NFL Scoreboard: aktuální výsledky NFL


NFL.cz > Novinky a aktuality Velikost textu

Křížový výslech komentátorů Nova Sport – dotazy čtenářů

středa 18. července 2012, 9:09 Jak jsme slíbili, zodpověděli jsme v dnešním článků vybrané dotazy našich čtenářů. Přišlo jich opravdu velké množství, takže jsme se rozhodli, že na ostatní odpovíme v dalším pokračování série „Křížový výslech komentátorů Nova Sport“.

Křížový výslech komentátorů Nova Sport – dotazy čtenářů Budoucnost Dolphins?

Probojují se letos Vaše oblíbené týmy – Lions a Chargers – do playoff?

Doktor: Mé srdce by si přálo, aby se tam probojovaly oba týmy a nastoupily proti sobě v Super Bowlu, ale má hlava mi bohužel velí napsat, že si tento rok ani jeden z našich oblíbených týmů v lednu nezahraje. AFC West bude letos mnohem těžší než loni – prvním důvodem je příchod Peytona Manninga, druhým uzdravení klíčových hráčů Chiefs (Cassel, Charles, Moeaki, Berry). Myslím si, že Chargers na tyto dva týmy v současné době nemají. U mých milovaných Lions se obávám toho, že přes Packers vlak nejede a že Bears posílili natolik, že budou mít větší kvalitu než Detroit. Jedině, že by Brandon Marshall prokázal, že je morem pro každou kabinu a rozložil i kluky z Chicaga.

Bohumil Rajchl: Probojují se tam oba, ale jen v případě, že za ně budeme hrát na Maddenu. Lions se probojovali loni do playoff z velké části díky tomu, že se Chicagu zranili dva klíčoví hráči – quarterback Jay Cutler a running back Matt Forte. Bears se konečně dohodli s Fortem na dlouhodobém kontraktu a během offseason získali kromě Brandona Marshalla i running backa Michaela Bushe, který by měl ulehčit Fortemu v práci. A Packers? Tým, který loni prohrál v základní části pouze jedno utkání a má ve svém středu loňského nejužitečnějšího hráče NFL – ti budou opět výborní. Bears se s Packers poperou o vítězství v divizi. A Chargers? Ti zase najdou způsob, jak vyřadit z bojů o playoff sami sebe. Ale naděje umírá poslední. Oba mají určitou šanci.

Doktor: To máš pravdu, v tom, jak porazit sami sebe, jsou Chargers nejlepší na světě! Porovnání Detroitu s Chicagem se dá shrnout následovně. Cutler je lepší než Stafford, Forte je lepší než všichni running baci Detroitu dohromady a obranu má Chicago lepší o parník. To by musel Megatron nachytat 2000 yardů a 25 touchdownů.

Bohumil Rajchl: Bohužel byl Calvin Johnson vybrán letos na obal Maddenu, takže jej stihne „Madden Curse“ – nebude se mu dařit, nebo se zraní (což samozřejmě nikomu nepřeju). Takže Lions mají, bohužel pro tebe, letos smůlu.

Kdo má nejlépe pojištěnou ztrátu starting quarterbacka? Letos to Texans dotáhli daleko i bez Schauba… Pak jsou tady Jets a Sanchez/Tebow, kdo dál?

Doktor: No, u Jets je to trochu jinak – ti nemají ani jednoho pořádného quarterbacka☺. Trochu odbočím – myslím si, že Tebow bude na začátku používán jen ve wildcat formaci, ale brzy Sancheze nahradí na postu prvního quarterbacka. Jak kdysi říkal pan Kodet, dávám tomu čtyři, maximálně pět zápasů. A k otázce – trochu pozlobím joneja – osobně si myslím, že kdyby hrál za 49ers místo Alexe Smitha Colin Kaepernick, pak by možná tu Lombardi Trophy do San Francisca přivezli. Na univerzitě byl vynikající a já si myslím, že má lepší ruku i čtení hry než Alex Smith.

Bohumil Rajchl: Nejlépe pojištěného quarterbacka má tým, který má nejlepší ofenzivní lajnu, takže Saints☺. Podle mého názoru mají nejlépe pojištěného starting quarterbacka týmy, kde až tréninkový kemp rozhodne o tom, kdo bude vlastně starting quarterback. V rychlosti mě napadají Dolphins, Titans, Seahawks. Co se týká dvojice Sanchez a Tebow, pokud jde o to, kdo mi je osobně sympatičtější, pak je to Tim Tebow. Starting quarterbackem bude Sanchez. Bohužel to podle mě ani s jedním Jets do Super Bowlu nedotáhnou. Starting quarterback Jets, se kterým se dostanou až do Super Bowlu, hraje ještě na univerzitě.

Doktor: To jsi ale nepochopil otázku. Neměl jsi psát o tom, které týmy mají tak špatné quarterbacky, že se nemůžou rozhodnout, se kterým z těch špatných budou hrát. Miami je toho ideálním příkladem – Garrard, Moore a nejvíc přeceněný hráč letošního draftu – Tannehill. To je jako volba mezi morem a cholerou.

Bohumil Rajchl: Pokud je někdo pro Dolphins na pozici quarterbacka do budoucna nadějí, pak je to právě Tannehill.

Doktor: Tak se pojď o Tannehilla vsadit – podívej se, kolik odehrál zápasů na univerzitě a s jakým passer ratingem. On je jak Anna Kurnikovová, hezky se na něj dívá, ale nikdy nic nevyhraje.

Co si myslíte o defenzivní lajně New Yorku Giants? Má Osi Umenyiora eště na J. Tucka a J. P. Paula? Je Eli Manning elitný quarterback a dostane sa do HOF?

Doktor: Jednoduchá otázka – jednoduchá odpověď. Defenzivní lajna Giants je nejlepší v NFL. Umenyiora na Tucka a Pierra-Paula už nemá ani náhodou, zejména v run-stoppingu je vyloženě slabinou. Eli je skvělý quarterback, jen má občas problémy s konzistencí svých výkonů. Do síně slávy v Cantonu se podle mě dostane.

Bohumil Rajchl: Defenzivní lajna Giants je jedna z nejlepších v NFL. Bela velkým důvodem, proč Giants vyhráli v roce 2007 a letos Super Bowl. Především jejich pass rush je velký postrach pro soupeřovy quarterbacky. Eli Manning odehrál letos nejlepší sezónu ve své kariéře. Ale pokud se chce řadit ke jménům, jako jsou Brees, Brady, Rodgers a Peyton Manning, bude na ně muset v následujících letech navázat. Možná ani to nebude stačit. Výše zmíněná čtveřice je opravdu fenomenální. Do síně slávy vede velice dlouhá a trnitá cesta… Ti čtyři se tam jistě dostanou, ale Eli? Osobně o tom pochybuji, ale přál bych mu to.

Chtěl bych znát Váš názor na dlouhodobou výkonnost Steelers v řádu let. Kdysi hvězdná obrana začíná přeci stárnout a Ben taky není top quarterback, takže nemůžou spoléhat na útok. Navíc hrají pravděpodobně v nejtěžší divizi se stoupající výkonností týmů. A hlavně, co jejich naděje na playoff? Nebo myslíte, že mají na cca další dekádu utrum s dosažením Super Bowlu?

Doktor: Já myslím, že Big Ben je jednoznačně elitním quarterbackem. Nemá tak elitní čísla jako Rodgers nebo Brees, ale to je dáno stylem ofenzivy Steelers. Osobně si myslím, že Steelers je skvělá franchise, která bude podobně jako Patriots bojovat v play-off ještě několik dalších let. Dokud bude Pittsburghu velet Mike Tomlin a budou vycházet z defenzivních schématů Dicka Lebeaua, pak o ně strach nemám.

Bohumil Rajchl: Jak jsem psal minule, Steelers se velmi povedl draft. Vylepšili svou největší slabinu – ofenzivní lajnu. Především ofenzivní guard David DeCastro bude velkou posilou. Steelers se v posledních letech mění z „běhového týmu“ na „pasový tým“. Důvodem je z velké části právě Ben Roethlisberger, který je i na svou mohutnou postavu velmi mobilní, a když už to vypadá, že je sackován, dokáže vyčarovat nějakou tu dlouhou přihrávku na jednoho ze svých rychlých wide receiverů. Otázkou zůstává, jak to bude s Mikem Wallacem, který je nejlepším wide receiverem Steelers. Na dlouhodobém kontraktu se s Pittsburghem nedomluvil, a tak bude letos hrát pod franchise tagem. Bengals „vystrčili“ sice v minulé sezóně „růžky“, ale Steelers a Ravens budou opět favorité na vítězství v divizi AFC North.

Doktor: Jak už jsem psal v nějakém svém předchozím pojednání – já si myslím, že Ravens letos na play-off nedosáhnou. Bez Suggse to nepůjde.

Bohumil Rajchl: Joe Theismann zase říká, že Ravens letos Super Bowl vyhrají. Nebudeš se doufám zlobit, když budu věřit kdysi nejužitečnějšímu hráči NFL a ne tobě? Ravens postoupí minimálně do playoff.

Doktor: Tak teď jsi mě trochu urazil. Theismann nebo já? To snad nechceš porovnávat?

Bohumil Rajchl: To si uhod, nechci.

Doktor: Jen počkejte po sezóně! Oba! Ještě si povíme…

Bohumil Rajchl: Jo, že je mezi náma nějakej týdýt… a hádej kdo to je?

Doktor: To neřeš.

Ahoj, chcel by som vedieť Váš názor na Chicago Bears a jeho quarterbacka Jaye Cutlera, ktorý dôkaze hádzať skvele lopty, ale podľa mňa je chyba vo wide receiveru, tak chcem vedieť, ako to vidíte Vy?

Doktor: No, už mu nechybí. Brandon Marshall je (když tedy zrovna chce) jedním z top deset nejlepších receiverů v NFL. Osobně tvrdím, že Jay Cutler je nejpodceňovanějším quarterbackem v lize – podle mě patří mezi absolutní špičku na tomto postu a letos to prokáže se vší parádou. Nedivil bych se, kdyby se letos Bears probojovali až do Super Bowlu. Tým na to rozhodně mají.

Bohumil Rajchl: Musím se přiznat, že Jay Cutler nepatřil zrovna k mým oblíbeným hráčům. Ale čím dál, tím víc si získává můj respekt. Chyba u Bears je především v ofenzivní lajně. Cutler je v posledních letech nejčastěji sackovaným quarterbackem v lize. To se těžko hází přihrávky, když na Vás pořád visí 120kiloví chlapi.

Doktor: Ale on je právě úžasný mimo pocket. Dokáže hodit milimetrový pass pod obrovským tlakem – právě pro tuhle schopnost jej řadím mezi nejlepší quarterbacky v lize.

Bohumil Rajchl: No, ono mu s tou jeho ofenzivní lajnou nic jiného nezbývá, než být úžasný mimo pocket. Myslí si, že by více času a klidu při hození přihrávky jistě ocenil nejen on, ale i fanoušci Bears.

Doktor: To víš, nouze naučila Dalibora housti a Cutlera hrát bez ofenzivní lajny…

Nejlepší quarterback všech dob dle Vašeho názoru? Nejhnusnější stadion v celé NFL dle Vašeho mínění?

Doktor: Těžká otázka. Je neskutečně těžké porovnávat různé hráče v různé době. Většina odborníků se shoduje v tom, že technikou hodu a celkovým ovládnutím hry z pozice quarterbacka byl nejlepší Dan Marino, ale zvolte nejlepším hráčem někoho, kdo nedokázal dovést svůj tým k vítězství v Super Bowlu! Já osobně upřednostňuji celkový přínos quarterbacka pro svůj tým, nejen úžasnou statistiku čísel. Takže, já bych asi volil Joa Montanu.

Bohumil Rajchl: Joe Montana. Stadión Oaklandu Raiders – The Oakland Coliseum.

Doktor: Já jsem u amerického fotbalu strašně nerad negativní, takže nejošklivější stadion hodnotit nebudu. Ale faktem je, že v Oaklandu je ten stadion neskutečně ošklivej.

Bohumil Rajchl: A nejošklivější fanoušky mají Lions.

Doktor: To ale musíš hodnotit podle celku, nejen podle mě.

Bohumil Rajchl: Bohužel ty ten průměr strháváš hooodně dolů.

Bude letošní posílení ofenzívy 49ers stačit k zopakování minimálně účasti v NFC Championship Game a myslíte si, že budou mít v NFC West výkonnostně sobě rovného soupeře?

Doktor: V AFC West nebudou mít 49ers soupeře – to je nad slunce jasné. Ale jestli to dotáhnou tak daleko jako loni? Popravdě si to nemyslím. I když posílili zejména na pozici wide receivera a Randy Moss ukáže, že ještě nepatří do starého železa, stále mi v optimističtější předpovědi trochu překáží Alex Smith. Navíc NFC bude letos neskutečně těžké – Saints nejde nikdy odepsat, Packers budou chtít odčinit loňský výpadek v playoff a pak je tu můj černý kůň z Chicaga. Tipuji, že letos bude v Super Bowlu hrát jeden z týmů NFC North – bohužel to nebude Detroit, ale Green Bay, nebo Chicago.

Bohumil Rajchl: Já jen dodám, že si myslím, že 49ers letos vyhrají Super Bowl. Nejlepší defenzíva v lize. Ofenzíva vylepšena o Maria Manninghama. Otázkou zůstává, co se dá ještě čekat od výkonů Brandona Jacobse a Randyho Mosse? Jelikož se Moss chtěl vrátit do NFL, předpokládám, že má ten správný hlad po fotbale. A „bude ho to bavit“. Pokud se dokáže Alex Smith zase o stupínek zlepšit, nebo minimálně nezhoršit, budou Niners jen k těžko k poražení

Doktor: Za posledních deset let nevyhrál Super Bowl nikdo bez elitního quarterbacka a Alex Smith elitním quarterbackem prostě není, takže Niners na Lombardi Trophy nedosáhnou – jednoduchá rovnice, ne?

Bohumil Rajchl: Jen dodám: Ravens rok 2000 – quarterback Trent Dilfer. Výjimka potvrzuje pravidlo.

Doktor: Já psal v posledních deseti letech – nauč se počítat. Vím, že ti matika vždycky dělala problémy, ale 2011 mínus 10 je 2001.

Bohumil Rajchl: Historie se opakuje. Stává se to maximálně jednou za deset let, ale stává. Pokud může nějaký tým vyhrát letos Super Bowl bez elitního quarterbacka, jsou to Ravens a 49ers.

Doktor: Se 49ers plně souhlasím, s Ravens nikoli. Niners mají v současné době o parník lepší obranu než Ravens. Také Alex Smith občas trefí aspoň Vernona Davise, zatímco Flacco netrefí občas ani do kabiny.

Komentáře ke článku (celkem 11)

10923 sipcb napsal před 94 měsíci:
Předem se omlouvám za příspěvek mimo téma, ale pokud by si někdo z návštěvníků webu chtěl zahrát Fantasy v čistě českém potažmo československém složení je na NFL.com Custom league "Ceska liga" live draft 31.7. ve 20.00. Díky
10922 PeterNu napsal před 94 měsíci:
Tie drísty medzi vami nemajú chybu. S vami už len na pivo a je vymaľované.
10920 reina napsal před 94 měsíci:
Tu snad nikto neveri JETS okrem mna!!!!

Pro vkládání komentářů se, prosím, přihlaste kliknutím zde.


Představujeme:

Randy Moss

Randy Moss

Tým: 49ers (#84)
Pozice: Wide Receiver
Draft v roce: 1999


Budoucí člen fotbalové síně slávy Randy Moss, započal svou profesionální fotbalovou kariéru v barvách Minnesoty Vikings, kteří si ho vybrali do svého týmu v 1.… Více informací o hráčovi

Víte, co je?

Pojem: Rush

Ofenzivní akce, při které se tým snaží dostat míč dopředu tím, že některý hráč běží s míčem. Na rozdíl od „pass offense“ není během rushe míč hozen dopředu… Rush

Víte, co je?

Fanoušci s nejvíce body za duben 2020:

+++ | off-line 0 bodů
0000Dunik13 | off-line 0 bodů
000 AndyGal | off-line 0 bodů
000 Bedyk | off-line 0 bodů
gaučový odborník | off-line 4981×
formic | off-line 4903×
Ježour | off-line 4527×
DebiQue | off-line 4442×
PS4

Šéfredaktor na Twitteru:

Doktor na Twitteru:

PS4