NFL Hot News: aktuální dění v NFL


NFL.cz > Novinky a aktuality Velikost textu

Doktorův Mock Draft 1.0

středa 13. března 2019, 20:00 Scouting Combine je za námi a za pár hodin se nám otevřou brány free agency, a tudíž se naplno rozjede kolotoč posilování týmů na příští sezónu. Ale ještě předtím se pojďme podívat na to, jak by draft mohl dopadnout za současného stavu. Alespoň v mých očích.

Přirozeně upozorňuji na fakt, že posily získané ve free agency mohou s tímto žebříčkem pořádně zamávat – nicméně to, jakým způsobem byly ovlivněny potřeby jednotlivých týmů po podpisech volných hráčů, si zrekapitulujeme až v Mocku 2.0.

Doktorův Mock Draft 1.0

1. Arizona Cardinals – Kyler Murray – QB, Oklahoma

Troufnu si říct, že jedno je jisté – Murray bude jedničkou draftu. Buď jej Cardinals skutečně chtějí tak mocně, že vytradují Rosena (Broncos, Redskins) a nebo jen kalí vodu a chtějí přinutit jiný tým, aby jim za tenhle pick nabídli hory i s horákama. Nicméně s ohledem na to, že za Cards berou Niners a Jets, kteří po quarterbackovi určitě netouží, tak by se každý zájemce o Murrayho služby mohl dohodnout s jedním z těchto týmů a přišlo by jej to mnohem levněji. Tudíž to opravdu vypadá, že po roce bude znovu jedničkou draftu držitel Heismanovy trofeje. Osobně si myslím, že je to rozhodnutí nesprávné, ale třeba budu vedle jak ta jedle a Murray se stane Russellem Wilsonem verze 2.0. Já bych ale radši bral Bosu.

2. San Francisco 49ers – Nick Bosa – DE, Ohio State

Starší bratr Joey je jedním z nejlepších pass-rusherů v lize. Nick je jeho věrná kopie, jen o něco rychlejší a možná i techničtější. Tohle je slam dunk pick. Volbou Bosy nikdo chybu neudělá.

3. New York Jets – Quinnen Williams – DT, Alabama

Někteří pamětníci, kteří sledují NFL už nějakou řádku let, si možná ještě vzpomenou na doby, kdy Vikings zformovali ve středu D-line dva hráče, jimž se přezdívalo „Williams-wall“. Pat a Kevin Williamsovi byli ve své době považováni za možná nejlepší duo interior linemanů celé ligy. Pokud Jets sáhnou po Quinnenovi, tak jsem přesvědčen, že do tří let tu máme Williams-wall 2.0. S Leonardem Williamsem by to byla neskutečná dvojka. Někteří analytici spekulují na tomto místě o tradu s Giants, nicméně já si myslím, že Jets si Williamse utéct nenechají.

4. Oakland Raiders – Montez Sweat – DE, Mississippi State

Raiders nutně potřebují pass-rushera. Sweat si v poslední sezóně na univerzitě připsal na své konto 10,5 sacku, předvedl úžasný výkon na Senior Bowlu a stal se hvězdou Scouting Combine. Jeho akcie letí strmě vzhůru a přes top 5 se jeho jméno prostě nemůže propadnout.

5. New York Giants – Dwayne Haskins – QB, Ohio State (TRADE)

Podobně jako se museli Bears před dvěma lety posunout o jedno místo nahoru, aby získali Trubiskyho, tak si Giants budou muset připlatit za posun byť jen o jedinou příčku, aby získali svého vysněného quarterbacka. Jinak je předběhne někdo jiný – protože Tampa bude různým nabídkám pozorně naslouchat. Po celé lize se šušká, že Giants chtějí jít „modelem Mahomes“ – tedy nechat Haskinse rok na lavičce za Manningem a pak jej vypustit na hřiště zcela připraveného převzít roli startéra. Tak uvidíme, jestli jim to vyjde. Po Haskinsovi ale evidentně touží moc – a tak je tento posun bude stát něco podobného, co museli zaplatit Bears před dvěma lety.

6. Tampa Bay Buccaneers – Josh Allen – DE, Kentucky (TRADE)

Bucs se posunou o příčku dolů, vezmou stejného hráče, po kterém by sáhli na pětce a ještě si odnesou dva picky v kapse do dalších dnů. Ideální scénář.

7. Jacksonville Jaguars – Andre Dillard – OT, Washington State

Jags také hledají quarterbacka, nicméně oni nechtějí nováčka, který se bude něco učit, ale zkušeného harcovníka do win-now módu. A tak je veřejným tajemstvím, že už jsou před-dohodnuti s Nickem Folesem. Tudíž si v klidu počkají na sedmičce a sáhnou po nejlepším O-linemanovi v draftu. Někteří tvrdí, že jím je Taylor, já si myslím, že je o něco výše Dillard. Ale to se nám na konci dubna ukáže.

8. Detroit Lions – Devin White – LB, LSU

Matt Patricia potřebuje přivést do týmu obránce dle svého gusta. Na tomhle místě by po odchodu Ansaha dával smysl výběr Rashana Garyho. Ale vzhledem k tomu, že Patricia ukořistil na tuto pozici svého milovaného Trey Flowerse, tak Lions sáhnou spíše po linebackerovi. A White může být obrovskou trefou do černého.

9. Buffalo Bills – D.K. Metcalf – WR, Mississippi

Bills mají za centrem muže s největším dynamitem v ruce z celé ligy. Logicky by se jim proto hodil vysoký rychlý WR, jenž dokáže vyhrávat souboje jeden na jednoho nebo jeden na dva v hloubi pole. A od doby Julia Jonese nebyl na draftu žádný WR, jenž by tomuto popisu odpovídal lépe než právě Metcalf.

10. Denver Broncos – Drew Lock – QB, Missouri

Dle zprávy Charlieho Campbella se Broncos na Senior Bowlu do Locka doslova zamilovali a mají na něj stejný, ne-i vyšší grade než na Murrayho a Haskinse. Elway od dob Manninga marně hledá svého franchise QB. Poté, co de facto přiznal, že Lynch i Keenum byli omylem, tak už si příliš nemůže dovolit další přehmat. 

11. Cincinnati Bengals – Jawaan Taylor – OT, Florida

Bengals by určitě lákalo sáhnout na této pozici po Garym, ale v O-line je momentálně tlačí bota podstatně víc. Nutně potřebují dvorního protektora pro Daltona a buldozer pro Mixona. A Taylor přesně tyto požadavky splňuje. 

12. Green Bay Packers – Rashan Gary – DE, Michigan

Tohle by byl pro Packers scénář snů. Aby se naprosto excelentní pass-rusher propadl sítem draftu až na místo 12, to se skutečně nestává každý den. Chlapci ze Zeleného zálivu musí nutně posílit svůj edge rush, protože Mike Daniels a Kenny Clark všechno středem neutáhnou. A Gary by tudíž zvedl pass-rush Packers o jeden level výše hned od prvního dne.

13. Miami Dolphins – Clelin Ferrell – DE/OLB, Clemson

Kdyby šel Ferrell do draftu vloni, stal by se bez diskuse jedním z top 10 picků, možná i top 5. Letos tak vysoko asi nepůjde, nicméně stále se jedná o jeden z top talentů univerzitního fotbalu, jenž bude v dubnu k mání. Dolphins potřebují po odchodu Camerona Wakea nového dominantního pass-rushera a Ferrell tomuto popisu přesně odpovídá. No a quarterbacka budou brát až za rok.

14. Atlanta Falcons – Ed Oliver – DT, Houston

Falcons nutně potřebují posílit obranu – a nejlépe střed D-line. Ed Oliver bude dle mého názoru jedním z největších stealů tohoto draftu a pokud jej Sokolové na čtrnáctce ukořistí, tak si budou za tuto volbu blahořečit minimálně příštích deset let.

15. Washington Redskins – Daniel Jones – QB, Duke

Redskins sice získali Keenuma, ale ten přichází do hlavního města spíše jako zkušený back-up. Není žádným tajemstvím, že Washington hledá na pozici jedničky mladého franchise quarterbacka. Pokud Cardinals skutečně nabídnou Joshe Rosena, pak je velmi pravděpodobné, že po něm právě Redskins sáhnou. Pokud nikoliv, pak by jejich volbou mohl být Daniel Jones. V konkurenci Murrayho, Haskinse a Locka poněkud neprávně opomíjený quarterback, jenž má veškerý potenciál k tomu, aby se s nimi mohl směle měřit.

16. Carolina Panthers – Garett Bradbury, OL, N.C. State

Bradbury doslova zazářil na Combine a předvedl, že se jedná o nesmírně atletického hráče, jenž je schopen zahrát v OL v podstatě jakoukoliv pozici. Daniel Jeremiah jej přirovnal k Ryanu Kalilovi – a já bych se nedivil, kdyby to byl právě on, kdo tohoto vynikajícího centera v Carolině nahradí. Bradbury si mě v Indianopolis naprosto získal a můj subjektivní názor je, že jej v NFL čeká naprosto fantastická kariéra.

17. New York Giants – Parris Campbell – WR, Ohio State

Beckham out, Parris in! Po odchodu své hvězdy budou muset Giants přivést jiného playmakera, jenž se zaučí s Elim, aby se následně stal terčem číslo jeden pro Dwaynea Haskinse. Campbell je patrně nejrychlejším WR letošního draftu, jenž byl navíc (na rozdíl třeba od Metcalfa) nesmírně produktivní i na univerzitě (90 catchů pro 1063 yardů a 12 TD v roce 2018). Nadto dokázal předvést neskutečně těžké catche v klíčových momentech, a tak je právem označován jako „clutch player“. Pro Giants skvělá volba.

18. Minnesota Vikings – Jonah Williams – OT, Alabama

Po odchodu Barra by se Vikes patrně hodil i linebacker, ale ani slepému by při sledování jejich hry v minulé sezóně nemohlo uniknout, že naprosto nejvíce tlačí tenhle tým bota v O-line. A Jonah Williams je mužem, jehož akcie letí v posledních týdnech vzhůru. Další Sabanovo dítě v NFL rozhodně nezklame.

19. Tennessee Titans – Cody Ford – OT/OG, Oklahoma

De facto to samé co o Vikings platí v bleděmodrém o Titans. Mariota byl vloni pod obrovským tlakem (11 sacků v jednom zápase se opravdu nevidí každý den), a byť si za mnohé mohl sám, tak jeho lajna mu také příliš nepomohla. Ford sice hrál na Oklahomě pravého tackla, ale v NFL se posune spíše na pozici guarda, která mu bude dokonale sedět. Společně se Saffoldem by mohl vytvořit velmi solidní duo guardů, díky nimž bude mít Mariota o vteřinku víc a Henry si také určitě nebude na tuto volbu stěžovat.

20. Pittsburgh Steelers – Devin Bush – LB, Michigan

Steelers sice přišli o Bella, ale na RB mají Connera. Místo Browna zase bude jedničkou na WR JuJu. A tak by se v městě oceli spíše měli soustředit na posílení obrany. Určitě by se hodil dobrý corner, ale největší slabinou je dle mého názoru po zranění Shaziera pozice ILB. Bush je sice trochu undersized, ale má elitní rychlost na pokrytí celého hřiště a je to takový pan Do-it-all. Posuďte sami – na Michiganu v minulé sezóně zaznamenal 78 tacklů, 9 tackles for loss, 5 sacků a 6 zblokovaných pasů. Taková nová verze Deiona Jonese. A ta se Steelers setsakramentsky hodila.

21. Seattle Seahawks – T.J. Hockenson – TE, Iowa

Po odchodu Jimmyho Grahama by se Seattlu opravdu šiknul playmaker na pozici tight-enda. Jeho spoluhráč z Iowy Noah Fant měl sice skvělý Combine a coby pass-catcher by zřejmě byl lepší volbou než Hockenson. Nicméně Hockenson je lepší blokař – a to by mělo v očích takového run-first týmu, jakým Seahawks jsou, hrát rozhodující roli.

22. Baltimore Ravens – Josh Jacobs – RB, Alabama

Odhadovat draft Ravens po neskutečném exodu hráčů hned v prvním dni free agency je naprostá loterie. Havrani nyní potřebují posílit skoro na všech pozicích – pokud tedy (jak poznamenal jeden z našich fanoušků v komentáři na FB) letos nechtějí hrát jen sedmičkový fotbal. A i když by se mohlo zdát, že sáhnou po hráči do defenzívy, osobně si myslím, že by jen těžko odolávali možnosti vybrat si nejlepšího RB letošního draftu, jenž by jim dokonale seděl do systému a s Lamarem Jacksonem vytvořil drtivou pozemní legii zkázy. Ovšem úplně nejpravděpodobnější verze je v mých očích trade zpět a získání více picků ve středních kolech. Ovšem zatím se těžko odhaduje, kdo by tím trade partnerem mohl být.

23. Houston Texans – Greg Little – OT, Ole Miss

Je veřejným tajemstvím, že se Houstonu nažili seč mohli, aby do týmu přivedli Trenta Browna a posílili tak svoji podprůměrnou O-line. Obr z New Englandu jim ale dal vale, a tudíž se Texans budou muset poohlédnout po jiném hráči na tuto pozici v draftu. No a Greg Little nemá do Browna daleko – 6 stop a 6 palců a k tomu 325 liber. Úžasný sklil-set, jenž by jej předurčoval k tomu, aby se stal top 10 pickem, je bohužel poněkud znevážen inkonzistencí jeho výkonů. Nicméně pokud budou Texans přesvědčeni, že jej dokáží přinutit k tomu, aby ze sebe vydal své maximum, tak je pro ně Little ideální volbou.

24. Oakland Raiders – Greedy Williams – CB, LSU

Mike Mayock znovu na tahu. Raiders mohou se svými picky v prvním kole opravdu kouzlit a v tuto chvíli lze jen těžko odhadovat, jak s nimi naloží. Každopádně získat cover CB, jenž zaběhl na Combine 40 yardů pod 4,4 a jenž je znám tím, že opravdu dokáže uběhat kohokoliv, by se jim bezesporu výrazně hodilo. Slabinou Williamse je jeho tackling, ale to už ho Gruden naučí.

25. Philadelphia Eagles – Christian Lindstrom – G, Boston College

Už před zraněním Brookse potřebovali Eagles druhého legitimního guarda. A nyní je možné, že Brooks bude muset vynechat velkou porci sezóny 2019. Tudíž získat posilu do středu O-line je v tuhle chvíli naprostý imperativ. Nadto Pederson s Rosemanem jsou známí tím, že O-line je jejich priorita. Tudíž se výběr Lindstroma zdá být poměrně logickou volbou.

26. Indianopolis Colts – DeAndre Baker – CB, Georgia

Colts by sice mohli sáhnout po WR, aby dali Luckovi další zbraň, nicméně osobně jsem přesvědčen, že se daleko více budou soustředit na posílení defenzívy. A legitimní cover corner by se jim více než hodil. Baker je miláčkem skautů i analytiků, protože má opravdu skvělé coverage skills. Uvidíme, zda se Colts podaří i letos trefit v draftu jackpot.

27. N´Keal Harry – WR, Arizona State

Nebojte se, neuniklo mi, že Raiders získali AB84. Nicméně faktem zůstává, že po odchodu Amariho jim nezbyl ani jeden nadprůměrný WR. A pokud Jon Gruden skutečně hodlá vzkřísit Carra, tak mu bude chtít zcela jistě přivést dostatek zbraní k tomu, aby mohl naplno ukázat, zda je franchise quarterbackem schopným dovést Raiders do země zaslíbené či nikoliv. A WR, jenž měří 6´4 a v minulé sezóně zaznamenal 73 zachycených míčů pro 1.088 yardů za takovou zbraň jistě považovat lze.

28. Los Angeles Chargers – Christian Wilkins – DT, Clemson

V zápase proti Patriots se v plné nahotě ukázalo, že Bolts nejvíce tlačí bota ve středu jejich D-line. Mezi Bosu a Ingrama by se neskutečně hodil silný DT, jenž by ještě zefektivnil tlak na soupeřovy quarterbacky a zároveň pomohl při run stoppingu. Wilkins je mnohými experty projektován jako top 15 pick a pokud by se propadl až na dvacet osmičku, tak by asi Bolts se svojí volbou dlouho neotáleli.

29. Kansas City Chiefs – Jachai Polite – OLB, Florida

V Kansasu nutně potřebují zacelit mezeru po odchodu Dee Forda a Justina Houstona a nabrat do svého týmu legitimního pass-rushera. Polite zaznamenal v dresu Gators v minulé sezóně 11 sacků a nebýt údajně velmi špatných dojmů z jeho rozhovorů s jednotlivými týmy, tak by přes top 15 neproklouzl. Nicméně já jsem přesvědčen, že když už je nějaký coach v NFL schopen někoho zkrotit a dostat z něj maximum, tak je to Andy Reid. A Talent Politeovi rozhodně nechybí.

30. Green Bay Packers – Noah Fant – TE, Iowa

Opravdu si nepamatuju draft, v němž by byli v prvním kole zvoleni dva tight-endi ze stejné univerzity. Letos však tato situace velmi pravděpodobně nastane. Hockerson a Fant jsou nejlepšími hráči na této pozici a oba za první kolo rozhodně stojí. Fant ohromil experty i fanoušky svou atletičností na Scouting Combine a pokud by měl skutečně putovat za Aaronem do Green Bay, tak by patrně 25.4. vyskočil ze svého křesla ještě výš než při certical jumpu v Indianopolis.

31. Los Angeles Rams - Eric McCoy – G/C, Texas A&M

Rams přišli ve free agency hned o několik hráčů. Na místo Joynera už ale podepsali Weddla, a tak se spíše budou soustředit na zacelení mezery po odchodu Saffolda. A Eric McCoy je jedním z nejlepších guardů letošního výběru nováčků, jenž do jinak skvělé O-line Rams okamžitě zapadne. A kdyby bylo nejhůř, tak v klidu odehraje i centera.

32. New England Patriots – Jeffrey Simmons – DL, Mississippi State

Předpovídat výběr Patriots sice nemá moc smysl, protože do výběru Belichcika se stejně nikdo nikdy netrefí, ale pro forma to pojďme zkusit. Kdyby si Simmons nepřetrhl ACL, tak by byl stoprocentně vybrán v top 10. Možná i v top 5. Co se týče talentu, tak si totiž příliš nezadá s Quinnenem Williamsem. No a získat takového hráče volbou číslo 32, tomu se říká steal! Z historie víme, že Belichick se nebojí sáhnout po hráči, u jehož jména je namalovaná hvězdička kvůli zranění (viz např. Kony Ealy) a ukradnout Simmonse na konci prvního kola, to by byl opravdový majstrštyk.

autor: Doktor

Komentáře ke článku (celkem 271)

154072 Zdeno napsal před 5 měsíci:
Čekal jsem nějakou iniciativu a trochu vlastního pohledu. Tento mock draft je v podstatě totožný s tím, co běží ve státech.
153841 formic napsal před 5 měsíci:
Chtel protoze jsem Williamse ani moc nestudova, svezl jsem se na vagonu s dalsima Niners fanouskama
153840 formic napsal před 5 měsíci:
Muze to bejt prvni pripad, ale spis je to vzdycky to druhy. Hracum do hlavy nevidis. Pokud vis o red flagech u hracu, tak se pak nemuzes divit.

Pro vkládání komentářů se, prosím, přihlaste kliknutím zde.


Představujeme:

Patrick Willis

Patrick Willis

Tým: 49ers (#52)
Pozice: Linebacker
Draft v roce: 2006


Patrick Willis byl během NFL draftu 2007 vybrán v 1. kole, jako 11. hráč celkově, týmem San Francisco 49ers. Willis měl raketový vstup do světa profesionálního… Více informací o hráčovi

Víte, co je?

Pojem: Draw Play

Útočná běhová taktika. Smyslem Draw play je přesvědčit bránící tým, že se útok chystá hrát passing game, ale ve skutečnosti zahraje running game, tím se… Draw Play

Víte, co je?

Fanoušci s nejvíce body za srpen 2019:

+++ | off-line 0 bodů
0000Dunik13 | off-line 0 bodů
000 Bedyk | off-line 0 bodů
000 fruhba | off-line 0 bodů
gaučový odborník | off-line 4238×
DebiQue | off-line 4072×
formic | off-line 3589×
Ježour | off-line 3566×
PS4

Šéfredaktor na Twitteru:

Doktor na Twitteru:

PS4