NFL Scoreboard: aktuální výsledky NFL


NFL.cz > Novinky a aktuality Velikost textu

Draft 2017: AFC North

pátek 12. května 2017, 10:30 Před pár dny jsme se podívali na hodnocení draftu divize AFC East, kde je jasným favoritem tým Patriots. Podobně je tomu i v AFC North, kde jsou favoritem hráči Pittsburghu Steelers. Jejich konkurenti však nezaháleli a snažili se vylepšit svůj kádr tak, aby byli schopni Pittsburgh z první pozice v divizi sesadit. Jak tedy probíhal draft v divizi AFC North? To se dozvíte v následujícím článku. 

Draft 2017: AFC North

Baltimore Ravens

Draftovaní hráči: CB Marlon Humphrey, DE Tyus Bowser, DL Chris Wormley, DE Tim Williams, OG Nico Siragusa, OG Jermaine Eluemunor, S Chuck Clark. 

Ozzie Newsome se znovu rozhodl pro výběr ze své bývalé školy a vyhlédl si cornerbacka Marlona Humphreyho. Humphrey je fyzický cornerback, který si rozhodně zasloužil výběr v prvním kole draftu. Můžeme od něj očekávat schopnost hrát press i off coverage. Stále se však musí zlepšovat v catch pointu, což mu za poslední dva roky dělalo problémy.

Ve druhém a třetím kole draftu Ravens hledali především pass rushery. Tyus Bowser možná není nejznámějším hráčem z college, ale je to velice atletický defenzivní end, který se dokáže dostat ke quarterbackovi soupeře. To je přesně to, co Ravens potřebují vzhledem k věku Terrella Suggse. Bowser ještě musí zapracovat na své tvrdosti, aby naplno využil svůj potenciál pro pass rushing. Na univerzitě hrál také dva roky basketbal.

Ve třetím kole draftu si Ravens vybrali DL Chrise Wormleyho, který může hrát jako 5-technique a týmu hned pomůže jako run defender. V tomto ohledu patřil na college k těm nejlepším. Ravens přišli o Jernigana a Wormley ho svou hrou připomíná, i když jsou stavbou těla jsou to jiní hráči.

Skvělým stealem třetího kola draftu může být DE Tim Williams, pokud na něm trenéři budou pracovat. Tento hráč má potenciál stát se podobným objevem jako před lety Justin Houston. Williams je rovněž dalším hráčem Alabamy, jehož si Ravens do svého týmu vybrali. Měl ale trochu problémy mimo hřiště, a proto bude zajímavé sledovat, jak si jej v Baltimoru srovnají.

Nico Siragusa je hráčem, který se přesně hodí do Ravens a je budoucím starterem na pozici guarda. Na college patřil mezi skvělé run-blockery. Jermaine Eluemunor může hrát uvnitř ofenzivní lajny společně s ním. Eluemunor se narodil v Anglii a nemá moc zkušeností, ale má opravdu velkou sílu a je dostatečně důrazný. Ravens si překvapivě nevybrali žádného receivera, což se jim možná v sezóně vymstí. Vedle Chucka Clarka je jedním z nejlépe tacklujících safeties v celé draft class.

Celková známka: B-

Cincinnati Bengals

Draftovaní hráči: WR John Ross, RB Joe Mixon, DE Jordan Willis, DE Carl Lawson, WR Josh Malone, DL Ryan Glasgow, K Jake Elliott, C J.J. Dielman, LB Jordan Evans, CB Brandon Wilson, TE Mason Schreck.

Ross je talentovaný a extrémně rychlý receiver, ale v minulosti měl problémy se zraněními, a proto je jeho vysoká pozice v draftu dosti překvapivá. Konkrétně jej trápila ramena i kolena. Nic to ovšem nemění na faktu, že Andy Dalton určitě pookřeje, když bude moct házet míč na Rosse společně s A.J. Greenem a Tylerem Eifertem. Dalton zažil statisticky nejlepší sezónu v roce 2015 ve chvíli, kdy měl v ofenzívě hned několik playmakerů. WR John Ross trochu připomíná Willa Fullera, kterého si vybrali před rokem Texans, má ovšem jistější ruce než tento hráč Houstonu.

Překvapivým výběrem nebyl ani RB Joe Mixon, protože Bengals už v minulosti vzali do svého týmu hráče, kteří měli problémy mimo hřiště. Když ovšem nebudeme počítat problémy Mixona mimo hřiště, tak je nutné dodat, že je to jeden z nejlepších running backů v letošním draftu. Je prototypem moderního running backa a připomíná svou hrou Davida Johnsona z Cardinals.

Jordan Willis se propadl k Cincinnati ve třetím kole a rozhodně se může jednat o jeden ze stealů tohoto draftu. Tohle je hráč, který si rozhodně zasloužil být vybrán mnohem dříve. Je nejen výbušný z kraje, ale dokáže se předvést i proti runu.

Dalšího hráče s otazníky si Bengals vybrali v podobě linebackera Carla Lawsona. Kvůli zraněním a nevyrovnanosti výkonů se propadl, ale jako příležitostný pass rusher je rozhodně kvalitní volbou. Zajímavou volbou je WR Josh Malone, kterého budou defenzivní beci soupeře na hřišti jen těžko stíhat.

Ve čtvrtém kole si Bengals vybrali solidního DL Ryana Glasgowa. Hrát by mohl i v ofenzívě (stejně jako jeho bratr Graham) nebo v defenzivní lajně. Dobrým krokem byl výběr spolehlivého kickera v pátém kole draftu. C J. J. Dielman může být zase tím, kdo dlouhodobě může nastupovat na jakékoliv vnitřní pozici v ofenzivní lajně. LB Jordan Evans patřil mezi jedny z lepších coverage linebackerů v celé draft class. Problémem je, že mu trochu chybí tvrdost. CB Brandon Wilson možná nakonec změní pozici, protože na college se jevil velice dobře jako running back.

Pro Bengals je hodně nepříjemné, že tento draft postrádal kvalitu mezi ofenzivními linemany. Bengals by se kvalitní hráč do ofenzivní řady rozhodně hodil.

Celková známka: B+

Cleveland Browns

Draftovaní hráči: DE Myles Garrett, S Jabrill Peppers, TE David Njoku, QB DeShone Kizer, DL Larry Ogunjobi, CB Howard Wilson, OT Roderick Johnson, DL Caleb Brantley, K Zane Gonzalez, RB Matthew Dayes.

Výběr Mylese Garretta samozřejmě dává smysl. Browns získali rozdílového hráče do defenzívy. Garrett může být elitním pass rusherem i v NFL a konstantně se zlepšovat proti runu. Je velice výbušný a Browns se musí pouze modlit, aby zůstal v průběhu kariéry zdravý. Když se ovšem podíváme na druhou volbu Browns v prvním kole draftu, musíme si vzpomenout na to, že tento pick získali díky rozhodnutí vzdát šance na zisk Carsona Wentze v draftu 2016. Místo toho však rekrutovali skvělého safetyho Jabrilla Pepperse. Peppers bude týmovým lídrem Browns. Je atletický a může hrát jako nickel i safety. Tento defenzivní back možná nebude ve slotu pokrývat receivery, ale rozhodně má schopnosti bránit tight endy a své určitě řekne ve special teams jako punt returner.

Njoku je playmaker se skvělým průměrem yardů po zachycení míče a postupně se může zlepšovat jako run blocker. Njoku je opravdu výborný tight end, jemuž bude teprve 21 let.

Browns k tomu všemu získali ještě prvokolový pick v roce 2018. První noc se jim opravdu povedla. Vybrali si svého quarterbacka a možná budoucího startera ve druhém kole draftu, když si zvolili DeShonea Kizera. Minimálně už teď dokáže posouvat míč do hloubi hřiště, ale zatím nezvládá hru pod tlakem, ovšem v budoucnu se může rozhodně prosadit. Velkým otazníkem je zatím konzistentnost jeho výkonů a přesnost. Hodně dlouhých passů totiž Kizer dokáže minout. Při optimální formě se hrou podobá Carsonu Palmerovi.

Larry Ogunjobi je rychlým tacklem, který si ihned získá respekt vnitřních ofenzivních linemanů. Otázkou je, jestli dokáže hrát všechny tři downy. Ogunjobi byl dosud velice dobrý proti runu.

CB Howard Wilson má sebevědomí na rozdávání, i když jeho atletické schopnosti jsou spíše průměrné. LT Roderick Johnson má skvělé parametry, ale musí ještě zapracovat na síle. Momentálně asi nemá na to, aby v NFL blokoval defenzivní endy. DL Caleb Brantley je kontroverzním pickem, protože měl problém mimo hřiště, ale jinak rozhodně patří k lepším vnitřním defenzivním linemanům v této draft class.

Celková známka: A

Pittsburgh Steelers

Draftovaní hráči: DE T.J. Watt, WR JuJu Smith-Schuster. CB Cameron Sutton, RB James Conner, QB Joshua Dobbs, CB Brian Allen, LS Colin Holba a DE Keion Adams. 

Pro Steelers s úžasem zjistili, že T. J. Watt byl na boardu k dispozici ještě na 30. pozici. Je to opravdu tvrdý hráč a Pittsburgh jej může používat inside i outside několik let. Watt se dobře projevoval i v run defense. Tohle může být přesně ten pick, nad kterým budou zpětně všichni kroutit hlavou a mluvit o tom, jak se mohlo stát, že se propadl v prvním kole draftu tak hluboko. Může být okamžitě lepší než Bud Dupree a rovněž s přehledem překonat vše, co doposud dokázal Jarvis Jones, toho času už v Arizoně Cardinals.

Řada fanoušků Steelers mluvila o tom, že jejich tým si nevezme receivera v dřívějších kolech draftu, ale Kevin Colbert měl jiný názor. JuJu Smith-Schuster je velice silný receiver, kterého tým rozhodně potřebuje. Musí se sice ještě zlepšovat ve tvoření separace a při catch pointu, ale nikdo neví, jestli Martavis Bryant opravdu vydrží na hřišti a Steelers se chtěli pojistit, aby měli náhradu za Big Bena i v případě jeho nedostupnosti.

Colbert získal cornera/safetyho v Cameronu Suttonovi, který by se postupem času měl stát starterem. Sutton odvedl svou nejlepší práci v roce 2014, ale od té doby byl nevyrovnaný a často zraněný. Přesto je to hráč s citem pro zone coverage a může hrát outside i ve slotu, díky čemuž přesně zapadá do defenzívy Steelers. Výborně se předvedl na Senior Bowlu.

Už před draftem byl mým oblíbencem RB James Conner, který zvládl boj s rakovinou. Defenzivní hráči rozhodně nebudou mít tohoto running backa rádi tacklovat. Zatím nejlepší výkony však Conner podával v roce 2014.

Ve čtvrtém kole draftu si Steelers vybrali QB Joshuu Dobbse. Big Ben každým rokem uvažuje o konci kariéry, a i kdyby ještě nějakou tu sezónu hrál, kvalitní náhradník se určitě hodí. Dobbs musí ještě hodně zapracovat na přesnosti svých passů, nicméně je to zřejmě nejinteligentnější hráč v celém draftu. CB Brian Allen je dalším vysokým cover corneren s velkým potenciálem. Předtím hrál také jako wide receiver.

Vyplatí se možná i volba atletického pass rushera z Western Michiganu Keiona Adamse.

Celková známka: B+

zdroje: NFL.com, ProFootballFocus.com                                                                          autor: Adam Křepinský

Komentáře ke článku (celkem 16)

96544 David.C.Corra napsal před 13 měsíci:
A zaparkoval už někde? Nám by se třeba hodil, tam nás taky trocha tlačí bota :-), leda by se AJ Derby naučil blokovat a líp chytat :-)
96536 dr.fleishman napsal před 13 měsíci:
Jestli mě na letošním draftu něco mrzí, tak jedině to, že ho odnesl Gary Barnidge. Nemyslím si, že jsme se ho museli hned zbavit. Mít dva kvalitní TE vidím spíš jako pozitivum, kor když nemáme QB...
96533 Roadrunner52 napsal před 13 měsíci:
Na hodnocení draftu je poměrně brzy. Nicméně souhlasím s DebiQue ohledně našeho výběru. Nebudu zastírat, že mě nějaký výběr nepřekvapil třeba hned v prvním picku :). Všichni mají největší problém v tom, že jsme nevzali v prvních čtyřech kolech nikoho do ofenzívy, ale souhlasím s tím, že pokud tam na tom picku, nevidíš tu protihodnotu, tak vezmeš to nejlepší a riskneš to viz. T. Williams. S tím souvisí, že DeCosta měl na 2 kolo napsaných top 15 hráčů a když šli na výběr , tak 13 z toho bylo pryč. Osobně bych do Rosse první kolo, takhle brzké taky nedal. Potřebovali jsme vylepšit secondary, což se myslím povede  i když mě mrzí odchod L. Frasiera do Buffala, který si myslím, že měl podstatný vliv na tom, že se nám secondary zlepšila minulý rok. Všichni volali potom, abychom vyřešili pass rush, že Suggsa a Dooom už nemá potřebnou dynamiku a rychlost i vzhledem k jejich věku. To si myslím, že se povedlo, věřím, že tento draft byl spíše lepší do defenzívy. A ještě bych nezapomněl na to, že jsou pořád k dispozici volní hráči, kteří můžou zacelit díry po odchodu R. Wagnera a S. Smitha. 

Pro vkládání komentářů se, prosím, přihlaste kliknutím zde.


Představujeme:

Brian Urlacher

Brian Urlacher

Tým: Bears (#54)
Pozice: Linebacker
Draft v roce: 1999


Brian Ulracher byl během NFL Draftu v roce 2000 vybrán v 1. kole, jako 9. hráč celkově, týmem Chicago Bears. Ulracher měl úžasný vstup do světa profesionálního… Více informací o hráčovi

Víte, co je?

Pojem: Defensive Lineman

Defenzivní lajmen. Je hráč, který je součástí Defenzivní lajny. Defenzivní lajna je složena z čtyř Defenzivních linemanů (dvou Defenzivních Tacklů a dvou… Defensive Lineman

Víte, co je?

Fanoušci s nejvíce body za červen 2018:

+++ | off-line 0 bodů
000 Bedyk | off-line 0 bodů
000 fruhba | off-line 0 bodů
000 Marty | off-line 0 bodů
DebiQue | off-line 3364×
Aleš | off-line 3265×
Luc123 | off-line 3179×
Doktor | off-line 3163×
PS4

Šéfredaktor na Twitteru:

Doktor na Twitteru:

PS4