NFL Hot News: aktuální dění v NFL


NFL.cz > Novinky a aktuality Velikost textu

Co zaujalo Doktora - Super Bowl

pátek 9. února 2018, 17:22 Tak ještě jedno malé ohlédnutí za Super Bowlem. Které momenty v nem zaujaly Doktora?

Co zaujalo Doktora - Super Bowl

1. První myšlenka, která mi vyvstane při vzpomínce na letošní Super Bowl na mysli, je jednoduchá – NESKUTEČNÝ zápas! Nikdy bych nevěřil, že se největšího počtu dosažených yardů dočkám v posledním zápase sezóny. Všechny ty nářky, že SB není tak atraktivní podívanou jako některé zápasy v regular season, protože je svázán nervozitou a taktikou, vzaly za své už v první čtvrtině. Jedna velká jízda od první do 60. minuty!

2. Doug Pederson je prostě bůh! Takhle agresivní coaching jsem snad ještě nikdy neviděl. Střílel to tam bez bázně a hany a legendární onside kick Seana Peytona ze začátku druhého poločasu Super Bowlu XLIV. proti Colts je ve srovnání s tím, co nám nabídl head coach Eagles, naprosto nudnou konzervativní selankou. Philly special, baby!

3. Ještě k onomu coachingu Pedersona – trvám na tom, že kdyby nehrál onen 4. down na vlastní polovině v poslední čtvrtině zápasu, tak by se Eagles ze zisku Lombardi Trophy neradovali. Obrana byla v tu chvíli na pokraji svých sil a dostat po puntu do ruky míč Brady, tak by ji přejel jak parní válec srnku. Správné rozhodnutí ve správný čas. A samozřejmě skvělý catch Ertze.

4. Určitou kaňkou na výhře Eagles je to, že to byli tentokrát oni, kdo sáhli k flagrantnímu podvodu, když na centera namísto Jasona Kelceho nasadili jeho bratra Travise z Chiefs. Usvědčil je samotný gametape – žádný center nemůže běhat po hřišti jak uragán. Myslím, že by se na to pan Goodell měl ještě podívat. I když při jeho nevraživosti vůči Pats to asi spíš přikryje. 

5. Catch Coreyho Clementa – už v okamžiku, kdy rozhodčí po přezkoumání celé situace na videu přiznali nováčkovi z Philadelphie touchdown, jsem ve studiu říkal, že pokud Eagles dotáhnou tenhle zápas k vítěznému konci, tak se bude jednat o nejdiskutovanější moment celého klání. Musím říct, že to byla neskutečně těsná situace, kterou mohli rozhodčí posoudit oběma směry. Twitter samozřejmě okamžitě vzplál reakcemi obou táborů – tedy jak zastánců toho, že se jednalo o jasný catch, tak i jejich názorových protivníků tvrdících, že to byl jasný incomplete. Inkriminovaný okamžik jsem si mnohokrát pustil na videu a s ohledem na trend posuzování podobných situací v této sezóně se spíše kloním k názoru, že to měl být nekompletní catch. Což ovšem na druhou stranu by mělo sloužit jako jednoznačný základ pro to, aby se pravidla v této oblasti změnily. Či spíše zpřesnily. Z logiky věci by tohle prostě měl být catch – a pravidla by se měla tomuto trendu přizpůsobit.

6. Můj předzápasový tip, že jednou z klíčových zbraní Eagles bude Nelson Agholor, vyšel myslím do puntíku. Stejně tako jako odhad, že se budou Eagles snažit zaměřit v pasové hře na receivery strážené Ericem Rowem. To jsem ovšem ještě netušil, že nebude hrát Malcom Butler. Těžko říct, jestli v tom skutečně bylo porušení zákazu vycházení spojené s marihuanou, nebo taktický záměr Belichicka nestavět menšího Butlera proti vysokým receiverům Eagles. Jisté je ale to, že působení Butlera v týmu Pats je definitivně u konce. Tenhle hrníček už se neslepí.

7. Před výkonem Toma Bradyho na hřišti nezbývá než smeknout klobouk. Naházet 506 yardů a předvést téměř bezchybný výkon, kterým rozebíral věhlasnou obranu Eagles na šroubky a matičky, to je prostě něco naprosto nevídaného. Jen škoda, že mu Nick Foles nestál za to, aby mu po zápase podal na hřišti ruku. Věřím, že ho ta prohra musela strašně bolet, ale na tohle sportovní gesto by měl jakýkoliv hráč prostě najít sílu vždy. Nota bene ten největší z největších. Ano, může se schovat za zdůvodnění, že Folese prostě v tom pozápasovém mumraji minul, ale realita dne je taková, že po každém Super Bowlu si poražený QB svůj protějšek zatím vždy našel a k výhře mu pogratuloval. A myslím, že i Tom by to zvládl. Kdyby tedy chtěl.

8. Závěr zápasu už jsem komentoval kompletně ve stoje. Alfréd Hitchcock by před takhle vypointovanou zápletkou mohl jen zblednout závistí. Jsem přesvědčen, že při tom posledním Bradyho hodu nedýchal nikdo jak na stadionu, tak u televizních obrazovek. A jak správně poznamenal Ježour „ten nukleární mamut to fakt málem ještě chytil“. 

9. Otázkou tak zůstává, jestli se v Philadelphii skutečně rodí nová dynastie. Faktem je, že si nepamatuju tým, který by vyhrál SB bez svého starting quarterbacka. Jak daleko jsou schopni Eagles jít s Wentzem, Petersem a Hicksem, to je úvaha, jež musí mezi týmy v NFC vyvolávat bezbřehou paniku. A to ještě mohou zinkasovat velmi zajímavou protihodnotu za trade svého hrdiny s číslem 9, jenž asi nebude chtít po tomhle svém galapředstavení zahřívat Carsonovi lavičku. S Pedersonem za kormidlem se sny fanoušků z Philadelphie o zrodu nové vládnoucí dynastie jeví více než reálně.

10. Když už jsme u lodivoda Eagles – ten si v roce 2008, kdy ještě trénoval na Calvary Baptist Academy, asi nemyslel, že za 10 let bude držet Lombardi Trophy nad hlavou. Leda tak možná někde v muzeu, kde by mu ji na chvíli půjčili. Ale Amerika je prostě zemí, kde se plní i ty nejdivočejší sny. A Pederson si takový happy-end určitě zaslouží. I když nevím, jestli to spíš není happy-beginning.

11. A abych nezapomněl – musím zareagovat na nářky našich čtenářů, že je škoda, že nás čeká tak dlouhá pauza. Nebojte se, nečeká. Už na konci ledna je tu Scouting Combine, o kterém vám na našem webu důkladně poreferujeme. Pak se naplno rozběhne free agency a různé výměny a než řeknete švec, tak tu bude konec dubna a draft! Takže pokud chcete do téhle úžasné hry proniknout ještě hlouběji a dozvědět se, kteří nováčci vtrhnou příští rok do ligy jako letos Kamara, Cook nebo Lattimore, tak mám pro vás jednou tajnou radu – stay tuned!

autor: Doktor

Komentáře ke článku (celkem 170)

122403 DebiQue napsal před 12 měsíci:
Neviem co by si o tejto tvojej teorii pomyslel Brett Favre... :)
122396 DCC napsal před 12 měsíci:
CJA odejde. Má smlouvu, která po jeho odchodu nezanechá v salary capu žádné prachy. Snad bude chtít někdo Taliba takhle před koncem kariéry. Otázka je odchod Sanderse a Thomase, kteří berou oba nad deset mega. Považuje se celkem za hotové odchod Sanderse (snad bude někde zájem) ale spekuluje se o obou. Na druhou stranu se musí dodat, že nemá smysl zbavit se WR1 a WR2 a angažovat QB, který bude házet na WR3 apod... Osobně ať Sanders jde (zranění) a Thomas zůstat s restrukturalizací platu a hrát s ním něco jako Larry v Cards.
Folese nebudou chtít jen tak pustit a Eagles budou čekat na nabídku s druhým kolem a ta doufám nepřijde od nás, u mě je Foles hodně závislý na coaching staffu (narozdíl od Bradyho nebo Aroda,...) Hodně do souboje o kvalitního QB promluví Vikes, protože ti budu mít velké slovo jako tým z PO, který může hned do SB a to bude velké lákadlo. Cousins bude drahý, ale za vhodnou smlouvu proč ne. Určitě neobětovat zbytek týmu. A včera jsem ještě trefil spekulaci v podobě AJMcCarrona...
122395 prop napsal před 12 měsíci:
S uzdraveným Aaronem se ovšem hrozná sezóna konat nebude.

Pro vkládání komentářů se, prosím, přihlaste kliknutím zde.


Představujeme:

Troy Aikman

Troy Aikman

Tým: Cowboys (#8)
Pozice: Quarterback
Draft v roce: 1989


Troy Kenneth Aikman se stal jedničkou draftu roku 1989. Cowboys do mladé hvězdy vkládali velké naděje a Aikman se stal vůbec prvním nováčkem v historii klubu, který… Více informací o hráčovi

Víte, co je?

Pojem: Screen Pass

Je speciální ofenzivní akce, kterou útok používá k překvapení a překonání agresivní obrany, která se snaží vytvořit tlak na quarterbacka a neustále se… Screen Pass

Víte, co je?

Fanoušci s nejvíce body za únor 2019:

+++ | off-line 0 bodů
0000Dunik13 | off-line 0 bodů
000 Bedyk | off-line 0 bodů
000 fruhba | off-line 0 bodů
gaučový odborník | off-line 4154×
DebiQue | on-line 3863×
Aleš | off-line 3536×
Ježour | off-line 3527×
PS4

Šéfredaktor na Twitteru:

Doktor na Twitteru:

PS4