NFL Scoreboard: aktuální výsledky NFL


NFL.cz > Novinky a aktuality Velikost textu

Draft 2017: AFC WEST

úterý 16. května 2017, 10:39 Poslední divizí konference AFC je AFC West, kterou mnozí označují za nejkvalitnější v celé NFL. A je pravdou, že všechny týmy mají reálnou šanci na to, aby ji v sezóně 2017 ovládly. Jak si tedy těmto týmům dařilo během draftu? To se dozvíte v tomto článku. 

Draft 2017: AFC WEST

Denver Broncos

Draftovaní hráči: OT Garett Bolles, DE DeMarcus Walker, WR Carlos Henderson, CB Brendan Langley, TE Jake Butt, WR Isaiah McKenzie, RB De'Angelo Henderson, QB Chad Kelly, RB Matt Dayes.

Garett Bolles je atletický a psychicky odolný hráč. Je také starší a má toho za sebou už poměrně dost. Jako teenager byl dle vlastních slov ztracený a otec jej vyhodil z domova. Některé týmy měly problém s Bollesovou údajnou neschopností zvládnout komplexní adaptaci v ofenzivní lajně. Broncos ale rozhodně potřebovali levého tackla, i když dostupný byl i Ryan Ramczyk. Bude zajímavé porovnávat kariéru těchto dvou hráčů. Bolles byl jedním z lepších run-blocking tacklů v draftu. Agresivita jej však občas přivádí do problémů při pass protection. Ze všech ofenzivních linemanů je ovšem právě on nejatletičtější.

DeMarcus Walker sice neupoutal příliš pozornosti navzdory skvělému prvnímu týdnu sezóny 2016, ale jeho síla a výbušnost z něj dělají skvělého pass rushera.

Ve třetím kole draftu získali Broncos dobrého receivera, který se jen velice složitě tackluje. Carlos Henderson se určitě může objevit mezi startery. Je velice kvalitním receiverem s míčem v rukou. A jestli dále zapracuje na route runningu, bude velice nebezpečný. Henderson postavou trochu připomíná running backa, ale je to receiver připomínající svou hrou Coreyho Colemana z Browns.

Pro Broncos bylo také důležité zvýšit konkurenci mezi cornerbacky, takže výběr cornerbacka Brendana Langleyho byl pochopitelný. Langley zaznamenal solidní Senior Bowl a má rychlost i další potřebné parametry.

Denver zakončil draft výběrem Chada Kellyho. Kelly není běžným hráčem typu „Mr.Irrelevant“ díky svému potenciálu. Broncos si rozhodně mohli dovolit tento pick vzhledem k jeho silné ruce. Kelly bude muset zapracovat především na zklidnění své výbušné povahy a zlepšení soustředěnosti.

Broncos si také vybírali jako první během Day 3 a zvolili tight enda Jakea Butta. Jakmile si doléčí zranění, klidně by z něj mohl být starter. Butt se postupem času také zlepšoval jako run-blocker. Svou hrou trochu připomíná Jasona Wittena.

V training campu budou muset zaujmout De'Angelo Henderson a Matt Dayes. McKenzie by mohl být potenciální slot receiver. Svou hrou připomíná poněkud horší verzi Taylora Gabriela, který byl velice platným hráčem při jízdě Falcons v minulé sezóně.

Celková známka: B

Kansas City Chiefs

Draftovaní hráči: QB Patrick Mahomes, DE Tanoh Kpassagnon, RB Kareem Hunt, WR Jehu Chesson, LB Ukeme Eligwe, S Leon McQuay III.

Generální manažer Chiefs John Dorsey a hlavní kouč Andy Reid viděli Bretta Favreho v Green Bay a podobnou mentalitu museli vidět i v Mahomesovi. Tohle byl rozhodně velký risk. Mahomes háže míč prakticky za každé situace (což se v NFL promění v interceptions) a Chiefs k tomu navíc přišli o budoucí pick v prvním kole. Pokud ovšem někdo dokáže Mahomese na NFL dobře připravit, tak je to právě Reid. Jestli se Mahomes opravdu vypracuje, může být s přehledem nejlepším quarterbackem v této draft class. Především se však musí naučit pracovat v kapse. Mahomes může být při horším také Jay Cutler.

Villanova neprodukuje příliš kvalitních fotbalových hráčů, ale fanoušci ve Philadelphii byli nadšeni z Tanoha Kpassagnona. Jako vynikající 5-technique se ukázal během Senior Bowlu. Startera našli Chiefs v podobě velkého univerzála Kareema Hunta. Ten může hrát díky svým receiverským schopnostem klidně všechny tři downy. Patrick Mahomes tak má všechny podmínky pro to, aby se stal velmi dobrým quarterbackem.

Chiefs neustávali v aktivitě na draftu ani během třetího dne. Jehu Chesson se sice během svého seniorského roku na univerzitě nepotkal s vyrovnaností výkonů, takže si na něj Chiefs klidně mohli počkat, nebo vzít místo něj jiného receivera. Zřejmě v něj však hodně věřili, když se vzdali svého picku v pátém kole draftu, aby jej získali. Chesson minimálně prohloubí na této pozici kádr. Eligwe se předvedl především proti run game, pravděpodobně z něj bude special teamer, a McQuay je trochu nekonzistentní v coverage.

Je docela překvapivé, že si v Kansasu nevybrali žádného vysokého cornerbacka, který by se jistě hodil.

Celková známka: C

Los Angeles Chargers

Draftovaní hráči: WR Mike Williams, OG Forrest Lamp, OG Dan Feeney, S Rayshawn Jenkins, CB Desmond King, OT Sam Tevi, DL Isaac Rochell.

Mike Williams je fyzicky dominantní receiver, který ihned ulehčí život Philipu Riversovi. Má také dostatek rychlosti, aby vytvářel plays. K tomuto kroku byli Chargers donuceni kvůli tomu, že Keenan Allen měl v posledních letech problémy se zraněními. Williams bude skvělou zbraní v red zone.

Bude zajímavé sledovat, na jaké pozici bude v Chargers hrát Forrest Lamp. Pro Chargers by to byl určitě excelentní center, ale dá se očekávat, že bude nastupovat jako guard. Lamp bude kopírovat vývoj hráčů jako Zacka Martina a Joela Bitonia. Tito hráči byli na college taktéž tacklové, ale v NFL se stěhovali dovnitř ofenzivní lajny.

Chargers o pár picků později znovu vyztužili vnitřní ofenzivní lajnu výběrem Dana Feeneyho, který bude hrát v NFL jako guard a chránit Philipa Riverse a blokovat pro Melvina Gordona. Feeney patřil mezi ty lepší pass-protecting guardy v celé draft class. V sezóně 2016 měl problémy s otřesem mozku a nehrál hned 18 čtvrtin. Hodně se mu ale podařil Senior Bowl. Svou hrou připomíná Codyho Whitehaira, kterého si vybrali Bears v draftu 2016.

Je možná trochu překvapivé, že si Chargers vybrali hned dva ofenzivní linemany po sobě, když potřebovali také safetyho a linebackera.

Pozice safeties zkrátka v Chargers volal vylepšení. Desmond King a Rayshawn Jenkins by zde měli pomoci. Jenkins trávil většinu času na univerzitě v boxu a ve schématu Chargers bude fungovat stejně. Zlepšit se rozhodně musí v tacklování. King je excelentní zone corner. V sezóně 2015 měl na kontě hned osm interceptions. Svou hrou připomíná Glovera Quina z Detroitu Lions a v NFL může hrát klidně jako safety.

Dobrou volbou je i agresivní ofenzivní tackle Sam Tevi, kterého Chargers našli v šestém kole draftu. 3-4 lineman Isaac Rochell je zase univerzálním hráčem ze sedmého kola draftu. Za poslední dva roky byl kvalitní především proti runu.

Celková známka: A-

Oakland Raiders

Draftovaní hráči: CB Gareon Conley, S Obi Melifonwu, DL Eddie Vanderdoes, OT David Sharpe, LB Marquel Lee, S Shalom Luani, OT Jylan Ware, RB Elijah Hood, DL Treyvon Hester.

Pokud se jim podaří vyřešit všechny otazníky a vykřičníky okolo Conleyho mimo hřiště, získali Raiders vysokého, agilního a kvalitního cornerbacka. Jestli bude ovšem dál plavat v problémech, bude se muset generální manažer Reggie McKenzie za tento pick zodpovídat. Raiders si zkrátka zamilovali vysoké a atletické hráče v secondary.

Obi Melifonwu je tvrdý hitter, navíc s kvalitní rychlostí. Je to hráč, kterého by si Al Davis oblíbil. Může nastupovat jako safety, ale také jako cornerback či linebacker.

Jestli bude Eddie Vanderdoes podávat stejně kvalitní výkony, jako ve svém prvním roce, mohou se fandové Raiders těšit na solidního borce do vnitřní defenzivní lajny. Pokud se ovšem dočkají Vanderdoese ze sezóny 2016, nebude to nic pěkného ke koukání. Měl problémy se zraněními i s kondicí. Ovšem v případě, že prosadí, bude z něj solidní člen rotace v defenzivní lajně.

Oakland potřeboval rozšířit i ofenzivní lajnu, ale David Sharpe teprve musí dokázat, že se zvládne prosadit proti hráčům v NFL při každém downu. Jestli se mu to podaří, bude díky své postavě opravdu kvalitním linemanem. Nutno uznat, že v pass protection udělal v minulé sezóně velký krok kupředu. Teď je třeba, aby se naučil udržet bloky v run game. Zajímavostí je, že Sharpe prakticky nevidí na jedno oko.

Pozice inside linebackera rovněž potřebovala posílit a Raiders si vybrali v pátém kole draftu Marquela Leeho. Je to především kvalitní run defender. S Shalom Luani má skvělé instinkty, ale také až neskutečné množství minutých tackles.

V týmu Raiders je sice už tak slušný Beast Mode, ale Raiders si i přesto vybrali dalšího running backa v draftu – Elijaha Hooda.

Celková známka: B

zdroje: NFL.com, ProFootballFocus.com                                                 autor: Adam Křepinský

Komentáře ke článku (celkem 8)

96543 korek napsal před 13 měsíci:
Nebo taky s nálepkou "torn ACL"
96542 EricBerry_Tribute napsal před 13 měsíci:
Redskins podepsali vnuka Boba Marleyho. Tam bude veselo : Captain Kirk : I like that ! :D
96541 DankysPV napsal před 13 měsíci:
http://adamkrepinss.blogspot.cz/?view=magazine&m=1

Pro vkládání komentářů se, prosím, přihlaste kliknutím zde.


Představujeme:

Brian Urlacher

Brian Urlacher

Tým: Bears (#54)
Pozice: Linebacker
Draft v roce: 1999


Brian Ulracher byl během NFL Draftu v roce 2000 vybrán v 1. kole, jako 9. hráč celkově, týmem Chicago Bears. Ulracher měl úžasný vstup do světa profesionálního… Více informací o hráčovi

Víte, co je?

Pojem: Defensive Lineman

Defenzivní lajmen. Je hráč, který je součástí Defenzivní lajny. Defenzivní lajna je složena z čtyř Defenzivních linemanů (dvou Defenzivních Tacklů a dvou… Defensive Lineman

Víte, co je?

Fanoušci s nejvíce body za červen 2018:

+++ | off-line 0 bodů
000 Bedyk | off-line 0 bodů
000 fruhba | off-line 0 bodů
000 Marty | off-line 0 bodů
DebiQue | off-line 3364×
Aleš | off-line 3265×
Luc123 | off-line 3179×
Doktor | off-line 3163×
PS4

Šéfredaktor na Twitteru:

Doktor na Twitteru:

PS4