. Touchback

Víte, co je?

Fanoušci s nejvíce body za srpen 2020:

+++ | off-line 0 bodů
0000Dunik13 | off-line 0 bodů
000 AndyGal | off-line 0 bodů
000 Bedyk | off-line 0 bodů
gaučový odborník | off-line 5020×
formic | off-line 4979×
Ježour | off-line 4533×
DebiQue | off-line 4507×
PS4

Šéfredaktor na Twitteru:

Doktor na Twitteru:

PS4