NFL Hot News: aktuální dění v NFL


NFL.cz > Novinky a aktuality Velikost textu

Co zaujalo Doktora - week 9

středa 8. listopadu 2017, 22:14 Okamžiky nejvíce zaujaly Doktorovu pozornost v uplynulém víkendu NFL.

Co zaujalo Doktora - week 9

1. Kdo by to byl na začátku sezóny řekl, že Deshaun Watson bude v její polovině pro Texans naprosto nepostradatelným hráčem? Dokonce jsem se dočetl, že jeho spoluhráči byli po oznámení zprávy, že jejich hvězdný nováček letos dohrál, zdrceni více, než když přišli o Watta a Merciluse. O myslím hovoří samo za sebe. A pak také nedělní duel proti Colts – to byla velmi ilustrativní podívaná. No, příště už asi nebudu o nikom psát, že ho o individuální cenu může připravit jedině zranění. Nebo má některý z našich čtenářů zájem zničit hlavní hvězdu svého rivala?

2. Rams jsou momentálně z mého pohledu nejatraktivnějším týmem celé ligy. Tentokrát jejich řádění odnesli Giants, kteří schytali padesátku. Seana McVaye tak už o titul Coach of the Year může připravit skutečně jedině zranění. Ooops, promiň Seane…

3. Další padesátka padla kousek na jih ve Philadelphii. Ta byla ovšem, alespoň pro mě, mnohem víc překvapující. Kdyby mi někdo před čtyřmi týdny řekl, že Broncos dovolí soupeři naběhat po zemi přes 200 yardů a dostanou páďo, tak bych se klidně vsadil, že sním vlastní klobouk, pokud se takový nesmysl stane. No a teď už bych si mohl chystat příbor.

4. Po zranění Watsona už to vypadá, že AFC South letos ovládnou Jags. Po pravdě jim to skutečně přeju. Tenhle tým má před sebou budoucnost a jeho obrana se blíží k dokonalosti. Po posílení o Dareuse už se z ní stane absolutně neprostupná zeď, která soupeře dokáže opravdu pořádně frustrovat – viz totální zkrat A.J.Greena, který si spletl NFL s UFC a Ramseyho omlátil o zem jak v oktagonu.

5. Saints po startu 0-2 vyhráli už šestý zápas za sebou a na čele NFC Southe se pyšní bilancí 6-2. Víte, který tm jako poslední dokázal to samé? Byli to Giants v roce 2007. A mimochodem jak Giants v roce 2007, tak letos Saints porazili ve Wembley tým Miami Dolphins. V New Orleans by se asi nezlobili, kdyby jejich tým napodobil Obry i co se týče konečného výsledku celé sezóny, že?

6. Joe Flacco teprve podruhé v sezóně hodil v zápase víc než jeden touchdown. Na výhru to ale nakonec nestačilo. Počtvrté v sezóně totiž hodil více než jeden interception a jeho Ravens tak podlehli Titánům z Tennessee. Celkový poměr TD/Int má letos Joe Cool 8-10. Rád bych si k tomu přečetl komentář tRuprechta nebo uživatele s výmluvným nickem „Flacco Super Bowl MVP“. Ale ti už asi odešli. Nebo dospěli a pochopili, že dobrého quarterbacka 4 povedené zápasy nedělají.

7. Falcons ztratili další zápas. Ale tahle prohra v Charlotte bolí dvojnásob. Tým, který byl mnohými pasován za hlavního favorita na uzmutí Lombardi Trophy v této sezóně totálně tápe. A především variabilita a efektivita v ofenzívě z loňské sezóny je ta tam. Oh Kyle, where did you go?

8. Stará pravda praví, že když hraje slepý s jednookým, tak má jednooký zhruba 99%-ní šanci na výhru. Velká gratulace do Arizony – je vidět, že i jedno oko ve formě Stantona na Niners stačí. Počítám, že po tomhle zápase jsou kluci od Golden Gate žhavými kandidáty na zopakování nesmazatelného výkonu Lions ze sezóny 2008, tedy dosažení perfektní bilance 0-16.

9. To, co o vlásek uniklo Houstonu minulý týden, se tuto neděli podařilo zraněními zdecimovanému Washingtonu. Vyhrát na Century Link Field s kádrem připomínajícím 6. armádu maršála Pauluse po bitvě u Stalingradu, považuji za skutečně husarský kousek. A Redskins to dokázali přesto, že jejich nejlepší RB naběhal pouhých 20 yardů. Kirkův šek už jsou na cestě.

10. Cowboys předvedli další skvělý výkon a zápas s Chiefs v podstatě po celou hrací dobu v klidu kontrolovali. Několik expertů už je rázem označilo za nejsilnější tým ligy. Já bych jim to žezlo tak rychle nepředával – Dez Bryant i Terrance Williams v neděli ze hřiště dost těžce odkulhali a u Zeka nikdy nevíte, jestli bude ještě příští týden hrát. Musím říct, že i já, jakožto právník, se v té legální smršti pomalu začínám ztrácet. Ale zpět na pozitivní vlnu – Demarcus Lawrence je z mého pohledu momentálně nejlepším pass-rusherem v lize – hráči O-line Chiefs vedle něj často připomínali bowlingové kuželky.

11. Derek Carr poprvé v kariéře objevil pozici tight-enda. Jared Cook se evidentně stal jeho oblíbenou hračkou. V několik sekvencích zápasu s Dolphins to vypadalo, že na nikoho jiného ani házet míč nesmí. No, uvidíme, jestli to takhle ve velké půjde dál. Osobně jsem trochu na vážkách. Ale pokud byste mi náhodou chtěli vytradovat Jareda ve fantasy, tak se zlobit nebudu.

12. Takhle hraje nejlépe placený hráč ligy! Klobouk dolů, Matty – po dlouhé době nemůžu říct ani slovo. Dokonalý, naprosto profesorský výkon, kdy téměř každý míč letěl milimetrově přesně na místo určení. Skoro se mi chce křičet „ještě jednou, ještě jednou!“

autor: Doktor

Komentáře ke článku (celkem 142)

108417 wladec napsal před 13 měsíci:
Robíš "dobré" meno fanúšikom Vikings.
108405 Jonash napsal před 13 měsíci:
Snad se dnes dočkám sladké výhry, prohra by byla určitě zklamáním. S A-Rodem vás neporazíme, tak jedině teď.
108404 Luc123 napsal před 13 měsíci:
Neztrácej čas...

Pro vkládání komentářů se, prosím, přihlaste kliknutím zde.


Představujeme:

Larry Fitzgerald

Larry Fitzgerald

Tým: Cardinals (#11)
Pozice: Wide Receiver
Draft v roce: 2003


Larry Darnell Fitzgerald Jr. byl v roce 2004 během NFL draftu vybrán v 1. kole, jako 3. hráč celkově, týmem Arizona Cardinals. Od svého prvního… Více informací o hráčovi

Víte, co je?

Pojem: Drive

Jeden z nejdůležitějších pojmů v americkém fotbale. Drive označuje sérii útočných pokusů, jejímž cílem je skórovat body. Každý útočný dirve se skládá z… Drive

Víte, co je?

Fanoušci s nejvíce body za prosinec 2018:

Dwathen | off-line 110 bodů
ras15 | off-line 110 bodů
vaccarona | off-line 110 bodů
b4tch | off-line 105 bodů
gaučový odborník | on-line 3710×
DebiQue | off-line 3672×
Aleš | off-line 3429×
Luc123 | off-line 3322×
PS4

Šéfredaktor na Twitteru:

Doktor na Twitteru:

PS4