NFL Scoreboard: aktuální výsledky NFL


NFL.cz > Novinky a aktuality Velikost textu

Co zaujalo Doktora - week 15

úterý 18. prosince 2018, 19:30

Co zaujalo Doktora - week 15

1. Dnes to vezmu trošku z opačného konce – od posledních zápasů, co se o víkendu hrály. Víte, jak jsme debatovali, jestli je pro vítězství v SB důležitější elitní quarterbacka nebo elitní obrana? Tak po tomhle víkendu můžu říct, že nejdůležitější je dominantní O-line. Saints dominovali celé lize – pak se zraní Armstead a Unger, Panthers zatalčí středem, zastaví run a celá slavná ofenzíva Saints neví, co hrát. A to samé v bleděmodrém lze říct o zápase Eagles@Rams. O-line Rams se nadří, Gurley nemá dálnice, jaké měl, Cox visel na Goffovi každý druhý snap a celý stroj jménem ofenzíva Rams se sesypal. Naopak O-line Eagles si vzpomněla na loňské časy, vyřadila ze hry Donalda a s ním i celý pass-rush Rams a Foles hrál najednou zase jako Super Bowl MVP. O-line je prostě nejvíc!

2. Saints tedy nakonec svůj zápas vyhráli, ale šťastní z něj být rozhodně nemůžou. Defenzíva Panthers ukázala ostatním týmům, jak na Breese a spol. Stačí zastavit run, tlačit na Breese středem O-line, zdvojit Miachaela Thomase (teď už člověk chápe, proč Saints tak urputně hledali druhého kvalitního outside receivera) a Savtí jsou na kříži. I když ono se to lehko řekne, ale hůř udělá. Zvlášť pokud nemáte v týmu Kuechlyho. Ten si před zápasem zahrál na Bolka Polívku, řekl svým spoluhráčům něco ve smyslu „řiď sa, co ti řikám ja“ a ono to famózně fungovalo. Ten chlap fakt musí být telepat a číst lidem myšlenky – jinak si ty jeho schopnosti vysvětlit nedokážu.

3. Panthers sice Saints skvěle ubránili, ale na výhru to nestačilo. To by totiž taky musel něco zahrát jejich útok, který už je asi 5 týdnů vypnutý. Camův interception před koncem poločasu na Eliho Applea byl patrně klíčovým okamžikem celého utkání, nicméně ta ofenzíva Panthers nefunguje tak nějak celkově. Nebýt jedné trick play, tak to bylo bez touchdownu. Osobně mám moc rád Norva Turnera, ale asi už není náhodou, že kam přijde, tam ta ofenzíva prostě nefunguje. Už mi začíná připadat jako takový americký Jarda Hřebík – dokonalé teoretické znalosti, které všichni uznávají a respektují, ale jak přijde „na lavičku“, tak to prostě nefunguje. Nadto já osobně jsem absolutně přesvědčen, že nikdy nemůže fungovat vztah, kdy se bývalý podřízený stane šéfem a bývalý šéf podřízeným. Ron Rivera je tam, kde je, také díky Norvu Turnerovi, jenž mu šéfoval 4 roky v San Diegu. Osobně si prostě nedokážu představit, že teď Ron přijde a zpucuje Norva za to, jak hrál útok špatně. Možná se mýlím a tenhle faktor nehraje žádnou roli, ale dle mých zkušeností tohle prostě nefunguje.

4. Jared Goff se nám v posledních týdnech nějak rozladil. Výkon proti Eagles bylo to nejhorší, co jsem od něj letos viděl a silně mi to připomínalo jeho nováčkovskou sezónu, kdy taktéž míjel jednoduché hody na pár yardů. Jared si v biatlonové hantýrce nutně potřebuje jednou až dvakrát „cvaknout“ (teď to nemyslím jako dvojsmysl s alkoholovým cvaknutím – to by mu asi nepomohlo), aby si zpátky seřídil mířidla. Stejně je NFL krásná – ještě před deseti dny se tady se mnou několik lidí dohaduje, že je Goff lepší než Rivers a najednou Philip bez Gordona, Ekelera, Keenana Allena, pod neustálým tlakem porazí na Arrowhead Chiefs a Goff se všemi svými zbraněmi nedokáže porazit doma Eagles s Folesem na quarterbackovi. A pojďme si přiznat, že se tak stalo především kvůli jeho špatným rozhodnutím a nepřesným hodům. Bohužel se zase ukazuje to, co o něm tvrdím celou jeho kariéru – jakmile zastavíte Gurleyho a seberete mu play-action pasy, tak to prostě nefunguje. Třeba se Rams ještě seberou a v únoru si dokráčí pro Lombardi Trophy, ale já v to prostě nevěřím.

5. San Francisco se pomalu ale jistě stává pohřebištěm „žhavých“ týmů. Broncos porazí Chargers a Steelers a minulý týden rupnou v Friscu. A teď se to samé stane Seahawks. Jinak absolutně nejvíc mě pobavil „pokus“ Janikowskiho tacklovat Richieho Jamese při jeho kick-off returnu. Poprvé v životě jsem si byl jist, že bych byl na hřišti platnější než hráč týmu NFL. Trošku to vypadalo, že jde zrovna na střídačku. Jinak Seahawks by asi fakt ze Seattlu neměli vůbec vyjíždět – oni nejsou venku poloviční, oni jsou desetinoví. Doma proti Chiefs to bude zase úplně jiné kafe – uvidíte.

6. Od této chvíle už odmítám tipovat výsledky zápasů Tennessee Titans. Já se při jejich utkáních letos netrefil snad ani jednou. Tenhle tým je fakt jako ona pověstná krabice od čokolády z filmu Forrest Gump – u nich fakt nikdy nevíš, co dostaneš. Jo a ten vtip EA Sports, že zvýší Henrymu emergency updatem stiff arm na 99, už mi zas tak vtipný nepřijde. Myslím, že by to fakt měli udělat – odpovídalo by to totiž realitě.

7. V současné době znám jen jediný tým v celé NFL, v němž je jeho nejdůležitějším hráčem wide-receiver. Tím týmem jsou Houston Texans. Seberte Browna ze Steelers a půjde to. I Falcons se bez Julia nějak obejdou. Ale seberte Hopkinse z Houstonu a Watson nenahází ani 100 yardů. Ten touchdown, kdy to hodil Deshaun jen tak nazdařbůh do míst, kde tušil Hopkinse, byl názornou ukázkou dominance tohoto výjimečného receivera. Mimochodem se v sobotním zápase stal druhým nejmladším hráčem, jenž dosáhl na metu 5000 receiving yards (dříve to zvládl pouze Larry Fitzgerald). A když si uvědomíte, s jakým quarterbacky za zády to dokázal (Hoyer, Osweiler a další), tak mi to přijde jako výkon z říše snů. 

8. Gregg Williams sice málem pohřbil nesmyslným time-outem a ještě nesmyslnějším rozhodnutím hrát čtvrtý down ambice na výhru Browns v Houstonu, ale pak dvakrát zahlásil Cover 0 blitz a ze svých chyb se vykoupil. Holt Keenum nemá žádného Hopkinse, na kterého by mohl míč pod tlakem na blind hodit. On vlastně kromě Suttona nemá jediného pořádného receivera. A vzhledem k tomu, že on sám také není žádný kouzelník, tak v Denveru musí pro letošek na play-off zapomenout. Už se těším, jak bude v květnu Elway tradovat nahoru pro Kylera Murrayho a přemlouvat ho, aby se vykašlal na baseball a šel hrát do Denveru fotbal.

9. Kdyby měli Falcons takhle zdravý tým celou sezónu, jako mají teď, tak mohli klidně hrát o play-off. S Deionem Jonesem je jejich obrana o parník někde jinde. A protože Cards by v neděli nezastavili Colemana ani s lehkým kulometem v ruce (průměr na jeden běh 13,2 yardu je fakt nevídaný), tak si Sokolové na těch menších ptáčcích z Arizony smlsli jak na dezertu.

10. Ravens porazili Tampu, a nadále si tak drží reálnou šanci na postup do play-off. Jejich zápas s Tampou sice ze začátku připomínal spíše mistrovství USA v puntování, ale jejich oldschool fotbal se nakonec přece jen prosadil. No a samozřejmě nemohu opomenout zprávu, že Joe Flacco si po sezóně bude s největší pravděpodobností balit kufry. Tímto pozdravuji uživatele „tRuprecht“ a „JoeFlaccoSuperBowlMVP“ a se vzkazem „já vám to říkal už před sedmi lety“ jim přeji další usilovné fandění jejich favoritovi. Ovšem v jiném týmu.

11. Současně mi nezbývá než doufat, že se k obdobnému kroku co nejdřív rozhoupe také management v Detroitu. Nevím, co víc ještě potřebují vidět, aby pochopili, že ten náš úžasný a neustále vychvalovaný franchise quarterback, kterému platíme krásných 135 mega za poslední místo v divizi, nás fakt k Lombardi Trophy nedotáhne. Jeho výkonnost myslím nejlépe ilustruje to, jaký výsledek vám vypadne, když si zadáte výraz „stafford“ do googlu. Před něj se dostalo psí plemeno, anglické město v hrabství Staffordshire i americká zpěvačka Jo Stafford. Ono kdyby místo Matthewa nastoupil na quarterbackovi ten čokl, tak by to vyšlo vlastně nastejno – taky bychom byli poslední v divizi. Akorát by místo za 135 milionů hrál za pytel granulí Pedigree, což by přece jen vyšlo o něco levněji.

12. Bears to letos fakt asi myslí s tím útokem na titul vážně. Ta jejich defense je vážně neskutečná. Aaron dělal, co mohl, ale stejně to na víc, jak na 17 bodů nestačilo. Částečně také díky Eddiemu Jacksonovi. Tenhle hráč by si zasloužil přezdívku „Magnet“, protože to, jak mu míče létají do ruky, nelze vysvětlit jinak, než že je nějakým magickým způsobem do svých rukavic přitahuje.

13. Po epické výhře nad Steelers zase hráči Oaklandu rychle vystřízlivěli v Cincinnati. Nešlo to po zemi, nešlo to vzduchem a obrana taky nijak nezazářila. Jon Gruden se bude muset v offseason pořádně snažit, aby si těch 100 milionů zasloužil. Třeba se podaří Kylera Murrayho přilkat jemu. Ostatně Oakland by byl pro Kylera de facto jedinou možnou volbou, jak si splnit svůj sen a zkusit hrát MLB a NFL najednou. Když už ho draftovali Athletics, tak by se slušelo, aby po něm sáhli i Raiders, ne?

14. Ještě těžší vystřízlivění než hráče Raiders čekalo na borce z Dallasu. Rozjetí Kovbojové si ani neškrtli v Indianopolis. Holt tentokrát u sebe neměli kolty – ty totiž hrály proti nim. Marlon Mack předvedl další parádní představení a Darius Leonard v přímém duelu dvou aspirantů na titul defenzivího nováčka roku jasně předčil Leightona Vander Esche. Něco mi říká, že Colts se do toho play-off dostanou a budou tam hodně kousat. Jen si pořád zpětně říkám, jaká je škoda, že v tom weeku 4 hráli ten 4. down a neuválčili s Houstonem aspoň remízu. To by teď na tom byli ještě o kousek líp.

15. Jaguars si sáhli na dno a prohráli s Redskins, kteří hráli asi se svým 8. quarterbackem na depth chartu. Nemůžu se zbavit dojmu, že to chlapci v Jacksonville už definitivně zabalili a že hrají na půl plynu. Každopádně díky tomu budou draftovat hodně vysoko a konečně se zbavit Bortlese. S ním to totiž fakt nejde.

16. Dalvin Cook konečně předvedl svůj break-out game a dovedl Vikes k jasnému vítězství nad Delfíny. 136 yardů s průměrem 7,2 yardu na běh a 2 touchdowny, to je přesně to, co Vikingům v běhové hře celý rok chybělo. No a jeho bleskový spin move při touchdownu v poslední čtvrtině, to byla naprostá lahůdka. Pokud si Dalvin udrží tuhle formu i na play-off, tak bych proti Minnesotě fakt hrát nechtěl.

17. No a Game of the Week na závěr. Duron Harmon sice může být super specialistou na zachytávání interceptionů z ruky Big Bena, ale pokud útok Pats nepředvede zhola nic, tak to na výhru prostě stačit nemůže. Spousta dropů v klíčových chvílích a celková nemastnost neslanost celé ofenzívy vyústila ve skórování pouhých 10 bodů. A to ten touchdown skórovali Pats jen díky totálnímu kolapsu defenzívy Steelers. To bylo ovšem výjimečné selhání v jinak dokonalém defenzivním výkonu tohoto týmu. Takhle jsem obranu Pittsburghu neviděl hrát od časů Troye Polamala. Kdyby takhle hráli před týdnem v Oaklandu, tak by Raiders nedali ani bod a Oceláři mohli reálně bojovat o nasazení číslo 2 a wild-card bye. Teď je jen otázkou, jak se defenzíva vyspí na duel v New Orleans příští víkend. Každopádně to bude neskutečný šlágr. No a Pats? O ty se nebojím – vzhledem k tomu, že prohráli dvakrát za sebou (první dvě prohry za sebou v prosinci od roku 2002) tak mi z téhle rovnice vychází jediný závěr – Lombardi Trophy bude v únoru zase putovat do New Englandu.

18. No a letos poprvé se mi podařilo vyhrát své duely ve všech šesti fantasy ligách, které hraju. A tudíž jsem se dostal hned ve třech z nich do finále. Což se mi také ještě nikdy nepovedlo. Matematicky by to tak alespoň v jedné z nich klapnout mělo. Nicméně svůj titul v naší prestižní VIP lize patrně neobhájím – duel s týmem Zigrina, jenž má ve své sestavě Mahomese, Gurleyho, Tevina Colemana, Tyreeka Hilla, Mikea Evanse a obranu Rams vypadá poměrně beznadějně, aniž bychom vůbec začali hrát. To spíš v motyka vystřelí, v Nigérii začne sněžit a Japoncům se srovnají oči. Ale znáte to, naděje umírá poslední. 

autor: Doktor

Komentáře ke článku (celkem 100)

142188 Avoš napsal před 17 měsíci:
Vypadá to, že v neděli se půjdeme od 22:25 koukat na Steelers @ Saint do Jámy. Nechce se přidat i nějakej fanoušek Saints, fanoušek Steelers, kterej o tom zatím neví, nebo fanoušek jakýhokoliv jinýho týmu? :)
142179 Chriss napsal před 17 měsíci:
doktorovy clanky jsou vzdycky kvalitni pocte i, ovsem tento patri do HoF clanku
142167 Vontae_Mack napsal před 18 měsíci:
Aby sa to nestratilo v preklade, ja nespochybňujem že Rivers je lepší QB ako Stafford.

Pro vkládání komentářů se, prosím, přihlaste kliknutím zde.


Představujeme:

Chris Johnson

Chris Johnson

Tým: Titans (#28)
Pozice: Running Back
Draft v roce: 2007


NFL kariéra v kostce Christopher Duan Johnson byl v roce 2008 během NFL draftu vybrán v 1. kole, jako 24. hráč celkově, týmem Tennessee Titans. … Více informací o hráčovi

Víte, co je?

Pojem: Offensive Line

Každý nový útok, nová rozehrávka začíná z místa, kde je postaven míč, které se nazývá line of scrimmage. Offensive Line

Víte, co je?

Fanoušci s nejvíce body za květen 2020:

+++ | off-line 0 bodů
0000Dunik13 | off-line 0 bodů
000 AndyGal | off-line 0 bodů
000 Bedyk | off-line 0 bodů
gaučový odborník | off-line 5011×
formic | off-line 4970×
Ježour | off-line 4532×
DebiQue | off-line 4486×
PS4

Šéfredaktor na Twitteru:

Doktor na Twitteru:

PS4