NFL.cz > Novinky a aktuality Velikost textu

Co zaujalo Doktora - week 9

středa 7. listopadu 2018, 5:00

Co zaujalo Doktora - week 9

1. Bitvu o sever vyhráli Steelers. Zejména díky tomu, že v redzóně skórovali touchdowny, zatímco Ravens jen field goaly. No a James Conner zase zahrál skvělý zápas. Nechápu Steelers, že toho Bella nevytradovali. Nějaká posila by se jim pro play-off hodila.

2. Zápas mezi Billa s Bears snad ani nemá cenu komentovat. Zatímco na jedné straně hráli skuteční medvědi, na té druhé to byla malá neškodná buvolátka. Tenhle zápas by Bears vyhráli, i kdyby jejich útok vůbec nenastoupil. Obrana by si to v klidu uhrála i tak.

3. Panthers by pro změnu na výhru nad Bucs stačilo, i kdyby měli zakázáno používat pasovou hru. To, co Newton s McCaffreym předvádí v běhové hře, je naprostá nádhera. V Carolině letos míří hodně vysoko.

4. No a Chiefs by zase mohli hrát jen s dvojicí Mahomes – Hunt. Když jsem sledoval secondary Browns, jak tam Kareema marně nahánějí, tak mi jich bylo až líto. Vzdáleně mi to připomnělo slavný holywoodský trhák Forrest Gump – kdyby Hunt chtěl, tam mohl pokaždé doběhnout až do kabiny. Tudíž tou hlavní otázkou v Clevelandu zůstává, jestli management dokáže přemluvit Bruce Arianse, aby ten monkey job vzal.

5. V zápase mezi Jets a Dolphins bylo k vidění neuvěřitelných 15 puntů. Co naopak k vidění nebylo, to byly ofenzivní touchdowny. Myslím, že to samotné o formě obou týmů vypovídá zcela vše.

6. V Detroitu jsme se vrátili do zajetých kolejí – Stafford bez touchdownu, Kerryon Johnson 37 naběhaných yardů a obrana neschopná zastavit run. Dalvinovi Cookovi stačilo po návratu jen 10 carries na to, aby naběhal 89 yardů. Průměr 8,9 yardů na běh, to je fakt nádhera. Ale aspoň jsme Thielenovi přerušili sérii zápasů se 100 nachytanými yardy, a ten tak Calvinův rekord nepřekonal.

7. Kdo jste četli moje tipy na výsledky nedělních zápasů, tak si jistě pamatujete, že jsem předpovídal jasnou výhru Falcons ve Washingtonu. Falcons sice mají slabší obranu, ale Redskins nejsou stavěni na nějaké velké přestřelky. Ovšem s Falcons bez toho, že jim nasázíte 30 bodů, prostě neporazíte.

8. Stejně tak mi vyšel tip na výhru Chargers v Seattlu. Tenhle tým se mi letos opravdu moc líbí a osobně považuji Bolts za černého koně celé ligy. Zkušený quarterback, excelentní running back a k tomu více než solidní obrana. Říkám to už několik týdnů – dávejte pozor na Blesky!

9. Broncos zase jednou prohráli zápas, který měli jasně vyhrát. Pořád dokola se poráží svými vlastními chybami. Tentokrát to byl fumble Bookera a především dva minuté field goaly McManuse. Už mi to střílení do vlastní nohy pomalu začíná připomínat Detroit.

10. Zápas mezi Rams a Saints byl opravdovou reklamou na fotbal. Fantastické představení obou týmů, které letos nutně musí mít jen ty nejvyšší ambice, měl ke konci překvapivého hrdinu. Mnohokrát kritizovaný P.J. Williams si připsal dva klíčové zákroky a potvrdil výhru domácích. A také se ukázalo, jak důležité jsou u quarterbacka zkušenosti z těžkých zápasů. Zatímco Brees pracoval jako skvěle seřízený stroj, tak jindy skvělý Goff začal pod tlakem chybovat. Ovšem přesně díky takovým zápasům bude příště lepší. Už se těším na odvetu v lednu, pánové.

11. Duel dvou titánů nakonec svou kvalitou za soubojem mezi Rams a Saints jednoznačně zaostal. A to zejména díky naprosto monotónnímu playcallingu ze strany Mikea McCarthyho. Ten kontrast mezi kreativitou Pats, kteří se nebáli předvést různé trick-plays (double pass Brady-Edelman) a naprostým stereotypem a nenápaditou hrou v útoku Packers byl až žalostný. Až je mi Aarona líto – myslím, že vytěžit z tohoto výjimečného quarterbacka jediný titul, nelze nazvat jinak než jako hřích.

12. Amari Cooper sice zaznamenal svůj první touchdown v dresu Boys a Dallas vyhrál neskutečnou bitvu o míč po strip sacku Demarcuse Lawrence, která by se z fleku mohla promítat na Silvestra, ale to bylo po hříchu skoro vše, co Cowboys v pondělním primetime předvedli. A nejvíc hořela jejich kdysi největší chlouba – O-line nedokázala udržet pass-rush Titans a Dak dostával jednu ránu za druhou. Kdepak, tenhle tým může letos na play-off zapomenout. Lone Star Boys si musí počkat na příští sezónu.

autor: Doktor

Komentáře ke článku (celkem 172)

136286 korek napsal před 6 dny:
Tryskem bych ho poslal někam, kde nebude vnímat mou frustraci.
136285 korek napsal před 6 dny:
Mi právě to buvolátko vůbec nepřijde v pohodě, protože to není buvol, ale bizon. Takže buď telátko, případně bizoně či bizoňátko. 
136280 Nekos Zpozakulis napsal před 6 dny:
A jaký flustr bys kolegovi napařil?

Pro vkládání komentářů se, prosím, přihlaste kliknutím zde.


Představujeme:

Eli Manning

Eli Manning

Tým: Giants (#10)
Pozice: Quarterback
Draft v roce: 2003


Eli Manning se narodil do fotbalové rodiny. Jeho otec Archie strávil většinu své profesionální kariéry v týmu New Orleans. Dvakrát byl vybrán do Pro Bowlu, výraznějšího… Více informací o hráčovi

Víte, co je?

Pojem: Bust

Označení pro hráče, který se měl podle předpokladů odborníků stát hvězdou NFL. Bust

Víte, co je?

Fanoušci s nejvíce body za listopad 2018:

dano81 | off-line 110 bodů
rodinger | on-line 110 bodů
Vena | off-line 110 bodů
ignác | off-line 105 bodů
DebiQue | off-line 3569×
gaučový odborník | off-line 3526×
Aleš | off-line 3427×
Luc123 | off-line 3285×
PS4

Šéfredaktor na Twitteru:

Doktor na Twitteru:

PS4