NFL.cz > Novinky a aktuality Velikost textu

Doktorův Mock Draft v. 1.0

pátek 9. března 2018, 19:25 Scouting Combine je za námi, a tak již tradičně nastává čas pro první Doktorův Mock Draft. Tak se hned pusťte do čtení a do diskuse! Koho si podle vás vybere právě váš tým?

Doktorův Mock Draft v. 1.0

Doktorův Mock Draft v. 1.0

1. Cleveland Browns – Saquon Barkley – RB – Penn State

S ohledem na vyrovnanost top quarterbacků v letošním draftu si Browns na svého franchise QB klidně mohou počkat až do své další volby. Minimálně dva ze čtveřice Darnold, Mayfield, Allen, Rosen budou při 4. picku stále ještě k dispozici. Ale Saquon je v draftu jen jeden.

2. New York Giants – Sam Darnold – QB – USC

Eli sice ještě asi rok vydrží, ale Pat Shurmur už dal najevo, že by si přál získat franchise quarterbacka na léta budoucí. A kdy jindy, když ne letos, za situace, kdy Obři sedí na dvojce. Přes dělovou pravačku Joshe Allena a vůdčí schopnosti Bakera Mayfielda, je stále z mého pohledu hlavním favoritem na post nového QB v New Yorku Sam Darnold. Hodně ale bude záležet na jeho Pro Day a na tom, jaké preference bude mít nový head coach Giants.

3. Indianopolis Colts – Bradley Chubb – DE – N.C. State

Další hvězda Scouting Combine zakotví dle mého názoru v Indy. Colts musí nutně vylepšit obranu a zejména pass-rush. Spojení s elitním naháněčem quarterbacků z N.C. State se tak jeví jako naprosto logická volba. Colts by jistě nepohrdli ani tacklem nebo guardem, ale 3. volby v draftu není žádný z letošních nováčků na této pozici hoden. A Chubb je velmi jistým pickem.

4. Cleveland Browns – Josh Allen – QB - Wyoming

Browns budou mít na této pozici na výběr minimálně z trojice velmi vyrovnaných kandidátů. Josh Rosen se ale veřejně vyjádřil, že do Clevelandu nechce a Myfield by mohl být takový Johnny Manziel 2.0. Nejlogičtější volbou je tak z mého pohledu Josh Allen. Ano, jeho přesnost a čtení hry ještě není na ideální úrovni, ale hodit balón na 80 yardů, to opravdu neumí v NFL každý. V kombinaci s Barkleym, jenž by přinutil soupeře zaplnit tackle box, by dělová pravačka Allena mohl tvořit naprosto smrtící koktejl. A Browns by už konečně mohli nalézt svého franchise QB.

5. Denver Broncos – Josh Rosen – QB – UCLA

Pokud Von Miller a spol. nezrekrutují Kirka Cousinse (a že se o to vehementně snaží), tak John Elway bude hledat dirigenta svého útoku patrně v prvním kole letošního draftu. Rosen je nesmírně talentovaným hráčem, a i když se vyrojily pochybnosti ohledně jeho vůdčích schopností a party-life životnímu stylu, tak pro Broncos by to neměl být žádný zásadní problém. Za prvé to samé se říkalo o Elliottovi a Bosovi a za druhé, kdo jiný už by měl umět srovnat svého quarterbacka, když ne právě Elway.

6. New York Jets – Baker Mayfield – QB – Oklahoma

I Jets nutně potřebují nového signal-callera a držitel Heismanovy trofeje je pro ně ideálním kandidátem. I když veřejně prohlašoval, že on je tím správným mužem pro Cleveland, tak dle mého mocku dostane šanci otočit osud jiné stagnující franchise. A New Yorku budou mít nového pekaře!

7. Tampa Bay Buccaneers – Denzel Ward – CB – Ohio State

Secondary Bucs potřebuje pořádný upgrade a v divizi, kde dvakrát za rok čelíte Breesovi, Ryanovi a Newtonovi je kvalitní secondary naprostou nutností. A Ward je nejlepším cornerem, jenž je letos k dispozici. Minulý rok udělalo několik týmů chybu, že nesáhlo po Lattimorovi – a hořce toho potom litovaly. Letos se podobné selhání opakovat nebude.

8. Chicago Bears – Quenton Nelson – G – Note Dame

Trubisky potřebuje více času a Howard zase svůj parní válec, jenž mu bude čistit cestu. Nelson je s přehledem nejlepším guardem letošního draftu a ofenzívě Medvědů výrazně pomůže od prvního dne.

9. San Francisco 49ers - Minkah Fitzpatrick CB/S – Alabama

Další Sabanovo dítě do Niners. Klasický hybrid mezi cornerem a safetym posune secondary Niners minimálně o jeden level výše. Útok šlape s Jimmym G. Dokonale a pokud se k velmi kvalitní front 7 přidá i zlepšená práce v secondary, tak Niners zase po nějaké době už nebudou otloukánkem ligy. 

10. Oakland Raiders – Vita Vea – NT – Washington

Raiders mají uprostřed své D-line obrovskou díru. A tenhle pořízek je tím správným špuntem, jenž ji dokonale zaplní. Pro Raiders ideální volba.

11. Miami Dolphins – Tremaine Edmunds – LB – Virginia Tech

Absolutní steal pro Dolphins. Edmunds má talent na to, aby byl top 5 pick, a pokud se propadne až na jedenáctku, tak to bude pro Delfíny stejná výhra v loterii, jako byl vloni pro Saints Lattimore. Excelentní linebacker s vynikajícími atletickými parametry dokonale zapadne do defenzívy Phins.

12. Cincinnati Bengals - Roquan Smith – LB – Georgia

I přes určité pochybnosti o zdravotním stavu, je Smith jedním z nejlepších defenzivních hráčů letošního draftu. A Bengals jsou týmem, který se tradičně medical reportů příliš nebojí.

13. Washington Redskins – Marcus Davenport – OLB – UTSA

Po Chubbovi nejlepší pass-rusher letošního ročníku. A Redskins nutně potřebují vylepšit právě tuto herní činnost. Další zcela logická volba.

14. Green Bay Packers – Will Hernandez – G – UTEP

U Zeleného zálivu by to chtělo výrazně vylepšit protekci jejich hvězdného quarterbacka. Každá desetina, kterou bude mít A-Rod navíc, výrazně zvyšuje pravděpodobnost úspěšnosti jeho pokusu. A taky by bylo fajn, aby letos dohrál sezónu ve zdraví. V tom všem se může Hernandez a jeho brutální síla více než hodit.

15. Arizona Cardinals – Mike McGlinechey – OT – Notre Dame

Pokud budu předpokládat, že Cards uloví svého quarterbacka ve free agency (Keenum?), tak by se jim také hodilo pomoci mu v pasové hře vylepšením jeho protekce. Podle Mayocka je McGlinchey nejlepším pass-blockerem mezi letošními nováčky. A to něco znamená.

16. Baltimore Ravens - Orlando Brown – OT – Oklahoma

Táta hrál za Ravens a syn tam bude hrát taky. Ravens potřebují posílit O-line a Brown je pro ně ideální volbou.

17. Los Angeles Chargers – Da´Ron Payne – DT/NT – Alabama

Pro baterky vysněná volba. Pokud budou cítit, že by jim Paynea mohl někdo ukrást, tak dle mého názoru nebudou váhat s tradem o pár míst nahoru. Pro jejich defenzívu by byl zisk Vey nebo Payne naprostou spásou, a tudíž se domnívám, že jednoho z nich se nenechají utéct.

18. Seattle Seahawks – Derwin James – S – Florida State

Vzhledem k tomu, že si po Bennetovi a Shermanovi bude patrně pakovat kufr i Earl Thomas, tak je nasnadě, že se Seahawks se budou snažit nalézt náhradu tohoto exodu právě v letošním draftu. A Derwin James má rozhodně potenciál k tomu, aby se stal základním stavebním kamenem LOB v. 2.0

19. Dallas Cowboys – Calvin Ridley – WR – Alabama

Dez už není tím, čím býval a Jerry Jones se dle mého názoru s jeho službami rozloučí. A i kdyby ne, tak Dak po nepodařené sezóně nutně potřebuje další legitimní cíl. Do obrany budou Cowboys hledat posily až v dalších kolech.

20. Detroit Lions - Taven Bryan – DT – Florida

Mnoho mock draftů posílá do Lions Maurice Hursta, ale s ohledem na diagnostikovaný problém se srdcem, bude pro Lions bezpečnější volbou právě DT z Floridy. Ostatně dle mého názoru má ještě vyšší upside než právě Hurst.

21. Buffalo Bills – Rashaan Evans – LB – Alabama

Tady naopak s většinou mock draftů plně souhlasím. Evans a defenzíva Bills, to je dokonalá kombinace. Na Combine zazářil a zářit bude i v NFL.

22. Buffalo Bills – Donte Jackson – CB - LSU

Darby s Gilmorem jsou pryč. Přišel sice Vontae Davis, ale ten už zrovna juniorem není a Bills by se tak kvalitní playmaker na pozici cornera více než hodil.

23. Los Angeles Rams – Harold Landry – DE/OLB – Boston College

Pozice CB již byla v LA vyřešena, takže se po odchodu Quinna bude hledat náhrada na post edge rushera. A Harold Landry je nejlepším hráčem, jenž je v mém mocku na této pozici k dispozici. Takže jasná volba.

24. Carolina Panthers – Jaire Alexander – CB – Louisville

Panthers nutně potřebují posílit v secondary, kde zeje jednoznačně největší mezera v jejich rosteru. Jaire zazářil na Combine a jeho akcie půjdou s blížícím se termínem draftu stále více vzhůru. Pokud by propadl až na pozici 24, byla by to pro Panthers jasná výhra v loterii.

25. Tennessee Titans - James Daniels – G/C – Iowa

Titáni mají skvělé tackly, ale slabší vnitřní část jejich O-line. S ohledem na to, že se jedná o jeden z nejvíce heavy-run týmů, je příchod excelentního mladého guarda téměř nutností.

26. Atlanta Falcons – Maurice Hurst – DT – Michigan

Vzhledem k tomu, že Falcons patrně neudrží Dontariho Poea, budou nuceni za něj hledat kvalitní náhradu. Dle zpráv ze zákulisí se jim letošní ročník na pozici DT více než líbí a Hurst by pro ně byl ideální volbou. Vše tak bude záležet na dalších zdravotních testech, které by měly ukázat, jak na tom Hurstovo srdce skutečně je. Pokud projde, bude vybrán v prvním kole, pokud ne, mohou Falcons sáhnout třeba po Harrisonu Phillipsovi.

27. New Orleans Saints – Leighton Vander Esch – LB – Boise State

Defenzíva Falcons doznala v loňském roce výrazné zlepšení, nicméně ještě jeden kvalitní linebacker by se setsakramentsky hodil. A Vander Esch zazářil na Combine téměř ve všech měřených činnostech i pozičních drillech. A pokud Saints udělají v defenzívě ještě jeden krok kupředu, tak jim Brees s Kamarou v ofenzívě zařídí vše ostatní.

28. Pittsburgh Steelers - Derrius Guice – RB – LSU

Steelers se dle mého názoru nedomluví s Bellem na dlouhodobém kontraktu, což vyústí v jeho trade do jiného týmu. Jejich útok, ale nutně potřebuje running backa Bellova typu a Guice by se jím rozhodně mohl stát.

29. Jacksonville Jaguars – Courtland Sutton – WR – SMU

V obraně je v Jacksonville vše na svém místě, running backa také nemají špatného, a tak se budou soustředit na příchod dalších ofenzivních zbraní. S ohledem na možný odchod Allena Robinsona by volba vysokého big-body receivera byla více než logickou volbou. Suttona by snad Bortles občas trefit mohl. 

30. Minnesota Vikings – Joshua Jackson – CB – Iowa

Jestliže někde má obrana Vikes slabinu, pak jí je jednoznačně Trae Waynes. Coby třetí CB může fungovat excelentně, ale Vikes prostě potřebují k Rhodesovi deuhého legitimního cover cornera. A Jackson přesně tento požadavek splňuje.

31. New England Patriots – Kolton Miller – UCLA

Výsledky z Indy? 10-1 broad jump (rekord mezi o-linemany) a 4,95 na 40 yardů i při váze 310 liber. Neskutečné proporce činí z tohoto hráče famózní materiál pro práci excelentního kouče. A Dante Scarnecchia je schopen vycizelovat z tohoto potenciálu ryzí briliant a udělat z něj jednoho z nejlepších tacklů celé ligy.

32. Philadelphia Eagles – Mike Hughes – CB - UCF

Úřadující šampióni mají tak silný tým, že si mohou dovolit vybrat nejlepšího hráče, který bude právě k dispozici. A Mike Hughes je právě takovým typem hráče. Na univerzitě předváděl jeden skvělý výkon za druhým a v obraně Eagles by mohl výrazně těžit z tlaku Fletchera Coxe a spol.

autor: Doktor

Komentáře ke článku (celkem 103)

124123 gaučový odborník napsal před 9 měsíci:
Jj, 3 ProBowleři Asamougha, Samuel, DRC...od tý doby byla secondary Eagles nonstop k smíchu
124094 sterbik napsal před 9 měsíci:
No budu to netrpelive sledovat a daoufat hlavne, ze vubec nekoho ziskame :-)
Ja ty platy nechapu, takovy palky pro QB, kteri toho moc nedokazali (ted me napada treba Stafford, Garoppolo a Cousins je podle me totez), co by asi tak mohli dostat ti, kteri maji uspechy.
124093 Mr.Pumpkin/MVCZ napsal před 9 měsíci:
Měly by být 4 zájmeci Jets, Broncos, Vikings a Cardinals a na combine se údajně mluvilo o nějakém tajemném pátém zájemci. Ale určitě je to v tuhle chvíli hlavně mezi Vikings a Jets.

Pro vkládání komentářů se, prosím, přihlaste kliknutím zde.


Představujeme:

Brian Urlacher

Brian Urlacher

Tým: Bears (#54)
Pozice: Linebacker
Draft v roce: 1999


Brian Ulracher byl během NFL Draftu v roce 2000 vybrán v 1. kole, jako 9. hráč celkově, týmem Chicago Bears. Ulracher měl úžasný vstup do světa profesionálního… Více informací o hráčovi

Víte, co je?

Pojem: FG

Zkrácené označení pro Field Goal (gól ze hry, který má hodnotu 3 bodů). Aby byl Field Goal úspěšný musí se kicker trefit do branky umístěné na konci hřiště. FG

Víte, co je?

Fanoušci s nejvíce body za prosinec 2018:

Dwathen | off-line 110 bodů
ras15 | off-line 110 bodů
vaccarona | off-line 110 bodů
b4tch | off-line 105 bodů
gaučový odborník | off-line 3710×
DebiQue | off-line 3672×
Aleš | off-line 3429×
Luc123 | on-line 3322×
PS4

Šéfredaktor na Twitteru:

Doktor na Twitteru:

PS4