NFL Hot News: aktuální dění v NFL


NFL.cz > Novinky a aktuality Velikost textu

Dojmy a rozmary - díl třetí: Tlačenice v AFC

středa 27. listopadu 2019, 10:00 Glosy zapsané bez přípravy tak, jak mi během sledování 12.týdne letěly hlavou. Neopírám se o přesná čísla ani statistiky. Netroufám si ani na žádné hloubkové analýzy a rozbory. Snad se aspoň v některých dojmech z uplynulého víkendu shodneme, jinde pak zasejeme trochu té naší fanouškovské kontroverze. Tak pojďme na to!

Dojmy a rozmary - díl třetí: Tlačenice v AFC

Založit kvalitní běhovou hru. Tuhle větu si troufnu říct najdeme na každé kreslící tabuli každého ofensivního koordinátora NFL. Když máte schopnou O-line a alespoň 2 vitální runnigbacky, vypadá to jako solidní recept na rychle a úspěšně zvládnutý večer. „No ale, co bude dál?“ zeptal by se profesor Hrbolek z filmu Marečku, podejte mi pero. Za ofensivu Colts by mohl odpovědět Kroupa starší: „Dál to neumím.“ Čtvrteční souboj o vedení v divizi se v podání Indy zvrhl ve zvláštní představení, ze kterého mě bolelo za krkem ještě v sobotu. To jak jsem nevěřícně kroutil hlavou. Přitom v prvním vzájemném duelu jsme Texans porazili hlavně nebojácnou passovou hrou, kdy Brissett hodil na 8 různých lidí přes 300 yardů a 4TD. Jenže znáte to – když hrajete bez nervů s klidnou hlavou a myšlenkou, že není co ztratit, je vám hej. Jenže Colts najednou zjistili, že mají o co hrát a mají co ztratit a ze hry se vytratila lehkost. . . . a Deshaun s Fullerem a DeAndrem si na naší zpovykané secondary smlsli jak na kremrolce.

Hodně podobně na mě včera působili Cowboys. Doktor se někdy už ve 2. nebo 3.týdnu nechal v televizi slyšet, že jeho nový oblíbený koordinátor Kellen Moore přináší do útoku čerstvý svěží vítr a kreativitu. Když pominu otazník, jak se může klučina, kterému sotva rostou vousy, stát po 2 odehraných utkáních něčím oblíbencem, tak jsem tedy od něj v posledních několika utkáních žádnou velkou inovaci neviděl. Naopak, Cows poráží slabé a opakovaně prohrávají (byť těsně) s těmi lepšími týmy. Jejich ofensiva se ve chvílích nejtěžších logicky upírá k těm nejlépe placeným hráčům. Jeden je ale bohužel zraněný a druhý, ač se snažil proti Pats sebevíc, na všechno sám nestačí. Už ani negestikuluje „dejte mi nažrat“. Myslel vlastně míče nebo peníze? Přitom pomocí play-action drtil Prescott v první třetině sezony své soupeře naprosto nemilosrdně. Útočné schéma běh – znova běh – incomplete na dlouhý třetí nemůže proti lepším obranám nést ovoce. 

Nejlepší obrana NFL vede jednu konferenci a druhá výborná obrana pro změnu tu druhou konferenci. Oba týmy jsou 10-1. Náhoda? Nemyslím si. Volbu, která je která, nechávám čistě na vás.

Co mě ale opravdu štve?! Po výhře Dallasu se komentátoři předhání v superlativech, košatých přívlastcích a gloriole jednotlivců z řad hráčů. Trenérům žádný kredit, možná sem tam si vzpomenou na Marinelliho. Po prohře okamžitě umisťují trenéra Garretta na horké křeslo. Nevím, jak se trenér cítí, když přichází na tiskovku zhruba půl hodiny po konci zápasu a jsou mu pokládány otázky, na které již stihl odpovědět majitel Jerry Jones. Ten dává interview na chodbě pro 57 mikrofonů zhruba 5 minut po skončení zápasu. Dovedete se představit něco podobného u pánů Krafta, Peguly nebo Rooneyho? On ale dědka Jonese přejde smích, až dojde na vyjednávání o novém platovém stropu. Nemyslete si, on do toho nemluví pouze jako majitel jednoho z týmů, ale i skrze poskytovatele dallaské kabelovky AT&T. Bude potřebovat vylobovat skokový posun přes 200 milionů. A kdoví, zda by to vůbec při současné konstelaci a plánech Dallasu stačilo. 

K Patriots jen jedno. S historicky nejhůř hrajícím útokem (Brady era) jsou 10-1 a pro mě osobně největší favoriti AFC. Dovede si představit, jak by to celé vypadalo, kdyby hráli v offense o trochu líp? A oni v lednu po bye weeku určitě budou, vsadím boty. Nakonec i to počasí může vypadat hodně podobně. 

Aaron Rodgers je rodák z Kalifornie a jako malý klučina měl pokojík oblepený plakáty 49ers se Stevem Youngem. Letos mu cesty na rodnou hroudu docela hořknou. Po výprasku od Chargers jsem si řekl „stane se“. Po výprasku od Niners si říkám „tak co je už?!“ Posílili linebackery z free agency, posílila významně secondary z draftu. Spoleh je i na Aarona Jonese v backfieldu. Rodgers aspol. nakonec vyštípali i neoblíbeného kouče McCartyho a dosadili si nekonfliktního adjunkta LaFleura. Takže co bude?! Včera jsme byli svědky výletu do minulosti a připomenutí, jak vypadali Green Bay Packers valnou část Rodgersovy kariéry. Jednalo se povětšinou o čekání, co jejich hvězdný QB předvede nebo nepředvede . . . . Jak se efektivně nakládá s dobře založenou běhovou hrou (Franku, pusť si pásku) včera krásně demonstroval Jimmy Garoppolo, který měl na play-actionech 100% kompletaci a perfektní passer rating. TD na Kittela budiž pádným důkazem. Obrana Niners zase každého svleče do naha, brutálně zneužije, pak vykopne na chodbu a vyhodí za ním oblečení. Po zranění Bulagy přišel na hřiště tackle Alex Light, jehož následnou náplní činnosti bylo otáčení se a hledání Nick Bosy kdesi za svými zády. Nová stupnice tacklů: All Pro tackle, Pro Bowl tackle, starting tackle, tackle, tackle light.

Neděli jsem začal u RedZone TV, ale manželka, která se rozhodla zkazit si večer žehlením, si ve vedlejším pokoji pustila Seahawks ve Philadelphii. Zápas krásně charakterizují 3 její ústní výlevy. První: “Booože, ty musíš bejt snad úplně slepej nebo chromej!“ … to když Wentz přehodil o 10 yardů zcela volného Sanderse na vzdálenost cca 5 yardů. Druhý: „No, tak to si to ale musíš hochu trošku pohlídat!“ ...  to když Wentz fumblem ztratil míč. Třetí: „Zlato, kdo je u Eagles backup quarterback?“ ... to když Wentz zabil interception. To vše za prvních 16 minut zápasu. . . . Nejsem si zcela jistý, že začnou hrát Eagles lépe, až se vrátí DeSean s Alshonem. Aby vůbec bylo při odvetě s Dallasem o co hrát.

On vlastně přišel ještě výkřik „Dyť von nemá jednu ruku!“ plně koresponduje s faktem, že i matka na mateřské dovolené skutečně potřebuje sledovat NFL po celý rok, ne jen od září do února.

Zápas mezi Falcons a Buccaneers byla komedie se vším všudy, kterou mohou sehrát jen týmy, kterým už o nic nejde. Vše odstartovalo stylově a tradičně – 2 interceptiony Jameise Winstona. To už tak musí být, aby se chlapec zahřál a tak nějak emočně dostal do zápasu. Pak jsem měl pocit, že sleduji pouze střídavé sackování Matta Ryana a podvodné zfalšované a podezřele nemožné catche Chrise Godwina. Následovaly 2 TD v podání defensivních tacklů Vita Vey a Ndamukonga Suha. A třešnička na konec byl TD catch Calvina Ridleyho od Matta Schauba, kdy měl Ridley špičky zapíchnuté ve hřišti a jinak ležel v hledišti někde kolem 3.řady. Příznivci seriálu Futurama možná vzpomněli na sport jménem blernsball. To byla stejná divočina, kdy člověk netušil, co se může stát v dalších 10 vteřinách.

Nečekaný výbuch Raiders, očekávaná výhra Browns, povinné výhry Steelers a Bills a totálně pod čarou přehlížení Titans zcela zamotali situaci ohledně jediného volného spotu pro wild card game AFC. Bills už o něj může připravit jen zřícení jejich letadla někde nad Andami, takže zbývá skutečně poslední flek. Mám silný pocit, že někomu nemusí ve finále stačit 10-6 a to by bylo opravdu k pláči. Indy jsou bohužel ze hry, těžký rozpis a navíc Eric Ebron byl dnes umístěn na IR – není kudy. Rád bych konzultoval s fanoušky Pittsburghu otázku, zda by kabina nešla za Duckem Hodgesem (2-0) daleko víc, než za Rudolphem, kterému po roztržce v Clevelandu – nemohu si pomoci - tak nějak klesl osobní kredit. Kačer se navíc vůbec nebojí hodit míč dopředu, což je Masonovi po chuti jak veganovi čabajka. Považuji za jedno z největších překvapení sezony, že se takhle zraněními zdecimovaný tým dokáže stále držet na dostřel a co víc – díky obraně je legitimně ve hře. Odplata s Browns bude nefalšovaný „dodgeball“, kterých už jsme v historii v AFC-N viděli několik. Cleveland vypadal na hřišti po delší době tak, jak se cítí hráči v kabině. Tedy jako účastník SuperBowlu. Jenže proti Dolphins už takto vypadalo hodně týmů. Colts ne.

Lions jsou podle mě úplně zlomení. Ani nemusí nastoupit k zápasu, stačí pohled na tabulku a opětovné zjištění, že jsou v národní severní zase páté kolo u vozu. Od Matta Patricii jsme na jeho první štaci mohli očekávat leccos, ale obranu v dezolátu? Asi to něco svědčí o jeho roli u Patriots na pozici DC. Ne že by vyloženě nosil na tréninky ručníky a pití a že všemu velel Belichick. Ale … škarohlíd by se neostýchal jízlivě rýpnout, že se obrana Patriots po jeho odchodu zlepšila. Přechod z koordinátora na HC s sebou nenese nastavený předchozí standard z asistentské pozice. Hlavas má na starosti milion + jednu věc a na své oblíbené bádání nad videem zkrátka již není tolik času co dřív. . . . Celoživotním odpíračům Matta Stafforda se při pohledu na Jeffa Driskela nejspíš kroutí chodidla v pěst. A já bych jim to za mnohaleté rouhání docela i přál. Kletba Bobbyho Lanea bohužel stále trvá a 50 let smutku zdá se nestačilo. Hollywood má zajímavý námět na další sportovní film „Based od true story“.

Když trenér Redskins Bill Callahan uviděl, že jeho quarterback myšlenkami opustil zápas 20 vteřin před koncem, poslal raději svého kickera Dustina Hopkinse (s čerstvě nahřátými kopačkami od teplometu) kopat potenciálně vítězný FG na 1st&10. Navíc 40 yardů nebyl ve větrném Washingtonu žádný snadný chip-shot. Viděli jste toho blba!? Dwayne Haskins by byl v euforii schopen při snapu ztratit fumble, při hodu naservírovat íčko nebo se snad i rozběhnout zpět do vlastní endzone. Toho se přesně Callahan bál a 3x nekompletní pas a odčerpání nějakých 15 vteřin se v tu chvíli zdálo nad Haskinsovy (mo)mentální schopnosti. Kdyby se Lions povedla ve zbylém čase nějaká zázračná Svatá Mařena, jednalo by se bez pochyby a s obřím náskokem o nejhloupější prohru v dějinách. Jak může být lídrem týmu QB, který zapomene kvůli focení jít na hřiště zakleknout winning formaci?

Máte rádi agresivní nebojácné trenéry, o kterých s oblibou tvrdíte, že mají koule? A patří mezi ně třeba Sean Payton? Ten se už minimálně podruhé v kariéře definitivně zbláznil. Poprvé při nečestné bountygate a podruhé včera, když poručil hrát na vlastních 45yardech 4.down za stavu 31-31. Asi ho mrzí, že jsou Saints 8-2. Asi si neváží šance na volňásko po Silvestru. Asi se nestihl podívat na tabulku našlapané NFC. Všechno štěstí, které Svatým nadělil na sezonu 2019 jejich fotbalový Pánbůh, jim včera odčerpal netrefeným 28y kopem Joey Slye. Až zase Saints nějak nešťastně vyhučí z play off (viz. loni a předloni) tak si možná Payton vzpomene na 24.listopad. Měl by si zajít v New Orleans na proktologii, aby se mu podívali na z pr*ele kliku.

Zápas v Los Angeles byl – slovy klasika - hotový rychleji než čůrací zastávka na území chřestýšů. Obránci, jež musí zastavovat běhy Lamara Jacksona, mi připomínají mě na hokeji, když hraju na beku proti klukům z krajskýho přeboru nebo někdy i 2.ligy. Hodí rameny, já padnu doleva jako závora, oni mě objedou zprava a skórují. Nerovný boj, čistá beznaděj. . . . Pozor, přijde kontrolní otázka: Kdo je v současnosti nejlepší ligový pass rusher s číslem 99? Všichni odpovídáte špatně, není to JJ Watt ale Matt Judon.

Debiquova rubrika „Zebra okienko“ bude mít tento týden nabito ostrými. Letmý dotyk alias Roughing the passer Maxxe Crosbyho nebo tripping Tyrona Smithe zřejmě vstoupí do rozhodcovské Hall of Fame. Tolik debat ohledně sudích nepamatuju od dob stávky a legendární seattleské Fail Mary. S průšvihy tohoto víkendu to přímo nesouvisí, ale jsem jediný, kdo si všímá, že mnohdy sledujeme v pruhovaném už opravdu velmi staré pány (netroufám si napsat senilní páprdy)? Oni sice pamatují Jima Browna jako freshmana, ale dají se dlouholetými zkušenostmi nahradit slabý zrak a pomalé nohy? Ke starým lidem chovám úctu, nicméně mi to připomíná jednu vážnou dopravní nehodu, kterou nedávno způsobil před naším domem šeroslepý 80letý senior. Jemu pravidelně schvaloval jeho doktor lékařskou prohlídku k řidičáku za plato vajíček a poukázku na kapra. Jaké dárky asi dostává Alberto Riveron?

Díkůvzdání po Česku:

Krůtí prsa omyjeme, osušíme, odkrojíme 2 velké řízky, naklepeme a jemně osolíme. Na řízky rozdělíme okapaný špenát, na špenát rozdrobíme sýr feta a maso pevně zavineme do závitků.
Na desku položíme 3 plátky schwarzwaldské šunky tak, aby se navzájem částečně překrývaly. Na šunku položíme závitky z krůtích prsou a zabalíme do šunky. Zabalené závitky vložíme do pekáčku, přelijeme olejem a pečeme 20 minut odkryté v troubě vyhřáté na 200 °C.
Upečená krůtí prsa plněná fetou a špenátem servírujeme s petrželovými brambory nebo divokou rýží.

Honza „Ježour“ Ježek

Komentáře ke článku (celkem 46)

168140 prop napsal před 8 měsíci:
Standardně trefné a vtipné. Představa profesora Hrbolka tázajícího se na sidelině ofenzivy Colts co bude dál mi  jako nutkavá myšlenka uvízla v hlavě. Dnes se mi mimoděk vybavila při jízdě tramvají, začal jsem se pochechtávat a lidé na mne koukali jako na blázna.
168134 inzinier napsal před 8 měsíci:
Len uvediem na pravu mieru: ten web nerobim ja.. Robia to Riso Utis (Bart) a Rolo Hric.. Ja len trosku propagujem, sem tam podporim nejakymi drobnostami tipovacku a pomaham s organizaciou stretnutia Syrovych hlav z ČSSR (LINK: http://greenbaypackers.eu/blizsie-info-k-stretnutiu-syrovych-hlav/ . 🙈😁 Cize celu “slavu” maju z toho oni.. Myslim, ze clanky su dost do hlbky - preview malinko hecovacne (ale tak to ma predsa byt, ne?) a review objektivne (s kopou statistik, videi, rozborov hernych situacii, ako aj hodnotenie hracov - pozitivne aj negativne - hlavne ale spravodlive).. 👍 Vacsinu prispevkov robi Bart (btw., pise aj knihu o Packers) a vdakabohu a JEMU za to..!!! 🙏🏼
168132 Cuk0r napsal před 8 měsíci:
Jedna vec je být pod radarem, druhá vec je byť hejtovaný, čo sa NFL na adresu Titans veľmi dobre darí.

Pro vkládání komentářů se, prosím, přihlaste kliknutím zde.


Představujeme:

Patrick Willis

Patrick Willis

Tým: 49ers (#52)
Pozice: Linebacker
Draft v roce: 2006


Patrick Willis byl během NFL draftu 2007 vybrán v 1. kole, jako 11. hráč celkově, týmem San Francisco 49ers. Willis měl raketový vstup do světa profesionálního… Více informací o hráčovi

Víte, co je?

Pojem: College Football

Liga amerického fotbalu, kterou hrají univerzitní týmy a studenti vojenských akademií. Tento univerzitní americký fotbal je velmi populární a sledovaný. College Football

Víte, co je?

Fanoušci s nejvíce body za srpen 2020:

+++ | off-line 0 bodů
0000Dunik13 | off-line 0 bodů
000 AndyGal | off-line 0 bodů
000 Bedyk | off-line 0 bodů
gaučový odborník | off-line 5020×
formic | off-line 4979×
Ježour | off-line 4533×
DebiQue | off-line 4506×
PS4

Šéfredaktor na Twitteru:

Doktor na Twitteru:

PS4