NFL Hot News: aktuální dění v NFL


NFL.cz > Novinky a aktuality Velikost textu

Doktorův Mock Draft - den draftu

čtvrtek 26. dubna 2018, 15:00 Je to tady! Doktorův hlavní mock draft v den draftu!

Jak vidí náš top expert a televizní komentátor volby jednotlivých týmů v 1. kole draftu?

Shodnete se s ním, nebo máte jiný názor?

Doktorův Mock Draft - den draftu

Den draftu nadešel. Právě dnes si 32 týmů v NFL vybere nejlepší hráče z univerzitních fotbalových týmů, a výrazně tak ovlivní své budoucí šance na dosažení ultimátního cíle, po němž všichni prahnou – pozvednutí Lombardi Trophy nad svá ramena.

Rozhodnutí, která dnes (a vlastně po celé 3 dny) generální manažeři učiní, zásadně ovlivní budoucnost jejich týmů, ať už v pozitivním či negativním smyslu. Excelentní draft může položit základy budoucím dynastiím – vzpomeňme si na draft Seattlu v roce 2012 (Bruce Irvin, Bobby Wagner, Russell Wilson) nebo na fantastický loňský draft Saints (Lattimore, Ramczyk, Kamara). Naopak neschopnost nalézt ty správné „pieces of puzzle“ do svého týmu, zejména pak franchise quarterbacka, může tým stát dlouhé roky průměrnosti a sledování play-off bojů pouze na televizní obrazovce. V Ohiu by vám o tom mohli vyprávět…

Jak tedy proběhne výběr nováčků v letošním prvním kole? To se pokusím odhadnout v následujících řádcích:

1. Cleveland Browns – Josh Allen – QB – Wyoming

Po dlouhé době je pick číslo 1 velkou neznámou. Před dvěma lety všichni věděli, že si Rams jdou pro Goffa, vloni nebylo pochyb, že Browns sáhnou po Mylesi Garrettovi. Ale letos? Jedna velká enigma. Většina mocků přisuzuje Browns Darnolda, který je obecně uznáván jako nejlepší QB v draftu. Já osobně bych bral Barkleyho, protože je to nejlepší hráč draftu a nový Elliott. Ale mock není o tom, koho bych bral já, ale o odhadu, koho vezmou jednotlivé týmy. A dle informací, které po různých webech sbírám, je vysněným quarterbackem Clevelandu Josh Allen. Postavou připomíná Carsona Wentze a ve své pravačce skrývá dynamit – osobně si myslím, že žádný QB v lize nedohodí míč dál, než právě Allen. Většina expertů tvrdí, že je to hráč s největším upsidem. A právě proto Browns získali před draftem Taylora. Allen se bude rok učit a pak po něm převezme žezlo. A my se zhruba za rok a půl dozvíme, jestli bude Josh tím vysněným franchise quarterbackem, kterého v Ohiu už tak dlouho hledají, a nebo dalším v řadě clevelandských přehmatů, které už by pomalu vydaly na solidní telenovelu.

Alternativa 1: Sam Darnold – QB – podle většiny expertů nejlepší QB v draftu. Ale zákulisní zprávy tvrdí, že o něm Browns vůbec neuvažují

Alternativa 2: Baker Mayfield – QB – hned několik expertů, včetně legendárního Boba McGinna, tvrdí, že Browns berou Mayfielda. Tak uvidíme…

Alternativa 3: Saquon Barkley – RB – chcete vědět, co bych udělal na místě GM Browns já? Vzal bych na jedničce Barkleyho, na čtyřce Chubba a tradoval zpět do prvního kola pro Lamara Jacksona. Zkuste pak zastavit kombinaci Jackson – Barkley. A co hůř – postavte svého QB proti dvojici Garrett – Chubb! Jak bude držet míč déle než dvě vteřiny, tak můžete zrovna volat na hřiště sanitku. Cleveland by se stal přes noc z vysmívaného outsidera postrachem celé ligy.

2. New York Giants – Saquon Barkley – RB – Penn State

Dave Gettleman se netají tím, že si chce na čísle 2 vybrat hráče, jenž jednou oblékne žluté sako v Cantonu. A Barkley je touto optikou jasně nejjistější volbou. Mayock o něm prohlásil, že je to nejlepší RB své generace – a to už něco znamená. Pro Giants ideální volba – spolu s explozivním pasovým útokem bude jejich ofenzíva nezastavitelná.

Alternativa 1: Sam Darnold – QB – Giants mohou myslet na zadní vrátka a sáhnout po náhradě za Manninga. 

Alternativa 2: Josh Rosen – QB - Giants byli už od začátku offseason spojování s Rosenem. Jeho hvězdná mentalita by se do Big Apple hodila. 

Alternativa 3: trade down – pokud Browns nevezmou Darnolda, tak se v New Yorku okamžitě rozezvoní hned několik telefonů. A třeba jim někdo nabídne zlatou krávu, kterou nebudou moci odmítnout.

3. New York Jets – Baker Mayfield – QB – Oklahoma

Jets si tradnuli s Colts pro svého budoucího franchise quarterbacka. Za dané situace by jím byl Baker Mayfield. Managementu Jets se líbí jeho skills i styl hry, takže by s jeho volbou příliš neotáleli. A konec konců – potřebují také prodat nějaké ty dresy.

Alternativa: Sam Darnold – QB – pokud není pravdou, že jsou Jets zamilovaní do Mayfielda, tak je tu stále ještě Darnold.

4. Cleveland Browns – Bradley Chubb – DE – NC State

Jen když vyslovím spojení „Garrett – Chubb“, tak mi naskakuje husí kůže. Být quarterbackem, tak asi před zápasem s Clevelandem nasimuluju tříslo. Tohle duo by se okamžitě stalo nejlepší dvojicí defenzivních endů v lize. A Browns by měli na 10 let o pass-rush postaráno.

Alternativa 1: Saquon Barkley – kdyby sem náhodou propadl

Alternativa 2: Josh Allen – kdyby to Browns udělali „obráceně“

Alternativa 3: trade down – v Clevelandu milují picky – Moneyball systém je na kvantitě hráčů založen

5. Buffalo Bills - Sam Darnold – QB – USC

(projected trade s Broncos)

V případě, že by Darnold propadl až na pětku, myslím, že by Bills okamžitě využili služeb nějakého blokátora telefonního signálu, aby se do Denveru nedovolal nikdo jiný než oni. Museli by ale hodně přitlačit na pilu, protože ze zájemců o Darnolda by se dala postavit fronta z Kulaťáku až na Václavák. A vůbec také není vyloučeno, že by si Denver vzal Darnolda sám.

Alternativa 1: Sam Darnold – QB – ale bez tradu přímo do Denveru

Alternativa 2: Quenton Nelson – G – Nelson je famózní guard a bylo by těžké se jej vzdát. Ale brát guarda na pozici číslo 5 může být pro Broncos příliš velký luxus

Alternativa 3: Saquon Barkley – RB – kdyby se nějakou shodou náhod propadl až sem, tak by asi Broncos o náhradě za C.J. Andersona museli velmi vážně uvažovat.

6. Miami Dolphins – Josh Rosen – QB – UCLA 

(projected trade s Colts)

Colts quarterbacka nepotřebují. Naopak potřebují celou řadu hráčů na jiné pozice. Proto jsou ideálním partnerem pro trade. Několik mocků vidí jakožto pravděpodobného partnera Cardinals, ale ti podle mě chtějí Lamara Jacksona a na něj se v klidu počkají na patnáctce. Já tudíž o něco více favorizuji jako tanečního partner pro Colts miamské Dolphins. Suh je pryč, Wake před důchodem a nad Tannehillem už podle mě také na Floridě zlomili hůl. Letos by je jeho cut stále ještě hrozivých 22 milionů, za rok už ale jen 13. A to je přesně doba, kdy budou potřebovat nového signal-callera. A Rosenovi by to na Miami beach prostě slušelo.

Alternativa 1: Bradley Chubb – pokud by Chubb propadl až na šestku, tak by Colts museli být blázni, aby po něm nesáhli

Alternativa 2: trade down s jiným týmem – pokud nebude Chubb k dispozici, pak Colts tradovat níže prostě musí

7. Tampa Bay Buccaneers – Derwin James – S – Florida State

Obrana Bucs byla v loňském roce tragická. V podstatě nejhorší ve všech klíčových kategoriích. Secondary potřebuje výrazně posílit. Takže jediná otázka zní, jestli vezmou Jamese nebo Warda. A v .mých očích je lepší volbou James

8. Chicago Bears – Quenton Nelson – G – Note Dame

Snový scénář pro Bears. Nelson je jejich vysněným hráčem a počítám, že v Michiganu by okamžitě odpálili ohňostroj, pokud by tenhle pořízek propadl až k nim. Jeho bývalý coach Harry Hiestand jej miluje. A Nelson miluje Hiestanda. Dokonce se spekuluje, že se Bears pokusí získat i McGlincheyho (také z Notre Dame). Stálo by je to nějaké ty picky navíc, protože by museli tradovat zpět do prvního kola (a to navíc poměrně vysoko), ale jen myšlenka na to, mít tyhle dva zase pohromadě, musí být pro Bears nesmírně lákavá.

9. San Francisco 49ers – Roquan Smith – LB – Georgia

Mnoho mocků připisuje do Niners Denzela Warda. Já osobně si ale myslím, že Niners jsou se svou secondary poměrně spokojení, a že spíše sáhnou po linebackerovi. Pokud se nemýlím, tak už jen zbývá trefit se do jejich apetitu – zda se jim víc líbí Edmunds nebo Smith. Já osobně hlasují spíše pro Smitha. Je to sideline-to-sideine LB typu Patricka Willise. A tomu se Bay Area docela dařilo, ne?

10. Oakland Raiders – Tremaine Edmunds – LB – Virginia Tech

Edmunds ale nebude muset dle mého názoru smutnit a čekat příliš dlouho. Raiders by takového linebackera také určitě využili. Nicméně je třeba dodat, že volba týmu z Oaklandu se odhaduje velmi složitě. Mohou klidně sáhnout po McGlincheym. A vůbec bych se nedivil ani tomu, kdyby jejich oko upoutal drobeček Vita Vea. No, uvidíme, co pan Gruden nakonec zvolí.

11. Indianopolis Colts – Mike McGlinchey – OT – Notre Dame

(projected trade s Dolphins)

Ideální scénář pro Colts, co říkáte? Colts naberou picky v letošním i v příštím draftu a ještě získají nejlepšího tackla ze všech letošních nováčků. Luck potřebuje protekci a McGlinchey je tím správným kouskem do skládačky, která mu ji zajistí.

12. Denver Broncos - Minkah Fitzpatrick CB/S – Alabama

(projected trade s Bills)

No a počítám, že ani v Denveru by se nezlobili, kdyby po tradu s Bills ukradli jednoho z největších defenzivních playmakerů letošního draftu a ještě na pozici, kde nutně potřebují posílit. Fitzpatrick je takovým hybridem typu Jalena Ramseyho. A to není úplně špatný etalon, ne?

13. Washington Redskins – Vita Vea – NT – Washington

Víte, co v advokacii znamená výraz „notorieta“? To je něco, na čem se všichni shodnou, o co není spor a co není třeba prokazovat. Jako že třeba ráno vyjde slunce a že týden má 7 dní. To, že Redskins vezmou Veu, je notorieta. Pokud jim ho ovšem nesebere někdo dřív.

14. Green Bay Packers – Denzel Ward – CB – Ohio State

Ne, že bych se chtěl nějak vetřít do přízně Inzinierovi a všem fandům Packers, ale tohle je pro všechny příznivce kluků od zeleného zálivu naprosto vysněný scénář. Packers potřebují cornera jako sůl a Ward by byl stealem tohoto draftu. Něco jako Marshon Lattimore vloni. Tady by to bylo bez váhání.

15. Arizona Cardinals – Lamar Jackson – QB – Louisville

Pamatujete, že jsem vloni tvrdil, že nejlepším quarterbackem draftu bude Deshaun Watson? I ve svém pozičním rankingu jsem jej měl coby číslo 1 daleko před Trubiskym. Já osobně totiž nesmírně věřím v to, čemu se říká „winning mentality“. To, že umí quarterback krásně technicky házet, je moc pěkná věc. Ale pro mě je důležitější, jestli dokáže vyhrávat zápasy. Jestli dokáže dotlačit své spoluhráče k maximálnímu výkonu. Jestli v nich udrží důvěru ve výhru, i když se nedaří. To Watson umí. A umí to i Jackson. Lamar je skvělá volba a znovu si troufám tvrdit, že ze všech quarterbacků letošního draftu bude nejlepší. V Arizoně by byli s Davidem Johnsonem nezastavitelní.

16. Baltimore Ravens – D.J.Moore – WR – Maryland

Ozzie Newsome končí na postu GM u Ravens. Tohle je jeho poslední draft. Ve svém prohlášení slíbil, že bude tímhle pickem všechny „šokovat“, ale dle mého názoru spíše jen trošku kalil vodu. Podle Mayocka je Moore nejlepším WR tohoto draftu. A já s ním musím souhlasit. Ravens potřebují konečně nějakého pořádného pass-catchera a Moore jím zcela jistě může být.

17. Los Angeles Chargers – Da´Ron Payne – DT/NT – Alabama

Další „tutovka“. Paynea jsem posílal do Chargers už ve svém prvním mocku. Paynea má v City of Angels Mayock i náš komunitní draft. Paynea tam má skoro každý. Chargers totiž potřebují vylepšit run-stopping. A Payne je po Veovi jasně nejlepším špuntem, který v téhle činnosti výrazně pomůže od prvního dne v LA.

18. Seattle Seahawks – Marcus Davenport – OLB – UTSA

Další vzácná shoda Mayocka, mě i našich čtenářů. Seahawks pořádně vyčistili krám a nutně potřebují edge rushera. Davenport je logickou volbou a pro Seahawks ideálním kandidátem na zalepení díry po Michaelu Bennettovi.

19. Dallas Cowboys – Courtland Sutton – WR – SMU

Dez out, Courtland in. Osobně bych viděl v Dallasu raději Ridleyho, ale vše ukazuje na to, že Boys se víc líbí Sutton. Je podobným typem WR jako Dez – má jisté ruce a je to vynikající route-runner. A navíc je to local boy z Texasu. Cowboys jej pozvali na individuální pohovor, který podle všeho dopadl na výbornou. Jerry chce Suttona a Sutton che do Dallasu. Za mě jasná volba.

20. Detroit Lions - Taven Bryan – DT – Florida

Lions potřebují vylepšit svou D-line. Mayock posílá do Michiganu Landryho (což v systému 4-3 dává s ohledem na menší size Landryho smysl), ale já osobně jsem spíše toho názoru, že sáhnou více do středu D-line. Taven Bryan by byl ideální volbou a v Detroitu by vylepšil jak pass-rush, tak run-stopping. Přičemž to druhé Landry nedokáže. Proto je z mého pohledu Bryan lepší volbou.

21. Cincinnati Bengals – Will Hernandez – OG – UTEP

Hlavní potřeba Bengals je také poměrně zřejmá – vylepšit O-line. Mayock k nim poměrně překvapivě posílá centera Franka Ragnowa, nicméně já i naši čtenáři preferujeme guarda Willa Hernandeze. Nechci se s Mayockem hádat, ale Hernandez je podle mě lepší volbou.

22. Denver Broncos – Sony Michel – RB – Georgia

(projected trade with Bills)

Osobně si nemyslím, že Devonta Booker je three-down running back, kterého v Denveru potřebují. Sony Michel ale ano. Z mého pohledu perfektní náhrada za C.J.Andersona. Po pravdě si myslím, že Sony je ještě lepší než C.J. kdy byl.

23. New England Patriots – Kolton Miller – OT – UCLA

Na webu najdete desítky článku spojujících Millera s Pats. Je to přesně typ atletického tackla, kterého Pats milují, chtějí a potřebují. Nový Nate Solder. Lepší Nate Solder. Dante Scharneccia z něj okamžitě udělá jednu z největších hvězd na tomto postu.

24. Carolina Panthers – Calvin Ridley – WR – Alabama

Druhý v historii Bamy jak v počtu receiving yrads, tak v počtu touchdownů. To už u Crimson Tide něco znamená. A Panthers rychlého a hbitého WR nutně potřebují. Tudíž asi není divu, že i tady jsme se Mayock, já i naše komunita naprosto shodli.

25. Tennessee Titans – Rashaan Evans – LB – Alabama

A další naprostá shoda. Titans potřebují linebacker a Evans je prototypem na této pozici. Muž, který umí naprosto vše a lidově řečeno nesleze ze hřiště za celých 60 minut. Pro Titans ideální pick

26. Atlanta Falcons – Maurice Hurst – DT – Michigan

Falcons potřebují DT. To je jasné. Maycok a naši čtenáři připisují týmu z Georgie Tavena Bryana. Ale ten už bude dle mého mocku pryč. V takovém případě je tu stále Maurice Hurst. Byť nad ním stále visí otazník s ohledem na stav jeho srdce, hrát fotbal bezesporu umí. 

27. New Orleans Saints – Harold Landry – DE – Boston College

Landry může v NFL hrát enda jedině v systému 4-3. A ten právě Saints praktikují. Skvělý pass-rusher umožní Rankinsovi vrátit se na post DT a chlapci z jazz-townu budou v obraně zase o něco silnější. Útok posílit nepotřebuje – tam Brees s Kamarou zařídí vše, co je třeba.

28. Pittsburgh Steelers – Jaire Alexander – CB – Louisville

Excelentní corner, který do obrany Steelers zapadne od první minuty. K tomu famózní punt returner. Co víc si přát? Snad jen to, aby opravdu propadnul až na pozici číslo 28. Našim čtenářům se tento hráč do prvního kola nevešel – já osobně si myslím, že u playmakera Alexandrových kvalit to téměř není možné.

29. Jacksonville Jaguars – Heyden Hurst – TE – USC

Jags potřebují posílit v útoku. Dát Bortlesovi spolehlivý cíl, na nějž se může spolehnout, kdykoliv se ocitne pod tlakem. To zní jako ideální recept pro výběr nejlepšího tight enda letošního draftu. A tím je se vší pravděpodobností Heyden Hurst. Jags by díky němu mohli skórovat o něco víc bodů než vloni – což je přesně to, co potřebují, aby je jejich geniální obrana dostala ještě o krůček dál než letos. Nebo o dva krůčky?

30. Minnesota Vikings – Isiah Wynn – OL – Georgia

I tady se většina odborníků shodne na tom, že největší slabinou Vikes je jejich O-line. Mayockovi propadl až k Minnesotě Will Hernandez. Mně bohužel pro Vikes nikoliv. V takovém případě je dalším mužem čekajícím v řadě Isiah Wynn. A nutno dodat, že Vikes by jeho volbou rozhodně chybu neudělali

31. New England Patriots – Leighton Vander Esch – LB – Boise State

Oblíbenec mnoha skautů i expertů. Jeho akcie srážejí dolů obavy o pevnost jeho zdraví. Nicméně fotbalista je to excelentní. Dříč a pracant s obrovským fotbalovým IQ je přesně typem hráče, které Belichick miluje. Tenhle kluk prostě patří do Pats.

32. Philadelphia Eagles – Dallas Goedert – TE – South Dakota State

Kdo sledoval vloni hru Eagles, tak nemohl nevidět, že jedním z jejich hlavních žolíků byl Trey Burton. Ten ovšem zkasíroval balík v Chicagu, a zelenou barvu tak již oblékat nebude. Je také poměrně známou věcí, že zdraví Zacha Ertze rozhodně nelze označit za železné. Pro tým úřadujícího šampióna by tak měla být volba kvalitního tight-enda jednou z hlavních priorit. A Goedert splňuje vše, co Eagles od svého TE požadují.

autor: Doktor

Komentáře ke článku (celkem 450)

125608 lousi napsal před 9 měsíci:
Myslím, že podobně se to pojednává v seriálu Ballers. Také tam je Rookie co má dostat obří kontrakt a živí přesně takto celou rodinu atd.

Hraju v německu fotbal a máme tam importa: Vai Peko, a ano jeho bráchové jsou Domata Peko a Tupe Peko a přijde mi, že uplně normální kluk a radši si něco málo vydělá v německu než aby somroval od Bráchů.


https://www.csfd.cz/film/348619-hraci/prehled/
125592 Šury93 napsal před 9 měsíci:
Mám to naprosto stejně. Když jsem začal NFL sledovat byli Boys mým nejoblíbenějším týmem... hlavně Tonyho jsem zbožňoval :-)
125581 R1cardo napsal před 9 měsíci:
Cliff Avril bol prepustený zo Seahawks

Pro vkládání komentářů se, prosím, přihlaste kliknutím zde.


Představujeme:

Ray Lewis

Ray Lewis

Tým: Ravens (#52)
Pozice: Linebacker
Draft v roce: 1995


  NFL kariéra ve zkratce Ray Anthony Lewis byl v roce 1996 během NFL draftu vybrán v 1. kole, jako 26. hráč celkově, týmem Baltimore Ravens.… Více informací o hráčovi

Víte, co je?

Pojem: Sack

Označení pro situaci, kdy je quarterback sražen (tackl) nebo vytlačen mimo hrací plochu za line of scrimmage (místo odkud začíná hra snapem) nebo na její… Sack

Víte, co je?

Fanoušci s nejvíce body za leden 2019:

+++ | off-line 0 bodů
0000Dunik13 | off-line 0 bodů
000 Bedyk | off-line 0 bodů
000 fruhba | off-line 0 bodů
gaučový odborník | off-line 4061×
DebiQue | off-line 3789×
Ježour | off-line 3526×
Aleš | off-line 3514×
PS4

Šéfredaktor na Twitteru:

Doktor na Twitteru:

PS4