NFL Scoreboard: aktuální výsledky NFL


NFL.cz > Novinky a aktuality Velikost textu

Draft 2017: AFC South

pátek 19. května 2017, 10:30 Prakticky každý tým v této divizi by mohl říct, že má šanci na to, aby divizi v příští sezóně vyhrál. Obhájcem divizního titulu budou Texans. Jak se týmům z divize AFC South vedlo během draftu? To se dozvíte v tomto článku. 

Draft 2017: AFC South

Houston Texans

Draftovaní hráči: QB Deshaun Watson, LB Zach Cunningham, RB D'Onta Foreman, OT Julie'n Davenport, DL Carlos Watkins, S Treston Decoud, C Kyle Fuller.

Deshaun Watson byl excelentní college quarterback a Texans doufají, že se stane také skvělým NFL quarterbackem. S Billem O'Brienem se dá víceméně souhlasit, i když Houston přišel o prvokolový pick v draftu 2018 při trejdu nahoru. Defenzíva Houstonu hraje velice kvalitně, proto je potřeba lídra v ofenzívě, který ofenzívu pozvedne k lepším zítřkům. Watson čte velice dobře hru před snapem a dokáže hodit prakticky jakýkoliv typ passu. Otazníky se vyskytnou, když se mluví o schopnosti Watsona projít své reads a fungovat v kapse pod tlakem. Watson sice není žádný perfektní quarterback, ale ze špatných momentů se díky své psychické odolnosti dokáže rychle otřepat.

Houston v draftu také našel inside linebackera budoucnosti v podobě Zacha Cunninghama. Tento hráč je velice podobný Darylu Washingtonovi a v NFL ho určitě uvidíme dlouho. Cunningham zářil především v run game, ale má předpoklady pro to, aby si vedl kvalitně i v coverage. Problémem je jeho tacklování, které se na jeho výkonech za poslední dva roky podepsalo. Cunningham bude společně s McKinneym tvořit zřejmě nejvyšší dvojici inside linebackerů v celé NFL. Texans potřebovali najít running backa, proto se podívali do Austinu a vybrali si D'Onta Foremana, který by mohl být opravdu rozdílovým hráčem, pokud si bude hlídat svou váhu.

Posílení potřebovala i ofenzivní lajna. Davenport je možná rok či dva od toho, aby startoval, ale rozhodně to nebyla špatná volba ve čtvrtém kole draftu. Rozpětí rukou tohoto hráče je neuvěřitelné. Pokud budou trenéři na Davenportovi pracovat, tak z něj rozhodně může být kvalitní hráč.

Carlos Watkins je talentovaný defenzivní lineman, který by mohl hrát jako 5-technique, ale také uvnitř defenzivní lajny Houstonu. Texans našli rovněž zajímavého vysokého a fyzického cornera Trestona Decouda. Šírce v secondary to pochopitelně pomohlo. Decoud by mohl hrát i jako safety. C Kyle Fuller se v ofenzívě Bayloru příliš nepohyboval a hodnotit jeho hru je hodně těžké.

Celková známka: B+

Indianapolis Colts

Draftovaní hráči: S Malik Hooker, CB Quincy Wilson, DE Tarell Basham, OT Zach Banner, RB Marlon Mack, DT Grover Stewart, CB Nate Hairston, LB Anthony Walker Jr..

V prvním kole draftu získali Colts hráče, který má potenciál na to, aby dosáhl kvalit Earla Thomase. Colts potřebovali pozici safetyho posílit a Malik Hooker je výbornou volbou. Pro defenzívu Colts je to skvělá posila. Problémem Hookera byly minuté tackly. Během offseason se mluvilo o tom, že nickel Darius Butler by se posunul na pozici safetyho. S příchodem Hookera může Butler zůstat jako nickel a Hooker bude na pozici safetyho, čímž se secondary ihned zlepší. Malik Hooker byl rozhodně nejlepším center fielderem v celém draftu. Přesto jsou zde věci, na kterých musí Hooker zapracovat - například již zmíněné tacklování.

Skvělou posilou je rovněž Quincy Wilson, který doplní Hookera v secondary. Wilson občas prohraje souboj v press coverage na line of scrimmage, ale jinak má skvělé parametry, změnu směru a produktivitu.

Tarell Basham je rychlý pass rusher a ve třetím kole jej můžeme považovat za steal. Colts jej ovšem nesmí stavět do prostoru, protože v ten moment by měl problémy a některé plays nechal na hřišti. Basham je base end, nebo 3-4 OLB.

Zajímavé a kvalitní picky předvedli Colts ve čtvrtém kole draftu, když si vybrali running backa Marlona Macka a defenzivního tackla Grovera Stewarta. Mack má více síly, než by jste si na první pohled mohli myslet a Stewart je NT s velmi kvalitním pohybem. Mack se musí ještě zlepšit v zachycení míče. Mack by mohl mít podobný přínos jako před rokem Jordan Howard pro Bears.

Zach Banner byl možná vybrán ve čtvrtém kole příliš vysoko, ale Colts by v něm mohli získat hráče podobného D.J. Flukerovi či Orlandu Franklinovi. Takový guard by jistě pomohl. Proti rychlým rusherům měl v pass protection Banner nemalé problémy. Banner měl také problémy s váhou.

Anthony Walker přináší sílu do středu defenzívy, ovšem znovu je zde problém minutých tacklů, který ho pronásledoval během kariéry na Northwestern. Dobrou hru předváděl proti runu. Walker je prototyp old school linebackera, který rozhodně nepostrádá tvrdost. Jeho váha ovšem šla možná až zbytečně moc nahoru. Momentálně je to hráč pouze pro dva downy. CB Nate Hairston hrál také jako wide receiver. Hairston se stále učí hrát na své pozici a má tedy šanci na to, aby jeho hra šla v NFL nahoru.

Celková známka: B+

Jacksonville Jaguars

Draftovaní hráči: RB Leonard Fournette, OT Cam Robinson, DE Dawuane Smoot, WR Dede Westbrook, LB Blair Brown, CB Jalen Myrick, FB Marquez Williams.

Vývoj Blakea Bortlese bude podpořen Fournettem. Historie zranění Fournetteho je trochu obavou, ale to stejné se kdysi říkalo o Adrianu Petersonovi. A všichni víme, jakým hráčem se Adrian Peterson stal. Bude ovšem Fournette schopen následovat úspěch Ezekiela Elliotta z minulé sezóny bez stejně talentované ofenzivní lajny? Sezóna 2015 se Fournettovi opravdu hodně vydařila. Otazníkem je také to, jak moc bude Fournette přispívat do pass game. Nikdo ovšem nebude překvapen, když Fournette dostane 20-30 dotyků s míčem. Bude Fournette na hřišti při třetích downech?

Cam Robinson je zvíře a bude určitě dlouholetým starterem v ofenzivní lajně Jacksonvillu. Obětovat pick v šestém kole draftu se určitě vyplatí. Robinson sice nebyl tak kvalitní, aby byl vybrán v prvním kole draftu, ale všechny předpoklady kvalitního ofenzivního linemana má. V run game dokáže prakticky všechno a každým rokem se zlepšoval také v pass protection. Robinsonovi se vyhýbala zranění, když nastoupil jako starter 44 zápasů po sobě. Robinson má rozhodně předpoklady pro to, aby v NFL hrál jako tackle. Svou hrou připomíná Kelechi Osemeleho, který se stal skvělou posilou pro ofenzivní lajnu Raiders v minulé sezóně.

Duwuane Smoot má sílu z kraje a je zajímavým pickem v třetím kole draftu. Smoot nebyl sice na college tak produktivní co se týče sacků, ale rozhodně má předpoklady pro to, aby se prosadil. Dede Westbrook je rychlý a hbitý, ale propadl se do čtvrtého kola draftu kvůli problémům mimo hřiště a křehké stavbě těla. Westbrook se kontaktu ovšem nebojí. Westbrook je velice explozivní po zachycení míče. Zajímavým faktem je, že Westbrook připomíná svou hrou Rashada Greenea, který bude jeho spoluhráčem v Jacksonville. Bortles má v ofenzívě momentálně hodně zbraní, a i když nemá kvalitní ofenzivní lajnu, tak by měl být schopen tento tým pozvednout. Pokud to nedokáže, tak je to pro něj možná poslední sezóna v dresu Jaguars.

Rychlost defenzívě určitě dodá linebacker Blair Brown a corner Jalen Myrick. Brown je skvělou kombinací atletičnosti a produktivity, když byl přitom velice kvalitní i v tacklování. Myrick naopak přináší nejen rychlost, ale také kvalitní hru ze slotu.

Celková známka: A-

Tennessee Titans

Draftovaní hráči: WR Corey Davis, CB Adoree´ Jackson, WR Taywan Taylor, TE Jonnu Smith, LB Jayon Brown, OG Corey Levin, LB Josh Carraway, OT Brad Seaton, RB Khalfani Muhammad.

Corey Davis je opravdu kvalitní hráč, který si zasloužil být vybrán vysoko. Nic to ovšem nemění na faktu, že výběr hráče, který má problémy se zraněními (Davis měl operaci kotníku), je z páté pozice vždy docela rizikem. Přesto se dá očekávat, že Davis bude skutečně skvělým receiverem. Davis je kvalitní route runner, který nemá problém proti man coverage ani proti zone coverage.

Jackson se musí ještě zlepšovat na pozici cornerbacka, ale talent na to má a může přispět také jako explozivní returner. Jackson může hrát jak z kraje, tak i ve slotu. Jackson je takovou kombinací Devina Hestera a Asante Samuela. Taywan Taylor přináší solidní ruce mezi receivery. Titans se očividně snažili změnit svou skupinu receiverů na úkor dalších pozic. Taylor patří mezi ty lepší route runnery v draftu.

Titans pomohli své ofenzívě i dalšími výběry. Dobrou posilou bude určitě TE Jonnu Smith, který by mohl dělat ve své kariéře podobné problémy jako Jordan Reed. Smith byl přesto vybrán zřejmě trochu předčasně.

Titans si vybrali také atletického linebackera Jayona Browna, který může hrát ve středu v coverage. Proti runu se i díky svým parametrům trochu trápí.

Corey Levin a OT Brad Seaton jsou dobré posily pro vnitřní ofenzivní lajnu v pozdějších kolech draftu. Oba mají potenciál na to, aby byli startery. Levin ještě není dostatečně silný a velký. LB Josh Carraway byl většinou využíván jako pass rusher na TCU. Muhammad by mohl sloužit jako receiver z backfieldu.

Celková známka: A-

zdroje: NFL.com, ProFootballFocus.com                                                           autor: Adam Křepinský

Komentáře ke článku (celkem 12)

96593 Šráma*NOTRE DAME napsal před 11 měsíci:
tři mega za backupa je paráda. potzom co si vydělal loni. on nebude tak špatnej jako loni. V jets nefungovalo vše.
96592 David.C.Corra napsal před 11 měsíci:
spíš Inspektor Tom Gadget:
https://www.google.cz/search?q=Inspektor+Gadget&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwi2y8-2yoHUAhViOpoKHRM1DkoQ_AUICigB&biw=1920&bih=950#tbm=isch&q=inspector+gadget
96591 gaučový odborník napsal před 11 měsíci:
Vilfork takhle oblečenej v kozačkách přijel poprvé do Houstonu, jinak Tom Colombo

Pro vkládání komentářů se, prosím, přihlaste kliknutím zde.


Představujeme:

Tom Brady

Tom Brady

Tým: Patriots (#12)
Pozice: Quarterback
Draft v roce: 1999


Brady byl během 2000 NFL draftu vybrán v 6. kole, jako 199. hráč celkově týmem, New England Patriots. Ve své dosud mimořádně úspěšné profesionální fotbalové… Více informací o hráčovi

Víte, co je?

Pojem: Extra Point

Po každém touchdownu má skórující tým možnost přidat k 6 bodům, které získá za touchdown ještě 1 bod navíc tzv. extra point. Během extra pointu je míč… Extra Point

Víte, co je?

Fanoušci s nejvíce body za duben 2018:

+++ | off-line 0 bodů
000 Bedyk | off-line 0 bodů
000 fruhba | off-line 0 bodů
000 Marty | off-line 0 bodů
DebiQue | off-line 3328×
Aleš | off-line 3236×
Luc123 | off-line 3178×
Doktor | off-line 3157×
PS4

Šéfredaktor na Twitteru:

Doktor na Twitteru:

PS4