NFL.cz > Novinky a aktuality Velikost textu

Doktorův Mock Draft

úterý 25. dubna 2017, 18:01 Podobně jako Mike Mayock, který vydává jeden jediný mock draft, a to v den draftu (v USA velmi často používají termín „the one that rules them all“), jsem se rozhodl nechat všechny ostatní lidově řečeno vyblbnout a připravil si jeden jediný mock. Abych byl fér, tak ho vydávám o den dřív a nechám Mikovi poslední slovo. Doufám, že ode mě nebude opisovat.

Oproti mocku z našeho videa s Ondrou Horákem zde najdete pár změn. Je to dáno tím, že tenhle článek píšu o pár dní později. A před draftem pár dní znamená věčnost. Takový Jabrill Peppers by mohl vyprávět.

Doktorův Mock Draft

1. Cleveland Browns – Myles Garrett (DE – Texas A&M)

„Mám dotaz. Proč právě Garrett? – Mlha se hlásí“. Rozebírat Garretta je opravdu méně smysluplnější, než nosit dříví do lesa. Nejlepší hráč draftu. Jeden z nejlepších defenzivních nováčků za posledních 5 let. Quarterback nightmare. Ohio watch out, Myles is coming!

2. San Francisco 49ers – Solomon Thomas (DE – Stanford)

První velká neznámá draftu. Niners určitě budou chtít tradovat dolů – otázkou však je, zda najdou někoho, kdo jim za posun na druhé místo nabídne adekvátní kompenzaci. I kdyby někdo chtěl Trubiskyho sebevíc, tak tradovat na druhé místo je zbytečný luxus. Pokud k tradu nedojde, tak Niners mohou sáhnout minimálně po 5 hráčích – Trubisky, Fournette, Lattimore, Adams, Hooker – to vše přichází v úvahu. Nicméně nejjistějším pickem je z mého pohledu Solomon Thomas. Nicméně tenhle pick může všechny mock drafty postavit na hlavu hned po 10 minutách draftu.

3. Chicago Bears – Marshon Lattimore (CB – Ohio State)

Podle všech předpokladů půjdou Bears po hráči ze secondary. Hooker i Adams jsou kvalitními volbami, ale Lattimore je o parník nejlepším CB letošního draftu. Jedna strana medvědího tábora by byla na 10 let dokonale pohlídaná.

4. Jacksonville Jaguars – Leonard Fournette (RB – LSU)

Živý tank. Yeldon by se posnul do role 3rd down backa a Jags by konečně získali onoho power backa, po kterém tak moc touží. Příchod Fournetta by také výrazně pomohl Bortlesovi, protože by se obrany musely mnohem více soustředit na zastavování běhu. A Blake by tak konečně mohl zasvítit.

5. Tennessee Titans (from Rams) – Jamal Adams (SS – LSU)

A hned za Fournettem další borec z LSU. Titans potřebují safetyho. Pokud budou na boardu Adams i Hooker, tak si můžou vybrat. Pokud bude jeden pryč, tak bez váhání sáhnou po tom druhém. Pokud budou pryč oba, tak spálí svoje přípravy, vyhodí do povětří svůj war room a pojedou se zpátky do Nashvillu opít do němoty. No, asi by to vyřešili jinak, ale myslím, že by byli hodně zklamaní, kdyby k nim ani jeden z obou elitních safeties tohoto draftu nepropadl.

6. New York Jets – Deshaun Watson (QB – Clemson)

V Jets mají quarterbacků víc než psů v útulku. Drobný problém je v tom, že ani jeden z nich nemá potřebný skillset na to, stát se franchise quarterbackem jakéhokoliv týmu v NFL. I Watson má své rezervy a až čas ukáže, jestli bude hvězdou nebo dalším v řadě bustů. Ale charakterem je to vítěz svými schopnostmi asi nejlepší QB letošního draftu. Pro Jets by bylo lepší počkat si s volbou QB až na draft v roce 2018, ale otázkou je, jestli mají tolik trpělivosti a jejich management tolik času.

7. Los Angeles Chargers – Malik Hooker (FS – Ohio State)

Od odchodu Erica Weddlea zeje na pozici free safetyho obrovská díra. A Malik Hooker to by byla luxusní záplata.

8. Carolina Panthers – Christian McCaffrey (RB/WR – Stanford)

Miláček fanoušků. Jeden z nejzajímavějších hráčů tohoto draftu, jenž je použitelný snad ve všech herních situacích. Hráč, který celou ofenzívu svého týmu udělá ze dnes na den mnohem variabilnější. Nadto Jonathanu Stewartovi už je 30, takže Panthers running backa potřebují. Logický pick pro všechny strany.

9. Cincinnati Bengals – Jonathan Allen (DE – Alabama)

Boom or bust letošního draftu. Allen může být absolutním stealem a All-Pro hráčem v celé příští dekádě, ale také nemusí být už za dva roky v lize. Bengals mají s taktikou high risk – high reward bohaté zkušenosti. A většinou jim to vyšlo. Kdyby se trefili i tentokrát, tak to bude opravdový jackpot.

10. Buffalo Bills – Mitchell Trubisky (QB – North Carolina)

Bills se snažili celé offseason udat Talora. Nakonec se jim to sice nepovedlo, nicméně z jejich postupu je jasně patrné, že Tyrod není vysněným quarterbackem pro budoucnost jejich týmu. Trubisky by jím naopak být mohl. Nicméně většina expertů se shoduje, že ještě potřebuje rok, aby se učil a mohl se lépe připravit na roli starting quarterbacka. Takže Tyrod odehraje příští sezónu a pak převezme žezlo Mitchell. Pro Bills ideální scénář.

11. New Orleans Saints – Derek Barnett (DE – Tennessee) 

Saints potřebují vylepšit pass-rush. Druhou hrozbu ke Camu Jordanovi. Barnett přesně tohle splňuje. V tomhle scénáři pro Saints jasná volba.

12. Cleveland Browns (O.J. Howard – TE – Alabama)

Browns podruhé. A znovu top playmaker. Tentokrát do ofenzívy. Howard je nejlepší TE od doby, kdy přišel do ligy Gronk. Kompletní balíček všeho, co od hráče na této pozici chcete. Absolutní jistota a geniální pick pro budoucnost týmu z Clevelandu.

13. Arizona Cardinals – Patrick Mahomes II (QB – Texas Tech)

Mnoho analytiků s informacemi ze zákulisí NFL se shoduje na tom, že se v Arizoně do Mahomese zamilovali. Jeden z největších riserů letošního draftu by tak mohl poskočit až na číslo 13. A co se z pohledu února letošního roku zdálo absolutně nepředstavitelné – být vybrán dřív než DeShone Kizer.

14. Philadelphia Eagles (from Vikings) – Mike Williams (WR – Clemson)

Mnoho expertů přisuzuje Eagles cornera. Neříkám, že to není nemožné, ale já tento názor nesdílím. Jestliže draftujete řídící centrum, tak mu musíte také dát zbraně, kterými může protivníka porazit. A Carson Wentz vloni po pravdě příliš arsenálu k dispozici neměl. Alshon samozřejmě pomůže, ale s ohledem na historii jeho zranění, by od Eagles bylo více než rozumné pořídit ještě jednoho elitního WR. A Mike Williams je tím nejlepším, co letošní draft na tomto postu nabízí. Ofenzíva ve složení Wentz – Williams – Matthews, Jeffery – Ertz už skutečně nahání strach – už jen když to napíšete.

15. Indianopolis Colts – Takkarist McKinley (DE – UCLA)

Colts budou buď dále posilovat protekci Lucka, nebo budou chtít vylepšit pass-rush. Pokud se rozhodnou pro první variantu, pak vezmou Ramczyka či Lampa. Pokud pro tu druhou, pak je nejpravděpodobnější volbou tohle zvíře z Tennessee.

16. Baltimore Ravens – Corey Davis (WR – Western Michigan)

Ondra Horák přisoudil Ravens na téhle pozici Johna Rosse. Tenhle pick by samozřejmě dával obrovský smysl s ohledem na Rossovu rychlost a Flaccovu dělovou pravačku, nicméně z mého pohledu je Davis komplexnějším receiverem než Ross. A že by byl nějak pomalej, to se asi taky říct úplně nedá.

17. Washington Redskins – Reuben Foster (MLB – Alabama)

Pokud chcete dosáhnout velkých vítězství, musíte činit odvážná rozhodnutí. Foster je jedním z nejlepších hráčů celého draftu a o míli nejlepší ILB. Všichni vědí o jeho incidentu s lékařským personálem na Scouting Combine i o tom, že má poněkud výbušnější povahu. Ale jeho schopnosti za ten risk stojí. Pokud to vyjde, tak Redskins získají nového Bobbyho Wagnera.

18. Tennesee Titans – John Ross (WR – Washington)

Titans nutně potřebují receivera. Ross by pro ně byl vynikající pick. I když Coreyho Davise by asi viděli ve svém týmu ještě raději. Picků mají k dispozici dost, takže pokud budou cítit, že by nemuseli získat ani jednoho, tak bych se nedivil, kdyby právě Titans tradovali o pár míst nahoru. Jednoho z trojice Williams/Ross/Davis prostě musí získat.

19. Tampa Bay Buccaneers – Dalvin Cook (RB – Florida State)

Po výbuchu Douga Martina v loňské sezóně se Bucs snažili získat snad každého solidního RB, který byl letos v offseason k dispozici. Zatím se jim to nepovedlo a vypadá to, že Purple Jesus se také do červeného neoblékne. Tudíž je Cook naprosto logickou volbou. A platí to i obráceně – Tampa by byla pro Cooka zemí zaslíbenou.

20. Denver Broncos – Ryan Ramczyk (OT – Wisconsin)

O propadnutí Ramczyka na 20. pozici se podle mě zdá Elwayovi každou noc už poslední dva měsíce. Pořád si myslím, že není možné, aby se nejlepší LT letošního draftu propadl až na 20. pozici. Ale mně to tak prostě vyšlo. A Broncos by se určitě nezlobili, kdyby tomu tak bylo i ve skutečnosti.

21. Detroit Lions – Taco Charlton (DE – Michigan)

Logickou volbou na tomto místě by mohl být i Forrest Lamp, ale Lions by v mých očích potřebovali spíše posílit jejich pass-rush. Lokální produkt z univerzity v Michiganu by tak byl ideálním doplňkem pro snad již uzdraveného Ziggy Ansaha.

22. Miami Dolphins – Forrest Lamp (OG – Western Kentucky)

Jak už jsem říkal v Ordinaci, Ajayi odehrál vloni famózní sezónu, přestože O-line Dolphins zdaleka nepatřila k nejlepším. A teď si představte, co by teprve dokázal, kdyby mu razil cestu nejlepší guard letošního draftu. Z mého pohledu naprosto geniální pick. Útok Dolphins by byl rázem výrazně nebezpečnější než vloni.

23. New York Giants – Garrett Bolles (OT – Utah)

OBJ – Marshall – Sheppard. Teď už to chce jen někoho, kdo dá Manningovi o vteřinu víc času na nalezení jednoho z této trojice. A Bolles by přesně měl být tím mužem, který to dokáže.

24. Oakland Raiders – Haason Reddick (DE/OLB – Tample)

Jestliže v Denveru by jásali, pokud by se jim na dvacítku propadl Ramczyk, tak v Oaklandu by museli v případě, že na boardu zůstane Reddick, začít odpalovat ohňostroje. I když co se týče ohňostrojů, tak ty se spíše hodí do Vegas, že?

25. Houston Texans – Davis Webb (QB – California)

Texans jsou týmem, který by s lehce nadprůměrným quarterbackem mohl z fleku pomýšlet na Lombardi Trophy. Co umí jejich obrana, jsme měli možnost vidět proti Patriots. A to ještě nehrál Watt! Texans tudíž nutně potřebují svého Daka Prescotta. A podle zákulisních informací se v jejich očích tomuto objevu minulé sezóny více blíží Webb než Kizer. Pokud tomu tak skutečně bude, tak ostatní týmy v AFC opravdu nebudou mít radost.

26. Seattle Seahawks – Cam Robinson (OT – Alabama)

Původně jsem chtěl O-line Seahawks z uplynulé sezóny přirovnat k průchoďáku, ale pak jsem si řekl, že by to mohlo průchoďák docela urazit. V Seattlu nutně potřebují posílit protekci Wilsona. A pokud jim na boardu zůstane Cam Robinson, tak by neměli váhat ani vteřinu. I pro ně by se jednalo o scénář snů.

27. Kansas City Chiefs – Gareon Conley (CB – Ohio State)

Po odchodu Seana Smitha se ofenzívy soupeřů řídí jednoduchým pravidlem – házet na druhou stranu od Marcuse Peterse. V případě příchodu Conleyho by tato taktika s platností od 28.4 přestala fungovat. 

28. Dallas Cowboys – David Njoku (TE – Miami)

Já vím, že jsem v Ordinaci poslal do Dallasu Charlese Harrise, ale já si prostě nemůžu pomoct. Cowboys, tedy konkrétně Jerry Jones, rádi draftují hvězdné hráče. Slovy filmu Draft Day rádi dělají splash. A Njoku by byl v ofenzívě Cowboys obrovskou hvězdou. Při vší úctě k tomu, co v NFL dokázal Jason Witten, je třeba si přiznat, že Boys potřebují rychlejšího, atletičtějšího a především mladšího tight-enda. A Njoku by v jejich systému rozkvetl jak růže.

29. Green Bay Packers – Obi Melifonwu (SS – Connecticut)

Packers bych nejradši přeskočil, protože si opravdu nepamatuju draft, před nímž se kdokoliv z expertů trefil do jejich volby. Melifonwu je skvělým kladivem, které by v tandemu s Clintonem-Dixem tvořilo patrně nejlepší dvojici mladých safeties v lize. Tudíž by jeho volba dávala perfektní smysl. Ale Packers stejně zase vezmou někoho jiného.

30. Pittsburgh Steelers – DeShone Kizer (QB – Notre Dame)

Původně jsem měl na této pozici Jabrilla Pepperse. Ten se ale po svém pozitivním textu patrně propadne hluboko pod první kolo, a tak přece jen volím populární pick. U Big Bena hrozilo už letos, že skončí, a Oceláři určitě nebudou chtít zůstat nazí v křoví, až se tak skutečně stane. Rok pod Big Benem může dát Kizerovi neskutečně moc – a třeba se pak opravdu vyvine v nejlepšího quarterbacka letošního ročníku.

31. Atlanta Falcons – Charles Harris (DE – Missouri)

Falcons mají natolik silný tým, že si mohou skutečně vybírat hráče na několik pozic. S největší pravděpodobností tak do prvního kola půjdou s taktikou „best player available“. Z tohoto důvodu se jen velmi těžko odhaduje, který hráč bude po čtvrtku novým Sokolem. V mém mocku to vychází na Harrise, ale klidně to může být T.J. Watt či někdo úplně jiný.

32. New Orleans Saints – TreDavious White (CB – LSU)

Pokud Saints nezískají Butlera, (přičemž to zatím vypadá, že nikoliv), tak logicky budou chtít najít svého lockdown cornera v draftu. A nejlepší volbou na této pozici a za toho scénáře je právě produkt z LSU.

Samozřejmě jako každý mock draft, i tato moje predikce nemá nejmenší ambici trefit všech 32 picků prvního kola. Jak s oblibou říkám – všechny mocky končí u prvního tradu. Nicméně jako podklad pro diskusi poslouží perfektně. Takže co myslíte vy? Jak to všechno ve čtvrtek v noci dopadne?

autor: Doktor 

Komentáře ke článku (celkem 101)

96015 odell13 napsal před 40 měsíci:
Tak nějak koukám na první kolo, a kromě par moci jistot jako Garret, Fournette, Mccafrey se kluby docela rozjely a s mockama si doslova vytreli **** 😮😃
95696 Ondra Horák napsal před 40 měsíci:
https://youtu.be/JQbhWrY2quE
95661 Arni napsal před 40 měsíci:
Na YouTube NFL.cz

Pro vkládání komentářů se, prosím, přihlaste kliknutím zde.


Představujeme:

Michael Vick

Michael Vick

Tým: Eagles (#7)
Pozice: Quarterback
Draft v roce: 2001


Michael Dwayne Vick byl v roce 2001 během NFL Draftu vybrán v 1. kole, jako 1. hráč celkově, týmem Atlanta Falcons (stal se tak prvním Africko-Americkým… Více informací o hráčovi

Víte, co je?

Pojem: Horse Collar Tackle

Defenzivní zákrok obránce, při kterém chytí útočícího hráče za chránič za krkem mezi rameny a stáhne ho dolů. Horse Collar Tackle

Víte, co je?

Fanoušci s nejvíce body za srpen 2020:

+++ | off-line 0 bodů
0000Dunik13 | off-line 0 bodů
000 AndyGal | on-line 0 bodů
000 Bedyk | off-line 0 bodů
gaučový odborník | off-line 5020×
formic | off-line 4979×
Ježour | off-line 4533×
DebiQue | off-line 4506×
PS4

Šéfredaktor na Twitteru:

Doktor na Twitteru:

PS4