NFL Hot News: aktuální dění v NFL


NFL.cz > Novinky a aktuality Velikost textu

Doktorovy (v)tipy - week 12

neděle 25. listopadu 2018, 18:30

Doktorovy (v)tipy - week 12

Raiders@Ravens
Tip: Ravens

Pokud si Ravens chtějí uchovat naději na play-off, tak vítězství nad Raiders je doma naprostou povinností. Osobně očekávám poměrně jednoznačný zápas – defenzíva Raiders nemá zbraně na zastavení běhové hry Ravens v čele s Lamarem Jacksonem a jejich ofenzíva naopak nedisponuje takovou silou, aby pro obranu Havranů představovala závažnější problém.

Jaguars@Bills
Tip: Jaguars

Kdybyste mi před sezónou řekli, že po weeku 11 budou mít Jags a Bills shodnou bilanci vítězství a proher, tak bych okamžitě hledal v googlu číslo do Bohnic. Nicméně dnes je to realita dne. Barkley hrál před bye weekem výborně, nicméně to proti němu stála defense Jets, nikoliv Jags. Zní to stejně, ale přece jen je tam ddrobný rozdíl. Jags si sami prohráli zápas se Steelers, ale proti Bills už zaberou a zvítězí.

Seahawks@Panthers
Tip: Panthers

Velmi mě mrzí, že tenhle zápas nevysíláme v TV. Myslím, že se bude jednat o mnohem zajímavější klání, než jakým bude duel mezi Jets a Pats. Ale někdo tam nahoře (rozuměj v maďarské produkci) asi Patrioty miluje. Každopádně tenhle zápas je pro oba týmy do-or-die. O wild-card pozice se v NFC bude bojovat právě mezi Panthers, Seahawks a trojicí týmů z NFC North (ne, Lions mezi ně opravdu nepočítám). A tak může prohra v tomto zápase být pro jeden nebo druhý tým pořádnou ranou do týla. Obrana Panthers hraje poslední týdny velmi prachbídně a Seahawks nadto dokázali porazit Packers, ale gut feeling mi říká, že domácí v tomto zápase zaberou a Hawks porazí.

Browns@Bengals
Tip: Browns

Defenzíva Bengals je v posledních týdnech doslova v troskách a minulý týden měla velký problém s mobilním quarterbackem v zápase s Ravens. Mayfield sice není Jackson (myšleno ve hře po zemi), ale stále je dostatečně rychlý a k tomu má určitě lepší ruku než Lamar. A pokud Mixon nenaběhá 200 yardů, tak si Dalton užije pořádné nakládačky od výborného pass-rushe Browns. Cleveland si začíná věřit a dnes se to na hřišti jednoznačně projeví.

Jets@Patriots
Tip: Patriots

Gronk is back a s ním se vrátí i údernost ofenzívy Pats. Neméně důležité je pro Pats uzdravení Shaqa Masona, díky čemuž by se O-line měla vrátit do svého obvyklého módu a dát Bradymu dostatek času a klidu pro jeho strojovou hru. Drobná nemoc Toma nepřibrzdí a Jets, kterým chybí Darnold Patrioti v klidu přejedou.

Giants@Eagles
Tip: Giants

O tipu na výsledek tohoto utkání jsem si vážně hodil korunou. Eagles hrají v posledních týdnech velmi špatně a zejména jejich O-line je jen stínem té skvělé protekce, kterou se Orli chlubili v minulé sezóně. Naopak Giants se zlepšují každým zápasem a Maningova protekce se lepší týden od týdne. A k tomu mají Barkleyho. U těchto dvou týmů jeden nikdy neví, ale když jsem se hodil, tak mi orel nepadl. Tudíž na hřišti naopak Orli padnou.

49ers@Buccaneers
Tip: 49ers

A další toss-up. Bucs tentokrát postaví do zápasu Winstona, ale počítám, že nejdýl od třetí čtvrtiny bude na hřišti zase Fitzpatrick. Ani rulety v Las Vegas se netočí taky rychle jako pozice starting quarterbacka v Tampě. A Murphyho zákony tomu chtějí, že kdokoliv tento post získá, tak na něj okamžitě padne deka a hraje mnohem hůř než ten, co sedí na lavičce. Bucs tak mají s přehledem nejvíc interceptionů v lize (23 – o 7 více než druhý tým v pořadí) a tenhle zápas opět rozhodnou turnovery. A Bucs jich udělají víc. Leda, že by mě poslechli, postavili Winstona na první snap a pak ho hned vystřídali. To by mohlo zabrat.

Cardinals@Chargers
Tip: Chargers

Tak jak moc věřím Chargers, tak tady cítím potenciální upset. Melvin Gordon není stoprocentně v pořádku a David Johnson naopak začíná řádit jak za starých časů. Celkově jdou Cards výkonnostně nahoru a Bolts jsou mistry v tom, jak prohrát zápas s mnohem slabším soupeřem. Půjdu na jistotu a tipnu Chargers, ale tady bych se tomu překvapení fakt nedivil.

Dolphins@Colts
Tip: Colts

Tohle bude poprava v pímém přenosu. Luck už se definitivně sžil s ofenzivou Franka Reicha a celá NFL vidí, jak mu to jde k duhu. Namísto dlouhého čekání v kapse a 40-yardových bomb, přešli Colts na „Patriots style“, kdy Luck rychle distribuuje míč na krátké vzdálenosti a systematicky postupuje polem. Marlon Mack i T.Y. hilton dnes překonají metu 150 yardů ze scrimmage a Colts rozeberou Delfíny jak lego.

Steelers@Broncos
Tip: Broncos

Denver hraje od začátku ligy velmi zajímavý fotbal a jen smůla v koncovkách jej udržuje v záporné bilanci. Nicméně už 6 zápas Denveru skončilo rozdílem čtyř a méně bodů a podobnou bitvu očekávám i dnes se Steelers. Těm styl Denveru vůbec nebude chutnat – jestli má někde defenzíva Steelers slabinu, tak je to v bránění běhové hry. A Philip Lindsay je zvíře, které se pomalu ale jistě propracovává do konverzace týkající se ceny pro ofenzivního nováčka roku. Dnes to bude po zemi pro Denver velká jízda. A pokud Broncos dokáží zastavit Connera, tak Miller s Chubbem půjdou po Benovi jak vzteklí psi po kotletě. Na tenhle zápas se neskutečně těším –bude to parádní bitva, ve které se podle mě nakonec budou radovat domácí.

Packers@Vikings
Tip: Packers

Už minulý týden jsem po prohře Packers v Seatllu vyslovil svůj bold pick, že už do konce sezóny neprohrají ani jeden zápas. A proto jim samozřejmě věřím i v Minnesotě. Jaire Alexander se bleskově propracovává mezi elitu na svém postu a dnes vyřadí jednoho z hvězdných receiverů Vikes zcela ze hry. Mike Zimmer prohlásil, že se Vikes musí více zaměřit na běhovou hru, ale to je zrovna proti Packers dost složitý úkol. Blake Martinez je jedním z nejlepší run stopperů v celé lize a ani dnes Cooka k nějakým velkým toulkám po hřišti nepustí. Suma sumárum Packers odpálí svoji velkou šňůru, postoupí do play-off a tam…no nic, to si ještě nechám na prosinec.

Titans@Texans
Tip: Texans

Na čtvrteční Thanksgiving party jsem se bavil o Titans s jejich velkým fanouškem Farňasem a shodli jsme se na tom, že výsledky tohoto týmu se absolutně nedají odhadnout. Tedy dají, ale až v první čtvrtině zápasu – to už vidíte, jestli je na hřišti ten tým, který rozdrtil Patriots nebo ten, který si ani neškrtl proti Colts. Zajímavým Farňasovým postřehem byl ten fakt, že letos hraje po zranění velmi slabě Jack Conklin – a já se obávám, že to bude proti dvojici Watt – Clowney poměrně zásadní problém.

autor: Doktor

Komentáře ke článku (celkem 597)

138982 Luc123 napsal před 6 měsíci:
Myslím, že 0:37 je dost velký vzorek na jakýkoliv komentář jak to vypadá v play-off.... je to zajímavá statistika, ale určitě to nedělá z Rodgerse špatného QB. Někde jsem i četl, že je i v prodloužení snad 0:7 nebo tak něco.... ale nemám ověřeno ...
138959 Johnny_P napsal před 6 měsíci:
Pravda, Wilson to zrovna není. Ale pár zápasů bych našel. Například nakonec prohraný zápas v Arizoně, kdy ale v posledních vteřinách v podstatě na dvě hail mary přešel celé hřiště a zařídil vyrovnání. V prodloužení už to ale tehdy tradičně nezvládla obrana a bylo rychle hotovo. A nebo dva roky zpátky proti Dallasu. Skóre se přelévalo z jedné strany na druhou a nakonec jsme vyhráli proměněným FG, kterému ale taky předcházely parádní passy Aarona. Přihrávku na Jareda Cooka si jistě pamatujeme :-) Škoda, že jsme ho nechali jít. Graham ani Bennett (ten byl vyloženě propadák) ho vůbec nenahradili.
138938 Countryman napsal před 6 měsíci:
Za mě je MM8 dobrý QB, není mega hvězda mezi QBs, to ne, ale umí hrást hodně dobře. Přeji mu dobrý kontrakt u Titans, ale ten tým je jak na horské dráze, potřebují podávat konzistentní výkony, zbraně na to mají, Corey Davis , Johnu Smith vypadá nadějně, Sharpe jako WR j fajn. Libí se mi i přístup nového HC, ale je mi už trapné na těch tiskovkách pořád slyšet to samé dokola :)). pokud se jim podaří draft a dobré koupě na FA, tak by mohli příští sezonu ukázat více, jen se více sehrát a nedělat chyby, myslím že dnes jich bylo hodně zbytečných, a to myslím je jeden z nejméně penalizovaných týmů v NFL.

Pro vkládání komentářů se, prosím, přihlaste kliknutím zde.


Představujeme:

Adrian Peterson

Adrian Peterson

Tým: Vikings (#28)
Pozice: Running Back
Draft v roce: 2006


  Adrian Lewis Peterson se narodil 21. Března 1985 v Palestine ve státě Texas. Adrian Peterson, přezdívaný "A. D."("All Day" - "celý den") a "Purple Jesus"… Více informací o hráčovi

Víte, co je?

Pojem: Dropped Pass

Označení situace, kdy wide receiver nezachytil snadnou přihrávku. Dropped pass je nezkompletovaná přihrávka kvůli chybě wide receivera, často se používá… Dropped Pass

Víte, co je?

Fanoušci s nejvíce body za květen 2019:

+++ | off-line 0 bodů
0000Dunik13 | off-line 0 bodů
000 Bedyk | off-line 0 bodů
000 fruhba | off-line 0 bodů
gaučový odborník | off-line 4212×
DebiQue | off-line 4027×
Aleš | off-line 3558×
formic | off-line 3548×
PS4

Šéfredaktor na Twitteru:

Doktor na Twitteru:

PS4