NFL Hot News: aktuální dění v NFL


NFL.cz > Novinky a aktuality Velikost textu

Doktorovy (v)tipy - week 16 - sobota

neděle 23. prosince 2018, 0:10

Doktorovy (v)tipy - week 16 - sobota

Redskins@Titans

Tip: Titans

Jak nerad tipuji zápasy Titans, tak tady bych si na jejich výhru vsadil měsíční výplatu. Ano, Redskins vyhráli minulý zápas s Jags, ale ti už dohrávají sezónu jen z povinnosti a na jejich výkonech je to markantně vidět. Josh Johnson nijak nezářil (pouze 151 yardů vzduchem) a ani Adrian Peterson nepředvedl nic světoborného (19 běhů pro 51) yardů. Rudokožcům tak vyhrála zápas především obrana, jež soupeři povolila 192 yardů, přičemž Cody Kessler naházel pouhých 57 yardů. Když pak odečteme 37 yardů po 6 sacks, tak nám vyjde, že Jags si za celý zápas připsali 20 pasových yardů. Titans ale disponují mnohem lepší O-line a Mariota, byť rozhodně nezáří, tak je opravdu o 5 světelných let jinde než Kessler. Nadto je otázkou, jestli vůbec bude muset s míčem házet – pokud nás totiž čeká Derrick Henry show part 3, tak bude Marcus sloužit na hřišti jako oživlý podavač míčů. P.S. Když obrana Titans nepovolila v New Yorku ani bod Manningovi s Barkleym, kolik jich asi povolí Johnsonovi s Petersonem? Pokud se v Nashville neporazí Titans sami, tak tenhle zápas musí jednoznačně ovládnout.

Ravens@Chargers

Tip: Chargers

Tohle může být hodně ošidný zápas. Bolts statisticky neexcelují v obraně běhové hry, když povolují v průměru 4,3 yardu na jeden běh, ovšem k tomu je třeba dodat, že od okamžiku, kdy se do sestavy vrátil Joey Bosa, povolili domácí svým soupeřům ve čtyřech zápasech v průměru pouze 82,8 běhových yardů. Naopak Ravens, přestože mají od posunu Lamara Jacksona do pozice starting quarterbacka v běhovém útoku naprosto neskutečné statistiky, pod jeho vedením dosud narazili na jedny z nejhorších běhových obran v celé lize – Bengals (26. proti běhu), Raiders (27. proti běhu), Falcons (30. proti běhu), Chiefs (32. proti běhu), Buccaneers (31. proti běhu) opravdu nepatří mezi týmy, které by mohly naplno prověřit skutečnou kvalitu runové hry Havranů. Bolts jsou ale s Bosou přece jen jiné kafe. A také nezapomínejme na nováčka Derwina Jamese – ten dnes bude z pozice safetyho běhové hře výrazně vypomáhat. I proto si myslím, že Ravens tentokrát nebudou po zemi tak dominantní, jak jsme zvyklí. A pokud chtějí v LA vyhrát, tak bude muset zabrat jejich obrana a vyprodukovat alespoň 3 turnovery. Nicméně právě defenzíva Baltimore takového počinu schopná je. Proti Ravens to prostě nemá jednoduché nikdo a nebudou to mít jednoduché ani Chargers. Ale momentálně hrají skvělý fotbal a tenhle zápas prostě potřebují vyhrát.

autor: Doktor

Komentáře ke článku (celkem 86)

142422 LaSkala27 napsal před 17 měsíci:
nejaké veteránske minimum tam je, ale inak máš v zásade pravdu
142390 Jonash napsal před 17 měsíci:
Nebo Flacca...
142381 gaučový odborník napsal před 17 měsíci:
J to je s tím Folesem, teď říkali, že bx mu museli Eagles dát 20mio. Tomu nerozumím, museli by mu snad dát to, na čem se Foles s Eagles dohodnou, ne? Takže když bude Foles hrát na stravu, střechu nad hlavou a roční kupón na mhd, tak po tom snad nikomu nic není, ne?

Pro vkládání komentářů se, prosím, přihlaste kliknutím zde.


Představujeme:

Eli Manning

Eli Manning

Tým: Giants (#10)
Pozice: Quarterback
Draft v roce: 2003


Eli Manning se narodil do fotbalové rodiny. Jeho otec Archie strávil většinu své profesionální kariéry v týmu New Orleans. Dvakrát byl vybrán do Pro Bowlu, výraznějšího… Více informací o hráčovi

Víte, co je?

Pojem: Touchdown

Touchdown neboli „TD“ je způsob, jak skórovat. Dalo by se říci, že je to obdoba „gólu“ z klasického fotbalu. Touchdown

Víte, co je?

Fanoušci s nejvíce body za květen 2020:

+++ | off-line 0 bodů
0000Dunik13 | off-line 0 bodů
000 AndyGal | off-line 0 bodů
000 Bedyk | off-line 0 bodů
gaučový odborník | off-line 5011×
formic | off-line 4970×
Ježour | off-line 4532×
DebiQue | off-line 4486×
PS4

Šéfredaktor na Twitteru:

Doktor na Twitteru:

PS4