NFL.cz > Novinky a aktuality Velikost textu

Divisional round - velká preview

sobota 13. ledna 2018, 16:00 Znovu pro vás máme naší velkou redakční preview, aby se vám čekání na večerní zápasy trochu zkrátilo.

Divisional round - velká preview

Falcons@Eagles

Doktor

Tip: Falcons Atlanta-Falcons-Logo.png

Určitě nepatřím k těm, kteří by Eagles bez Wentze totálně odepsali. Ale za prvé Foles má prostě do Carsona daleko a obrana mne v posledních týmech také nijak zvlášť nepřesvědčila. Především mě ale minulý týden přesvědčili Falcons. Jak ž jsem opakovaně psal i říkal – papírově jsou letos ještě lepším týmem než vloni a zejména Takk McKinley začíná ukazovat, proč byl vybrán v prvním kole draftu. Minulý týden předvedli výkon hodný loňského účastníka SB a pokud jej dokáží zopakovat i v sobotu ve Philadelphii, tak by jim druhé konferenční finále v řadě nemělo uniknout.

Predikce: Julio Jones skóruje 3 touchdowny

Tip na výsledek: Falcons 34 – Eagles 19

Ondra

Tip: Falcons Atlanta-Falcons-Logo.png

Já tenhle zápas vidím naprosto jasně. Vychází mi to z jednoduché rovnice. Eagles byli rádi, že porazili Rams v základní části a to měli Wentze v plné síle! Falcons si poradili s Rams celkem v pohodě. Navíc pochopitelně Eagles nemají Carsona. Obrana z Atlanty hraje fakt excelentně, přijde mi, že v minulém kole nemissnuli snad ani jeden tackle. Secondary v plné sílé skoro nemá konkurenci a Deion Jones léta po hřišti v neuvěřitelném tempu. Samozřejmě, že je obrana Eagles excelentní, ale bojím se, že ji útok nebude schopen podpořit a navíc ubránit čtveřici Ryan, Jones, Sanu a Freeman není jednoduché. Jediné, co by mohlo hrát v prospěch Eagles, je skutečnost, že v Philly bude zima! A to klukům z Atlanty vonět nebude.

Predikce: Útok Eagles nebude schopen dát víc než 14 bodů a v takových zápasech Falcons neprohrávají.

Tip na výsledek: Falcons 31 – Eagles 14

Titans@Patriots

Doktor

Tip: Patriots New-England-Patriots-Logo.png

Minulý týden jsem psal, že Chiefs si mohou zápas proti Titans prohrát jedině sami. Tento týden mohu de facto to samé napsat o Pats. Ti jdou do souboje s ekipou kolem kouzelníka Marioty jako nejvyšší favorité tohoto víkendu. Titans to jistě zkusí hodně po zemi, neboť Pats letos v run defense skutečně nezáří, ale stejně si myslím, že by se Mariota musel změnit ve skutečného Titána o síle toho nejmocnějšího z nich Kronose, aby poslal svůj tým dál. A ani tak by to asi nestačilo. Že by Mularkey překoučoval Belichicka, tomu se mi prostě nechce věřit.

Predikce: Mariota při posledním drivu skóruje z pasu, běhu i catche najednou a ještě promění extra point.

Tip na výsledek: Pats 37 – Titans 16

Ondra

Tip: Patriots New-England-Patriots-Logo.png

Tady se snad ani nemusím rozepisovat. Jasně před Chiefs jsme taky všichni tvrdili, že je to jednoznačný zápas. Jenže dvakrát do stejné řeky nevstoupíš a družině kolem Marioty se prostě nepovede zopakovat zázrak. Navíc pokud vítězství proti Chiefs označíme jako zázrak, tak by vítězství nad Patriots bylo hodné ke svatořečení. Tom Brady sice letos hodil víc interceptionů, než je u něj zvykem, přesto hraje v opravdu dobré formě. Gronk je prostě Gronk a útok se může s jistotou opřít o výkony Deiona Lewise. K tomu všemu bych rád zmínil, že mnou mnohokrát kritizovaná obrana, se mírně zvedá. Lee podpořil pass rush a velkým dílem se zapojí určitě i James Harrison. Titans by potřebovali opravdu dar z nebes, aby se něco změnilo.

Tip na výsledek: Patriots 34 – Titans 19

Jags@Steelers

Doktor

Tip: Jaguars Jacksonville-Jaguars-Logo-new.png

Jags minulý týden proti Bills vůbec nepřesvědčili. Ale já jsem si téměř jist, že tentokrát nám zahrají úplně jinou písničku. Steelers bez Shaziera měli velké problémy se zastavováním běhové hry, a tak čekám, že Jags to povalí přes Fournetta co to jenom půjde. Nadto jejich obrana je dle mého názoru momentálně úplně nejlepší v celé lize, a to zejména proti pasu. Jestli je někdo schopen zastavit AB84, tak je to určitě dvojice Bouye – Ramsey. Nečekám, že by Big Ben zopakoval 5 intercetionů, které proti Jags nasázel v základní části, ale že by ho čekala v neděli procházka růžovým parkem, to tedy ani náhodu. Troufám si tvrdit, že pokud nepředvede výjimečný výkon LeVeon Bell, tak dál půjdou mladí dravci z Jacksonville. Víte, co říkám už 10 let – offense sells tickets, defense wins championships.

Predikce: Big Ben hodí 3+ interceptions

Tip na výsledek: Jags 19 – Steelers 16

Ondra

Tip: Jaguars Jacksonville-Jaguars-Logo-new.png

Nevím, jestli je tohle opravdu tip nebo spíš přání. Fakt bych si přál, aby ta obrana úplně zválcovala Bena i Bella. Jaguars v útoku nepředvedli proti Bills vůbec nic, jenže ono Bills mají taky mnohem lepší defense než Pittsburgh. Všude jsem jen četl názory, jak to byl ošklivej a nekoukatelnej zápas. Pro mě naopak nejkrásnější wild card. Naprostá dominance obrany byla nádherná. AB84 na tom evidentně není nejlépe. Opustil trénink oficiální kvůli nemoci, ale kdo ví, jestli to není trochu mlha, protože jeho noha není úplně doléčená. Bouye si s ním dokáže poradit i když je zdráv a na druhé straně Ramsey ukazuje, jak neuvěřitelně dominantním hráčem je. Velkou výhodou Steelers je jejich opravdu výtečná Oline. Ta může rozhodně přibrzdit pass rush a tím i zmírnit tlak na Bena. Pokud budou Fournette a Bortless běhat jako rakety, můžou ten zápas klidně vyhrát.

Predikce: Mega těsný zápas, který můžou rozhodnout opravdu maličkosti. Uvidíme co Oline Steelers. Moc si přeju výhru Jaguars.

Tip na výsledek: Jags 14 – Steelers 12

Saints@Vikings

Doktor

Tip: Saints New-Orleans-Saints-Logo.png

Minulý týden byl bezesporu nejlepším zápasem víkendu ten poslední. No a zdá se mi velmi pravděpodobné, že na ten nejkvalitnější souboj si i tentokrát budeme muset počkat do samotného závěru. Panthers minulý týden dokázali zastavit duo Ingram – Kamara, ale nenašli recept na Drew Breese. Pokud Vikes chtějí přes Saints přejít, tak budou muset zvládnout obojí. Jejich útok totiž v posledních týdnech nezářil  a i jinak úžasný Adam Thielen nepředváděl produkci, na níž jsme byli u něj zvyklí po první tři čtvrtiny základní části. Nicméně Minnesota v domácích zápasech obdržela v průměru pouze 12,5 bodu, což je nejlepší výsledek z celé ligy. No a aby toho nebylo málo, tak v posledních třech zápasech inkasovala v průměru dokonce pouhopouhých 5,7 bodu!!!! Tudíž nás čeká defenzivní smršť, kterou se domácí pokusí zničit Drew Breese a jeho dva draky Ingrama a Kamaru. Ovšem kdo jiný by měl překonat nejlepší obranu ligy, než právě Saints? Trošku teď popřu sám sebe, neboť v tomto zápase přece jen budu trochu více věřit útoku – v NFL totiž momentálně nikdo nedisponuje údernější jednotkou než právě Svatí z New Orleans. Nejsem si jistý, jak zápas dopadne, ale čím si jistý jsem, je ten fakt, že nás opět v posledním zápase víkendu nemine strhující podívaná.

Predikce: Marshon Lattimore zachytí 2 interceptiony

Tip na výsledek: Siants 24 – Vikings 23

Ondra

Tip: Vikings Minnesota-Vikings-logo-new.png

Nejspíš tak nějak konstantně podceňuju Saints. Samozřejmě ten útok v čele s Breesem, Kamarou a Ingramem je neskutečný, k tomu se v zápase s Panthers přidal i vynikající Micheal Thomas. Jenže teď proti nim nastupuje válec v podobě Vikings defense. Harrison Smith je nejlépe hodnoceným hráčem podle PFF napříč celou ligou. Hraje opravdu výborně a doslova opanuje celé hřiště. Opravdu si myslím, že ta defense dokáže Breese udržet a pokud se Keenumovi a Thielenovi podaři nějaká produkce yardů, mohou si prošlapat cestičku k domácímu SuperBowlu.

Tip na výsledek: Saints 17 – Vikings 21

autor: Doktor, Ondra Horák

Komentáře ke článku (celkem 1483)

119110 EricBerry_Tribute napsal před 31 měsíci:
To by byl článek asi na 10 let 🤗 zkus se podívat na různé české fan stránky, buď na FB nebo i pár webů. Tam určitě nějaké info najdeš. Nebo doporučuji vyhledat k těma smlouvám např.: Nfl free agency tracker 2018 nebo zranění NFL Injury report a název týmu. Snad ti to pomůže.
119100 Ježour napsal před 31 měsíci:
Tak ode mě to byla taky jen reakce na Zictoryho :-)
119099 samco napsal před 31 měsíci:
Po včerajšku si myslim že Vikings majú súdené hrať domáci SuperBowl a vo Philly to nejako zvládnu,no a dúfam že Pats :)

Pro vkládání komentářů se, prosím, přihlaste kliknutím zde.


Představujeme:

Patrick Willis

Patrick Willis

Tým: 49ers (#52)
Pozice: Linebacker
Draft v roce: 2006


Patrick Willis byl během NFL draftu 2007 vybrán v 1. kole, jako 11. hráč celkově, týmem San Francisco 49ers. Willis měl raketový vstup do světa profesionálního… Více informací o hráčovi

Víte, co je?

Pojem: Dual Threat Quarterback

Označení pro Quarterbacka, který umí házet přesné přihrávky (passing) a zároveň výborně běhat s míčem (rushing). Nejlepším příkladem takového hráče je… Dual Threat Quarterback

Víte, co je?

Fanoušci s nejvíce body za srpen 2020:

+++ | off-line 0 bodů
0000Dunik13 | off-line 0 bodů
000 AndyGal | off-line 0 bodů
000 Bedyk | off-line 0 bodů
gaučový odborník | off-line 5020×
formic | off-line 4979×
Ježour | off-line 4533×
DebiQue | off-line 4506×
PS4

Šéfredaktor na Twitteru:

Doktor na Twitteru:

PS4