NFL Hot News: aktuální dění v NFL


NFL.cz > Novinky a aktuality Velikost textu

Co zaujalo Doktora - Wild Card

středa 8. ledna 2020, 2:00 Tak už jsem dorazil zpět do své rodné domoviny, a tudíž už se chopím své klávesnice, abych pro vás sepsal své postřehy z uplynulého Wild Card Weeku.

Co zaujalo Doktora - Wild Card

1) Zápas Bills@Texans jsem sledoval ještě na letišti v Los Angeles. V baru jsem seděl s Američanem pracujícím v Madridu a dalšími fanoušky „na cestě“ a ta atmosféra byla skvělá. Nepokrytě přiznávám, že jsem fandil Buffalu. Jednak je mi ten tým nějakým způsobem sympatický a jednak jsem jim strašně přál postup kvůli svým kamarádům Slávkovi Jindrovi a Viktorovi Maudrovi. Oba jsou to skalní fans Bills a oba je mám moc rád. Dlouho to vypadalo, že jim budu moct poslat blahopřejnou smsku a vyhlížet, zda pojedou Bills na Arrowhead nebo do Baltimore. Ovšem pak se to celé zlomilo. Nemá cenu vychvalovat do nebes přinos J.J.Watta – každý, kdo má dvě oči a pozná americký fotbal od ragby, nemohl nevidět, že to byl právě tenhle unikátní borec, který zavelel k neskutečnému obratu ze strany Texans. Nejen svým klíčovým sackem, ale především svým celkovým přístupem a neuvěřitelným leadershipem celého svého týmu. I přesto to však Bills mohli a měli zvládnout. Nicméně když jsem viděl na začátku poslední čtvrtiny záběr na oči Joshe Allena, tak mi bylo jasné, že už to nepůjde. Velikost zápasu tohoto mladého dirigenta ofenzívy Bills prostě dostihla. V těch očích byla přímo vidět ztráta sebedůvěry až panika. A přesně to také přenesl na hřiště. Pověstnou třešničkou na dortu byl pak jeho šílený lateral pass – po vynikajícím běhu, který byl přesně tou hrou, kterou Bills potřebovali, naprosto nesmyslně hodil šišku za sebe a jen zázrakem o ní Bills nepřišli. Texans se naopak dostali psychicky na koně, Deshaun objevil, že má v týmu nejlepšího WR v lize a Bill O´Brien tak poprvé v kariéře zažil, jaké to je otočit zápas, ve kterém jeho tým prohrával o 16 bodů. Texans tak jdou dál. Ovšem osobně jsem přesvědčený, že Bills by byli pro Kansas mnohem nepříjemnějším soupeřem. Tak snad za rok – tenhle tým má před sebou skvělou budoucnost.

2) And the mighty giant has fallen. Bylo téměř nemožné si představit, že Pats prohrají v play-off na domácím hřišti. A přesto se to stalo. Patriots prostě letos nefungoval útok. Brady nenašel společnou řeč s žádným se svých receiverů (vyjma Edelmana, kterého všichni soupeři začali postupem času zdvojovat) a Gronk už prostě na hřišti nebyl. Obrana sice fungovala dokonale, ale přece jen byla o chloupe silnější proti pasovému útoku, než proti běhovému a toho Titans dokonale využili. Vypustili z klece své monstrum jménem Henry a tenhle kraken ničil všechno, co se mu připletlo do cesty. Klobouk dolů před výkonem Henryho, jeho spoluhráčů i před vynikajícím coachingem Vrabela, ale asi těžko se lze zbavit dojmu, že Pats porazili především sami sebe, a to díky své naprosté ofenzivní impotenci. Když za celý druhý poločas nejsou schopni dát doma ani jediný field goal, tak prostě nemají v dalším kole play-off co dělat. A Brady? Osobně si myslím, že se na rok ještě vrátí. Takhle svoji kariéru chtít ukončit nebude.

3) No a co se týče rozboru zápasu Vikings@Saints, tak tam bych si asi ušetřil práci, kdybych vás odkázal na FB profil jejich fanouška a nejslavnějšího fotografa NFL u nás Kamila Heráka. Myslím, že prohru svých Svatých shrnul dokonale. Hlavní faktory ve zkratce: 1) All-Pro tackle Ryan Ramczyk fakt neměl svůj den. Danielle Hunter přes něj přecházel poměrně s lehkostí, a to i v naprosto klíčových chvílích.2) Kamara rozhodně v této sezóně nebyl Kamarou z předchozích sezón 3) odchod Ingrama výrazně snížil efektivitu běhové hry 4) Brees také neměl plně svůj den – jak interception, tak i fumble jdou za ním 5) Ginn už v ofenzívě Saints nemá dávno co dělat. No a pak ten finální call. Asi se shodneme na tom, že to nebylo tak flagrantní jako vloni zákrok Nickel Robey-Colemana. Ale to přistrčení tam prostě bylo. Kdyby to bylo proti jinému týmu, tak by se to asi nějak překouslo, ale u Saints už je to jaksi nějak nakumulované. Asi je Bůh proklel za to, že si dovolili použít do názvu slovo „svatý“. Což je výraz, na který má ten pán nahoře už asi 200 let zaregistrovaný copyright. Nicméně tím vůbec nechci snižovat výkon Vikingů – Danielle Hunter ukázal, že je extraklasa, Cousins až na jednu chybu odehrál téměř perfektní zápas a k tomu tu byl úžasný Dalvin Cook. Osobně si myslím, že 49ers budou mít s Vikingy plné ruce práce.

4) No a nakonec souboj lazaretů. Eagles zbylo na rosteru míň lidí než po kulometné palbě. A po pár minutách skončil i natěšený Wentz. Nemyslím si, že by zákrok Clowneyho byl nějak neférový, nebo dokonce úmyslný, ale pro Eagles byl každopádně poslední ranou do vazu. McCown dělal, co mohl, ale Carson je prostě Carson. Nadto Wilson hrál jako Wilson a do toho se do svého životního zápasu trefil Metcalf. Fakt mi nejde do hlavy, jak tenhle kluk mohl v draftu propadnout až na číslo 64. Od doby Julia Jonese nepřišel do ligy receiver s takovými fyzickými paramatery. Když to tak vezmu tak vlastně s takovými parametry do ligy nepřišle na tomto postu nikdy nikdo. Jak už jsem říkal ve studiu – běhat routy a blokovat se naučit můžete, ale 193 cm/104 kg a 4.34 na 40 yardů, to se prostě naučit nedá. To buď máte nebo ne. Myslím si, že Seahawks nebudou bez šance ani příští týden v Green Bay. Nicméně pokud chtějí vyhrát a postoupit dál, tak musí splnit především 2 hlavní úkoly – zastavit Aarona Jonese (v běhové obraně Hawks nejsou úplně nejjistější, což odhalil i Miles Sanders) a 2) alespoň přibrzdit umělecké duo Smith – Smith. Tihle dva pass-rusheři hrají letos v parádní formě a prořídlá lajna Hawks s nimi bude mít pořádně těžkou práci. Myslím, že Russell si zase bude muset procvičit svůj Houdini-factor. Jinak bude bit jak žito.

autor: Doktor

Komentáře ke článku (celkem 309)

175501 Raiders napsal před 7 měsíci:
Giants owned you patriots.
175017 DCC napsal před 7 měsíci:
Bart je slušnej blázen. 👍 
175016 inzinier napsal před 7 měsíci:
Koho by zaujimali nejake cisla a uvahy k zapasu SEA @ GB, tak tu je link na preview - Bart sa s tym pohral: http://greenbaypackers.eu/preview-divisional-round-vs-seahawks/

Pro vkládání komentářů se, prosím, přihlaste kliknutím zde.


Představujeme:

Eli Manning

Eli Manning

Tým: Giants (#10)
Pozice: Quarterback
Draft v roce: 2003


Eli Manning se narodil do fotbalové rodiny. Jeho otec Archie strávil většinu své profesionální kariéry v týmu New Orleans. Dvakrát byl vybrán do Pro Bowlu, výraznějšího… Více informací o hráčovi

Víte, co je?

Pojem: Down Marker

(Počítadlo downů) Tabulka s čísli 1 až 4, kterou drží na straně hřiště asistent rozhodčích. Down Marker

Víte, co je?

Fanoušci s nejvíce body za srpen 2020:

+++ | off-line 0 bodů
0000Dunik13 | off-line 0 bodů
000 AndyGal | off-line 0 bodů
000 Bedyk | off-line 0 bodů
gaučový odborník | off-line 5020×
formic | off-line 4979×
Ježour | off-line 4533×
DebiQue | off-line 4506×
PS4

Šéfredaktor na Twitteru:

Doktor na Twitteru:

PS4