NFL Hot News: aktuální dění v NFL


NFL.cz > Novinky a aktuality Velikost textu

Dojmy a rozmary - Díl dvanáctý: Sportovní vakuum

úterý 19. května 2020, 20:00 Po velmi dlouhé přestávce jsou tu opět mé glosy zapsané tak, jak mi během posledních dnů, týdnů a měsíců letěly hlavou. Neopírám se o přesná čísla ani statistiky. Netroufám si ani na žádné hloubkové analýzy a rozbory. Snad se aspoň v některých dojmech z uplynulého kolemdraftového období shodneme, jinde pak zasejeme trochu té naší fanouškovské kontroverze. Tak pojďme na to!

Dojmy a rozmary - Díl dvanáctý: Sportovní vakuum

Po SuperBowlu si dávám od fotbalu totální volno. Chytal jsem pouze skrze telefon průběžné breaking news, že ten podepsal támhle a jiný zase tady, ten ukončil kariéru, ten vypleskl přítelkyni a jiný zbořil své Ferrari, a jak na potvoru zrovna když v něm převážel loňskou sklizeň marihuany. Takový pech! Kolem mě šel vlastně i combine a z fotbalové hibernace jsem se probouzel až někdy 14 dnů před draftem. V tomto módu utíká čekání na zářijový kickoff skutečně rychleji, zkuste to někdy. . . . . . Když začínám číst k jednotlivým univerzitním prospektům hloubkové analýzy, většinou se nestačím divit. Některým už se snad připravuje police v Cantonu. V tomto okamžiku se vždy hodí zpomalit, prohrábnout archivy a přečíst si draftová vysvědčení několik let dozadu. Mohu říct, že se jedná v nemalé části o velmi zábavné čtení, občas člověk opravdu vybuchuje smíchy. Jako bych poslouchal v dubnu televizní rosničky rekrutované z řad českých Miss, v jakém červencovém týdnu si mám vzít dovolenou, protože bude určitě sluníčkově. Všem vřele doporučuji nalistovat minulé „Winners and loosers“. Zjistíte, že jsme ve velké části věřili jen pohádkám. Pitváním tohoto „trhu se zajícema v pytlích“ opravdu nemůžeme dávat velkou váhu. Ale co jiného nám zbývá za zábavu, že? Můj oblíbenec Doug Gotlieb popsal tyto tisíce proplkaných hodin naprosto perfektně: „I know these prognosis´ are ridiculous. But, Come on! Offseason seems like endless every year. So let us dream about the future. There´s nothing else to talk about.“ Přesně tak, nechte nás jen snít o tom, co bude dál. O tom, kdo měl štastnou ruku a kdo je za hlupáka.

Jak který pan Generální úspěšně trefil své výběry, můžeme hodnotit od těch hráčů, kteří byli v letošním draftu vybráni už loni. Nebo ty, které vybírali letos, ale loni už NFL hráli. Ježkovi jeblo, říkáte si? . . . . . Tak třeba v 1.kole brali letos Steelers Minkaha Fitzpatricka, který u nich ihned po vstupu do sestavy dokázal zahrát výborné zápasy. Colts letos na 13.pozici vzali ProBowlera a hotového hráče DeForresta Bucknera. Ne budoucího, ale současného PB. To se vám jen tak nepoštěstí. Bills letos brali produktivního receivera Steffona Diggse, který sám očekává jistý restart kariéry. Pokud se jim podaří zkrotit jeho temperament (netvrďme hned, že ten pán je magor), může být pro Joshe Allena výborným cílem. Celkem fajn sázka na osvědčené zboží, ale už trochu s otazníkem. Rams se podařil steal roku, protože k nim až na 20.pozici propadl All-Pro corner Jalen Ramsey. Ne všichni ale měli letos šťastnou ruku. Takové Chicago si letos na devatenáctce vybralo přibližně polovinu dříve obávaného Khalila Macka, jehož produkce už loni značně pokulhávala. Nic moc výběr. Rovněž kroutím hlavou nad výběrem Houstonu Texans. Letos vzali tackla Laremy Tunsila, který sice má svoje kvality, ale už mu táhne 26let a brzo bude chtít nemalé peníze. A co víc - příští rok Texans draftovali v prvním kole ještě Kennyho Stillse. Toho už v roce 2013 predikovali v draftu na nějaké zhruba 5.kolo. Ano, i takto podivně dokáží generální manažeři zaonačit budoucnost svých týmů. 

Pak přichází už draft tradiční a konvenční. Co daly mladíkům do vínku jejich fotbalové sudičky je samozřejmě čirá fikce. . . . . Jedno přísloví říká, že peníze kazí charakter. Já s ním tak úplně nesouhlasím. Peníze ukazují charakter. Nikdy nevíte, co s klukem z černošského ghetta udělá první milion dolarů na bankovním účtu. Do hlavy mu nevidíte. A jak známo, z výběrů prvního kola jsou milionáři často ještě dříve, než si v tréninkovém centru poprvé nazují kopačky. Nedokážu ani odhadem spočítat, práce kolika lidí přijde vniveč, když se vám hráč, který měl být budoucností vaší franchise, takhle „zkazí“. Dále zdraví. Nemohu nevzpomenout WR Kevina Whitea, kterého bralo v roce 2015 jako 7.pick celkově Chicago. Pamatuji na ty dišputace v TV studiích, jestli je lepší on nebo Amari Cooper. Možná, že byl opravdu lepší White, ale osud si s ním nepěkně zahrál. V srpnu téhož roku si v kempu zlomil nohu a bylo po všem. Teď už to takhle můžeme říct, loni svou kariéru v dresu Cardinals nevzkřísil. A to jen jeden příklad z mnoha. Dále tu máme herní systémy. Trenér si vybere vysokým pickem hráče, který pro něj odehraje 2 výborné nováčkovské sezony. Pak trenéra vyhodí, přijde nový s jinou vizí, přitáhne si svoje hráče a najednou už se vám tolik nedaří. Vymění vás do týmu, kde už máte konkurenci, nedaří se vám ani v dalším působišti a kariéra se pomalu začíná obracet v řiť. Příklad? Greg Robinson. Neznáte? Dvojka draftu 2014. Tehdy jsme mohli od zasvěcených Mayocků slyšet poselství, že s tímto hráčem mají Rams na pozici levého tackla vystaráno na 15 let. No, tak po angažmá ve 3 různých týmech je toho času Robinson bez angažmá. Navíc s malým kázeňským škraloupem, když jednou dostal takhle nápad, že bude asi dobré nakopnout Kennyho Vaccara do hlavy. Variant špatných konců je neuvěřitelné množství. Příběh Andrew Lucka je kapitola sama pro sebe. Nebo RB Trent Richardson. . . .  Ježiši, to se mi najednou při těch vzpomínkách udělalo z ničeho nic šoufl.

Je tisíc a jedna věc, která se může těmhle přešťastným a před kamerama v den draftu uslzeným klukům pokazit. A jak říká Murphyho zákon: „Pokud se má něco pokazit, pokazí se to.“ Čím déle NFL sleduji, s tím větším klidem na draft hledím. Vidím obrovský nepoměr v tom, jak obrovské úsilí kluby výběru těch správných kluků věnují a jaké maličkosti potom jejich skutečnou budoucnost utváří. Nicméně nejsem žádný draftový odmítač nebo nihilista. Taky jsem v noci vstával na budíky, taky jsem strávil na telefonu hodiny s přáteli a diskutoval. A hrozně se těším na našeho Pittmana s Taylorem.

Přes všechno moje v zásadě skeptické a kritické smýšlení směrem k draftovým prognozám a komentářům musím vyseknout hlubokou poklonu klukům zde na webu. S draftem a jeho hodnocením strávili u videa strašné hodiny času. Musí být neskutečně těžké zasvěceně hovořit o hráčích, jejichž většinu nikdo pořádně neviděl hrát a musí se čerpat pouze ze skautských referencí, na jejichž základě se pak poskládá celkový obrázek. Jindra sleduje víc Kačery z Oregonu, Ondra Rosomáky a Bart Jezevce. Mají opravdu výborné znalosti. Ale těch univerzit je jen v divizi FBS víc než 100. Každý tým má na soupisce 100 hráčů a po každé sezoně se jich třetina vymění. To se prostě NEDÁ! Zkoušel jsem to se zaplaceným ESPN Playerem v době, kdy jsem nebyl ženatý a neměl malýho kluka a stejně to nešlo, jak bych si přál.

Pro mě je období free-agency a draft jedna divadelní hra o dvou dějstvích. Zde se v sobě v zásadě snoubí 3 hlavní faktory. Limity salary capu – hráči dobří a drazí, výběr mladých perspektivních – hráči dobří a levní, a akceptovatelná kombinace obojího ne tak starý, ještě docela dobrý, za rozumný peníz. Týmy se konečně pořádně odkopají a dají nám nahlédnout po pokličky své strategické kuchyně. A nejen co se týká sezony nadcházející, ale i budoucnosti mnohem vzdálenější. Nebo si snad někdo myslí, že by mohl zdravý Aaron Rodgers již letos přepustit své místo pod centrem Jordanu Loveovi?  . . . . . A pak tady máme ještě ty urputné tahanice o franchise TAGy. Já v nich vidím jasný signál a vzkaz od vedení směrem k hráčům: „Nejsme tak uplně přesvědčeni o tvých kvalitách, prachy ti dát nechceme, ale ještě rok bysme tě tady velmi nutně potřebovali.“ Tohle už je hodně vysoká hra a kamarádství musí stranou. Připomeňte mi, prosím, někdo s lepší pamětí, který tým se naposledy rozhodl podepsat pod dlouhodobou smlouvu svého QB, kterého rok předtím pouze tagoval? Mě nikdo hned takhle z fleku nenapadá. Ať chcete nebo ne, ty vztahy prostě utrpí, vzájemná důvěra opadne . . . . Jakou optikou vnímám draft já osobně a co mě na něm nejvíce zajímá? Povětšinou tajnůstkářští manažeři a hlavní trenéři o sobě dávají najednou hrozně moc vědět tím, v jakém pořadí tahají králíky z klobouku, jak se pohybují na draftboardu a jak s picky obchodují. Někdy dojde i na legendární slova maminky Sonnyho Weavera o výměně krávy za pytlík kouzelných fazolí. Filmoví fandové dobře vědí, o čem je řeč. Na konci každého draftu můžeme z boardu jednotlivých franchise číst kód – MÁME PLÁN, a ten vypadá TAKTO. 

Osobně si od druhého kola dál odmýšlím jména hráčů a sleduji víceméně herní pozice, jež berou v tom kterém kole. Dám příklad, picky v pořadí: DT, DE, S, CB, S, DT, CB. Kdo snědl aspoň lžíci vtipné kaše, musí hned vidět, na čem chce zkraje svého působení Matt Rhule promptně zapracovat. Je mu jasné, že proti Breesovi s Thomasem, Bradymu s Evansem a Mattu Ryanovi s Juliem Jonesem musí nazbrojit, jinak může být v divizi brzo za komparz. A naproti tomu v projektu Tampa-2 (prosím neplést s legendární defensivní schématem) si nový dvouletý trenér Tom Brady nadiktoval několik jasných podmínek. Takže můžeme vidět pořadí OT, S, RB,WR. Jinými slovy „chci 3 pořádný picky do útoku, jinak se mnou nepočítejte“. Za 2 roky nejspíš skončí z důchodu povolaný Bruce Arians a do důchodu směřující Brady. U Bukanýrů je teď nakrásně jedno, koho podepíšou za jaký peníze (viz.Suh a JPP). Teď se hraje na okamžitý úspěch, ne na caphit v sezoně 2023. Tam se celý tým stejně rozpráší a začne se úplně od píky. Věřím, že přísun dalších posil směr západní Florida může pokračovat. . . . . . Spojím-li 4 největší offseason akvizice mých Colts s draftem, mám celkem vybalancované pořadí: DT, QB-starý, DT, CB a následují WR, RB, S, QB-mladý, G, DT, CB, WR, ILB. Jména nejsou podstatná, budujeme krok po kroku. Obraně dáme zkušenost do zákopů. Zkoušíme najít QB budoucnosti, který ale nemusí nutně okamžitě na hřiště a našemu jedinému workhorse RB dáme stejně (nebo více) výkonného parťáka. Mě osobně je takovýhle přístup ke komplexnímu souhrnnému hodnocení draftu mnohem milejší, než zkoušet tipnout, že tenhle LB je v 5.kole steal, nebo že tenhle tým se s výběrem tohohle safetyho ve 2.kole naprosto unáhlil. V těhle odhadech se budu s vysokou pravděpodobností šeredně mýlit a každý, kdo se o ně pokouší, strká dobrovolně hlavu do oprátky.

Musíme ale brát v úvahu, že ne vždy je nejbolestivější a očividná position-of-need tou první jasnou volbou. Zase bych si vzal příklad z Packers, kteří před 4 lety dle většiny novinářů a odborníků cílili v 1.kole na MLB a když na ně přišla řada, byl ještě k mání opěvovaný Reggie Ragland, tedy jasná loženka! Vedle jak ta jedle, zdvižený prostředník všem prognostikům a my bereme DT Kennyho Clarka. A k tomu vzkaz všem okolo: „Když se něčemu divíte, zavřete u toho aspoň hubu.“ Pamatuju, že Jindra z tohoto picku málem spadl ve studiu ze židle :-D Jestli udělali Packers s Clarkem chybu nebo spadl Bills do klína zlatý poklad v podobě Raglanda, to už nechám k posouzení raději na vás.

Když už jsem zmínil bust tackla Grega Robinsona, chtěl bych se podívat na nejlepší vybrané tackly tohoto ročníku. Z toho, co jsem si o nich přečetl mi resultuje jediné.  Ten umí to a ten zas ono. Tenhle je o půl palce vyšší, ten má větší rozpětí rukou, ten má lepší práci nohou, ten hrál v lepším týmu a konferenci, ten měl takové spoluhráče, tenhle měl problém s kolenem a ten zase umí spíš běhovou hru atd. až do totálního zblbnutí. Přehršel informací může celý proces volby ještě víc zamotat. Giants si vyvodili, že pro ně bude z téhle čtyřky nejlepší Thomas a hotovo. Jejich kompletní kritéria neznáme. Pro Jets to byl Becton, Browns sáhli po Willsovi a na Tampu zbyl po předchozí selekci Wirfs. Tečka šmitec. Když to přeženu, je takřka jedno, kdo si koho sebral. Neodvážím se totiž ani náznakem tvrdit, že by byl Wirfs lepší pro Giants nebo Becton pro Browns. To je vážně skryto ve hvězdách a s hodnocením počkáme několik let. Prostě první kolo, TACKLE, a můžeme jít dál. Kvalitní O-line jeden trefený draftpick stejně nedělá. Nemyslím si, že by např. Tyron Smith byl v řeči čísel TÍM Tyronem Smithem, kdyby po jeho pravici nestáli La´el Collins, Travis Frederick a Zack Martin. To stejné platí samozřejmě i opačně. Oni by nebyli stejně dobří bez Smithe. 

„Nová sezona bude hrozně zajímavá a už se nemůžu dočkat, až začne.“ Tohle je jedna z mých nejotřepanějších vět, která mi leze hlavou léto co léto. Těch zajímavých příběhů, které se budou psát letos, mi snad přijde ještě 2x tolik, než v letech minulých. Vážně by mě neuvěřitelně mrzelo, kdyby byla nějak narušena koronahysterií. Věřím, že se do září vše vrátí do co nejnormálnějších kolejí a budeme se moci začít nerušeně bavit. Kéž by !!! Když se vydám už trochu konkrétně napříč ligou, zastavím se u několika týmů, jejichž jaro považuji za více než zajímavé a rozhodně je díky tomu budu sledovat se zaujetím v nové sezoně o trochu víc. Ale co, mě je to jedno, začnu s predikcemi a odhady. Klidně mi to potom omlaťte o játra.

Broncos: Jako tohle bude prda, lidi. Vážně! Hlavně musí Drew Lock pokračovat tam, kde loni skončil. Doplnění útoku o Jeudyho s Hamlerem by mělo dát více prostoru Suttonovi. Dvojice FA posil do obrany Jurrell Casey (z toho jsme měli v Indy při zápasech s Titans vždy bobky) a AJ Bouye (z toho jsme měli v Indy při zápasech s Texans vždy bobky) bezesporu dodá už tak dobré D# ještě větší grády. Jsem vážně moc rád, že už tyhle dva vítečníky v AFC-South neuvidím. Na své dobré výkony z Chargers si snad vzpomene i Melvin Gordon a vrátí se i marod Bradley Chubb. Denver může být za KC hned na druhém místě a třeba je i prohnat. Z Elwaye jsme sice v posledních letech měli hlínu, že není schopný najít po Peytonovi náhradu, ale on mezitím vybudoval tak nějak mimo reflektory setsakramentsky dobrý tým.

JetsDolphinsBills: V budování týmu jsou tyhle mančafty o jeden mississippský parník před vykradenými Patriots. Jeden z nich divizi vyhraje a nemusí to být zrovna korunní princ z Buffala. Jets uhráli loni 7 výher, ačkoliv Darnold část roku promarodil s mononukleozou a ani po návratu to nebylo ono. A navíc měli v té době zraněními kosenou obranu a jednu z 3 nejhorších O-line v lize. Na tom všem obdivuhodně zamakali. Odchod Robbyho Andersona nahrazen příchodem Perrimana, Doctsona a Mimse mi přijde jako velmi dobrý upgrade. Od rekordu 7-9 k 10-7 nemusí být najednou tak daleko. U Delfínů si musí soupiska napěchovaná talentem sednout. 3 první kola a 3 druhá kola, to se vidí možná jednou za dekádu. A do útoku ještě míří RB´s Howard s Breidou a pro Tagovailovu do O-line Flowers a Ted Karras, za nímž z Foxborough míří i VanNoy a Rowe. To mi připadá, jako když se u nás po 2.světové válce osidlovalo opuštěné pohraničí. Loni údajně Phins tankovali a sezonu předem odepsali. Nakonec z toho bylo 5 výher a hlavně herní projev z listopadu a prosince začínal připomínat už opravdu slibně se rodící tým. Dolphins vs. Jets, prehistorické rivality oživnou, no paráda! Josh Allen bude rozhodně muset ukázat další progres, protože tahle divize bude hrozně těžká. A na backupu už nesedí zpovykaný Nathan Peterman, ale Jake Fromm. Joshi, tenhle kluk tě klidně může posadit na lávku jen jednou a už se z ní nemusíš vůbec zvednout. Dej si majzla!

Packers: Z internetových diskuzí posledních let jsem nabyl dojmu, že není zase až tak málo fanoušků Green Bay, kteří by se v zálivu bez Aarona Rodgerse obešli. A když jsem poslouchal Rola s Bartem, jen mě v tom utvrdili. Naprosto správný přístup je, že šéfuje trenér a nikdo jiný. Ten se bude ve finále zpovídat za výsledky panu generálnímu. Matt LaFleur může být teoreticky budoucností Packers. Ať chceme nebo ne, Rodgers je minulost a současnost. Jestli bych si měl tipnout, zda bude Aaron po draftu Lovea spíše pokorný a začne na sobě více pracovat, nebo se stane ještě více nafrněným, spíše bych si tipnul druhou možnost. Máme jeden krásný příklad z minulosti, který skončil happy endem. V roce 1992 draftovali Denver Broncos v prvním kole QB Tommyho Maddoxe, přestože v ročníku 91 uhráli Broncos více než solidní rekord 12-4 a došli až do finále konference. Krásná podobnost s loňskou sezonou GB. To bylo v 10. roce kariéry jasné jedničky Johna Elwaye. Jeho tento krok ale naopak obdivuhodně namotivoval a nakonec z toho byly 2 SuperBowly, zatímco z Maddoxe se stal kočovný backup. Teda, jak tohle skončí … ?

Mimochodem, docela zajímavá myšlenka. Když budu jmenovat z hlavy slavné quarterbacky, kteří již jsou nebo takřka jistě vstoupí do Síně Slávy, docela hodně z nich má jednu společnou vlastnost. Hráli ve více než jednom klubu NFL. Z těch úplně čerstvých Tom Brady, Peyton Manning i Drew Brees. Z těch starších Steve Young, Kurt Warner, Brett Favre, Joe Montana, Warren Moon, Joe Namath, Johnny Unitas, Fran Tarkenton a další a další. Zapřisáhlí klubisti Kelly, Marino či Bradshaw jsou v menšině. Tak ať si jde Rodgers ještě někam „pinknout“. Uvidíme, jak moc byl nedoceněný.  Nebylo by to na škodu.

Noví trenéři, noví rozehrávači: … to budou mít vzhledem k rozdrbanému harmonogramu kempů neskutečně těžký. Každý tým, který má kouče nebo QB alespoň z loňska už má náskok. Týmy postavené od základu se budou sehrávat a ladit za pochodu možná půl roku. Nezáviděníhodná situace způsobená pandemií. Jeden moudrý muž řekl: „Před sezonou nejvíce posílily ty týmy, které zůstaly co nejvíce spolu a nezměněny.“ No, na tom nejspíš bude velká pravda.

To, co bylo dříve pouze předmětem vášnivých debat v anarchistických kroužcích, dostává konečně, KONEČNĚ, reálné kontury. Slávek Jindra o tom mluví již léta, my ostatní jsme se také dočkali. Začíná boj o tzv. Legacy nebo chcete-li odkaz, dědictví.  Kdo stál více za úspěchem Patriots v posledních dvou dekádách. Komu připsat větší zásluhy? Tom Brady nebo Bill Belichick? Otázka za milion, nad kterou byli schopni se do krve zhádat i fandové New England mezi sebou. Z povzdálí můžeme začít pozorovat, kdo koho potřeboval víc, na kom víc ležela tíha týmu, kdo si zaslouží větší uznání. Obě strany barikády mají své naprosto neochvějné a legitimní argumenty, kdy ani jedny z nich nelze víceméně zpochybňovat. Osobně zatím nedokážu odpovědět na základní otázky. Co bude v Tampě považováno za úspěch a co neúspěch? Kolik času dáme Billovi na vybudování nového konkurenceschopného týmu? Dva roky? Tři roky? Možná pojem „konkurenceschopný“ nepostačí a budeme od něj vyžadovat alespoň 2 účasti v play off v řadě. Ten spor může pokračovat i po skončení kariér obou zainteresovaných. Třeba se každý z nich rozhodne napsat Paměti a každý si tu 20letou „lovestory“ vyloží po svém. Kdoví, třeba se ještě začne tahat ven nějaká stará špína. „Ne, to byl od začátku tvůj nápad s těma míčema!“ „Jo, ale tys přece poslal kluky z produkce natáčet do Cincy.“ A to se stále bavíme jen o aférách, které vypluly na povrch. A co teprve ty ututlané, pečlivě skryté? Jedno je jisté. Ať už za tímhle úspěchem stál B nebo B nebo třeba sám Lucifer, ve výsledové zprávě stojí 19 let, 17 účastí v play off, 17 divizních titulů a 6 Prstenů. Tuhle jízdu prostě nejde zopakovat. Bez ohledu na divizní tituly a vyhrané SuperBowly by bylo takřka nemožné nyní chtít, aby jeden rozehrávač a jeden trenér spolu vydrželi u jednoho týmu takovou dobu. Žijeme už v jiném světě.

autor: Honza „Ježour“ Ježek

Já se tady k Ježourovu bezvadnému článku připojím s trochou redakční vložky na závěr. Příští týden začnu pomalu zveřejňovat články fanoušků o průběhu offseason jejich týmů. První určitě bude Denver Broncos od Davida Sýkory a pak asi bude následovat Buffalo a Seahawks. Další redakční plán se bude tvořit za běhu, podle toho, jak mi budou články přicházet. Posílat můžete buď na můj mail streeter25@gmail.com nebo ideálně se připojte na náš discord a pošlete mi článek přímo tam!

 

Komentáře ke článku (celkem 29)

180324 tomassson napsal před 2 dny:
Neskutočne dobré čítanie :) Práve kvôli takýmto článkom ma tento šport baví ešte viac. Ďakujem za všetkú robotu a čas, ktorú do toho dávate, super práca
180317 harykk napsal před 5 dny:
jo přesně tu. Podle reakce soudím, že takové jsou pro tebe běžné.
180311 korek napsal před 5 dny:
Myslíš tu jednu ránu z asi 4, co se mu za celý den povedla?

Pro vkládání komentářů se, prosím, přihlaste kliknutím zde.


Představujeme:

Eli Manning

Eli Manning

Tým: Giants (#10)
Pozice: Quarterback
Draft v roce: 2003


Eli Manning se narodil do fotbalové rodiny. Jeho otec Archie strávil většinu své profesionální kariéry v týmu New Orleans. Dvakrát byl vybrán do Pro Bowlu, výraznějšího… Více informací o hráčovi

Víte, co je?

Pojem: Kick Off

Kick off je výkop míče ze země, který zahajuje každý zápas. Před každým zápasem proběhne los formou házení mincí a tým, který los vyhraje si může zvolit… Kick Off

Víte, co je?

Fanoušci s nejvíce body za květen 2020:

+++ | off-line 0 bodů
0000Dunik13 | off-line 0 bodů
000 AndyGal | off-line 0 bodů
000 Bedyk | off-line 0 bodů
gaučový odborník | off-line 5011×
formic | off-line 4971×
Ježour | off-line 4532×
DebiQue | off-line 4486×
PS4

Šéfredaktor na Twitteru:

Doktor na Twitteru:

PS4