NFL Hot News: aktuální dění v NFL


NFL.cz > Novinky a aktuality Velikost textu

Denver Broncos - hodnocení offseason

úterý 26. května 2020, 10:00 Loňskou sezonu jsme poprvé v historii klubu zakončili s negativní bilancí ve třech po sobě jdoucích letech. Rozhodl už začátek ročníku, ve kterém jsme se po změně HC, OC a DC herně hledali a to i v obraně, která v novém systému čekala rekordní čas na sack soupeřova QB či zachycenou interception. Postupně jsme nacházeli půdu pod nohama. Domlácený a prořídlý tým se semkl a dokázal ze “ztracené” sezóny vydřít druhé místo v divizi a po začátku 0-4 relativně přijatelnou bilanci 7-9. 

Denver Broncos - hodnocení offseason

Pozitivním pocitům na konci ročníku výrazně pomohl nástup nováčka na postu QB Drew Locka, který dokázal svým sebevědomým přístupem strhnout i zkušené veterány. Jak známo, po konci kariéry legendárního Peytona Manninga se ocitl tým z Mile High v dlouhém módu hledání Franchise QB. Neuspěli Paxton Lynch, Brock Osweiler, Case Keenum, Trevor Siemian a nespasil nás ani držitel SuperBowlu a ocenění MVP Joe Flacco. Drew Lock však přesvědčil naše trenéry o svých schopnostech a možnostech natolik, že jsme po pěti letech tuto offseason nesháněli šéfa útoku.

Hledání Franchise QB nemůžeme považovat za ukončené, ale Drew Lock si svými výkony na konci ročníku 2019/20 vysloužil regulérní šanci do sezony nadcházející. Lock si připsal čtyři výhry z pěti zápasů a jako nováček předvedl nejen své dovednosti “gun slingera”, ale poněkud z nutnosti ukázal i schopnosti “game managera”. QBR 89,7, kompletace 64,1% (100/156). Dle DVOA byl Drew lehce nadprůměný s +2,2%, ovšem v omezeném vzorku mu to stačí na první místo mezi loňskými nováčky. To vše v nejmladším útoku ligy.

Každopádně jsme se tentokrát během offseason mohli více zaměřit na obhajobu našich volných agentů, podpis dalších posil a hlavně vytvoření konkurenceschopného útoku.

A cíle to nebyly malé. Smlouvy skončily hned několika důležitým oporám týmu. Chrisi Harrisi Jr., Justinu Simmonsovi, Dereku Wolfovi, Connoru McGovernovi a dalším. Pro trh s volnými hráči jsme sice měli nadprůměrné místo pod platovým stropem, ale také hodně děr na látání a do nějaké bitvy v přeplácení vysněného hráče, jsme se tak ani nepouštěli. Do útoku jsme potřebovali řešit hned vícero postů a tak GM Johna Elwaye, HC Vica Fangia a jejich týmy čekala kopa práce.

Kopa práce, která začala spíše nečekanou změnou ofenzivního koordinátora. Richa Scangarella nahradil velezkušený Pat Shurmur, u kterého budou Broncos spoléhat na efektivní situační play calling a ofenzivu, kterou pod jeho vedením předváděli například Minnesota Vikings.

Naše jednání se nejen tuto offseason dá vesměs shrnout heslem: “Kupujeme obranu, budujeme útok.” Toto motto došlo tak daleko, že jsme týmem s největší částkou utracenou v defenzivě - plných $122M, což znamená 57,22% z platového stropu. (Pozn. Baltimore Ravens mají v obraně více procent 57,96%, ale tam je to za nižší částku $114M. Zdroj: spotrac)

Franchise Tag jsme použili na oporu secondary a klíčového safetyho Justina Simmonse a nyní s ním jednáme o dlouhodobé smlouvě.

Všechny naše volné hráče se nám samozřejmě nepodařilo udržet. Za zmínku stojí hořký odchod Chrise Harrise Jr. k diviznímu rivalovi. Ravens posílilo srdce a mluvčí naší obrany Derek Wolfe. Jets podepsali solidního C/G Connora McGoverna. Tyto hráče jsme nahradili příchodem CB A.J.Bouye z Jaguars, DL Jurella Caseyho z Titans a C/G Grahama Glasgowa z Lions.

V neposlední řadě stojí za povšimnutí příchod velmi zajímavého RB Melvina Gordona, který se stane hrozbou jak v pozemní, tak pasové hře.

Lidé ve vedení týmu si uvědomují, že nemůžeme výkony mužstva stavět jen na pevné defenzivě, ale musíme mít také útok, který udrží krok s těmi nejlepšími. Během draftu jsme se tak dle očekávání prioritně zaměřili na ofenzivní potřeby. 

V prvním kole jsme si vybrali perspektivního WR Alabamy Jerryho Jeudyho, který vyniká schopností separace. Potřetí v dějinách klubu jsme použili dva sousední výběry na stejný post a v druhém kole jsme si vybrali rychlíka z Penn State K.J. Hamlera, který díky prvotřídní rychlosti roztáhne hřiště.

Zmíním překvapivější výběr ve třetím kole a to CB Michaela Ojemudia z Iowy, který ovšem perfektně zapadá do Fangiovy obrany. Fanoušky velmi potěšil center z LSU Lloyd Cushenberry III a Drew Lock si řekl o oblíbený cíl z Missouri TE Alberta Okwuegbunama (196 cm, 117kg, sprint 40 yardů za 4,49 sekund).

Předpokládaná základní sestava:

QB: Drew Lock

LT: Garett Bolles

LG: Dalton Risner

C: Lloyd Cushenberry III

RG: Graham Glasgow

RT: Ja’Wuan James

RB1: Melvin Gordon

RB2: Phillip Lindsay

WR1: Courtland Sutton

WR2: Jerry Jeudy

WR3: K.J.Hamler (DaeSean Hamilton, Tim Patrick)

TE: Noah Fant


NT: Mike Purcell

DL1: Jurell Casey

DL2: Shelby Harris

OLB1: Von Miller

OLB2: Bradley Chubb

ILB1: Alexander Johnson

ILB2: Todd Davis

FS: Justin Simmons

SS: Kareem Jackson

CB1: A.J.Bouye

CB2: Bryce Callahan

CB3: Da’Vante Bausby (Michael Ojemudia)


K: Brandon McManus

P: Sam Martin

KR/PR: Diontae Spencer (K.J.Hamler)

Na papíře vypadá naše sestava zase o něco silnější než minulý rok. Budeme však lepším týmem? Dostaneme se po neúspěšných letech do rozšířeného Play Off? 

Vzhledem k výsledkům týmů v minulém ročníku nás čeká pátý nejtěžší rozpis. Tyto předpoklady se jen zřídka potvrdí, ale nemůžeme čekat, že týmy jako Saints či Chiefs ztratí něco ze své kvality.

Pro výsledky celého mužstva budou samozřejmě zásadní výkony Drew Locka. Nadějný mladý QB sice nabral nějaké zkušenosti a dal nám naději, ale jeho úlohu a úlohu celého útoku značně ztíží další výměna OC a hráčské změny, které zahrnují hned šest hráčů z jedenácti starterů. Při ztížených tréninkových podmínkách tak rozhodně nepočítám s hladkým během mladičké ofenzivy hned od prvního týdne.

V začátcích ligy nás tak bude muset podržet obrana, která zůstala téměř v totožném složení a tam kde došlo ke změně, tak k lepšímu. Do sestavy se vrátí Bradley Chubb od jehož návratu si v Denveru hodně slibujeme, jelikož byl před svým loňským zraněním ve čtvrtém týdnu nejlepším hráčem celého týmu. Mezi defenzivní slabiny řadím nejistou hloubku sestavy Cornerů a ILB Todda Davise, který je vyloženě slabým článkem při pasových hrách. V těch pozemních ovšem dominuje, což ukáže již při MNF otvíráku proti Tennessee Titans.

Čeká nás složitá sezóna, která odhalí odpovědi na několik zásadních otázek z nichž tou nejdůležitější bude budoucnost Drew Locka v modro oranžové.

David Sýkora

Komentáře ke článku (celkem 7)

180319 Vontae_Mack napsal před měsícem:
Pekne zhrnuté David. Ja by som bol veľký optimista ako fanúšik Broncos. Tá obrana by mala byť super a útok ste určite posilnili. Ak si dobre spomínam ten 0-4 štart bol fakt smolný a ten tím mal na viac. Ak Lock nadviaže a pôjde hore tak je to určite na PO, najmä po tom rozšírení. V podstate ste na tom veľmi podobne ako my, že tím je dobrý, a veľmi bude záležať od posunu QB, akurát my sme trochu lepší a o rok popredu :)

Ten náš vzájomný zápas W15 je jedným z piatich, ktorý môže byť presunutý na sobotu a podľa mňa to bude práve on, keďže to budú oba PO tímy.
180318 DCC napsal před měsícem:
Prodávám, jak jsem koupil. Takto jsem to načetl od několika odborníků/insiderů v době OC výměny. Ale pochopil jsem to stejně jako ty.

HC se konkrétně u nás do playcallingu útoku moc cpát nebude. Maximálně bude mít slovo u toho, jestli před koncem poločasu/zápasu zkusíme kop, zaklekneme, nebo zkusíme nějaký agresivní call. Ale jestli budou OC a HC na stejné vlně, nebude to potřeba...Uvidíme.
180316 EricBerry_Tribute napsal před měsícem:
Jak opakem? Jakože Shurmur zase neumí moc dělat gameplan na zápas? Já bych to teda takhle nenazval. Spíše tedy chceč říct, že by Shurmur měl být lepší OC, jelikož gameplan se tvoří pokud vím v širším okruhu lidí a calling je pak na straně OC, případně v klíčových situacích i HC :)

Pro vkládání komentářů se, prosím, přihlaste kliknutím zde.


Představujeme:

Chris Johnson

Chris Johnson

Tým: Titans (#28)
Pozice: Running Back
Draft v roce: 2007


NFL kariéra v kostce Christopher Duan Johnson byl v roce 2008 během NFL draftu vybrán v 1. kole, jako 24. hráč celkově, týmem Tennessee Titans. … Více informací o hráčovi

Víte, co je?

Pojem: Chain Crew

Asistenti rozhodčích, jejichž úkolem je zaznamenávat, Chain Crew

Víte, co je?

Fanoušci s nejvíce body za červenec 2020:

+++ | off-line 0 bodů
0000Dunik13 | off-line 0 bodů
000 AndyGal | off-line 0 bodů
000 Bedyk | off-line 0 bodů
gaučový odborník | off-line 5017×
formic | off-line 4973×
Ježour | off-line 4533×
DebiQue | off-line 4489×
PS4

Šéfredaktor na Twitteru:

Doktor na Twitteru:

PS4