NFL Hot News: aktuální dění v NFL


NFL.cz > Novinky a aktuality Velikost textu

Komunitní Draft 2020

středa 22. dubna 2020, 18:00 Je nadraftováno. Tedy alespoň v místní komunitě. A tady je výsledek. V něčem očekávaný, v jiném překvapivý. Každopádně ale zajímavý. 

Komunitní Draft 2020

Protože letošní podmínky draftu jsou hodně nezvyklé a týmy nemají tak hlubokou možnost proklepnout si jednotlivé hráče, není náš draft nejspíš daleko od pravdy. A stejně tak, jako budou skuteční manažeři během draftu sedět ve svém sklepě doma u počítače, seděli jsme i my. Jednotliví fanoušci a znalci týmů si rozebrali své oblíbence a zahráli si na generální manažery. Po jednom jsme si vybírali hráče do svých týmů, jako by to bylo doopravdy. Všem účastníkům velice děkuji. Tady jsou výsledky a slova aktérů k jednotlivým volbám. 

Obecně jen dodám, že začátek následoval očekávaný scénář, jedničkou se stal quarterback Joe Burrow. Dvojka pak také příliš nepřekvapila. Teprve od třetí volby to začalo nabírat na obrátkách, takže čtěte pozorně. Možná se vám některý hráč bude zdát vybrán moc vysoko a jiný zase moc nízko, ale přesně tak to bude i doopravdy, protože náhled nás a médií se může od těch týmových představ o mnoho lišit. Navíc stačí jeden zamilovaný tým a překvapivý výběr je na světě. Osobně také letos očekávám velké množství trejdů, ale to není v silách a organizačních možnostech našeho malého fajk draftíku postihnout. Navíc se tyto věci hodně špatně odhadují a vysoce závisí na konkrétním průběhu. Netřeba dodávat, že vše se bude tradičně točit kolem quarterbacků. A jelikož náš draftík v tomto ohledu také má co nabídnout, trochu toho drama, i na ten trejd nakonec došlo. Jdeme na věc.

1. Cincinnati Bengals, QB Joe Burrow

První pick jsem si ponechal osobně (Jirka), protože jsem chtěl, aby náš mock sledoval očekávaný start. Jednoduše nepochybuji, že Bengals udělají přesně to, co všichni předpovídají a co všichni fanoušci týmu chtějí. Přivedou zpět domů hráče, který může tým vyvést z mizérie. Burrow vletěl do letošního ročníku univerzitního fotbalu jako kometa a ani na okamžik nezpomalil. Tým LSU dovedl až k vítězství v národním finále a byl jeho hlavní hvězdou. Hnidopiši si jistě něco najdou, ale já vidím unikátní čtení hry, skvělou předvídavost, nebojácnost a parádní schopnost improvizace v mnoha zápasech. Tady se rodí hvězda a Cincinnati to nemůže ignorovat. Jak s ním naloží, a zdali tento nepříliš kvalitně vedený tým sám v budoucnu nepokaňká talent od boha, to už je věc druhá. Ten první krok je jasný. Draftovat svého quarterbacka budoucnosti. (Jirka)

2. Washington Redskins, Edge Chase Young

Slova jako generační talent nebo nejlepší hráč draftu najdete v popisech Younga více, než často. Říká se, že tenhle bývalý spoluhráč Nicka Bosy je stejně dobrý jako Bosa a má prostor se ještě zlepšit. PFF označilo Younga za nejlepšího hráče na pozici edge rusher, kterého kdy skautovali při příchodu do NFL. A to zahrnuje srovnání třeba s Mylesem Garrettem. Hráč, kterého stejná instituce přirovná k Youngovi je Aldon Smith. Pro ty, kdo nevíte, o koho se jedná, tak drží rekord pro nejrychleji nasbíraných 30 sacků v historii a nejvíce sacků v hráčových prvních dvou sezónách v NFL. Nevím, jestli Young opravdu ligu až do takové míry ohromí, ale jenom ta možnost mě nutí ho vzít jako druhého v pořadí. (Johniczech)

3. Detroit Lions, DT Derrick Brown 

Derrick Brown bol pre mňa jasná voľba č. 1. Vo voľnej agentúre opustil tím Lions A'shawn Robinson a Damon Harrison spolu s Mikom Wiliamsom boli prepustený. Da'Shawn Hand schopný hrať túto pozíciu trávi viac času na injury report ako na ihrisku. Brown je schopný vyvíjať tlak cez stred ihriska a produkovať sacky, čo bol v uplynulej sezóne veľký problém v tíme z motor city. Ja osobne preto vidím najväčší prínos práve v Brownovi. (tthom)

4. New York Giants, OT Jedrick Wills

Nic přehnaně komplikovaného nebo sexy na čtyřce. Giants prostě potřebují posílit ofenzivní lajnu na kraji (ofenzivní tackle) a mohou si vybírat dle vlastní volby. Ne, že by obrana nepotřebovala posílit, ale to musí počkat. Z nejvýše hodnocených prospektů jsem vybral Willse, protože splňuje všechna mnou vytvořené kritéria a ve skutečnosti je pro mě zároveň nejžhavějším kandidátem na skutečný Giants pick. Wills je tackle, který má skvělou techniku a profesionální návyky. Špičkový run blocker, šikovný a spolehlivý pass protector. A že je to pravý tackle? Na to už se dávno nehraje, vždyť s té strany útočí velká část top pass rusherů NFL, tak proč tam mít nějaké poleno. Navíc Wills nastupoval za univerzitu Alabama. Nový trenér Joe Judge má hodně dobré vztahy s tamním trenérem Sabanem, který o svém svěřenci neřekne křivé slovo a protože letošní rok neumožnil týmům proklepnout si top hráče osobně, na referencích bude hodně záležet. Tahle volba pro mě byla hodně jednoduchá. (Jirka)

5. Miami Dolphins, QB Tua Tagovailoa

„MVP tohtoročného SuperBowlu LVII sa stáva QB Tua Tagovailoa.“ alebo „Vince Lombardi Trophy putuje do Miami“. Presne v takúto žiarivú budúcnosť po tomto picku dúfajú a veria fanúšikovia Dolphins. Pred samotným draftom mi bolo jasné, ktorý hráč je pre team priorita #1 a plánu som bol rozhodnutý sa držať v štýle „Tua, nech sa deje, čo sa deje!“ A to i napriek rizikám v podobe jeho zdravia. Zahodiť mesiace skautingu, príprav pre tento výber a upustiť od draftu takéhoto mimoriadneho talentu by sa nám mohla vypomstiť a ostať v našej histórii zaznamenaná ako nevyužitá šanca. Dostal som síce ponuku trade up od Lions, ale ostal som chladný a nehodlal sa zbaviť krvopotne vybojovaných first round pickov z minulej sezóny. Preto som musel byť pripravený aj na variant B, ktorý našťastie nenastal. Náš výber a budúci franchise QB je presný, s čistými hodmi, dobrým a rýchlym rozhodovaním a citom pre hru, kedy dokáže čítať obrany súperov a pomocou očí ňou aj manipulovať. Takže neostáva iba dodať „Vitaj Tua v Miami“. (silvio)

6. Los Angeles Chargers, LB Isaiah Simmons

Skrze free agency se nad očekávání dobře povedlo zaplnit většinu děr v sestavě hotovými hráči, kteří budou od prvního snapu velkými posilami (CB Harris, OG Turner, OT Bulaga, DT Joseph). Zbývalo tak "jen" vyřešit pozice QB (P.Riverse Colts) a po odchodech J.Browna, T.Davise a hybrid S/LB A.Phillipse ještě slabší skupinu linebackerů. Z QBs mi šestým výběrem dávali smysl pouze nováčci Joe Burrow a Tua Tagovailoa, z LBs pouze Isaiah Simmons. Spousta mock draftů nám přisuzovala i Justina Herberta, ale za mne by to byl reach a nakonec je i dost možné, že se bude draft boardem propadat dolů. Kouč Lynn už vícekrát zmínil, že současný back up QB Tyrod Taylor je jeho jasná jednička a není třeba hledat náhradu za každou cenu. Ač s jeho názorem nejsem na 100 procent ztotožněn, souhlasím s tím, že posouvat se draftem vzhůru pro jednoho z výše uvedených QB nemá cenu. Jednak by to stálo raketu. Burrow bude pravděpodobně nedosažitelný. A ten druhý má jisté zdravotní otazníky. I když je Tua pravděpodobně nejlepší QB tohoto draftu, jeho chorobopis je za poslední dobu delší, něž nákupní seznam při akcích v Lidlu. Strategie byla tedy jasná. Pokud Tua zůstane při našem picku na boardu, jdeme si pro něj. Pokud bude tou dobou už pryč, jasná volba je atletický LB Isaiah Simmons. Výborně se hodí do defensive scheme, které praktikuje Gus Bradley (ostatně ten by měl z této volby předčasné Vánoce). V dalších kolech pak LT (Cleveland), QB, WR. (mm-majkl)

7. Carolina Panthers, CB Jeffrey Okudah

Po odchode Jamesa Bradberryho do NY Giants a Rossa Cockrella na trh s voľnými hráčmi majú Panthers veľkú dieru na pozícii cornerbacka, kde im zo starterov ostal len slot corner Donte Jackson. Jeff Okudah je na 7. mieste pre Panthers ideálna voľba, nakoľko plní veľkú potrebu draftovať cornera a zároveň je aj najlepší ostávajúci hráč na draft boarde. Nový head coach Matt Rhule a defenzívny koordinátor Phil Snow budú mať plné ruky práce, aby zostavili čo najlepšiu defenzívu pre nasledujúcu sezónu, a Jeff je správny krok k naplneniu tohto cieľa. Okudah by bol okamžitý starter, líder secondary Panthers a jeden z pilierov defenzívy pre nasledujúce roky. Carolina sa nachádza v NFC South divízii spolu s New Orleans, Tampa Bay a Atlantou. Pri takej ofenzívnej sile, akou disponujú všetci divízny rivali, sa výber top cornerbacka javí ako správna voľba. (Martin)

8. Arizona Cardinals, DT Javon Kinlaw

Podľa predpokladov boli všetky tri želané mená už rozobraté, tak nastala dilema. Veľká väčšina odborníkov by v tomto prípade siahla po Wirfsovi a asi by nič nepokazili. Druhá reálna možnosť bol draft dole, čo by som urobil aj ja. Ale aj tu sa ukázalo, že to nemusí byť v tej hektike a krátkom čase jednoduché. Predstavy o kompenzácii sa nemusia stretnúť. Tak som vyberal. A keďže našej OL verím viac než iní, zvolil som DL Javon Kinlawa. Ako druhý najlepšie hodnotený prospect v rámci DL je myslím tým, koho potrebujeme viac. Možno nie okamžite, ale Cardinals ešte nie sú vo win now mode. To až o rok. A vtedy sa nám elitný DLineman s ročnou skúsenosťou enormne zíde. (Pedrito)

9. Jacksonville Jaguars, CB C.J. Henderson

Jaguars prestavujú tým a zdá sa, že veria Minshewovi. Tieto dve veci som mal na mysli, keď som v ich mene draftoval. Prvý pick na deviatom mieste nášho online draftu sa udial presne ako sa môže udiať aj v realite. V okamihu, keď som sa dostal na rad, mi padol net. Hlavná aj záložná wifina. Stratil som draftboard, stratil som kontakt na nášho draftového komisára. Po troch minútach refreshu som vytiahol mobil, pozrel kto do obrany ešte dáva zmysel, pretože po veľkých stratách v obrane, práve tam ten pick dáva najviac zmysel a bolo to jasné. Keďže ani Simmons ani Brown už neboli k dispozícii, bral som druhého cornera C.J. Hendersona. Pre mnohých je porovnateľný s Okudahom, pre JAX má hlavne zaplátať dieru po Ramseym. (Vlado Kurek)

P.S. (Jirka): Podobné problémy s internetem se dost dobře klidně mohou stát i během skutečného draftu některému z důležitých panáků v kterémkoliv týmu NFL. Nezapomeňte, že budou připojeni z domova, kde může být internet z nudlí a k tomu děti na youtubu. No, může být ještě legrace.

10. Cleveland Browns, OT Mekhi Becton

Cleveland Browns si z desiateho miesta NFL Draftu 2020 vybrali Mekhi Bectona, ofenzívneho tackla z Louisville. Jeden s postov ktoré potreboval Cleveland najviac posilniť bol ofenzívny tackle, práve preto sme sa na drafte, zamerali hlavne na hráčov na túto pozíciu. Mekhi Becton a jeho kombinácia rýchlosti a sily nás na scouting combine zaujala natoľko, že bol na našom zozname veľmi vysoko. Dúfali sme že do desiatky vydrží a keď sa naskytla príležitosť, neváhali sme ani minútu. (Fosfor17)

11. New York Jets, WR Jerry Jeudy

Posilnenie ofenzívy a jej tvorba okolo mladého QB Sama Darnolda. To bola jasná priorita nového GM Jets Joe Douglasa. Vzhľadom na kvality dostupných hráčov na jednotlivých pozíciách bolo zrejmé, že vyberie buď niektorého z top OTs, alebo top WRs. Po rozhodnutí Browns zobrať OT Bectona sa zúžil výber na OT Tristana Wirfsa a najlepšie hodnoteného WR na boarde Jerry Jeudyho. Hoci vo war roome zazneli aj hlasy, že silná OL je dôležitejšia, GM sa nakoniec rozhodol pre receivera, ktorý je podľa mnohých skautov najlepší route runner za posledné roky a mal by byť jasným WR1 aj na NFL úrovni. Na boarde Jets bol o málo vyššie ako Wirfs a u GM prevládlo presvedčenie, že OT budúcnosti bude vedieť ukoristiť ešte dobrým manévrovaním v druhom kole, kde mal vyhliadnutých viacero prospektov. Jerry Jeudy je ale len jeden. GM Douglas po drafte vyjadril presvedčenie, že Jerry prispeje ku kvalite ofenzívy natoľko, aby Jets mohli súperiť o druhé miesto v AFC East po jasne dominujúcich Bills. (Vontae_Mack)

12. Las Vegas Raiders, WR CeeDee Lamb

Z pohledu Raiders je to jasná volba i kdyby byl stále k dispozici Jeudy. Je to nejlepší WR na letošním daftu. Herní parametr jako route running je v současné NFL stále více ceněná komodita a platí se za ní zlatem. Ceedee Lamb je v tomto ohledu špičkou. Derek Carr bude z tohoto výběru jistě nadšený, protože sestava T. Williams, Ceedee Lamb, Agholor a Josh Jacobs budí velký respekt. (Tom)

13. San Francisco 49ers, OT Tristan Wirfs

Po dlouhém přemýšlení a několika diskuzích na možný trejd a posunu o několik pozic dolů, jsem se rozhodl vzít nejlepšího atleta na pozici ofenzivního tackla. Tristan Wirfs, junior z univerzity Iowa, své postavení na draftu utvrdil dech beroucím vystoupením na Draft Combine (121 inches při skoku dalekém, 36.5 inches při skoku do výšky - obě dvě hodnoty jsou novým rekordem pro ofenzivního linemana!). Wirfs se při běhové hře pohybuje překvapivě dobře na někoho, kdo váží téměř 146kg.
Wirfs při blokování v kapse velmi dobře využívá svých rukou, problém by mu mohlo dělat blokování rychlejších linebackerů a edge-rusherů. Joe Staley je ideálním mentorem pro někoho jako je Tristan Wirfs. Home run pick pro Niners. (TomPetri19)

14. Tampa Bay Buccaneers, OT Andrew Thomas

Tento rok je v Tampe v znamení príchodu Bradyho. Všetci čakajú, čo dokáže a veria v play off. A keďže ofenzívna lajna je problém, je draft tackla prioritou. Čaká sa iba kto to bude a či bude nutný trade hore pre niekoho zo štvorice Wirfs, Becton, Thomas, Wills. Alebo ak nik neostane a Tampa nájde partnera na trade dole, vezme Josha Jonesa. V tomto drafte som sa už tešil na Wirfsa, ale San Francisco mi ho vyfúklo, tak som rád za Thomasa. V dalších kolách sa budú očakávať draft RB, S, DL a WR. (Marcel)

15. Denver Broncos, WR Henry Ruggs III

Bez překvapení. Na patnáctém výběru jsem byl ochoten vzít jen jednoho z trojice TOP WR a případně vydělat na předem domluvených tradech dolů. Henry Ruggs III však na boardu zůstal, a tak jsem neváhal. Post Wide Receivera je pro nás tuto offseason kriticky důležitý. Zánovní QB Drew Lock potřebuje rozšířit arzenál. Henry Ruggs III je ten "rychlý" ze zmíněné trojice, ale bylo by hloupé jej mít pouze za hráče s hbitýma nohama. Ruggs III  má také skvělé ruce a za celou college kariéru si připsal pouze pět dropů. Co by za to jiní dali. Ruggs dokázal být produktivní i v systému, ve kterém nebyl WR1. A podobnou roli bude mít i u nás. Jeho rychlost a nebezpečnost diktuje obraně soupeře coverage. Donutí cornera a safetyho hrát dále od line of scrimmage, aby se eliminovalo riziko BIG play. Víc prostoru pro Suttona, Fanta, Gordona, Lindsayho? Ano, prosím. A když jednoho z obránců stáhnete? Ruggs nahodí motory a pápá. (David.C.corra)

16. Atlanta Falcons, Edge K'Lavon Chaisson

Falcons mají stále velmi solidní útok, ale obrana je děravá jak ementál. V offseason nebyli příliš aktivní, navíc přišli o Desmonda Trufanta. Volba cornerbacka tak byla prioritou, no Okudaha sebrali Panthers, Hendersona Jaguars a DT Kinlawa, kterého jsem měl jako třetího, ještě o pozici dřív Cardinals. Vzal jsem tedy edge rushera K'Lavona Chaissona z LSU, protože další cornerbaci (Fulton, Terrell, Mims, Gladney) nejsou kvalitou do top 20. Chaisson je druhý nejlepší edge rusher ročníku: vysoký, silný a přitom i obratný. Má dobrou herní inteligenci a zároveň vůdčí schopnosti, které by se Falcons moc hodili. Varováním jsou zranění, přetržený ACL v roce 2018 a problémy s kotníkem v sezóně 2019. Každopádně pokud Falcons nechtějí riskovat, mohli by se posunout na konec první desítky draftu a vzít některého z výše zmíněných hráčů, kteří představují větší jistotu. (BlueR)

17. Dallas Cowboys, S Xavier McKinney

Od začiatku som mal na mojom Jerry Jones draft boarde "až" 3 mená. C.J.Henderson, K'lavon Chaisson a Xavier McKinney. Priorita bol po odchode Byrona Jonesa corner C.J. Henderson. Toho však vzali Jaguars už na 9 mieste. V hre bol aj trade up na 8 miesto. Tímy sa však nakoniec nedohodli na podmienkach. Edge K'lavon Chaisson je môj obľúbenec a prianie do reálneho draftu. Falcons nám ho "ukradli" rovno z pred nosa. Logicky som sa opäť pozrel do secondary. Odišiel už spomínaný Jones a takisto aj safety Jeff Heath. Voľba teda padla na najvyššie hodnoteného safety na drafte Xavier McKinney z Alabamy. Očakávam, že Xavier bude starter od prvého zápasu novej sezóny. Na univerzite vynikal v produkovani force fumble a takisto sa mu podarilo niekoľko dôležitých interception. Práve turnovery obrane Dallasu v poslednej sezóne vôbec nešli, a tak sa javí Mckinney ako správna voľba. (Hasco8)

18. Miami Dolphins, OT Josh Jones

Ako GM mi bolo jasné, že musím podporiť protekciu QB a zabezpečiť jeho ochranu, preto som tento pick mieril do OL. V daný moment sme boli s GM Broncos dohodnutý na trade pozícii podľa vývoja situácie na drafte. Pri prepade, čo sa aj sprvu tak javilo, som pri prípadnom trade javil záujem o pozíciu TOP4 OT alebo som mal v úmysle picknúť S Xavier McKinney /z  dôvodu Cowboys/. Napokon tento trade padol, ale „need“ pozícia ostala, tak som vystužil OL a zvolil ofenzívneho tackla s ideálnymi parametrami s dobrými atletickými schopnosťami a pohyblivosťou. Má dlhodobé skúsenosti a pravidelný progres a je platný blokátor v behovej hre, čo hodlám zužitkovať ďalším pickom v druhom kole /pick 39/ pre výber RB. Jones je pre nás prospekt pre dominantnú OL, ktorá v divízii s Patriots, Bills a Jets bude potrebná. (Silvio)

19. Las Vegas Raiders, CB Kristian Fulton

Kdyby Raiders nepodepsali ve FA Mariotu, tak bych nejspíš pro Raiders vybral Herberta. Mnoho mocků přisuzuje Raiders na 19té pozici ILB, ale myslím si, že tohle se nestane. Po podpisech Littletona a Kwiatkoskiho je bota na této pozici netlačí a někoho do rotace mohou sehnat v pozdějších kolech. Slabinu na pozici WR vyřešili a teď je nutné se zaměřit na secondary. Fulton je kvalitní corner z LSU. Tato univerzita hraje v nejsilnější konferenci v college fotbale, což znamená, že hrával proti těm nejlepším receiverům. Schopnost přilepit se na WRs a dokonale kopírovat jejich pohyb z něj děla vynikajícího press cornera a obrovský upgrade Vegaské secondary. (Tom)

20. Jacksonville Jaguars, C Cesar Ruiz

Mať dva picky v prvom kole je dôležitý kapitál, ku ktorému treba pristúpiť zodpovedne. Najmä v druhej pätnástke som presvedčený, že je lepšie zobrať hráča, u ktorého viem čo čakať, než zbytočne riskovať. Radšej pekná prihrávka na 5 yardov, ako snaha o Hail Mary. Zvažoval som dvojitú infúziu talentu do obrany, obzvlášť sa mi pozdávali obaja linebakeri, ktorí boli ešte v hre. Ale keď máte mladého QB, je vašou základnou povinnosťou pomôcť mu. Dať mu buď útočné zbrane, alebo kvalitu do o-line, ktorá ho udrží na nohách. Som presvedčený, že sa mi podarilo to druhé, aj keď mi Dolphins vyfúkli tackla Jonesa. Center je extrémne dôležitá postava. Hlási protekciu, ako jediný s QB sa dotkne každej lopty v útoku. Tak som posunul Minshewovi najlepšieho centra ročníka. Možno nie fancy, ale extrémne dôležité. (Vlado Kurek)

21. Philadelphia Eagles, WR Denzel Mims

Z tohoto picku nejsem nadšený a nečekám, že se v pátek ráno takto uskuteční. Přesto jsem spokojený. V reálném draftu očekávám, že Eagles podniknou nějaký trade směrem dolů. Dost možná i mimo první kolo. Pick ve druhém nebo třetím kole navíc by se velmi hodil. Na následné první celkově volbě ale klidně Mimse mohou vzít také. Očekával jsem, že se celý draft bude vyvíjet výrazně jiným způsobem, ale také "špatně", a že na pozici č. 21 se nebudu cítit dobře. Čekal jsem, že tam budu brát právě Mimse, na kterého to bude asi trochu brzy. Proto jsem oslovil před draftem San Francisco 49ers s možností vyměnit si volby v prvním kole a dojít si pro jednoho z dvojice lepších receiverů CeeDee Lamb nebo Henry Ruggs III. Nabízel jsem poměrně velkou porci kapitálu, včetně cornerbacka Rasula Douglase, o kterého už jednou 49ers projevili zájem. Byli jsme tak domluvení, ale během draftu mě oslovili Baltimore Ravens i Green Bay Packers s tím, že se jim můj pick na pozici č. 21 zamlouvá a nabídli mi mnou preferovanou variantu - jít směrem dolů. Proto, i když byl Henry Ruggs ještě k mání, jsem cestu nahoru odpískal a těšil se na nižší pick. Bohužel jak Ravens, tak Packers připravené obchody nakonec také zrušili a já byl nucen někoho vybrat na jednadvacítce.

Rozhodl jsem se držet svého boardu, připraveného pro Eagles a jejich potřeby, a vzal jsem Denzela Mimse. Většina lidí asi preferuje Justina Jeffersona, ale já byl dopředu rozhodnutý, že Mims je pro mě lepší "prospect". Přiznávám ale, že to je moje jakási osobní zaujatost. Pro tento mock jsem uvažoval o více než 20 hráčích. U každého jsem se podíval na nějaké informace o něm a alespoň na jeden rozhovor nebo tiskovku. To abych měl nějaký taky trochu osobní pocit. Zatímco Jefferson na mě nepůsobil vůbec dobře, spíše jako trochu hlupáček, Mims je vysloveně sympaťák. Asi se to výrazně neprojeví na hřišti, ale pohoda v kabině stojí na tom, aby si spoluhráči rozuměli. Když se podíváte na hráče, kteří ve Philadelphii hrají, mají určitý typ a Mims na něj sedí. Druhá věc je, že Justin Jefferson hrál téměř výhradně z pozice ve slotu a totéž se očekává i od jeho kariéry v NFL. Naši ostatní receiveři mohou hrát klidně ze slotu také. Zato na krajích budeme brzy potřebovat někoho, kdo za to bude stát. No věřte mi, před draftem jsem si tuhle situaci asi šestkrát promítl v hlavě, jestli bych opravdu vzal Mimse před Jeffersonem. Nebylo to rozhodnutí učiněné bez pochybností, ale nakonec jsem ho takto udělal.

Mims v poslední době stoupal žebříčky expertů raketovou rychlostí. Všechny oslnil na Senior Bowlu. To je místo, kde si Eagles často vybírají své pozdější picky. Následně měl skvělé atletické výsledky z Combine. Eagles GM Howie Roseman několikrát na konci sezóny zopakoval, že prioritou pro tuto offseason je získat rychlost. Zaběhnout 40 yardů v čase 4,38, by mělo stačit. :) Z nedávno uniklých informací je také patrné, že se Mims s Eagles několikrát sešel. Nebo v dnešní situaci si s nimi asi spíš párkrát zavolal. A od Eagles insiderů je slyšet, že se Mims lidem uvnitř organizace líbí. Jeho rychlost a výbušnost by měla být jeho největší silnou stránkou. Navíc je velice fyzický hráč, který se nebojí se s cornerem "poprat". Když se ho na combine ptali na co ze své hry je nejvíce pyšný, odpověděl, že na svojí schopnost chytat balony pod tlakem obránce ("contested") a na svůj run-blocking. To od receivera neslyšíte zrovna často a mě se to moc líbí. Slabé stránky jsou jakási nevyspělost v běhání rout a hlavně dropy. Pro Eagles je ale klíčová vlastnost, že (zatím) není zraněný. Je to poměrně dlouhé, ale cítil jsem, že jako jeden z "reach" picků se musím trošku obhájit. (Johniczech)

22. Minnesota Vikings, CB Jeff Gladney

Vikings v offseason opustilo hned několik starterů. Na pozici cornerbacka to byla hned trojice hráčů, konkrétně šlo o Rhodese, který byl, po neuspokojivých výkonech po celou dobu sezóny a vzhledem k výši jeho platu, propuštěn. Dále tým nepodepsal dvojici Alexander a Waynes (zvlášť u Alexandera to byla velká škoda, protože ten následně podepsal v Bengals za pouhé 4M dolarů). První volba tedy byla jasná a i s přihlédnutím na fakt, že Mike Zimmer rád draftuje CB v 1. kole, Vikings vybírají nejlepšího cornera na boardu, kterým je Jeff Gladney. (Tomáš)

23. New England Patriots, LB Kenneth Murray

Patriots letos vybírají níže než je obvyklé. Za oblast zájmu lze jednoznačně považovat defenzinví lajnu, wide receivera, tight enda, safety a linebackery. Oba adepti na pozici DL (Brown a Kinlaw) zmizeli v top 15. S McKinney už byl také pryč. A letošní nabídka TE se mi zdá velmi slabá. Zbývali už jen WR a LB. S ohledem na letošní nabitou třídu WR, počítám s výběrem na tuto pozice některou z voleb ve třetím kole. A tak se Patriots rozhodli zaplnit mezeru na pozici linebackera výběrem Kennetha Murrayho z Oklahomy. Pomůže zaplnit díru po odchode Kyle Van Noye a stane se nástupcem Donte Hightowera. (Lubo)

Pozn. (Jirka): přebásněno ze slovenštiny do češtiny, tvá dlouhá souvětí byla myšlenkově zcela nečitelná.

24. New Orleans Saints, LB Patrick Queen

Saints by mali začať rozmýšľať nad novým QB, keďže D. Breesa čaká asi jeho posledná sezóna v kariére. Avšak od roku 2002, odkedy je GM - Mickey Loomis, Saints nedraftovali v 1. kole žiadneho QB a myslím, že sa to nestane ani tento rok. Mnoho odborníkov sa zhoduje, že momentálny káder Saints je jeden z najkomplexnejších tímov bez výraznejších potrieb, preto by dávalo zmysel tradovať dole a získať nejaké navyše picky pre rozšírenie kádra. Tím nutne potreboval niekoho k Michaelovi Thomasovi. To sa podarilo, keď prišiel zo San Francisca WR Emanuel Sanders. Keďže tohto-ročná ponuka WR je veľmi široká, očakávam, že výber pre WR by mohol prísť v neskorších kolách. V lete odišiel starter SS Von Bell. Náhrada prišla v podobe navrátilca Malcolma Jenkinsa z Eagles. Taktiež odišiel skúsený LB A.J. Klein, ktorý odohral približne 70 % všetkých defenzívnych snapov a patril s Demariom Davisom medzi opory tímu. Preto túto dieru treba zaplátať a výber padol na najlepšieho LB na boarde – Patricka Queena, rodáka z Louisiany, ktorý hrával za LSU Tigers, takže to nebude mať ďaleko. Davis je vynikajúci v zastavovaný behov a Queen s jeho rýchlosťou môže vynikať v coverage. (Mecko III)

25. Minnesota Vikings, Edge Yetur Gross-Matos

Druhou volbou v prvním kole Vikings vybírají pass rushera Yetura Grosse-Matose. Je sice možné, že touto volbou Vikings sáhnou po některém z recieverů, ale těch je letos na draftu požehnaně, takže myslím, že pro WR půjdou v druhém kole. Gross-Matos bude náhradou za Eversona Griffena, který s týmem rozvázal spolupráci, a i přes to, že spousta fanoušků i odborníků vsázela na to, že se Griffen vrátí za (pro Vikings) výhodnější plat, tak se tak nestalo. Gross-Matos tak vytvoří společně s Daniellem Hunterem jednu z nejlepších pass rusher dvojic v lize. (Tomáš)

26. Miami Dolphins, S Grant Delpit

Po picku 18 pre ofenzívneho tackla bola veškerá moja pozornosť upriamená na C Cesar Ruiza, ktorý by bol perfektným doplnením OL. O to väčšie sklamanie nastalo, keď ho prekvapujúco uchmatli Jaguars, čo som nečakal. V tej chvíli som začal listovať depth chartom, vrátil sa k potrebám mužstva a zamieril na pozíciu safety. V danej chvíli som ani neustriehol záujem Green Bay Packers o trade, ktorý by dával zmysel pre obe strany /nováčikovská chyba/ a rozhodol som sa urobiť pick pre Delpita, ktorého som dlho považoval za najlepší draft prospekt na tejto pozícii. Tento hráč je neskutočne všestranný a použiteľný ako v zónovej tak aj man-to-man obrane. Jeho futbalové IQ je na vysokej úrovni, je dostatočne dynamický a fyzický s dobrým načasovaním a rýchlym rozhodovaním. Spoliehame sa na jeho okamžitú prítomnosť na ihrisku a prínos pre našu secondary. Prirovnávajú ho k Ericovi Berrymu a to sa nám môže istotne hodiť. (Silvio)

27. Seattle Seahawks, Edge A.J. Epenesa

 Obrana Seahawks loni svým soupeřům nadělila pouze 28 sacků, což ji zařadilo až na dělené třicáté místo napříč NFL. Zároveň je stále velmi pravděpodobná varianta, která připouští, že Jadeveon Clowney ze Seattlu odejde. Seahawks tak chtě nechtě nutně potřebují nový stavební kámen na pozici pass rushera. No a právě A.J. Epenesa by mohl do týmu přinést potřebné množství sacků, které Seattlu od odchodu Franka Clarka do Chiefs jednoznačně chybí. Epenesa je po trojici Chase Young, K´Lavon Chaisson a Yetur Gross-Matos hodnocen jako čtvrtý nejlepší pass rusher této draft class, což potvrzuje mou volbu. Se svými 195 cm a 125 kg je sice větší než průměrný EDGE, avšak jeho atletická výbava a mrštnost je na jeho rozměry obdivuhodná. Zároveň je tak trochu hybrid, když čas od času zastane pozici defensive tackla nebo i linebackera a na střední škole se dokonce dvakrát stal šampionem státu Illinois v hodu diskem. Za poslední dvě sezóny v dresu Iowa Hawkeyes si Epenesa připsal velmi solidní čísla. Na jeho kontě za tu dobu najdeme celkem 22 sacks, 86 tackles, 30.5 tackles for loss, 1 fumble recovery TD, 8 forced fumbles a 6 zblokovaných passů. Za tyto výkony si Epenesa v letech 2018 a 2019 vysloužil nominaci do First-Team All-Big Ten, což je all-star tým celé konference All-Big, která je jednou z těch, která se v college footballu těší největší prestiži. (David)

28. Baltimore Ravens, LB Zack Baun

Ravens sedeli na dvadsať osmičke a pokukovali po Patrickovi Queenovi, ktorého mali veľmi vysoko. Bola možnosť trade s Eagles na 21, ale keďže v tom čase boli k dispozícii Kenneth Murray ale aj ďalší hráči vysoko na boarde, tak nakoniec sa mi ten trade zdal byť zbytočný. Tak som teda čakal a čakal. Obaja menovaní odišli tam, kde by som to nečakal, ale to nevadí, ešte som mal v zásobe jedného. A okrem neho ešte aj OT/G Austin Jackson alebo super receivera Justin Jefferson. Na stole bola ponuka na trade down na 31. miesto s 49ers, ktorú som prijal, ale bohužiaľ si to v poslednej chvíli rozmysleli a tak som vybral menej známeho Zacka Bauna, ktorý mal ale vynikajúcu senior sezónu na college. Je výborný pass rusher, ale ponúka výrazne viac. (DebiQue)

29. Tennessee Titans, DT Ross Blacklock

Tento defenzivní lineman (DT/3-4 DE) z TCU byl pro mě na #29 jasnou volbou. Titans potřebují od letošních nováčků, aby dokázali co nejdřív nahradit několik opor (Conklin, Casey, Ryan), na které letos nezbylo místo pod platovým stropem. Ross Blacklock má dokonce ještě lepší fyzické parametry než Jurell Casey, navíc se může pochlubit o něco úspěšnější kariérou na college. Blacklock jako interior pass rushing specialista s nadprůměrnými run-stop schopnostmi se svým talentem řadí podle většiny analytiků hned za nejlepší dvojku DTs Brown, Kinlaw s náskokem před dalšími prospecty na této pozici. Skutečným “best player available“ na boardu pro mě byl v rozhodující chvíli Herbert, u kterého předpokládám větší upside než u Tannehilla. Na druhou stranu 120M dolarů a zároveň první pick v letošním draftu mi přišlo jako přehnaná investice do quarterbacků na jednu offseason. (Adam)

30. Green Bay Packers, WR Justin Jefferson

Od úvodu som sa pokúšal o trade-up (Broncos, Eagles, Dolphins, Seahawks).Počas picku Titans som oslovil zástupcu 49ers s tým, že chcem ich 31tku za naše budúcoročné 1. kolo a tohtoročné 3. kolo. To však ešte boli na boarde Blacklock aj Jefferson. Napokon Blacklock zmizol. Zrútil sa aj plán zobrať na 30. Blacklocka a na 31. Jeffersona a trade som položil. Stále si stojím za tým, že WR nie je hlavným problémom Packers. Rovnako si stojím za tým, že dôvodom prehry v NFC Championship Game proti 49ers neboli WRs. Navyše pri tohtoročnej sile WR je nezmysel brať jedného z nich hneď v 1. kole. Takto však zostal Jefferson. Keby som zobral iného hráča, bol by to reach. Ak by sme draftovali viac kôl, jednoznačne by som išiel trade-down. (Rolo)


31. Los Angeles Chargers, QB Justin Herbert

Tento trejd jde za mnou (Jirka), ačkoliv jsem nebyl manažerem Chargers. Tak nějak vyplynul z diskuze, kterou jsme během posledních voleb vedli. Takřka v každém draftu to můžeme vidět, že se některý tým trejduje třeba jen o pár míst na konec prvního kola, aby sebral některého z méně žádaných quarterbacků. Obzvlášť pokud se některý začne nečekaně propadat. A to byl přesně případ Justina Herberta. Chargers na pozici QB nejsou nijak obzvlášť zajištěni, co si budeme povídat. Mohou chválit Tyrod Taylora třeba horem dolem, ale všichni víme, jaký quarterback to je. Do budoucna bude třeba jiný kalibr, tak proč nezkusit svoje štěstí s hráčem, který rozhodně potenciál má a nečekaně spadl až na konec prvního kola. Obratem jsem do San Francisca poslal výběr v druhém a třetím kole. Přijatelná cena za posun o 8 míst vpřed. (Jirka)

32. Kansas City Chiefs, CB Jaylon Johnson

Jelikož jsem byl smířen se svou pozicí na konci první kola, což je pozice, kterou si každý fanoušek ze srdce přeje (nicméně pokud máte 2,5 hodiny čekat na svůj výběr, není to ta největší radost na zemi), měl jsem postaven malý board, který čítal pouze tři jména. Navíc, když se na Discordu rozhořela žhavá diskuze na téma "Kde je Herbert?", nabízel jsem Jirkovi trade down do druhého kola, kterému bych se ani v reálném draftu nebránil. Osobně jsem chtěl vybrat LB Patricka Queena nebo C Cesar Ruize, nicméně oba tito hráči byli bohužel dávno pryč. A jelikož Jirka nakonec upekl trade down s přede mnou vybírajícími Niners, padla volba následující - cornerback Jaylon Johnson, Utah. Elitní míry nahrazuje zarputilostí, vynikající prací nohama a atletičností a v budoucnu by měl být schopen bránit největší soupeřovi hvězdy. Johnson by se tak měl stát velmi rychle CB1 v dresu úřadujících šampiónů NFL. Ve schématu Steva Spagnula by měl dostatek času se aklimatizovat a pozvednout trochu uvadlé řady na pozici cornera.

Závěrem

Na závěr ještě jednou děkuji účastníkům za skvělou akci a obsah do článku. Díky všem kecálkům za povídání na Discordu během draftu. Díky Norovi za edit slovenštiny. Díky nflcz za platformu pro publikaci. Zájem o účast byl letos nečekaně velký a za to jsem moc rád. Takže zase za rok. Cya.

autor: Jirka Robek

Komentáře ke článku (celkem 489)

180108 EricBerry_Tribute napsal před měsícem:
Tak on je takovej Belichick guy. Pokud si sednou, tak v tom systému nebude horší než Brady letos.
180107 formic napsal před měsícem:
podle me jsou jasnej play-off s nim
180106 EricBerry_Tribute napsal před měsícem:
Patriots :)

Pro vkládání komentářů se, prosím, přihlaste kliknutím zde.


Představujeme:

Patrick Willis

Patrick Willis

Tým: 49ers (#52)
Pozice: Linebacker
Draft v roce: 2006


Patrick Willis byl během NFL draftu 2007 vybrán v 1. kole, jako 11. hráč celkově, týmem San Francisco 49ers. Willis měl raketový vstup do světa profesionálního… Více informací o hráčovi

Víte, co je?

Pojem: Safety

Safety je způsob jakým skórovat v NFL. Jeho provedení vede k zisku dvou bodů. Je to jediný způsob jak skórovat, aniž by tým musel držet nebo získat míč. Safety

Víte, co je?

Fanoušci s nejvíce body za květen 2020:

+++ | off-line 0 bodů
0000Dunik13 | off-line 0 bodů
000 AndyGal | off-line 0 bodů
000 Bedyk | off-line 0 bodů
gaučový odborník | off-line 5011×
formic | off-line 4971×
Ježour | off-line 4532×
DebiQue | off-line 4486×
PS4

Šéfredaktor na Twitteru:

Doktor na Twitteru:

PS4