NFL Hot News: aktuální dění v NFL


NFL.cz > Novinky a aktuality Velikost textu

Czech Bowl XXIV: Panthers nedovolili překvapení

čtvrtek 27. července 2017, 22:00 V pondělí 24. července se na stadionu Viktorie Žižkov v Praze uskutečnil už 24. Ročník Czech Bowlu, jinými slovy finále nejvyšší soutěže amerického fotbalu v Česku. Pondělní termín byl zvolen zcela záměrně, a to vzhledem k požadavkům České televize, která zkrátka neměla o víkendu vysílací prostor. Byla by opravdu velká škoda, kdyby se tento svátek fotbalu u nás nedostal na obrazovky veřejnoprávní televize. I přes pondělní termín bylo v předprodeji prodán rekordní počet 2400 vstupenek, takže se dala očekávat podobná návštěvnost jako v roce 2015, kdy do pražského Edenu přišlo neuvěřitelných 4526 diváků. Naděje na překonání diváckého rekordu však bohužel zhatilo ošklivé počasí. Nad Žižkovem se totiž hromadily mraky, ze kterých před zápasem začalo pršet a déšť vytrval až do konce.

Czech Bowl XXIV: Panthers nedovolili překvapení

Své síly změřili tradičně silní a téměř fenomenální Prague Black Panthers, kteří si v letošní sezoně připsali devět vítězství a jednu remízu. Jediný, kdo jim alespoň trochu zvládal konkurovat, byl jejich vyzyvatel, Ostrava Steelers, který se po protrápené sezoně 2016 vyšvihl zpět neuvěřitelným způsobem. Svou cestu domů našly hlavně opory defenzivy, jmenovitě Walter Harazim a Adam Synáček. A k těmto pilířům přibyli především američtí hrající koučové Garrett Griffeth a Luke Wildung, kteří přinesli do Ostravy úžasnou energii a sílu. Ostravští se také hodlali spolehnout na výkony vycházející hvězdy, Dominika Dvorského, který naběhal 874 yardů a stal se vítězem této statistiky v sezóně 2017. PBP se naopak už delší dobu opírají o zavedené opory, jakými jsou bezpochyby Jan Dundáček, Jan Štiegler, Jakub Voleský a defenzivní stálice Jan Šimánek, Karel Augusta a Ladislav Jenšík, který bohužel do zápasu nenastoupil kvůli zlomené klíční kosti ze semifinálového zápasu s Pardubicemi Stallions.

Průběh zápasu (bohužel?) přinesl vše, co většina návštěvníků očekávala. Prague Black Panthers se výborně podařilo nastudovat útok Steelers a defenzivní guru a zároveň hlavní kouč Pantherů Jesse Thompson přesně určoval akce, které drtily jakýkoli pokus Ostravy dostat se alespoň na dostřel pražské end zone. Měrou vrchovatou se na tom podíleli především linebacker Karel Augusta, který byl také vyhlášen MVP Czech Bowlu, a jediný import v sestavě PBP, Matt Viñal. Celá obrana se pochopitelně mohla opřít o úžasný tlak celé defenzivní řady, která v podmínkách současné české ligy nemá konkurenci. Útok tradičně režíroval Jan Dundáček, který ukrojil spoustu yardů díky svým rychlým nohám. Ani passová hra nezůstala pozadu, a především mladý WR Jan Tesař odehrál opravdu neuvěřitelný zápas. Pro mě osobně se stal takovým malým MVP. Je vidět, že PBP umí ve své kvalitní juniorce vychovat mladé hráče. Dominik Dvorský byl prakticky vymazán z hřiště a z celkových statistik vyplývá, že si nakonec připsal pouze jeden yard. Oskar Drockila, finská posila na pozici QB, bohužel nebyl schopen překvapit obranu PBP nějakým delším passem. Zápas proto skončil i díky některým chybám ostravského útoku naprosto jednoznačně 28:0.

Celkově je ale potřeba vyzdvihnout to, že se v naprosto amatérském sportu povedla zorganizovat akce, na kterou přišlo 3107 diváků, což je vzhledem k šílenému počasí opravdu úctyhodné číslo. Přenos s moderní grafikou České televize je také určitě věc, která by neměla být opomenuta a myslím, že v amatérském sportu nemá obdoby. Je dobře, že se americký fotbal v Česku úspěšně rozvijí a úroveň rok od roku roste. Já jsem si zápas užil ohromně a těším se na další Czech Bowl. V roce 2018 třeba i se Stallions!

Statistiky zápasu
Záznam ČT Sport

autor: Ondřej Horák

Komentáře ke článku (celkem 101)

97246 Vincenzo napsal před 37 měsíci:
Ps. manzelka me dnes dala spinner Steelers...super, talisman :)
97243 Vincenzo napsal před 37 měsíci:
Dil je : Na jedne lodi
97235 EricBerry_Tribute napsal před 37 měsíci:
vis nazev nebo cislo dilu , rad bych se podival :)

Pro vkládání komentářů se, prosím, přihlaste kliknutím zde.


Představujeme:

Troy Aikman

Troy Aikman

Tým: Cowboys (#8)
Pozice: Quarterback
Draft v roce: 1989


Troy Kenneth Aikman se stal jedničkou draftu roku 1989. Cowboys do mladé hvězdy vkládali velké naděje a Aikman se stal vůbec prvním nováčkem v historii klubu, který… Více informací o hráčovi

Víte, co je?

Pojem: Chain Crew

Asistenti rozhodčích, jejichž úkolem je zaznamenávat, Chain Crew

Víte, co je?

Fanoušci s nejvíce body za srpen 2020:

+++ | off-line 0 bodů
0000Dunik13 | off-line 0 bodů
000 AndyGal | off-line 0 bodů
000 Bedyk | off-line 0 bodů
gaučový odborník | off-line 5020×
formic | off-line 4979×
Ježour | off-line 4533×
DebiQue | off-line 4506×
PS4

Šéfredaktor na Twitteru:

Doktor na Twitteru:

PS4