NFL Hot News: aktuální dění v NFL


NFL.cz > Novinky a aktuality Velikost textu

Co zaujalo Doktora - week 11

úterý 20. listopadu 2018, 6:00

Co zaujalo Doktora - week 11

1. Baltimore Ravens se stali prvním týmem od roku 2014, jehož quarterback a running back naběhali v témže zápase přes 100 yardů. Naposledy se to povedlo dvojici Kaepernick – Gore. Především ale Lamar Jackson dokázal vytěžit ze svého prvního startu vítězství nad divizním rivalem. Vypadá to vypadá, že v Baltimore začíná nová éra.

2. Cowboys skutečně potvrdili, že jdou výkonnostně nahoru – vyšel mi tip na jejich výhru v Atlantě a to i s dodatkem, že Falcons nebudou mít odpověď na Elliotta. A fakt neměli - 23 běhů pro 122 yardů a 1 touchdown bylo pro Falcons příliš mnoho. Ti na konci zápasu stahovali, co jim síly stačily, ale Boys už si výhru v prodloužení pohlídali. Udržet Falcons na 19 bodech, to je jasná vizitka defenzívy Boys. S ohledem na zranění Alexe Smitha se rázem chlapci z Dallasu vyšvihli do pozice největšího favorita na výhru v NFC East.

3. Jestli nám letos na Ford Field něco jde, tak je to zaklínat soupeřovy kickery. Poté, co naše kouzlo zničilo Masona Crosbyho, zafungovalo dokonale i tento týden na Grahama Gana. Ten neproměnil svůj vůbec první FG v sezóně a k tomu nedal jeden extra point. V kombinaci s pro mě nepochopitelným rozhodnutím Rona Rivery potvrzovat poslední touchdown v zápase za dva body nám to stačilo na překvapivou výhru. P.S: Kenny Golladay je bůh!

4. Tak spojení na trase Luck – Hilton již bylo plně pročištěno a tahle dvojka už je zase k nezastavení. T.Y. si připsal 155 yardů a dva touchdowny a byl společně se Štístkem hlavní postavou jasné výhry Colts nad nebezpečnými Titans. Tenhle zápas byl opět dokonalou ilustrací toho, jak nesmírně důležitým prvkem v současné NFL je kvalitní O-line. Zatímco proti Pats Titans ničili Bradyho téměř při každém snapu (hlavně z důvodu zranění Masona a Browna) a zápas jednoznačně vyhráli, proti O-line Colts si ani neškrtli a zápas jednoznačně prohráli. Já to říkám celý život – zápasy se vyhrávají a prohrávají „in the trenches“.

5. Neskutečně mě začínají bavit zápasy Giants. Minulý týden to bylo drama ve Frisku do poslední vteřiny, teď zase přestřelka na Floridě. Fakt nádherný mače. No a Tampa? Tam je zase zakletá pozice starting quarterbacka – ten, který nastoupí, pravidelně vyhoří, aby pak jeho náhradník hrál ve zbytku zápasu jako pánbůh. Mám pro Dicka Koettera dobrou radu – nasadit Fitze nebo Jameise na první snap a pak ho hned posadit a postavit toho druhého. To by mohlo zafungovat, ne?

6. Redskins ztratili proti Texans utkání, Smitha a pravděpodobně i celou sezónu. Colt McCoy při vší úctě nemá na to, aby dovedl Skins do play-off. Ale ti už podepsali na pozici backup quarterbacka Marka Sancheze a s ním teprve přijdou velké věci! Můj tip je, že ve weeku 13 už bude Mark starterem a dovede Redskins k Super Bowlu! No, to asi trochu přeháním, ale něco mi říká, že od Marka se letos fakt ještě dočkáme nečekaných zážitků! Samozřejmě v pozitivním slova smyslu věci!

7. Už už to vypadalo, že nemesis Steelers v podobě Jacksonville Jaguars znovu zaúřaduje. Big Ben hodil 3 interceptiony a další dva byly odvolány – tedy v podstatě téměř znovu dosáhl na svůj obvyklý průměr 5 interceptionů za zápas proti tomuto neoblíbenému týmu. Ale nakonec zase ukázal svoji velikost a ze stavu 0-16 otočil skóra na 20-16. Myslím, že hráči Jags doteď nechápou, jak je možné takový zápas prohrát.

8. Gruden si skoro celý zápas proti Cards velmi vehementně povídal na sideline s Derekem Carrem. Občas to vypadalo trochu jako v italské domácnosti. A na konci proběhl happy-end jak z hollywoodského romantického trháku. Teď už si jen zbývá počkat, jestli se podobného láskyplného obětí dočkáme i v offseason. Jak jsme letos mohli vidět – v Oaklandu není nikdo v bezpečí.

9. Broncos v neskutečném thrilleru udolali Chargers a znovu ukázali, že tenhle tým nemá vůbec daleko k elitě ligy. Co mě ale zaujalo nejvíc, byl fakt, že O-line Broncos nepovolila vynikajícímu pass-rushi Chargers ani jeden jediný sack na Case Keenuma. Nepsal jsem už někde, že zápasy se vyhrávají in the trenches? P.S.: Příště by někdo mohl poradit Riversovi, že po two minute warningu se při třetím downu míč nehází na zem, ani když se vám sesype screen-play. Kdyby si býval jen s míčem klekl, tak ukrojil z časomíry 40 vteřin. Těch 40 vteřin, které by nakonec Denveru k dokonání obratu chyběly. Tak snad příště…

10. No a New Orleans si vzali příklad z českých obchodních domů a hodili se do vánočního módu už 5 týdnů před Štědrým dnem. Eagles si pak odvezli krásných 48 dárečků na zpáteční cestu do Philadelphie. Musím říct, že takovou dominanci, jakou předvádějí Saints v posledních týdnech, jsem už fakt dlouho neviděl. Tenhle tým vypadá momentálně skutečně neporazitelně. Počítám, že ve čtvrtek si Falcons přijedou pro pořádnou nadílku. A když je ten Thanksgiving, tak to bude s nějakým extra bonusem. Úplně se mi vybavuje památná hláška z filmu Vesničko má středisková „já si ani nechci představit, jak náš Otík zastavuje v Praze dopravu“. Já si zase radši ani nepředstavuju, jak obrana Falcons zastavuje Breese a spol. To by nedal ani Labuda.

11. A Monday Night Football? To se snad ani nedá okomentovat – to se musí vidět. V normálním zápase vám stačí na highlighty 2-3 minuty, tady byste jich potřebovali aspoň 20. Když jsem před zápasem tipoval, že uvidíme přes 90 bodů, tak jsem si říkal, jak je to odvážný bold pick. Nakonec se ukázalo, že jsem byl ještě hodně při zemi. 105 bodů je nejvíce v historii MNF a třetí největší počet bodů vůbec. Poprvé v historii také oba týmy skórovali v zápase přes 50 bodů. A nejvtipnější na tom je, že kdybyste hledali MVP zápasu, tak byste patrně museli sáhnout do obrany – Samson Ebukam si připsal dva defenzivní touchdowny a k tomu rozhodující zásah do Mahomesovi pravačky při interceptionu Marcuse Peterse. Neuvěřitelná krása. Reklama na fotbal. Kdo neviděl, může jen litovat. Tohle byl nejlepší fotbal, jaký jsem kdy viděl.

autor: Doktor

Komentáře ke článku (celkem 59)

138047 DebiQue napsal před 6 měsíci:
Nechajme nech si najprv Hunt, Hill a Mahomes dokončia svoje rookie kontrakty, potom porovnávame s veteránmi...
138041 Vontae_Mack napsal před 6 měsíci:
Malo byť pod Formicom.
138040 Vontae_Mack napsal před 6 měsíci:
Tak hlavne porovnávať Bradyho s Mahomesom to mi príde fakt silná káva :) Ak si po upsidom predstavuješ spektakulárne hody na Hilla, tak potom áno. Ale Brady v tom nikdy nejako nevynikal, akurát proste dokopy robí všetko tak nejako inak a lepšie. Inými slovami, ak je Mahomesov strop niečo ako Rodgers (tiež majster úžasných hodov), tak to bude ešte stále podľa mňa ďaleko za Bradym - tak ako teraz Rodgers.

Pro vkládání komentářů se, prosím, přihlaste kliknutím zde.


Představujeme:

Adrian Peterson

Adrian Peterson

Tým: Vikings (#28)
Pozice: Running Back
Draft v roce: 2006


  Adrian Lewis Peterson se narodil 21. Března 1985 v Palestine ve státě Texas. Adrian Peterson, přezdívaný "A. D."("All Day" - "celý den") a "Purple Jesus"… Více informací o hráčovi

Víte, co je?

Pojem: Screen Pass

Je speciální ofenzivní akce, kterou útok používá k překvapení a překonání agresivní obrany, která se snaží vytvořit tlak na quarterbacka a neustále se… Screen Pass

Víte, co je?

Fanoušci s nejvíce body za květen 2019:

+++ | off-line 0 bodů
0000Dunik13 | off-line 0 bodů
000 Bedyk | off-line 0 bodů
000 fruhba | off-line 0 bodů
gaučový odborník | off-line 4212×
DebiQue | off-line 4027×
Aleš | off-line 3558×
formic | off-line 3548×
PS4

Šéfredaktor na Twitteru:

Doktor na Twitteru:

PS4