NFL Hot News: aktuální dění v NFL


NFL.cz > Novinky a aktuality Velikost textu

Fanouškův rozbor: Denver Broncos

sobota 9. června 2018, 22:00 Tým Denveru Broncos vstoupil do letošní offseason po jedné z těch nejhorších sezón. Po dobrém vstupu do sezóny 2017 nedokázal nezkušený head coach Vance Joseph, ani další členové trenérského osazenstva, udržet modro-oranžový tým na vítězné vlně a skončili jsme po bídných výkonech ofenzívy a speciálních týmů pátí odspoda v sezóně, ve které jsme dosáhli i nelichotivého franchise rekordu osmi proher v řadě.

Fanouškův rozbor: Denver Broncos

Za poslední roky se dalo spolehnout na výkony obrany a ani sezóna 2017 nebyla výjimkou. V Total Defense (YPG) se umístila obrana pátého nejhoršího týmu ligy na třetím místě! Jak je možné, že se tým s elitní obranou krčil na spodku výsledkové tabulky? Na neúspěších týmu se kromě trenérů hlavním dílem podílela neschopnost ofenzívy v čele s triem ustrašených quarterbacků. V redzóně byl náš tým vůbec nejhorší z celé ligy (39,8%). V bodovém snažení útočníků nepomohli chybující členové OL, opakované individuální chyby, zvlášť na vlastní polovině hřiště a v neposlední řadě také nedostatek vůdců v týmu. K tomuto bodu se ještě vrátíme.

Naše defenzíva byla mnohdy postavena do situací, kdy ofenzívě soupeře stačilo přejít jen krátké hřiště. Ale i jinak kvalitní defenzíva měla slabinu v podobě bránění soupeřových TE, kde jsme patřili k nejhorším v lize, čehož neváhali využít Chiefs nebo třeba Eagles. Nemohla mi také uniknout velká míra frustrace obrany nad výkony ofenzívy, kterou právě obrana musí už třetím rokem tahat z bryndy.

Před generálním manažerem Denveru Broncos, Johnem Elwayem, tak byla a je kopa práce. Bylo potřeba prioritně vyřešit post franchise QB, vyztužit OL, zkvalitnit trenérský tým, zaměřit se významně na ofenzívu a vyspravit defenzivní řady.

Obměna trenérského týmu začala již v minulé sezóně, kdy byl po špatných výkonech ofenzívy odejit OC Mike McCoy a byl nahrazen dosavadním trenérem QB Billem Musgravem, který má s postem OC zkušenosti z Raiders. Oproti přání fanoušků ponechal Elway v křesle hlavního trenéra Vance Josepha. Na rozdíl od setrvání Josepha v čele trenérů Broncos, je angažování zkušeného Toma McMahona ke special týmům vnímáno velmi pozitivně.

Abychom byli v obraze, kdo z týmu Broncos odešel či přišel, krátké shrnutí zde:

Odchody hráčů:

CB Aqib Talib -> Los Angeles Rams

RB C.J.Anderson -> Carolina Panthers

QB Trevor Siemian -> Minnesota Vikings

ILB Corey Nelson -> Philadelphia Eagles

TE Virgil Green -> Los Angeles Chargers

(OT Donald Stephenson -> Cleveland Browns, WR Cody Latimer -> New York Giants, WR Bennie Fowler -> Chicago Bears, QB Brock Osweiler -> Miami Dolphins, P Riley Dixon -> New York Giants)

Příchody hráčů:

QB Case Keenum <- Minnesota Vikings

CB Tramaine Brock <- Minnesota Vikings

DT Clinton McDonald <- Tampa Bay Buccaneers

OT Jared Veldheer <- Arizona Cardinals

S Su’a Cravens <- Washington Redskins

K Marquette King <- Oakland Raiders

(LS Christian Kuntz, K Taylor Bertolet )

Nedá se říct, že by se Elway v offseason nudil (taky nebylo proč sedět na vavřínech). Hned na začátku celého kolotoče vyměnil jednoho z nejkvalitnějších CB v lize Aqiba Taliba do Rams, kde spolu s Marcusem Petersem vytvoří jednu z nejsilnějších dvojic CB v lize.

Dalším důležitým krokem bylo angažování QB1 v osobě Case Keenuma. Keenum několik let cestoval jako backup mezi Texans a Rams, až v minulé sezóně zažil průlom a dotáhl tým Vikings do PO. Ve fialovém drese patřil k lídrům na hřišti, naházel 22 TD, 7 INT, 3547 yardů a měl QB rating 98,3.

Angažování CB Brocka a DT McDonalda neřešilo nějaký palčivý problém a rozšířilo kádr o prověřené nehvězdné veterány. Oproti tomu trade pro Arizonského OT Veldheera už bylo zásadnější vylepšení OL. Veldheer by měl nastupovat na postu pravého tackla a nahradit tak Menelika Watsona, který na tomto postu hořel jak papír.

Dalším z podpisů, který může mít velký vliv na výsledky v příští sezóně, je příchod Su’a Cravense z Redskins. Tento hybrid S a LB bude mít za úkol pokrytí soupeřova TE k čemuž má skvělé fyzické předpoklady. Snad tomuto sympatickému hráči vydrží zdraví, které ho v začátcích NFL kariéry výrazně přibrzdilo.

V neposlední řadě došlo k podepsání top puntera ligy v osobě Marquetta Kinga. Po příchodu zajímavých posil před draftem přibyl i jeden důležitý a očekávaný odchod. Broncos propustili RB CJ Andersona, který v minulé sezóně naběhal v modro-oranžovém dresu přes tisíc yardů.

Nedá se říci, že by se podařilo na trhu s volnými agenty zaplnit veškeré slabiny týmu. Zbylé díry v sestavě tak musel Elway lepit na draftu. Nejvíce nás trápily posty v OL, ILB, WR, RB, CB. Dost se také spekulovalo o draftu QB budoucnosti. A jak to nakonec dopadlo? Hned na začátek mohu napsat, že papírově skvěle. Dle vyhodnocení osmnácti expertů napříč odbornými médii jsme obsadili první místo z celé NFL (https://tinyurl.com/ybupdu9d), ale nejásejme předčasně, teprve čas ukáže, jaký pro nás draft 2018 skutečně byl.

Výběr jednotlivých hráčů je popsán níže, co by nám však nemělo uniknout je to, že hned několik vybraných hráčů bylo kapitány ve svých univerzitních týmech a důraz na vůdcovství vybraných hráčů určitě nebyl náhodný. V minulé sezóně nám chyběl kdokoli, kdo by tým nahecoval a nabudil do lepších než pasivních výkonů. Další zajímavostí je také výběr několika hráčů, které si mohli naši trenéři vyzkoušet v rámci trénování při letošním Senior Bowlu. V neposlední řadě je společným rysem všech našich výběrů sázka na hráče, kteří strávili svá univerzitní léta na hřišti.

Výběr 1 celkově 5: DE Bradley Chubb

Popravdě, že tento hráč propadne až na číslo pět, netipoval nikdo z odborníků napříč tisíci mock drafty. Elway měl již předem dohodnutý výhodný posun dolů v pořadí draftu s Bills, ale když ani při čtvrtém výběru Browns nezaznělo Chubbovo jméno, nebylo co řešit. Dle mnohých odborníků byl Chubb nejlepším defenzivním hráčem na draftu. 195 cm vysoký a 124 kg vážící hráč z univerzity North Carolina State zaznamenal po dobu působení na univerzitě 25 sacků, 198 tacklů (z toho 55 pro ztrátu). Bradley má ideální proporce, sílu i instinkty. Mluví se o něm jako o klonu Millera s Mackem. Vyzdvihuje se také jeho ‚motor‘, kdy každý snap hraje až do konce a mnohdy dropuje až do coverage. Pokud Chubb potvrdí vysoká očekávání, stane se z dua Chubb – Miller nejnebezpečnější duo pass rusherů v lize. Komplikací na světlých zítřcích však může být přesun z pozice DE na OLB.

Výběr 2 celkově 40: WR Courtland Sutton

Podle několika zámořských odborníků je tento výběr považován za „steal“ draftu 2018. Sutton měří 190 cm a váží 99 kg, 40-yardový sprint má za 4,54 sekund. Sutton má atletickou postavu a silné ruky, díky čemuž dokáže ve vzduchu překonat defenzivní backy soupeře. Spolehlivý a na svou výšku pohyblivý cíl bez výrazných dropů umí rutině chytat i jednou rukou. Potřebuje zapracovat na technice a route runningu. Měsíc před draftem trénoval s Emmanuelem Sandersem, který si pak dělal na sociálních sítích legraci, že by spolu tvořili smrtící duo. Budou mít příležitost.

Výběr 3 celkově 71: RB Royce Freeman

Ačkoliv šlo až o třetí volbu Denveru, mohlo by jít o nejzářivější posilu v týmu. V dresu Oregonské univerzity měl nebývalou nálož doteků s míčem a v poslední sezóně naběhal 1475 yardů pro 16 TD. Dle skautů je Freeman velmi produktivní RB a s dobrým blokem by mohl být jedním z nejlepších RB v lize. Jedná se potenciálně o RB pro třetí downy, protože umí blokovat, ukázal schopnosti chytat a s univerzitním průměrem 5,9 yardu na běh bude patřit k oporám týmu. Stylem běhání mi velmi připomíná CJ Andersona, snad jen o něco tvrdšího.

Výběr 4 celkově 99: CB Isaac Yiadom

Yiadom je výškou, váhou a atletičností prototypem moderního CB v dnešní NFL. Tento 185 cm vysoký a 86 kg vážící CB z Boston College zaznamenal ve čtyřech letech 110 tacklů, 3 INT, 22 zblokovaných přihrávek a 1 forced fumble. Byl jedním z těch, kterým se raději soupeřovi QB snažili vyhýbat. Mezi jeho silné stránky patří „motor“ a trpělivost. V coverage nechává hru a routy vyvinout bez zásahu a poté pomocí svých instinktů zasahuje do rozehrávky na receivera. Je efektivní, jak v man, tak zone coverage a nemá problém jít na LOS a hrát proti běhu. Jeho slabinou jsou tzv „ball skills“ – nedokáže svou hru přetavit v interceptions. Také musí zapracovat na press coverage na LOS, kde není dostatečně fyzický a rychlí receiveři v NFL by toho mohli využít a proběhnout kolem něj. Ve speciálních týmech by však neměl chybět.

Výběr 5 celkově 106: LB Josey Jewell

Jewell je stroj na tacklování. Tento 188 cm vysoký a 107 kg vážící hráč z univerzity Iowa na univerzitě zaznamenal úctyhodných 433 tacklů, 10 sacků, 6 INT, 1 defenzívní TD, 26 zblokovaných přihrávek, 2 fumble recovery a 3 forced fumble. Jeho velikou předností je instinkt a fotbalové IQ. Má skvělé čtení hry a rychlé reakce, má čich na míč a jeho výskyt. Na univerzitě byl také tři roky kapitánem obrany. Jeho slabinou je však nedostatek atletičnosti, který dnes neodmyslitelně k pozici LB patří.

Výběr 6 celkově 113: WR DaeSean Hamilton

Receiver Penn State zaznamenal v minulé sezóně 53 zachycených přihrávek pro 857 yardů a 9 TD. Má 186 cm a 92 kg a nejvíc vyniká hlavně na pozici slot receivera. Právě tento post je však pro Broncos jeden z těch, které nám dlouhodobě chyběly. Hamilton je pracovitý hráč a výborně běhá routy, umí rychlé cuty a dokáže chytat přihrávky i při kontaktu s bránícím hráčem. Výhodné je jeho použití na třetí downy a v blízkosti goal line. Jeho silová postava ho limituje na rychlosti a také v blokování má rezervy. Celkově se jedná o dobrý výběr, kdy Hamilton přináší do týmu větší flexibilitu v ofenzívě. Další z vůdcovských typů.

Jeho bývalý spoluhráč Saquon Barkley o něm prohlásil: „Tenhle kluk přichází makat každý den, myslím tím opravdu každý den. Nebere si dny volna, je posledním hráčem na hřišti a chytá 100 až 200 míčů denně. Je skvělým příkladem, že se tvrdá práce vyplácí.“

Výběr 7 celkově 156: TE Troy Fumagalli

Další z ex-kapitánů týmu. Fumagalli měl za poslední dva roky na univerzitě 93 zachycených míčů. Je slušným blokařem a kvalitním route běžcem, který umí najít díry v zone coverage. Očekává se, že díky zapracování na blokování a schopnostem chytat míč určitě dostane šanci i na hřišti.

Výběr 8 celkově 183: G/C Sam Jones

Rodák z Colorada je prakticky domácím hráčem, který působil na univerzitě v Arizoně. Hrál levého guarda, ale má zkušenosti i s pozicí levého či pravého tackla. Nebylo by překvapením ani jeho zařazení na pozici centra. Jeho předností má být rychlost při blokování a atletičnost. Slabinou je pak nižší váha.

Výběr 9 celkově 217: LB Keishawn Bierria

Linebacker Keishawn Bierria je jedním z hráčů, kterým se nedává příliš vysoká šance na místo v sestavě týmu NFL. Patří mezi průměrné atlety, ale vyniká kvalitními instinkty a IQ. Mohl by zúročit svou povahu soutěživého hráče, který na hřišti neustále bojuje pro tým. Bierria rozšíří patrně řady speciálních týmů nebo practice squadu.

Výběr 10 celkově 226: RB David Williams

Poslední volbou Broncos v letošním draftu je running back David Williams. David patřil před několika lety mezi nejnadějnější prospekty v Jižní Karolině. Před uplynulou sezonou odešel do Arkansasu, který zažil velmi špatnou sezonu a i proto byl vybrán až na konci draftu. O svoje místo se bude muset hodně poprat.

Vzhledem k tomu, že se v posledních několika letech podařilo ulovit zajímavé hráče i mezi těmi nedraftovanými (Chris Harris Jr, CJ Anderson,…), přidávám krátký seznam těch letošních zde:

RB Phillip Lindsay, WR Jimmy Williams, DB Trey Marshall, OLB Jeff Holland, DL Lowell Lotulelei, OT Leon Johnson, OL Austin Schlottmann, WR John Diarse.

Máme tu konec května a týmy se již mohou věnovat prvním týmovým aktivitám. Pomalu se rozhořívají první boje o místa v týmu. Některá místa jsou již předem obsazena a o některá se strhne mnohdy vyrovnaný boj. Pojďme se tedy na naši sestavu podívat blíže.

Nejpalčivější otázka na konci sezóny byla vyřešena hned s otevřením trhu s volnými hráči. Po dvou letech budou mít hráči Denveru jasného QB1 již na začátku týmových aktivit. Case Keenum se stane starting QB v Denverském týmu a pozice jasné jedničky by mu, krom jiného, měla umožnit větší sehrání s receivery, než tomu bylo v předešlých letech, kdy o post jedničky soupeřilo více QB. Keenum měl v předchozím roce víc výher (11) než v předchozí pětileté kariéře (9). Také byl spolu s QB Tomem Bradym, Carsonem Wentzem, Jaredem Goffem, Alexem Smithem a Drew Breesem v zajímavé společnosti rozehrávačů, kteří naházeli minimálně 20 TD a měli jednomístné číslo v kolonce Interceptions. Dokáže Keenum navázat na minulou sezónu i v dresu Broncos? Elway a všichni fanoušci modro-oranžových věří a doufají, že ano. O post záložního zadáka si to rozdají Paxton Lynch a Mr.Irrelevant 2017 Chad Kelly.

            Po odchodu CJ Andersona se mluvilo o tom, že novou jedničkou v backfieldu bude Devontae Booker a za ním bude muziku tvrdit DeAngelo Henderson. Nicméně Elway do týmu přivedl velmi zajímavého RB Royce Freemana, který by se již v průběhu následující sezóny mohl o místo RB1 výrazně ucházet a Bookera z postu startujícího RB odsunout. Na postu RB nemají Broncos vyloženou hvězdu, ale co není, může být třeba právě v osobě Freemana, který svými rekordními zápisy táhl Oregonskou ofenzívu. Nedraftovaný Phillip Lindsay, by se mohl stát novým returnerem ve special týmech. Většina našich RB má společný aspekt ve své váze – jen Henderson díky své menší výšce váží o „něco“ méně, jinak se dá jednotka našich RB vyjádřit jako „Thunder a Thunder“. Trošku mi tak v backfieldu chybí absence RB, který by běhal „jinak“ a umožnil tak zařazení širších možností do ofenzivních her.

            Před otevřením trhu s volnými hráči se spekulovalo o odchodu veteránského dua Demariuse Thomase a Emmanuela Sanderse. Všechny dohady se ukázaly lichými a oba receiveři v týmu Broncos zůstávají i nadále na postech WR1 a WR2. Oba mají své roky a jsem velmi zvědav, jak bude produkce, kdysi elitního dua, vypadat s kvalitnějším QB za centerem.

Post WR3 a WR4 nemusí být nikterak jasně určen. Nováček DaeSean Hamilton se bude hodit do jeho oblíbené pozice na slotu. Síla, bojovnost a kvalitní route running se může podílet na vyšší kompletaci kratších přihrávek a v endzóně. Druhým nováčkem, který svou šanci jistě také dostane, bude Courtland Sutton. Silný, vysoký a fyzický receiver s dobrýma rukama a schopností vyhrávat vyrovnané souboje se secondary soupeře bude určitě jedním z oblíbených Keenumových cílů. Oba by však měli v budoucnu nahradit zmíněné duo veteránů. Již nyní se od nich bude očekávat, že se stanou platnými cíli Keenumových přihrávek a donutí obranu soupeře brát vážně i jiné cíle, než Thomase a Sanderse, kteří byli v čitelné passové hře často zdvojováni.

Mezi 53 hráčů na soupisce by se měli také objevit také Carlos Henderson a snad i Jordan „Sunshine“ Taylor, který nedávno prodělal operaci obou boků. Nedávám mnoho šancí Isaiah MacKenziemu, jehož ruce se ukázaly velmi nespolehlivými.

            Po odchodu Virgila Greena do Chargers, kde se po zranění Hunter Henryho asi dočká více práce, než očekával, zůstal na soupisce jediný zkušený TE v osobě Jeffa Heuermana. Tento hráč ale zatím nenaplnil do něj vložená očekávání a i když nejde vyloženě o průšvih, měl by tento hráč zapracovat na konzistentnosti kvalitních výkonů. Keenum tak bude patrně více spoléhat na Jakea Butta. Minuloroční výběr na draftu (5.kolo) si v posledním zápase univerzitní kariéry přetrhl kolenní vazy a nováčkovskou sezónu tak strávil na marodce. Nicméně jde o velmi kvalitního hráče, který pokud naplní svůj potenciál, může se stát vynikajícím TE a silnou zbraní na hřišti. Keenumovi, který byl zvyklý hledat v end zóně a při krátkých downech TE Kyla Rudolpha, by se mohl Jake Butt velmi hodit. Na současné soupisce máme ještě „blokovacího“ Austina Traylora a „chytacího“ Troye Fumagalliho.

            Ofenzivní lajna by měla vypadat takto: LT Garett Bolles, LG Ronald Leary, C Matt Paradis, RG Connor McGovern, RT Jared Veldheer. Leary by se tak měl vrátit na svoji přirozenou pozici a pomoci tak Bollesovi ke kvalitnějším výkonům, protože dokud spolu nalevo hráli v minulé sezóně, podávali oba tito hráči spolehlivější výkony. To center Matt Paradis patří k tomu lepšímu v lize a považuji jej za základní kámen OL. McGovern se ke konci sezóny blýskl kvalitními výkony, v nichž spoléhá hlavně na svoji výjimečnou sílu. Na pravém tacklu nás v minulé sezóně pálila bota nejvíce a fanoušci od Veldheera očekávají podstatný krok vpřed v protekci QB. Hovořilo se také o přesunu Bollese na pravého tackla a Veldheera na jeho silnou pozici levého tackla, nicméně tyto dohady se ukázaly jako liché. Do rotace by také měli zapadnout Billy Turner, Menelik Watson a nově draftovaný univerzál Sam Jones.

Defenzivní lajna nedozná velkých změn a taky není zásadní důvod. Střed bude patřit Domata Pekovi, jemuž vděčíme za zásadní posun v běhové obraně. Jistit ho bude Zach Kerr. Dalším pilířem těžkých vah obrany bude Derek Wolfe, kterému se snad vyhnou zdravotní problémy, které ohrozily i jeho pokračování v aktivním fotbale (zranění krku). Budeme se těšit na Shelby Harrise, který u nás našel domov po několika paběrkujících letech a stal se platným hráčem defenzívy. Otázkou je Adam Gotsis, který čelí několik let starému obvinění ze znásilnění. Nově přivedený Clinton McDonald může zastoupit jak DT tak DE. Zajímavý osud potkal Marcuse Walkera. Po zdravotních problémech ztratil velkou část své DE váhy a HC Joseph jej tlačil do přesunu na jiné místo v sestavě (OLB), nicméně tento experiment skončil a Walker zdárně nabírá váhu, aby se mohl do hry zapojit na svém silném postu, na kterém bude pro tým přínosnější. Pokud se vše zdárně dořeší a zdraví bude držet, budou očekávanými startery DE Derek Wolfe, NT Domata Peko Sr. a DE Adam Gotsis.

Největší hvězdou OLB kádru je určitě Von Miller, MVP SB50 a několikanásobný ProBowler. V jeho skvělé práci by mu měla výrazně pomoci pětka letošního draftu Bradley Chubb. Pokud půjde vše podle plánu, a není důvod si myslet, že by tomu tak být nemělo, dvojice Miller a Chubb se stane postrachem soupeřových QB. Ti si tak budou moci vybrat svůj jed napravo (Chubb) nebo nalevo (Miller). Bude radost sledovat tuhle dvojici při hře. Pozice OLB je u nás vůbec velmi našlapaná. Dalším do party je Shane Ray, jehož talent se po zranění trochu zadrhl a nebyla mu tak prodloužena opce pro pátý rok. Jde tak u něj o sezónu, ve které bude muset dokázat svoje nesporné kvality a počkat si na jackpot na trhu volných hráčů. Čtvrtým do party OLB je Shaquill Barett, podceňovaný, ale spolehlivý hráč již minulou sezónu ukázal, že umí efektivně zastavovat běhovou hru soupeře a v pass rushi se neztratí. Zajímavý hráč je i ten pátý v řadě, Jef Holland měl v posledním roce na univerzitě 65 QB pressures, což bylo nejvíc mezi OLB a bylo překvapením, že jej nikdo nedraftoval.

Na pozici ILB se budeme opírat o dlouholetého kvalitního veterána Brandona Marshalla, který má nejvíce tacklů u Broncos (106, 19.místo v NFL). Podepsali jsme také osvědčeného Todda Davise, jež své kvality už také prokázal. Zabojovat o sestavu zkusí nováček Keishawn Bierria (neměly by ho minout speciální týmy) a osobně vkládám velké naděje do výběru č.106 letošního draftu Josey Jewella. Jewell bude patrně na začátku sezóny náhradníkem v rotaci pro duo Marshall-Davis, nicméně pokud Josey zamaká na své atletičnosti, věřím, že ho vysoce vyvinuté fotbalové IQ a instinkty vynesou do pozice startera i přes kvality zmíněného dua.

„No Fly Zone“ ztratila odchodem Aqiba Taliba svého druhého původního člena. Jeho odchod však dává šanci vyniknout mladému Bradley Robymu, který prokazuje po dobu své kariéry v NFL také vysoké kvality. Robyho trápí jen pár slabších chvilek, které narušují celkovou konzistentnost výborných výkonů. Spolehlivým článkem secondary bude již několikátým rokem Chris Harris Jr., který patří ke špičce ligy i přes to, že nebyl draftován. V osobě Brendana Langleyho patrně nevidíme budoucího CB3 a tak Elway přivedl dva hráče, kteří se o tento post poperou (snad výkonem na hřišti J ). Tím prvním je dlouholetý veterán Tramaine Brock, tím druhým pak draftovaný Isaac Yiadom. Bude zajímavé, jestli misku vah převáží Brockova zkušenost či mladistvý elán Yiadoma.

Zajímavá přetahovaná o hrací posty a místa v rotaci nastane u hráčů na postu Safety. Očekává se, že startery budou Darian Stewart a Justin Timmons, kterému se minulá sezóna náramně povedla. Minulou sezónu hrál dobře i Will Parks, nicméně střídal výborné výkony s těmi slabšími. A i když se Parksovi zadařilo být i nejlépe hodnoceným safetym (PFF) za celé hrací kolo napříč ligou, očekávám, že jej v sestavě přeskočí Su’a Cravens díky svým hybridním kvalitám a schopnostem ustrážit TE soupeře.

            Ve hře speciálních týmů jsme měli poslední roky velké mezery. Zde vkládám velké naděje do nově angažovaného trenéra Toma McMahona, který vedl vždy ty lepší ST jednotky a trénoval taková jména jako je Adam Vinatieri nebo Pat McAfee. Brandon McManus by měl zapracovat na spolehlivosti svých kopů. Sílu v noze nesporně má, ale počet jeho minel v posledních dvou sezónách byl vyšší, než by bylo u kopáče žádoucí. Na pozici puntera jsme podepsali hvězdu ligy Marquett Kinga a s jeho příchodem by tak „případné“ puntování nemělo být slabinou týmu. Velmi doufám, že takovou slabinou nezůstanou pokusy o return či zachycení míče po výkopech či puntech.

Vyladění týmu na sezónu 2018 v rámci offseason vnímám velmi pozitivně a to jak papírově povedený draft, tak příchody a odchody hráčů v rámci trhu volných agentů.

Mohu říci, že došlo k podstatnému vylepšení ofenzivní soupisky. Přišel kvalitní QB, který i když není největší hvězdou na svém postu, přinesl s sebou do týmu skutečného lídra a kompetentního hráče. Díky jasné QB jedničce se zlepší proces vybalancování chemie s receivery. Do skill pozic přišli mladí pracovití perspektivní hráči a setrvali schopní veteráni. I podprůměrná ofenzivní linie doznala vylepšení. Pokud se nezraní někdo klíčový, věřím v posun ofenzívy směrem vzhůru.

Defenzíva je výkladní skříní a základním kamenem úspěchu Denveru Broncos. Nemělo by tomu být jinak ani v příštím roce. Silné stránky zůstávají v podobě masivního středu defenzivní linie s agresivním a ambiciózním pass rushem na krajích. Secondary posílila o schopnost ubránit TE, což byla nejvíce viditelná díra v obraně. Uvidíme, jaký dopad na defenzívu bude mít odchod Aqiba Taliba. Pokud zůstanou pilíře obrany zdravé, vrátí se obrana Denveru na první místo ligy.

John Elway odvedl dobrou práci a nám fanouškům vlil do žil po zpackané sezóně nový optimismus a natěšené očekávání. Věřím, že divizní titul je pro nás reálně ve hře a že úspěch z před pár let se může klidně opakovat.

GO Broncos GO!

Autor: David.C.Corra

Zdroje: Facebook Denver Broncos sk/cz, NFL.com, ESPN.com, 247sports.com

Komentáře ke článku (celkem 53)

126337 mato Kreator napsal před 10 měsíci:
Diky za report David!! citam ho dost neskoro cele leto serem na NFL :D no dufam caka nas lepsia sezona ..btw dufam hlavne! ze to nebude ako posledne dobry september a potom isla sezona prutko do riti..
126024 DebiQue napsal před 11 měsíci:
Ty si to napisal tak ako hovoris, ale v anglicom clanku sa pise, ze AFC North ma najvacsiu sancu to zopakovat... Ja to beriem akoze je to myslene v tejto sezone... :)
126023 korek napsal před 11 měsíci:
Na to jsem právě zvědavý. Je jasné, že když budou všichni zdraví, vůbec nebude hrát safetyho.

Pro vkládání komentářů se, prosím, přihlaste kliknutím zde.


Představujeme:

Adrian Peterson

Adrian Peterson

Tým: Vikings (#28)
Pozice: Running Back
Draft v roce: 2006


  Adrian Lewis Peterson se narodil 21. Března 1985 v Palestine ve státě Texas. Adrian Peterson, přezdívaný "A. D."("All Day" - "celý den") a "Purple Jesus"… Více informací o hráčovi

Víte, co je?

Pojem: Dropped Pass

Označení situace, kdy wide receiver nezachytil snadnou přihrávku. Dropped pass je nezkompletovaná přihrávka kvůli chybě wide receivera, často se používá… Dropped Pass

Víte, co je?

Fanoušci s nejvíce body za květen 2019:

+++ | off-line 0 bodů
0000Dunik13 | off-line 0 bodů
000 Bedyk | off-line 0 bodů
000 fruhba | off-line 0 bodů
gaučový odborník | off-line 4212×
DebiQue | off-line 4027×
Aleš | off-line 3558×
formic | off-line 3548×
PS4

Šéfredaktor na Twitteru:

Doktor na Twitteru:

PS4