NFL Hot News: aktuální dění v NFL


NFL.cz > Novinky a aktuality Velikost textu

Conference Championships – Preview

sobota 18. ledna 2020, 12:00 Jak už naznačil Ježour ve svém článku, tak nám dokonce zbývají už pouze tři zápasy! Dva tenhle víkend a za čtrnáct dní ten nejdůležitější. Podívali jsme se s Radimem na to, jak dopadnou konferenční finále. Přeji hezké čtení...

Conference Championships – Preview

Titans.png Tennessee Titans @ Kansas City Chiefs chiefs.png

Bitva dvou světů. Chiefs v čele s Mahomesem vyznávají vzdušnou převahu, Titans preferují pozemní útok s Henrym. Favoritem zápasu jsou domácí Chiefs, ale Titans dokázali ve vzájemném zápase ze základní části vyhrát 35:32. Ani jedna z obran nedokázala zastavit sílu soupeřova útoku. Mahomes naházel přes 400 yardů, Henry naběhal téměř 190 yardů. Podobný průběh můžeme očekávat i v zápase o vstupenku do Super Bowlu.

Pro Chiefs je klíčové, aby se do sestavy vrátil defenzivní lajnmen Chris Jones, který by výrazně pomohl s běhovou hrou domácích. Ta v letošní sezoně nepatří k silným stránkám Chiefs. Což by proti Titans mohl být opět problém. Chiefs v zápase proti Texans ukázali, že jsou psychicky silní. Ani ztráta 0:24 z úvodu zápasu nevyvolala v týmu paniku. Andy Reid i Patrick Mahomes jsou silnými osobnostmi, které dokáží tým ukočírovat i v těžkých momentech.

V útoku Kansasu to bude stará dobrá písnička, která funguje. Nelze moc očekávat, že by se Chiefs „zdržovali” běhovou hrou a drtivá většina yardů tak půjde vzduchem přes Hilla, Kelceho nebo Watkinse.

A právě tuto trojici musí obrana Titans alespoň nějakým způsobem zpomalit. Nelze očekávat, že by Titans dokázali na hřišti Kansasu passový útok Chiefs vymazat. Musí ale předvést lepší výkon, než jaký předvedli Texans. Nejpalčivější otázkou pro obrany je, co vymyslet na Kelceho. Ten v útoku Reida funguje prakticky jako receiver. Vzhledem k jeho receiverským kvalitám (a blokařským „kvalitám”) je logické, že Kelce s blokováním neztrácí čas. Jak ho ale ubránit? Na linebackery je moc rychlý, na defensive backy zase moc fyzický. Jak nám ukázal Houston, někdy se bránění Kelceho může proměnit spíše v grotesku. Mike Vrabel musí připravit plán, ve kterém Hill bude zdvojován prakticky celý zápas, některý z defensive backů dostane pomoc od linebackerů na Kelceho a zbytek defensive backů si již musí poradit s Watkinsem a dalšími bez jakékoliv pomoci. Zároveň pomůže, pokud defenzivní lajna vytvoří větší tlak na Mahomese a zároveň mu nebudou dávat únikový prostor. V tomto ohledu se minulé kolo nevydařilo J.J. Wattovi, který několikrát věnoval Mahomesovi prostor pro zisk yardů po zemi.

Pokud chtějí Titans pomýšlet na vítězství, musí v útoku zabrat i ve vzduchu. Tannehill toho zatím nemusel moc předvést, ale aby i ve třetím play off zápase v řadě nemusel naházet ani 100 yardů? Navíc proti extrémně produktivnímu soupeři. Henry by měl pomoc kontrolovat průběh zápasu a držet Mahomese na střídačce. Dlouhé a trpělivé drivy zakončené body. K tomu se Titans potřebují vyhnout situaci, kdy se dostanou do rychlé ztráty. Titans by pak mohli upustit od běhového útoku a začali by hrát mimo svou komfortní zónu. Podobně jako se to stalo Ravens.

chiefs.png Chiefs W 38:24

Packers.png Green Bay Packers @ San Francisco 49ers 49ers.png

Velká investice do defenzivní lajny se 49ers vyplatila. Plejáda hráčů z prvního kola draftu totálně rozebrala ofenzivní lajnu Vikings. Dominanci defenzivní lajny lze očekávat také proti Packers. Ti ve vzájemném zápase ze základní části nedokázali držet s 49ers krok. Na papíře se tak zdá, že domácí budou velkým favoritem. Jenže dopředu odepisovat Aarona Rodgerse v play off by nebylo rozumné. Rodgers může doufat, že běhová hra bude fungovat lépe než v případě Vikings. Seahawks se nepodařilo najít způsob, jak zastavit Davante Adamse. Přestože Adams je prakticky jediná větší zbraň mezi receivery. Proti passové obraně v čele s Richardem Shermanem to ale bude mít družina Rodgerse hodně složité. Dokáže se někdo jiný kromě Adamse a Grahama prosadit? Rodgers je velezkušeným quarterbackem a určitě bude hledat slabá místa. Nelze však očekávat, že by se 49ers nezaměřili důkladně na Adamse. Někdo jiný tak bude muset vzít odpovědnost na sebe a táhnout útok vpřed. Pouhých 89 yardů, které naházel Rodgers proti 49ers v základní části, rozhodně stačit nebude.

Útok 49ers toho proti Vikings nemusel moc předvést. Ofenzivní lajna dominovala při běhové hře, která kontrolovala vývoj zápasu. Obrana Packers dokáže hrát na vysoké úrovni, ale nehraje tak konzistentně, jak by si v Green Bay představovali. Packers se tentokrát musí lépe připravit na Kittla, který proti nim nasbíral v zápase základní části 129 yardů. Garoppolo se v útoku může opřít o dobře fungující běhovou hru, nejlepšího tight enda v lize a k tomu má k dispozici Emmanuela Sanderse a nováčka Deebo Samuela. Kyle Shanahan určitě připraví plán, ve kterém maximálně využije své ofenzivní zbraně. Zároveň ale musí tým varovat před ztrátou koncentrace. Výhra 37:8 ze základní části by mohla hráče 49ers uchlácholit. V minulosti jsme již byli svědky situací, kdy tým v základní části suverénně převálcoval soupeře, aby s ním následně prohrál v play off.

49ers.png 49ers W 24:14

Radim Kroulík

_______________________________

Titans.png Tennessee Titans @ Kansas City Chiefs chiefs.png

Překvapení celého letošního playoff míří na Arrowhead Stadium. Titans vyřadili na své velké cestě za snem už dva velké favority a pokud se po vítězství nad Patriots mluvilo o konci dynastie a úpadku formy Toma Bradyho, tak po vítězství nad Ravens se už mnohem víc řešila kvalita a úspěch týmu z Tennessee. Samozřejmě proti nim bude opět stát neuvěřitelně silný soupeř. Chiefs se svou útočnou silou nemají v NFL konkurenci a jasně to dokázal zápas v divizním kole, kdy ze stavu 0:24 ještě dokázali udělat vítězný zápas, co vítězný zápas dokonce vítězný první poločas.

Když jen na chviličku povolíte, dáte Mahomesovi, Kelcemu a Hillovi maličko prostoru, tak vás tahle trojice přestřílí nevídaným způsobem. Chiefs jsou schopni dávat touchdowny jako na běžícím páse. Proto bude v neděli nejdůležitější výkon secondary Titans, která by na papíře měla být kvalitnější než družina Texans. Navíc si troufnu odhadnout, že z taktického hlediska bude Mike Vrabel lépe připravený než Romeo Crennel, který se nezvládl přizpůsobit tempu zápasu a neustále posílal Man coverage, která zvlášť proti Travisu Kelcemu vůbec nefungovala a Lonnie Johnson Jr. za ním vlál jako hadr na holi. Celá secondary měla naprosto tragickou úspěšnost proti bránění passů a přesně v tomhle musí být Titans lepší, jestli chtějí vyhrát. Ten plán je v podstatě jednoduchý. Titans musí být schopni hrát man to man na Watkinse a případně Hardmana. A nějakým způsobem zdvojovat Kelceho a Hilla. K tomu by jim mohla posloužit kombinace zónové obrany a silné zapojení linebackerů. Ale ono se to takhle od klávesnice hezky píše. Realita bude krutá. Velmi nerad bych opomněl sílu ofenzivní lajny Chiefs, která hraje opravdu velmi dobře a nebude snadné vytvořit nějaký tlak na Patricka Mahomese.

V útočném táboře Titans se taky nabízí paradoxně dost jednoduchý plán. Tennessee musí hrát to, co hráli celé playoff a velkou část sezóny. Myslím si, že jsou pro Chiefs ten nejhorší možný soupeř. Silná runová hra jim moc nevoní a jejich obrana je postavená spíš do pass-rushe než do run stopu. Derrick Henry je válec, kterého NFL dlouho nevidělo. Hraje opravdu skvěle a proti Ravens to jednoznačně potvrdil. Připsal si 195 yardů a jeho výkon byl naprosto dominantní. Nejvíc to asi reflektuje ta play, kde se ho snažil tacklovat Earl Thomas a chvíli to vypadalo, že pro něj spíš blokuje. Titans potřebují nejen naběhat hodně yardů, ale taky výrazně natahovat držení míče. To se samozřejmě nejlépe děla kvalitními, středně dlouhými runy a pokud budou držet Mahomese na lavičce, je to šance na úspěch.

Po dvou upsetech už skoro musím věřit Titans. Hrají neuvěřitelně sympaticky a Mike Vrabel mi přijde jako správný leader. Kdyby proti Chiefs stál kdokoli jiný, tak bych tipoval spíš Chiefs, ale Titans mají všechny potřebné zbraně, které potřebují, na poražení Chiefs. Teď už záleží jen na tom, jestli je využijí správným směrem.

Titans.png Titans W 34:31 

Packers.png Green Bay Packers @ San Francisco 49ers 49ers.png

Do konferenčního finále NFC postoupili týmy, které byly jednoznačně lepší, než jejich soupeři v divizním kole. San Francisco si hladce poradilo s Vikings, kteří proti neuvěřitelně silné defenzivní lajně domácích nevytvořili prakticky nic a Packers si poradili se Seahawks, které krutě drtila marodka.

Předpověď na tenhle zápas asi nebude moc dlouhá. 49ers mi přijdou jako opravdu velmi silný tým a na druhé straně Packers se dostali do konferenčního finále jen proto, že měli první týden volno a druhý týden je čekali polámaní Seahawks. V týmu ze zeleného zálivu hraje výborně obrana, jenže ruku na srdce ta v zálivu zlatém hraje ještě mnohem lépe. Jediní dva hráči, kteří vždy tahali pomyslnou ručičku vah na stranu Packers jsou rozhodně Aaron Jones a Davante Adams. Jenže Jones si proti té neskutečně nabušené DL asi moc nezaběhá a o Adamse by se měl postarat Sherman nebo nějaký jeho kolega z velmi kvalitní secondary. Sherman naštěstí pro Packers nemá moc ve zvyku cestovat po hřišti, ale radši si vždy drží svoji stranu. Můžete se ovšem spolehnout, že tahle strana hřiště bude vynulována. Richard Sherman o sobě na tiskovce po zápase s Vikings prohlásil, že nikdo v historii NFL nemá na pozici CB taková čísla jako on, ve statistikách, na kterých záleží. A ono na tom prohlášení něco bude. Takže pokud si bude Sherman držet stranu, tak půjde Adams s největší pravděpodobností na druhou polovinu hřiště, jenže tam bude celkem jednoduše zdvojen. No nelehký úkol pro OC Packers. A ještě se v rychlosti vrátím k té DL 49ers. Vedle sebe stojí Bosa, Buckner a Armstead. Věřte tomu nebo ne, to jsou druhý, sedmý a sedmnáctý pick prvních kol v letech 2019, 2016 a 2015. Taková síla se přetlačuje velmi těžko. A vrátil se i Kwon Alexander, který na pozici MLB patří dlouhodobě k těm nejlepším.

V útoku se Frisco bude chtít nejspíš zaměřit na to, co vycházelo proti Vikings. Runová hra a neustálé střídání kvalitních runningbacků. V neposlední řadě mají na soupisce Goerge Kittla, který hraje fenomenálně a vším co dělá velmi připomíná Roba Gronkowskiho. Nejen, že je skvělý receiver, což už se od dnešních tight endů tak nějak očekává, ale je dost možná ještě lepší blokař. V zápase s Vikings jsme si mohli všimnout několika akcí, kdy šel sám blokovat defenzivního enda, často Eversona Griffena a to není žádné ořezávátko. Ovšem Kittle si s tím poradil na jedničku s hvězdičkou. A když už je zle, tak zaběhne nějakou povedou route a Jimmy G má najednou ve hřišti velký a výborný cíl. Pořád trochu nevěřím ve kvality tohohle quarterbacka. Určitě to není Mahomes ani Jackson ani Rodgers, aby sám svými výkony strhával zápas k vítěznému výsledku. Ale oni to 49ers ani nepotřebují. Zbytek týmu je natolik kvalitní, že Jimmymu stačí dobrý výkon k tomu, aby Packers porazili.

Jasně hlasuju pro 49ers a nikde nevidím slabinu v jejich gameplanu proti Packers. Samozřejmě sýraři mají Aarona Rodgerse, kterého nikdy není radno podceňovat. Ale já už v něm delší čas nevidím toho Rodgerse, jakým býval dřív. Kyle Shanahan a Robert Saleh to zvládnou a vlastně jim to docela přeju.

49ers.png 49ers W 31:17

Ondra Horák

Zápas Ježour  Radim  Ondra  Výsledek 
Titans
Chiefs
chiefs.png
chiefs.png
Titans.png
chiefs.png
Packers
49ers
49ers.png
49ers.png
49ers.png
49ers.png
Úspěšnost 2 - 0 2 - 0 1 - 1
Celková bilance v PO 5 - 5 5 - 5  6 - 4  


 


EDIT: Vložil jsem tady naše povídání s Radimem, kdy jsme byli hosty v redakci Deníku Sport a společně s Martinem Haškem jsme řešili koferenční finále :) Video přímo na isport.cz má asi 8 minut je to vlastně taková upoutávka na celý podcast, který si můžete poslechnout na youtube. Dále je ke stažení na Apple podcastech a Spotify. V neposlední řade bych se také rád pochlubil, že článek vyšel i v tištěné verzi Deníku Sport, takže když budete mít cestu kolem nějaké trafiky, tak investujte 17 kč a můžete si počístKomentáře ke článku (celkem 532)

176938 totalpatsfan napsal před měsícem:
9x v SB sa počíta a spomienky ostanú navždy
176930 brano88 napsal před měsícem:
tak to mas mudrejsi google ako ja :)
176928 EricBerry_Tribute napsal před měsícem:
Jako každý rok stejně :) 0:30. A dokonce to stačilo napsat do googlu a hned to ukázalo v našem čase :)

Pro vkládání komentářů se, prosím, přihlaste kliknutím zde.


Představujeme:

Michael Vick

Michael Vick

Tým: Eagles (#7)
Pozice: Quarterback
Draft v roce: 2001


Michael Dwayne Vick byl v roce 2001 během NFL Draftu vybrán v 1. kole, jako 1. hráč celkově, týmem Atlanta Falcons (stal se tak prvním Africko-Americkým… Více informací o hráčovi

Víte, co je?

Pojem: Offseason

Offseason označuje období po skončení sezóny do začátku nové sézony. Offseason

Víte, co je?

Fanoušci s nejvíce body za únor 2020:

+++ | off-line 0 bodů
0000Dunik13 | off-line 0 bodů
000 AndyGal | off-line 0 bodů
000 Bedyk | off-line 0 bodů
gaučový odborník | off-line 4958×
formic | off-line 4838×
Ježour | off-line 4519×
DebiQue | off-line 4382×
PS4

Šéfredaktor na Twitteru:

Doktor na Twitteru:

PS4