NFL Hot News: aktuální dění v NFL


NFL.cz > Novinky a aktuality Velikost textu

Co zaujalo Doktora - week 8

středa 31. října 2018, 20:45 Které momenty nejvíce zaujaly Doktorovu pozornost v uplynulém týdnu NFL?

Co zaujalo Doktora - week 8

1. Tak Wentz si řekl, že co umí Mariota, to umí on taky a začal přihrávat sám sobě. Sice z toho nebyl touchdown, ale i tak ta akce stála za to. Zdálo se mi, že už je to konečně ten starý dobrý Wentz – přehled ve hře, skvělý pocket movement a výborný decision-making. Obrana Jags nehrála vůbec špatně, ale Carson si poradil. A navíc proti němu stál Bortles, že…

2. Neměl by někdo klukům ze special teamu Steelers říct, že při puntu po safety může získat míč puntující tým i bez dotyku protihráčů? Takové menší lekce z pravidel by se docela hodila. Až to nebude proti Clevelandu, tak by je Nebio se možná snažili zachránit Hue Jacksonovi místo. Ale ani to nakonec nestačilo.

3. Tip na překvapení v Cincy mi málem vyšel. To by ale nesměl na začátku Jameis hrát s obranou Bengals v jednom týmu. Jako takhle dokonale trefovat protihráče, aniž by kolem nich stál v okruhu 10 yardů jediný spoluhráč, to už jsem dlouho neviděl.

4. Na druhou stranu musím přiznat, že Joe Cool Jameisovi statečně konkuroval. To byl Flacco jak za starých dobrých časů – běží do strany k sideline s míčem v ruce a v poslední chvíli jej odhodí přesně do rukou protihráče, jenž měl od sebe nejbližšího receivera Ravens vzdáleného asi půl kilometru. Dokonce i komentátor televizního přenosu se podivil „na koho to ten Flacco vlastně házel“. Naproti tomu Cam hraje světově. Jak v sezóně, kdy se Panthers dostali do SB. Aniž bych tím chtěl něco předjímat.

5. Jak mě upozornili kluci z fanpage Bears, Chicago letos neinkasovalo ještě ani jeden běhový touchdown. To je myslím excelentní počin. Trubiskymu sice chvíli trvalo, než našel cestičku přes Gang Green, ale s touhle obranou v zádech na to prostě máte čas.

6. To u Lions je běhová obrana naopak největší slabinou. A zatím nepomohla ani akvizice Damona Harrisona. Ale jak už jsem psal – my už si letos asi všechno štěstí vybrali – porazit Pats, Packers a Seahawks v jedné sezóně, to už by tolik radosti zkušení fanoušci Lions snad ani neunesli.

7. Broncos rozhodně potvrdili, že jejich výkonnost jde rapidně nahoru – zejména běhová hra pod vedením nedraftovaného nováčka Phillipa Lindsaye mě neskutečně baví. Ale když uděláte proti Chiefs asi 30 penalt za zápas a ještě vám hází Keenum, tak vám ani kvalitní běhová hra a vynikající obrana k výhře nepomůže.

8. Adrian Peterson dal svůj první receiving touchdown od roku 2013! Tak dlouho někteří running backové ani v lize nehrají. Klukovi to prostě pořád šlape a Redskins překvapivě vedou svoji divizi a taky si oslavili jubileum – start 5-2 se jim naposledy povedl před deseti lety. A Giants? To je nepochopitelná bída. Jak můžete mít Barkleyho, Beckhama, Sheparda a Collinse a dostat se na bilanci 1-7, to mi hlava fakt nebere. Nota bene situaci, kdy je Eli 4. mezi všemi quarterbacky v lize v počtu pasových yardů.

9. Ještě daleko větší oslavu ale můžou chystat v Indy. 200 yardů po zemi ve dvou zápasech po sobě nasbírali naposledy v roce 1985!!! Marlon Mack začíná připomínat LaDainiana Tomlinsona v nejlepších letech. Že by se nakonec Colts nemuseli opírat o Lucka? Tomu se mi ani nechce věřit. No a v Oaklandu by měli lobbovat za zrušení druhých poločasů – ty jim totiž fakt krutě nejdou.

10. No a když už jsme u těch historických milníků, tak Rams odstartovali sezonu bilancí 8-0 teprve podruhé ve svojí historii. Při sledování té sestavy mladých pušek v útoku si opravdu už nelze nevybavit Kuta Warnera, Marshalla Faulka, Isaaca Bruce a Torryho Holta a jejich Greatest Show on the Turf! K tomu si přihoďte to zvíře Donalda, který v klíčových chvílích zahodí každého linemana jak rozbitou hračku a máte skutečně téměř neporazitelný tým. I když Packers nebyli daleko. Jen ten Montgomery by tam nesměl mávat s míčem jak na prvního máje. Respektive s ním ideálně vůbec nevybíhat z endzóny.

11. Už už to vypadalo, že v souboji slepého s jednookým si přece jen utrhnou výhru 49ers. Ale pak přišlo 15 bodů za sebou a bylo po zápase. Faktem je, že změna ofenzivního koordinátora Cards evidentně prospěla. Ale proti lepším týmům než jsou Niners to asi stejně stačit nebude. A lepší tým než Niners má v NFL momentálně asi každý. Snad tedy kromě Raiders.

12. Adam Thielen si připsal osmý zápas za sebou, v němž nasbíral minimálně 100 receiving yards, a vyrovnal tak historický rekord Calvina Johnsona. Vikings to ale na výhru nestačilo. Dvě hrubé chyby je stály zápas. Paradoxní je, že jednu z nich vyrobil právě Thielen. No, uvidíme, třeba si v play-off tyhle týmy dají repete a Adam svoji chybu odčiní. I když proti Saints by asi bylo stylovější, kdyby zápas rozhodl Stephon Diggs.

13. Bills do písmene potvrdili oba základní předpoklady, které analytici k jejich výkonu před zápasem s Pats nejčastěji zmiňovali. Za prvé, že mají natolik kvalitní obranu, aby přibrzdili i tak dominantní ofenzivu, jakou Belichickův tým momentálně disponuje. A za druhé, že mají tak slabý útok, že je stejně nemůžou ohrozit. Brady sice neměl svůj nejlepší den, ale útok Bills byl natolik jalový, že neskóroval ani jeden touchdown a jako třešničku na dortě dopřál naopak Anderson Patriotům první defenzivní touchdown od roku 2015. To se pak proti nim vyhrává fakt blbě.

autor: Doktor

Komentáře ke článku (celkem 132)

135286 Ježour napsal před 6 měsíci:
Přesně tak, ty lásky na první pohled přichází někdy velmi draho.
135285 Ježour napsal před 6 měsíci:
Bavme se o draftu nejdříve po Kombajnu. Já nevím, zda tam bude k dispozici generační talent, kvůli němuž by někdo toužil zůstat 1-15. College sezona zdaleka není u konce. V polovině sezony 2016 se o Trubiskym nemluvilo ani v anarchistických kroužcích. Já píšu o tom, že poptávka může značně převýšit nabídku. A to pak bohatě stačí, aby se trejdy dolů a nahoru mohly rozjet.
135284 EricBerry_Tribute napsal před 6 měsíci:
U Raiders je to ale také otázka marketingu. Já si myslím, že oni nepotřebují top hráče, kteří budou dělat černou práci, ale zábavné hráče, kteří přitáhnou do Vegas lidi (a prachy). Nedivil bych se trejdu třeba pro OBJ nebo podobné, kteří by je těch first roundů rychle zbaví.

Pro vkládání komentářů se, prosím, přihlaste kliknutím zde.


Představujeme:

Larry Fitzgerald

Larry Fitzgerald

Tým: Cardinals (#11)
Pozice: Wide Receiver
Draft v roce: 2003


Larry Darnell Fitzgerald Jr. byl v roce 2004 během NFL draftu vybrán v 1. kole, jako 3. hráč celkově, týmem Arizona Cardinals. Od svého prvního… Více informací o hráčovi

Víte, co je?

Pojem: Down the Field

Označení pro situaci během, které se útočící hráč nachází v hloubi soupeřova pole. Down the Field

Víte, co je?

Fanoušci s nejvíce body za duben 2019:

+++ | off-line 0 bodů
0000Dunik13 | off-line 0 bodů
000 Bedyk | off-line 0 bodů
000 fruhba | off-line 0 bodů
gaučový odborník | on-line 4200×
DebiQue | off-line 3975×
Aleš | off-line 3553×
Ježour | off-line 3527×
PS4

Šéfredaktor na Twitteru:

Doktor na Twitteru:

PS4