NFL Hot News: aktuální dění v NFL


NFL.cz > Novinky a aktuality Velikost textu

NFL Combine - pár dní poté

středa 7. března 2018, 14:40 Již tradičně byl první březnový víkend ve znamení atletického soupeření v Indianapolis.Ti nejlepší z nejlepších se potkali na hřišti domácích Colts, aby ukázali, jak jsou na tom.

NFL Combine - pár dní poté

Každý rok se na combine zrodí několik překvapení, ale také nějaké to zklamání. Co zaujalo v průběhu zmíněných čtyř dní mě, se vám pokusím nastínit v následujících pár bodech.

  1. Shaquem Griffin - všichni o něm píšou a všichni o něm mluví. Kdybych mohl, napíšu tohle jméno do všech šesti bodů a budu ho tady vychvalovat do nebes. Kluk, který se ve svých čtyřech letech pokusil sám o amputaci vlastní ruky, protože už nemohl vydržet tu bolest, si zaslouží každou chvilinku respektu, kterou mu dáme. Narodil se totiž s vrozenou poruchou. Tuto vadu způsobil syndrom kongenitálních konstrikčních pruhů, který se vyskytuje především u dvojčat a který je zapříčiněný předčasným prasknutím amniového obalu a následným zakšrcením končetiny v děloze matky. Ve zmíněném věku ho rodiče našli s kuchyňským nožem v ruce a odhodláním ukončit tu hroznou bolest. Ruka mu byla nakonec amputována v nemocnici a on se od té chvíle rozhodl, že nezanevře na to, co miluje ze všeho nejvíc, tedy na fotbal. Dostal se na University of Central Florida a ukázal, že hrát umí. V roce 2016 dostal ocenění Defensive Player of the Year v AAC. A na Combine, na který původně vůbec nebyl pozván, všem vytřel zrak. Na 40 yardech zaběhl neskutečný čas 4,38 sekund, což je rekord pro linebackery. Na benchi, s protézou místo ruky, zvládl 20 opakování a i na pozičních drillech zářil jako jasná hvězda. Jeho výkon v mých očích maličko snižuje fakt, že s 229 lbs to není úplně čistokrevný linebacker. Je pravda, že třeba Deion Jones nebo Talvin Smith váží ještě méně, ale to jsou opravdu výjimky. Tudíž je Shaquem spíš takovým hybridem mezi linebackerem a safetym. Bohužel se obávám, že na safetyho bude jeho handicap moc velký. Griffin ale stále může být vybrán někde kolem čtvrtého kola a to pro něj bude velký úspěch. Minimálně do special teamu se může hodit a sám bude muset prokázat, že je linebacker hodným NFL. Nebude to mít lehké.

  2. Další hvězdou nejzářivější je running back z Penn State. O Saquonu Barkleym se mluvilo už hodně před Combine. Talent, který naprosto dominoval při své poslední sezoně na college. To, co předvedl na combine, ale vyrazilo všem dech. Naprosto dominantní výkon, kterému se žádný RB ani nepřiblížil. Pokud Fournette vloni zazářil, tak letos Barkley vyletěl jako raketa. Pomalu, ale jistě se začíná hovořit o tom, že by Saqoun mohl zamířit do Clevelandu jako první pick celkově. To se naposledy stalo v roce 1995, že by byl RB draftován na celkové první pozici. A byl to Ki-Jana Carter, také z Penn State. Barkley se svými 233 lbs zvládl 40 yardů za 4,40 a na bench neuvěřitelných 29 opakování. Při vertical jumpu se vznesl do výše 41 inchů. Jak řekl Bucky Brooks: Vypadá jako receiver v těle running backa. Neuvěřitelná síla a rychlost spojená v jednom těle. Saquon Barkley má velkou šanci stát se jedničkou draftu!

  3. Souboj quarterbacků byl i letos poměrně zajímavý. Samozřejmě se hodně mluvilo o Lamaru Jacksonovi, který byl několika týmy požádán, aby se účastnil i drillů s WR. Lamar to pochopitelně odmítl se slovy, že on je QB a chce pouze do týmu, který ho bude jako QB brát. Možná i proto celkem překvapivě nenastoupil na 40 yardů, kde rozhodně měl excelovat. Lamar je nejlepší atlet v QB class možná za posledních deset let. Jeho přesnost a kvalita přihrávek je ovšem otázkou. Naopak v pozičních drillech zářil Josh Allen z Wyomingu a mně osobně se líbil ze všech nejvíc. Naopak trochu zklamal Josh Rosen, u kterého jsem měl pochybnosti především kvůli povaze. On ale na Combine neukázal žádný vyspělý výkon a vypadal při drillech trochu ztraceně a nejistě. Svůj charakter ovšem projevil dokonale, když prohlásil, že je nejlepší QB na světě a těší se, až vezme Bradymu jeho rekord v počtu vítězných SuperBowlů. Takového qaurterbacka bych, dámy a pánové, nechtěl, ani kdyby na 100 yardů trefil čtvrťák.

  4. Mezi defenzivními linemany to nezačalo úplně vesele. Maurice Hurst, DT, kterého jsem uváděl jako číslo 2 ve svém rankingu, byl během lékařské prohlídky diagnostikován s nějakým srdečním problémem. Zatím nebylo upřesněno, co konkrétně je tím myšleno. Potom už ale hráči opravdu nastoupili na hřiště a šlo to mnohem veseleji. Vita Vea zaujal naprosto všechny. Zaběhl opravdu rychlou 40 - když si uvědomíme, že váží 347 lbs, tak je čas 5,10 naprosto neskutečným výkonem. Podobně dobře si vedl i Da'Ron Payne, který zaběhl 4,95 a na benchi zvládl 27 opakování. Mezi těmito hráči se bezpochyby strhne souboj o pozici nejlepšího defenzivního tackla. Bude hodně záležet na systému celé obrany. Vea je typickým 3-4 DT, naopak Payne se víc hodí do systému 4-3.

  5. Bradley Chubb naprosto neotřesitelně potvrdil první pozici mezi všemi pass rushery. Na 40 zvládl 4,65, na bench 24 opakování a na vert jumpu 36 inchů. To jsou opravdu dobrá čísla a u Chubba se dá předpokládat TOP5 pozice s velkou jistotou vzhledem k tomu, že jsou pass rusheři v NFL tradičně velmi ceněni. Nádherný výkon předvedl i Trumaine Edmunds z Virginia Tech. Ten byl před Combine považován za inside linebackera, ale já bych se vůbec nedivil, kdyby ho některý z týmů použil jako pass rushera. Vzhledem k jeho atletičnosti a fyzickým predispozicím mi to přijde lepší volba než inside linebacker.

  6. A to nejlepší nakonec. Letos se mezi defenzivními backy tolik nemluvilo o obrovských talentech. Ten největší nakonec na Combine trochu selhal. Už v komentáři u rankingu jsem psal, že se mi nelíbí přístup Fitzpatricka, který vlastně neví, čím je. Jestli je safety, nebo corner. Ta hranice je velmi tenká, ale přestup do NFL je pro safetyho už 
    tak velmi těžký, natož pokud nemá ujasněnou pozici. K tomu výsledky z měření ani poziční drilly nic moc. Fitzpatrickova pozice pomalu, ale jistě klesá. První kolo to ale stále bude. Denzel Ward ovšem napálil 40 za 4,32 a byl nejlepší mezi DB (společně s dalšími hráči). Je sice spíše menším cornerem, ale svoji pozici v NFL určitě najde. Dost možná i čtvrtým pickem v Browns. Nejvíc ze všech se mi ale líbil Derwin James. Velký safety (215 lbs a 6'3''), který zvládl 40 yardů za 4.47, vertical 40 inchů a 11 stop na board jumpu. Při pozičních drillech létal po hřišti jako démon a zanechal ve mně opravdu velmi dobrý dojem. Derwin by měl být letos nejlepším safetym, který z college přijde. Donte Jackson před Combine vykřikoval, že by se měl John Ross bát o svůj rekord. Ale velká slova, činy žádné. 4,32 je sice pěkný čas, ale ani se nepřiblížil k Rossově rekordu 4,22. Ještě k tomu si Donte Jackson při běhu poranil nohu.

autor: Ondra Horák

korekce: Pavel Grossmann

Komentáře ke článku (celkem 68)

123955 Ondra Horák napsal před 9 měsíci:
jj především to... potřebují salary cap na Watkinse, kterého evidentně chtějí udržet a samozřejmě za rok bude chtít Aaron Donald monster kontrakt a tím myslím fakt monster. Rams se na to už zřejmě připravují. Ale i tak si troufám tvrdit, že je to chyba. Alec je dobrý.
123954 Deathwing napsal před 9 měsíci:
Jo sorry, napsal jsem to blbě, myslel jsem celou def. Tak to celkem nechápu, co je k tomu vedlo...neměli na něj škváru?
123953 Ondra Horák napsal před 9 měsíci:
i kdybych fandil Vikings, tak můj názor na Seahawks je úplně stejný... výběr mého týmu je absolutně irelevantní narozdíl od Tebe, který jsi hned musel zmínit můj tým ;) 

Pro vkládání komentářů se, prosím, přihlaste kliknutím zde.


Představujeme:

Larry Fitzgerald

Larry Fitzgerald

Tým: Cardinals (#11)
Pozice: Wide Receiver
Draft v roce: 2003


Larry Darnell Fitzgerald Jr. byl v roce 2004 během NFL draftu vybrán v 1. kole, jako 3. hráč celkově, týmem Arizona Cardinals. Od svého prvního… Více informací o hráčovi

Víte, co je?

Pojem: Drive

Jeden z nejdůležitějších pojmů v americkém fotbale. Drive označuje sérii útočných pokusů, jejímž cílem je skórovat body. Každý útočný dirve se skládá z… Drive

Víte, co je?

Fanoušci s nejvíce body za prosinec 2018:

Dwathen | off-line 110 bodů
ras15 | off-line 110 bodů
vaccarona | off-line 110 bodů
b4tch | off-line 105 bodů
gaučový odborník | on-line 3710×
DebiQue | off-line 3672×
Aleš | off-line 3429×
Luc123 | off-line 3322×
PS4

Šéfredaktor na Twitteru:

Doktor na Twitteru:

PS4