NFL.cz > Novinky a aktuality Velikost textu

Dojmy a rozmary - díl první

úterý 12. listopadu 2019, 18:00 Glosy zapsané bez přípravy tak, jak mi během nedělního večera letěly hlavou. Neopírám se o přesná čísla ani statistiky. Netroufám si na žádné hloubkové analýzy a rozbory. Času také není nazbyt, ale bylo mi jen líto, že od neděle do čtvrtka zeje nfl.cz prázdnotou. Třeba se aspoň v některých dojmech z uplynulého víkendu shodneme, jinde pak zasejeme trochu té naší kontroverze. Tak pojďme na to.

Dojmy a rozmary - díl první

„Any given Sunday“ stále platí. Prohry papírových favoritů přicházející, jak na běžícím páse začaly už v minulém týdnu a plynule přešly i do toho desátého. V týdnu jsem v jednom z podcastů slyšel Chrise Simmse říkat: „Ale Falcons opravdu nemají tak zlý tým, aby vyhráli jen jeden zápas v sezoně. To se prostě nestane! OK, teď hrají v Orleans, tam ještě vítězství nebude, ale pak určitě 2 nebo 3 dabljů přijdou.“ No, skoro mu ta předpověď vyšla. Aby schytali Saints drtivou porážku na domácí půdě a ještě po bye-weeku, to se ústavu vedenému Seanem Paytonem stává opravdu maximálně jednou za 10 let.

Po týdnu volna se příliš nepředvedli ani LA Rams. Jared Goff vypadal, že pro něj by smlouva na 140 milionů byla omyl století. Také 4 fumbly a v souhrnu 100 yardů penalt nesvědčí o bůhvíjaké koncentrovanosti na zápas. A Gurley prostě už nemá tu šťávu, to mi nikdo nevymluví. Nade všemi pak čněla obrana Steelers, které vévodí Minkah Fitzpatrick. Ten mi přijde opravdu jak utržený ze řetězu a vykoupení z věznice Dolphins si užívá, jak jen to jde.

No ale pozor, Dolphins mají 2 výhry v řadě a jsou reálně ve hře o play off! Dobře, trochu to zredukuji – jejich sezona neskončí ostudou. NFL Memes už si z nich přestanou utahovat. Tenhle tým je opravdu takřka bezejmenný. Kromě playmakerů vyrejdovaných na začátku sezony udělal Flores i další čistky, už bez zájmu médií. Třeba před zápasem s Colts nastoupili po boku Ballage i 3 uplně noví runningbaci. I tohle testování jednotlivců ale může vést k výhře. Hmmm. Phins tak mají v listopadu už 2 výhry, zatímco třeba takoví Patriots ani jednu. Svět se mění. 

Kdyby mi týden po Luckově konci někdo řekl, že budeme i po 2 prohraných zápasech s odpadkovým QB v půlce listopadu 5-4, objal bych ho a plakal dojetím. Proto ani po průšvihu s Dolphins nechci a nebudu kydat špínu, ikdyž by toho bylo na 2 áčtyřky. Takové výlevy frustrace by nikoho nebavily číst. Řeknu to jen zkráceně: Pokud máte hru založenou na běhové hře, silné O-line, když máte energii a talent v obraně a k tomu všemu inteligentního trenéra, stačí vám pro zabojování o lednové zápasy už opravdu jen SOLIDNĚ hrající QB. Takový, co nebude zbytečně ztrácet míče a sem tam dokáže proměnit středně dlouhý 3.down. To je Brissett a mě stačí. Vážně! Já nemám velké nároky, určitě ne letos. No Hoyer se ukázal včera jako uplný opak. Nechal bych si ho v týmu pouze za předpokladu, že se naučí kopat field goaly. Taková věc by se vlastně taky docela hodila L

V Clevelandu věří, že efekt navrátivšího se Kareema Hunta může obrátit kormidlo dějin kupředu, zpátky ni krok. I Baker se konečně pochlapil, vyjímečně nic nezku … nezkazil a jeho hra snesla měřítka. Buldoci tak možná ještě ucítí krev a jejich agresivní obrana může ve čtvrtek udělat z Masona Rudolpha psí kousací hračku. Těším se! … Bills jsou sice 6-3, ale málokdo s nima počítá na nějaký větší sukces. Důvod se dá vytušit a je pouze potvrzením starého přísloví: „Čím více času mi stráví na hřišti útok, tím líp hraje pak moje obrana.“ Toto často platí pro Buffalo, jenže opačně. Parta vedená úžasným šéfem Mattem Milanem se nestíhá na lavičce ani napít a už jdou zpátky na hřiště. Pozor, time of possesion není v tomto případě vypovídající, protože při nekompletních passech hodiny stojí. A Allen jich mívá v prohraných zápasech hodně! 

Mám dojem, že na dalším obalu hry Madden by mohl být Lamar Jackson. To, co občas vykouzlí, je opravdu neskutečný Nintendo. Už mi v přenosech chybí jen to typický pípání téhle staré konzole. A passové pokusy s bilancí 15/17 měl proč? No obrana Bengals v marné snaze zastavit tuhle totální vybíjenou skákala do boxu jak otužilci o Vánocích do Vltavy. Nicméně v Baltimoru se zřejmě rozhodli, že běhat budou neustále, běhat budou kolektivně, uplně všichni a za každých okolností, ikdyby na chleba nebylo. Do backfieldu se staví už i tight endi, poslali tam (asi na zahřátí) Roberta Griffina III. a podle mě si v budoucnu dá pár cvičných runů i John Harbaugh. Jen aby utužil kolektiv a byl klukům tak nějak blíž. Kdyby se dnes točil Forrest Gump, musel by hrát za Baltimore. Takhle vyprofilovaný útok jednoho týmu jsem snad ještě neviděl. A běhá jim i obrana. Poslední dobou bývá často viděn s míčem v podpaží Marcus Peters, jak si to přes celý hřiště hasí pro další pick6.

Nevím, kdy naposledy byli New Yorkové Giants a Jets v tak podobné situaci. Oba týmy mají čerstvě a velmi vysoko nedraftované quarterbacky, jejichž trenéři jsou ovšem na odpis. Takže obě organizace budou možná po sezoně shánět náhradníky, kteří by jejich mlaďasům duševně i herně vyhovovali. Pěkně naruby, místo aby GM vybral kouče, který si vezme QB dle svého gusta. Bude tohle někdy fungovat? Je mi hrozně líto, že obrtalent jako Saquon Barkley je tam takhle strašně zakopanej.

Kansas City Chiefs mají mindrák. Ze 4 proher to bylo už potřetí s týmem z AFC-South. Ono se to asi nestane, ale říkám si, co když se do nich ještě Raiders zakousnou a oni pak budou mít pro Wild Card pozici těžkou hlavu z těhle prohraných tiebreakerů. Ono je opravdu snazší vyhrát divizi, než postoupit do play off z druhýho místa. Andy Reid vzal na tiskovce prohru na sebe, ale on přece není ten, kdo by ladil obranu. A ta je opravdu průchoďák. Vyhlašte poplach, náčelníci! … Vzpomínáte, jak v jednom kresleném seriálu jistá Gábi Smolíková často hořekovala „Proč jsem si já nešťastná raději nevzala Pištu Hufnágla“? Tak jako Pišta mi připadá Ryan Tanehill a Gábi je jako Mike Vrabel. Není potom těžký uhodnout, kdo je ve zmíněným trojúhelníku Pepa Smolík.

Raiders sehráli ve čtvrtek s Chargers nepěkný zápas, kde jsme mohli vidět asi 28 flagů. Z toho minimálně 20 přijatých! Já si toho u sebe poslední dobou hodně všímám. Přijde big play a první co hledám, jestli jí náhodou některý z rozhodčích nezažlutil a nepůjde to celý zpátky. Tady se úplně vytrácí okamžitá radost z fotbalových momentů …  Zdá se, že se během jediného roku vytratí zlatá generace QB´s draftu 2004. Vím, Ben ještě uplně neskončil, ale sejde z očí, sejde z mysli. Rivers je tak zatím jako poslední mohykán. A taky z hlediska, jak hraje. Připadá mi někdy jako nejméně atletický QB z celé ligy a takovýto statický pocket passer už je skoro jako vyhynulý druh dinosaura. Někdy by to chtělo 2 malé krůčky dopředu a sack už by se nekonal. Njn, co naplat, starýho psa …

Jak se to říká? Když Pánbůh dopustí i hrábě rozkvetou? Motyka vystřelí? Trubisky už skoro za motyku byl, ale hody, které předváděl proti zpovykané secondary Lions, ukázaly neskutečný cit pro míč v ruce. Jeho akcie okamžitě nekupuju, jedna vlaštovka jaro nedělá, ale tohle byl naprosto a totálně odlišný Mitchell, než kterýho jsme mohli letos vidět. Palce nahoru, i ty na nohou.

Byl to jeden z nejlepších non-winnig drajvů, co jsem viděl. Z vlastních 11 yardů, ve sněhové vánici v hučícím Lambeau, přes proměněný 4th&10,  až na soupeřovy asi 2 palce od endzone, které nakonec McCaffreymu chyběly. Možná, že Panthers skutečně cítí, že Allen může být náhradou za Newtona. A když si uvědomíme, kolik let zbývá v NFC-S Breesovi, Ryanovi a jak hledají v Tampě QB už asi 30 let, může být Carolina za 3 roky o parník před svými divizními soupeři. Alespoň co se téhle pozice lídra útoku týká. … Viděli jste Rodgersův 37y pass na Adamse, který zúčastněnému CB Cockrellovi proletěl asi 5 cm od mřížky a 3 cm přes rukavice? Já jo, už asi 15krát. To byl fotbalový sacher dort. 

Na Lambeau zima jak v psírně a sype se sníh, v Tampě 95% vlhkost při 29 stupních. Pěkné skoky v rámci jedné ligy a jednoho hracího dne … Dovedu si představit protřelého harcovníka Bruce Arianse, jak 5 minut před utkáním stojí naproti Winstonovi, bouchá mu oběma pěstma do ramenních chráničů a monotónně mumlá: „starej se o míč, žádná íčka ani fumbly. Opakuj po mě ještě jednou - starám se o míč, žádná íčka ani fumbly“. Jameis na něj kouká a s prstama v puse přikyvuje. Pak vleze na hřiště a interception hodí druhým!!! pokusem :-D Já jsem vznětlivý člověk a tohle bych psychicky nevydržel. Byl bych první trenér v historii, který dostal roughing the passer na vlastního QB. … První poločas, Cardinals hrají v dokopové vzdálenosti 3th&10 a Murray zatleská poprvé. False start. 3th&15, Kyller zase tleská a další false start. 3th&20. Zane Gonzalez nakonec trapnou situaci zachránil 54y FG. To ho Kingsbury opravdu nedokáže naučit ani obyčejné ready-set-hut? Co chce kluk dělat v Seattlu? Jedině, že by si na to své tleskání vzal rukavice, jako nosí Mickey Mouse.

Kapitán Kirk Cousins vyhrál po dlouhé době zápas, který se hrál, když už byla venku tma. A na soupeřově hřišti! A proti týmu s kladnou bilancí! Nevídáno neslýcháno! On nejradši hraje pěkně v neděli po obídku a proti nějakým neschopným babralům. Stejně to měl ale s chlupem, přestože se hned zkraje, zejména s pomocí neskutečnýho tria Cook - Mattison – Rudolph, dostal do komfortního vedení. Celý konec zápasu pak sledoval ze sideline s okousanýma nehtama. Další paradox tohoto kola - Prescott byl celý zápas jednoznačně lepší a stejně prohrál. Chudák Skip Bayless, dnes je mi toho užvaněnýho dědka snad i líto.

A to nejlepší na konec! Loni drtivá většina lidí učurávala blahem z přestřelky mezi Rams a Chiefs. Ale opravdu je nějaký italský bláznivý spaghetti western lepší film než Tenkrát na západě? Opravdu potřebujete 100 bodů, abyste zápas označili za TEN nejlepší? Mě stačí 50, pokud hráči předvedou to, co Niners a Seahawks.  Na konci jsem se jen bál, aby to neskončilo plichtou. Nejdřív jsem měl obavy, aby Hawks vůbec kladli těm vampírům odpor. Pak jsem si říkal, ať udrží šanci na výhru až do konce a oni nakonec Frisco umlátili. Akorát Rams si asi drbou z tohoto výsledku hlavu, to se jim skutečně nehodí do krámu. Ale jak už jsem psal kdysi ve Statistických zajímavostech – poražený ze SuperBowlu má velmi často velký problém v následujícím roce postoupit do play off.

Honza „Ježour“ Ježek

Komentáře ke článku (celkem 82)

167101 sturo napsal před 9 měsíci:
Super článok. Už dávno som sa tak dobre nepobavil pri čítaní športových "názorov". :D
166412 Sawyer&Finn napsal před 9 měsíci:
Jo když bude mít koučink tak OK ale ta smlouva je přepísklá. To máte zcela pravdu. Všiml jsem si že obrana dokáže dobře Blitz, zastavit běh ale při pásech 10-20 y je to horší
166403 Aleš napsal před 9 měsíci:
NA twitteru jsem záhledl fotku z trenéninku Jags a prostě není tam knírač,, tento vagón jsem měl rád ačkoli Nicka jako jednotlivce miluju tak prostě Minshew je už součástí Jaguars, doufám. 

Pro vkládání komentářů se, prosím, přihlaste kliknutím zde.


Představujeme:

Adrian Peterson

Adrian Peterson

Tým: Vikings (#28)
Pozice: Running Back
Draft v roce: 2006


  Adrian Lewis Peterson se narodil 21. Března 1985 v Palestine ve státě Texas. Adrian Peterson, přezdívaný "A. D."("All Day" - "celý den") a "Purple Jesus"… Více informací o hráčovi

Víte, co je?

Pojem: Defensive Coordinator

Defenzivní koordinátor („trenér obrany“) je spolu se svým protějškem, offensive coordinatorem („trenérem útoku“), nejdůležitějším členem trenérského týmu,… Defensive Coordinator

Víte, co je?

Fanoušci s nejvíce body za srpen 2020:

+++ | off-line 0 bodů
0000Dunik13 | off-line 0 bodů
000 AndyGal | off-line 0 bodů
000 Bedyk | off-line 0 bodů
gaučový odborník | off-line 5020×
formic | off-line 4979×
Ježour | off-line 4533×
DebiQue | off-line 4506×
PS4

Šéfredaktor na Twitteru:

Doktor na Twitteru:

PS4