NFL Hot News: aktuální dění v NFL


NFL.cz > Novinky a aktuality Velikost textu

Doktorův Mock Draft v. 2.0

neděle 10. dubna 2016, 19:54 Pro-Days jednotlivých univerzit jsou z námi, většina top volných agentů již našla své nové domovy, a tudíž nastal pravý čas k tomu, abych přehodnotil svůj první Mock ze začátku března a připravil novou variantu – verzi 2.0. Ta již zohledňuje jak skutečnost, že díky free agency mnoho týmů zacelilo největší mezery ve své sestavě (ještě před měsícem byl hlavním needem Giants pass-rusher, zatímco nyní je to jedna z jejich nejsilnějších pozic), tak i představení nováčků pod drobnohledem NFL skautů na svých alma mater. Takže tady je verze, která je již dle mého názoru zase o něco blíže realitě, s níž se setkáme v noci z 28. na 29. dubna. Po ní už bude následovat pouze verze 3.0, kterou zveřejním až přímo v den draftu a zase si na dálku zasoupeřím se svým vzorem, guru všech NFL analytiků, Mikem Mayockem.

Doktorův Mock Draft v. 2.0 Jalen Ramsey

1. Tennessee Titans – Jalen Ramsey – CB/S – Florida State

Hype okolo tohoto univerzála, jenž je schopen hrát téměř na všech pozicích v secondary unitu kteréhokoliv týmu z NFL, nabývá každým dnem na stále vyšších obrátkách. Jameis Winston dokonce prohlásil, že by si klidně nechal snížit smlouvu, jen aby si s Jalenem mohl znovu zahrát. Ač by Titans jistě využili i Tunsillovy služby, momentálně se spíše kloním k tomu, že legendě mezi defenzivními koordinátory Dickovi LeBeauovi pořídí management novou krásnou hračku do obrany. A Dick s ní bude schopen dělat divy. Ramsey tak má v mých očích nad Tunsillem mírnou převahu. Ale je to jen o prsa korejského muže.

A podle posledních zpráv bych navíc vůbec nevylučoval trade. Týmy, které se zamilovaly do Carsona Wentze (a ž jich není málo), mají jedinou jednu možnost, jak quarterback z North Dakota State získat – tradovat před Cleveland. Myslím, že takoví 49ers už pomalu sestavují nějaký atraktivní balíček, který do Tennessee velmi brzy doručí. Uvidíme, jestli to Titans bude stačit.

2. Cleveland Browns – Carson Wentz – QB – North Dakota State

Duel mezi Goffem a Wentzem byl po dlouhou dobu více než vyrovnaný – konkrétně do 24.3.2016. To byl den, kdy se konal Pro Day na univerzitě v Severní Dakotě, kde Carson Wentz naprosto zazářil. Dle slov odborníků se jednalo o jeden z nejlepších výkonů na Pro Days za posledních několik let. V tuhle chvíli už je tak jasné, že Wentzovo jméno uslyšíme v letošním draftu dříve než Goffovo. Otázkou pouze zůstává, zda to bude na pozici číslo 1 (trade s Titans), nebo 2.

3. San Diego Chargers – Laremy Tunsil – OT – Ole Miss

Bolts by se určitě nezlobili, pokud by k nim propadl nejlepší levý tackle letošního ročníku. Lepší protekce pro Riverse = více času na odhození míče = mnohem více bodů = šance na play-off. Tahle rovnice se v Jižní Kalifornii bude určitě hodně líbit.

4. Dallas Cowboys – Ezekiel Elliott – RB– Ohio State

Mnozí experti posílají ve svých mock draftech do Dallasu Joeye Bosu. Ovšem podle zákulisních informací, které jsem na několika webech nalezl, se managementu Cowboys a konkrétně Jerrymu Jonesovi tento pass-rusher osobnostně vůbec nezamlouvá. A po pravdě se jim vůbec nedivím – mne také svým vystupováním vůbec nepřesvědčil. Proto si myslím, že Cowboys budou vybírat mezi Mylesem Jackem a nejlepším running-backem mezi letošními nováčky Ezekielem Elliottem. Oba jsou to vynikající hráči, ale Jerry je znám tím, že rád riskuje a ještě raději sahá po potenciálních ofenzivních hvězdách. Elliott se jeví jako velká budoucí megastar a v Dallasu by mohli po roce najít náhradu za Demarca Murrayho.

5. Jacksonville Jaguars – Myles Jack – OLB UCLA

Tady svůj názor oproti původnímu mocku neměním. Teoreticky je možné, že by Jags sáhli po Hargreavesovi nebo Bosovi, ale pokud bude ještě na boardu Myles Jack, jehož někteří odborníci považují za nejlepšího hráče letošního draftu vůbec, tak si myslím, že nebude příliš co řešit. Pro další rozvoj tohoto nadějného týmu by byl příchod Jacka dalším stupínkem na cestě do play-off. S uzdraveným Fowlerem by mohli tvořit nesmírně nebezpečné combo.

6. Baltimore Ravens – Joey Bosa – DE – Ohio State

V zákulisí NFL se čile spekuluje, že mnozí manažeři mají obavu z toho, že nesporně talentovaný Joey Bosa může mít problém s užíváním party drog, potažmo s tím, aby americkému fotbalu věnoval 100% své pozornosti. Ozzy Newsome ale z této alternativy strach mít nemusí. Pod Johnem Harbaughem nelze fotbalu neodevzdat absolutně vše, co ve vás je. Ptáte se proč? Protože to prostě nejde.

7. San Francisco 49ers – Jared Goff – QB – California

Osobně jsem na 90% přesvědčen, že ač se 49ers zaklínají, že nemají v úmyslu vytradovat hráče s označením CK7, tak ve skutečnosti by se ho velmi rádi zbavili. Počítám, že na cestu do Denveru by ho zabalili do růžové mašle a raději odvezli osobně autem, aby se mu po cestě nic nestalo. Podle mého názoru počkají právě na 1. kolo draftu, aby měli jistotu, že získávají druhého nejlepšího QB letošního ročníku (navíc localboye z Cal) a pak Colina co nejrychleji pošlou do toho městečka poblíž South Parku, které shodou okolností vyhrálo letos titul. I když je klidně možné, že ten trade risknou už před draftem – mít jako jedničku na nejdůležitější pozici v týmu hráče, jehož jeden z expertů trefně označil jako „broken beyond repair“, jenž navíc o setrvání v klubu vůbec nestojí, to nezní jako recept na úspěch v letech příštích.

8. Philadelphia Eagles – Vernon Hargreaves – CB – Florida

Na pozici číslo 8 mám oproti minulému draftu jiný tým, ale stejného hráče. GM Eagles Howie Roseman podle mého názoru předvedl excelentní offseason, když se zbavil většiny předraženého „odpadu“, jenž do týmu nanosil Chip Kelly, získal za velmi solidní cenu hned několik velmi neprávem podceňovaných hráčů (Leodis McKelvin, Rodney McLeod, Nigel Bradham) a ještě se posunul výše na draft boardu, když si prohodil pozici s Dolphins. Díky tomu má šanci dosáhnout na nejlepšího „pure“ cornera mezi letošními nováčky. Secondary Eagles by rázem byla o další level výše.

9. Tampa Bay Buccaneers – DeForest Buckner – DE/DT – Oregon

V Tampě se už delší dobu snaží najít hráče, jenž by vhodně doplnil jejich megastar Geralda McCoye. Takovým hráčem měl být třeba Michael Johnson. Ten se na Floridě ovšem vůbec nechytil a po roce se zase rád vrátil do Cincy. Kačer z Oregonu DeForest Buckner by na této pozici mohl uspět mnohem lépe a výrazným způsobem vyztužit D-line Bucs. Duo McCoy – Buckner disponuje dle mého názoru jedinečným potenciálem stát se strašákem celé ligy.

10. New York Giants – Ronnie Stanley – OT – Notre Dame

Giants vsadili v offseason velké peníze na posílení defenzívy. Takhle agresivní nebyli při získávání volných agentů za celou Coughlinovu éru. Uvidíme, zda se jim tento obrat o 180 stupňů vyplatí. Já jsem k této změně kurzu zatím spíše skeptický. Buď jak buď Giants už určitě nebudou v draftu brát pass-rushera. Dle mého názoru zúží své rozhodování na dvojici Ronnie Stanley – Laquon Treadwell. A z mého pohledu je lepší sáhnout po excelentním LT, jenž se může stát novým dvorním protektorem mladšího z bratrů Manningů. Pokud totiž Eli bude mít dostatek času, tak druhého receivera potřebovat nebude – jeden Beckham mu bohatě bude stačit.

11. Chicago Bears – A´Shawn Robinson – DT – Alabama

Logickou volbou pro Bears může být na tomto místě Jack Conklin, ovšem za situace, kdy stále ještě probíhá přestavba defenzívy na systém 3-4, mi ještě větší smysl dává draft pořízka z Alabamy, jenž je ideálním hráčem na pozici DE právě pro tento systém.

12. New Orleans Saints – Sheldon Rankins – DT – Louisville

Někde jsem četl, že v situaci, kdy je nejlepším D-linemanem vašeho týmu asi stoletý Kevin Williams, je na čase draftovat tuto pozici hned v prvním kole. Pod tuto větu se plně podepisuji, a proto přisuzuji Saints tohoto velmi nadějného 3-technique tackla z Louisville.

13. Miami Dolphins – Jack Conklin – OT – Michigan State

Mnoho mocků přisuzuje Dolphins cornera. A aniž bych chtěl tuto eventualitu vylučovat, osobně jsem přesvědčený, že spíše sáhnou po franchise LT, jenž by měl od prvního dne, kdy přijde do týmu, výrazně vylepšit protekci Ryana Tannehilla. A co se týče cornerů, tak pokud se Ifo Ekpre-Olomu dá zdravotně dohromady, tak v něm Dolphins velmi brzy objeví prvotřídní talent na tuto pozici.

14. Oakland Raiders – Eli Apple – CB – Ohio State

Jednou z mála zbývajících mezer v týmu, jehož budoucnost září velmi růžovými barvami, zůstává pozice cornerbacka. A černostříbrná barva by jednomu z nejlepších cornerů letošního draftu neskutečně slušela.

15. Los Angeles Rams – Paxton Lynch – QB – Memphis

Lynch je dle mého názoru kvalitativně na úrovni druhého kola. Ale Rams prostě quarterbacka nutně potřebují a faktem zůstává, že Paxton bude ve městě andělů od prvního dne o parník nejlepším hráčem na svém postu. Jeff Fisher prostě nemůže riskovat, že jim ho někdo sebere na konci prvního kola. Navíc nový franchise QB se pro nový začátek v novém městě hodí naprosto dokonale.

16. Detroit Lions – Jarran Reed – DT - Alabama

Po ukončení kariéry Megatrona se největší hvězdou Lions přes noc stal Ziggy Ansah. A pokud by vnitřek D-line disponoval podobně silným hráčem, pak by se pass-rush Lions mohl rychle vrátit na úroveň z doby, kdy na tomto postu dominoval Suh. Kdeže ty sněhy jsou…

17. Atlanta Falcons – Reggie Ragland – ILB – Alabama

Falcons byli vloni až na 25. místě v běhové obraně. Válečník z Alabamy s neskutečně vyvinutou intuicí pro run-stopping zní jako poměrně logická odpověď na tento problém.

18. Indianopolis Colts – Shaq Lawson – DE – Clemson

Colts by asi nejraději viděli ve svém týmu Conklina, ale pokud ten už bude pryč, tak si na OT počkají do druhého kola a v tom prvním sáhnou po pass-rusherovi. A rozhodně neudělají chybu.

19. Buffalo Bills – Darron Lee – OLB – Ohio State

Nejslabším místem v jinak skvělé defenzívě Bills je post linebackera. Bradham je pryč, a do Buffala by se tak mohl stěhovat nejrychlejší outside linebacker letošního draftu. A defenzíva tohoto týmu by zase byla o trochu víc „scary“.

20. New York Jets – Taylor Decker – OT – Ohio State

A hned následuje další eso z Ohio State. Útok Jets v minulé sezóně začal po delší době vzbuzovat u soupeřů pořádný respekt. A teď si představte, že by měl Fitzpatrick ještě o vteřinu či dvě navíc. Navíc jeden Decker už v Gang Green hraje poměrně solidně, ne?

21. Washington Redskins – Andrew Billings – NT – Baylor

Perfektní volba pro Redskins. Do jejich defenzivního systému Billings dokonale zapadne. Je to přesně typ hráče, který sice statisticky nebude příliš vidět, ale díky němuž se zvýší efektivita všech jeho spoluhráčů.

22. Houston Texans – Laquon Treadwell – WR - Ole Miss

Ještě před měsícem byl Treadwell považován za jednoznačně nejlepšího receivera na draftu. Nyní už bych si jeho pozicí zdaleka tak jistý nebyl. Ale i když mu Fuller s Doctsonem začínají povážlivě dýchat na záda, tak kombinace dvou big-body receiverů bude ideálním receptem pro usnadnění startu Brocka Osweilera v novém týmu a v novém systému.

23. Minnesota Vikings – Josh Doctson – WR – TCU

Zde zůstávám u svého picku z minulého mocku. Doctson je pro Vikes ideálním hráčem a já osobně si troufnu tvrdit, že bude ještě účinnější zbraní než Stefon Diggs. Pokud tohle spárování vyjde, tak je pro mě Doctson žhavým kandidátem na post ofenzivního nováčka roku.

24. Cincinnati Bengals – Will Fuller – WR – Notre Dame

I zde setrvávám na své volbě z mocku verze 1.0. Bengals přišli o Marvina Jonese i Sanua a nutně potřebují receivera. Combo Dalton – Green – Fuller – Eifert musí pro všechny soupeře znít opravdu strašidelně.

25. Pittsburgh Steelers – Artie Burns – CB – Miami

Po pravdě jsem se na tomto místě dlouho rozhodoval mezi Williamem Jacksonem a Burnsem. Až jsem si chtěl hodit korunou. Ale na poslední chvíli jsem dal na svoji intuici a dal přednost Burnsovi, jehož akcie letí od Scouting Combine strmě vzhůru. Steelers by se každopádně elitní corner víc než hodil.

26. Seattle Seahawks – Jason Spriggs – OT – Indiana

Seahwks by na tomto místě v mém scénáři určitě přemýšleli i o Floydovi, ale s ohledem na to, že imperativem číslo 1 je pro ně posílení O-line, zřejmě by přece jen sáhli po jednom z nejatletičtějších tacklů letošního draftu.

27. Green Bay Packers – Chris Jones – DT – Mississippi St.

Pokud by ještě nějakou čirou náhodou zůstal na boardu Reggie Ragland, tak by Packers s lístečkem s jeho jménem vyslali na pódium Usaina Bolta, aby je náhodou někdo nepředběhl, ale to zřejmě nebude ten případ. Takže další prioritou v řadě by mělo být nahrazení B.J.Rajiho. Ale nedivil bych se ani k tomu, kdyby Packers zariskovali, zainvestovali do budoucnosti a sáhli po Jaylonu Smithovi.

28. Kansas City Chiefs – Leonard Floyd – OLB – Georgia

Tamba Hali už má vrchol své výkonnosti patrně za sebou a Justin Houston zřejmě kvůli zranění nestihne začátek sezóny. To zní jako ideální předpoklad draftovat hráče, jenž bude schopen na čas zastoupit Houstona a poté nahradit Haliho.

29. Arizona Cardinals – Emmanuel Ogbah – DE – Oklahoma State

Mnoho mocků připisuje Cards cornera, ale já si stále myslím, že mnohem zásadnějším problém v jejich defenzívě je absence elitního pass-rushera. I proto jdu proti proudu a setrvávám na svém picku z minulého mocku.

30. Carolina Panthers – Karl Joseph – S – West Virginia

I na tomto místě se budu držet své předchozí volby. Joseph sice nebyl schopen kvůli svému zranění předvést svůj potenciál ani na svém Pro Day, ale jeho talent je tak nesporný, že by bylo chybou Panthers po něm nesáhnout.

31. Denver Broncos – Robert Nkemdiche – DT/DE – Mississippi

Vloni se všichni báli charakteru a off-field problémů Shanea Raye. Broncos nikoliv a tradovali dokonce o několik míst výše, aby jim neutekl. A ani letos Elway nebude mít strach sáhnout po problémovém hráči. On už si jej Coloradu srovná. A talent Nkemdichemu rozhodně nechybí.

Pozn. : Patriots byl v důsledku aféry „deflategate“ v minulé sezóně odebrána volba v prvním kole letošního draftu.

Komentáře ke článku (celkem 138)

77075 Doktor napsal před 50 měsíci:
uživatel je televizním komentátorem na stanici nova sport
já myslím, že určitě vezmou Wentze. Ale souhlasím, že to je obrovské riziko. Proč to dělají, to už jsem popsal v reakci na příspěvek Ježoura
77074 Doktor napsal před 50 měsíci:
uživatel je televizním komentátorem na stanici nova sport
Lynch na sedmičce by byl šílený reach. Pokud ho chtějí, tak bych tradnul dozadu a bral ho kolem 20. Jinak vezmou nejlepšího hráče a QB nebudou brát buď vůbec, nebo sáhnou třeba po Prescottovi.
77073 Doktor napsal před 50 měsíci:
uživatel je televizním komentátorem na stanici nova sport
Já myslím, že pokud budou Colts tradovat, tak to nebude tak vysoko. Ale jestli zůstane ještě kolem 14. místa na boardu Conklin, tak si myslím, že se můžou k něčemu rozhoupat :)

Pro vkládání komentářů se, prosím, přihlaste kliknutím zde.


Představujeme:

Drew Brees

Drew Brees

Tým: Saints (#9)
Pozice: Quarterback
Draft v roce: 2000


NFL kariéra v kostce Drew Brees byl během NFL draftu v roce 2001 v 2. kole, jako 32 hráč celkově, vybrán týmem San Diego Chargers. Nejlepší sezónu v… Více informací o hráčovi

Víte, co je?

Pojem: Exclusive Franchise tag

Hráči, na kterého je uplatněn tento druh franchise tag, musí tým garantovat kontrakt minimálně ve výši průměrného platu pěti nejlépe placených hráčů,… Exclusive Franchise tag

Víte, co je?

Fanoušci s nejvíce body za květen 2020:

+++ | off-line 0 bodů
0000Dunik13 | off-line 0 bodů
000 AndyGal | off-line 0 bodů
000 Bedyk | off-line 0 bodů
gaučový odborník | on-line 5011×
formic | off-line 4970×
Ježour | off-line 4532×
DebiQue | off-line 4486×
PS4

Šéfredaktor na Twitteru:

Doktor na Twitteru:

PS4