NFL Hot News: aktuální dění v NFL


NFL.cz > Novinky a aktuality Velikost textu

NFL Honors podle Ondry

sobota 3. února 2018, 19:00 Napětí z toho, co nás bude čekat v neděli, nám v noci ze soboty na neděli rozčísne předávání ocenění za oplynulou sezónu. NFL Honors jsou každoroční oslavou těch nejlepších hráčů, kteří vybičovali své výkony a řekli o své místo na slunci. Jak dopadnou jednotlivé kategorie se dozvíme až v neděli časně ráno našeho času. Jak by ale ocenění vypadala, kdybych je volil já? To se vám pokusím nastínit v následujících řádcích, i s kratším zdůvodnění proč bych tak volil.

NFL Honors podle Ondry

Coach of the Year

Dlouhodobým a možná i největším favoritem na zisk titulu nejlepšího coache roku je Sean McVay. Mladý trenér, který přicházel jako ofenzivní koordinátor z Washington Redskins, měl před sebou velmi nelehký úkol. Velmi podceňovaný tým Rams, kterým především v útoku chyběla výrazná síla. Jarred Goff téměř odsouzený k průměrnosti, OL tak tragická, že se ani vynikající Todd Gurley nedostal k výraznější produkci a obrana, která přes velká jména nepředváděla nic moc zásadního. Jenže přišel Sean. Do útoku přinesl společně s celým realizačním týmem spoustu posil, v čele s Andrew Whitworthem, Sammy Watkinsem a Robertem Woodsem. Navíc se neuvěřitelně povedl draft. Cooper Kupp i John Johnson se okamžitě stali startery a výrazně pomohli svému týmu. Pochopitelně McVayovi výrazně pomohli jeho koordinátoři. O kvalitách Wada Phillipse asi netřeba hovořit a k tomu special team coordinator, John Fassel, je jeden z nejlepších trenérů na svém místě. McVayovi v Rams jednoduše všechno vyšlo a podle toho odstavce si asi říkáte, že bych mu dal tohle ocenění, ale nedal. Přesto si myslím, že ho od NFL dostane.

Můj hlas by získal coach účastníků Super Bowlu. A možná trochu překvapivě to nebude Bill Belichick, ale Doug Pederson. Vybudovat takovou obranu, jakou v současné chvíli disponují Eagles, prostě není jednoduché. A vůbec celý tým procházel základní částí jako nůž máslem, vlastně naprosto bez povšimnutí medií nebo nějakého velkého humbuku. Nikdo zkrátka nekřičel, že jsou Eagles jasnou nadějí na Lombradiho trofej. A ejhle oni všem ukázali zač je to orel! Pořád bylo slyšet, jak hráli proti slabým týmů, jak mají poměrně jednoduchou divizi, když se Redskins, Giants a Cowboys tak strašně nedařilo. A oni se nevzpouzeli, brali situaci s pokorou a takovou jaká je (jejich fanoušci by se od svého týmu měli učit). A když se na konci základní části zranil Carson Wentz, měla většina diváků a odborníků v zámoří jasno. Eagles vypadnou v prvním kole. Jenže Doug Pederson ukázal, jakým je geniální stratégem. Zapracoval do systému s Nickem Folesem run/pass option. A k mému překvapení to Nick zvládá než kdokoli jiný. Rozebrat na jednotlivé nanočástice nejlepší obranu ligy, si samo zaslouží nějakou cenu. Ale nejen za vítězství nad Vikings má Pederson můj hlas. Od Eagles teď můžeme čekat velké věci, ten tým je postaven velmi dobře. Jedinou jejich překážkou může být platový strop.

Philadelphia-Eagles-Logo.png Vitěz: Doug Pederson, Philadelphia Eagles

Comeback player of the year

Trochu přehlížená, přesto velmi důležitá kategorie je právě comeback player of the year. Tedy ocenění pro hráče, který se dokázal vrátit do skvělých výkonů, navzdory předchozímu zranění. Tady mám volbu celkem jasnou a asi jsem na moc dlouho neváhal. Keenan Allen z Los Angeles Chargers si v sezoně 2016 přetrhl zkřížený vaz a byl mimo skoro celý rok. Navzdory tomu se v roce 2017 vrátil ve velkém stylu a i on přispěl velkým podílem k dobrému výsledku Chargers, kteří hráli po dlouhé době o play-off pozici. Nakonec ji nezískali, ale Allen předvedl opravdu parádní sezónu. Od desátého týdne vedl mezi všemi WR v počtu nachytaných yardů i v počtu touchdownů. Navíc z celé ligy zkonvertoval nejvíc třetích downů, z čehož vyplývá velká důvěra, kterou mi Phillip Rivers prokazoval po celou základní část.

San-Diego-Chargers-Logo.png Vítěz: Keenan Allen, WR, Los Angeles Chargers

Defensive Rookie of the Year

Soutěž o nejlepšího obranného nováčka by se dal také popsat jako velký souboj cornerbacků. A z toho mám opravdu radost. Kdo zná moje tendence tak ví, že tu secondary tak nějak protěžuji víc něž bych asi měl. Nicméně si myslím, že tento souboj je objektivně vzato, opravdu soubojem dvou nejlepších nováčků sezóny 2017. Těmi nováčky jsou pochopitelně Marshon Lattimore a Tre’Davious White.

Z mých, letos velmi nepravidelných, týdenních článků, jste si mohli všimnout větší podporu pro cornerbacka z Buffala. White hrál po celou sezónu naprosto spolehlivě a byl každým okamžik jasnou jedničkou v obraně Bills. Coveroval to, co bylo potřeba coveravat a moc se ani neohlížel na to, co za hráče proti němu stojí. Za Bills odehrál 98,6% všech defenzivních snapů, což je naprosto neuvěřitelné číslo a abych vás ještě zaskočil, tak to ve výsledku znamenalo 1056 snapů. V mých očích je Tre jeden z nejlepších CB nejen mezi nováčky, ale v celé NFL.

Asi už teď tušíte, že přijde ALE. A to samozřejmě přichází. Pokud White patří mezi nejlepší CB v NFL, tak je Marshon Lattimore dost možná v TOP5. Neodehrál tolik zápasů jako White. Nedá se říct, že by byl oporou v tom pravém slova smyslu. Ale pokud na hřišti byl, tak to bylo něco neskutečného. Pokud soupeřův QB mířil jeho směrem, tak jeho rating spadl až na velmi nízkých 45,3, což je třetí nejlepší výkon v NFL. Lattimore je jednoduše hvězda hvězd, a pokud se mu podaří být konzistentním hráčem a nevynechávat zápasy a defenzivní snapy, může z něj být naprostá extra třída. Pro Saints jednoznačný steal draftu 2017.

New-Orleans-Saints-Logo.png Vítěz: Marshon Lattimore, CB, New Orleans Saints

Offensive Rookie of the Year

Pokud byl souboj obránců především v rokou cornerbacků, tak v útoku je to naopak jasně v režii runningbacků. Největšími favotity na zisk tohoto ocenění jsou bezpochyby Kareem Hunt, Leonard Fournette a Alvin Kamara.

Hunt vypadal ze začátku sezóny jako nezastaviltelná lokomotiva, která veze vlak plný yardů, ať už po zemi nebo vzduchem. Jenže jak sezóna pokračovala, tak se vláček trochu zasekl a nepokračoval ve výkonech ze startu sezóny. Naopak Fournette se zlepšoval skoro každým zápasem, jenže mu trošku uškodilo, že se od něho velké výkony čekali. Leonard je nejlepší South-north typ RB. Jenže přes výkony Blaka Bortlesse se soupeřovi obrany zaměřovaly především na mladého Fournetta a ten tedy nedosahoval vesmírných výkonů.

V naprosto odlišné pozici se ocitl Alvin Kamara. Nikdo neočekával hvězdný nástup a on se za kvalitní OL v Saints vybičoval k naprosto ohromným výkonům. Samozřejmě mu prospěla kvalita Drew Breese, který je naprostým postrachem pro všechny obrany. Prospělo mu také, že jedničkou na pozici RB je zkušený Mark Ingram. A velmi mu prospělo, že jsou právě s Ingramem naprosto odlišnými typy runningbacků. Kamara vytvořil právě s Ingramem nesmírně údernou dvojici a stali se společně dvouhlavým postrachem všech soupeřů. Za to mu právem patří ocenění OROY!

New-Orleans-Saints-Logo.png Vítez: Alvin Kamara, RB, New Orleans Saints

Defensive Player of the Year

Rozhodně nejnabitější kategorie letošní sezóny. Velké množství hráčů předvedlo impozantní výkony a dokážu si představit velké množství kandidátů, právě na ocenění pro nejlepšího defenzivního hráče.

Cameron Jordan tvrdil muziku defenzivní linie Saints celou sezónu. Byl naprosto dominantním hráčem, ať už se jedná o pass rush nebo run stop. Nejvíce byla jeho dominance vidět v zápase s Lions, kdy nastoupil backup Tackle za zraněného kolegu a Jordan ho naprosto znemožnil. Možná ještě lepším hráčem na své pozici byl Calais Campbell. Celá defense Jaguars byla velmi dominantní a Campbell byl naprostým pilířem a také důvodem proč secondary Jacksonville měla tak kvalitní čísla.

Já, ale zvolím trochu srdcem. Aaron Donald se stal neskutečně dominantním interior linemanem. V sezóně zaznamenal 11 sacků a 5 force fumblů. Většina týmů ho naprosto programově zdvojuje a někdy ani to nestačí. Donald rozhazuje i ty nejlepší guardy a tvoří obrovské problémy, protože pro QB je mnohem obtížnější vyhnout se tlaku ze středu, než pokud jde tlak ze strany. Při zastavování runu je v kombinaci se svým kolegou, Michaelem Brockersem podobně výborný, jako při pass rushi. V mých očích je Donald adeptem i na ocenění MVP, protože jeho impact na výkony celé defense je téměř nevyčíslitelný.

Los-Angeles-Rams-logo.png Vítěz: Aaron Donald, DT, Los Angeles Rams

Offensive Player of the Year

Dalo by se říct, že vítěz titulu offensive player of the year, je v podstatě druhý v soutěži o MVP. Vloni si obě ocenění celkem nepochopitelně odnesl Matt Ryan. A já pevně doufám, že letos to taky bude quarterback.

Tom Brady zažil dobrou sezónu. Je skoro jedno jaké má nebo nemá WR. Ve své podstatě mu ani nevadilo, že Julian Edelman chyběl skoro celou sezónu. Naházel parádních 4 577 yardů, stal se nejlepším QB v NFL. Ocenění pro nejužitečnějšího hráče základní části už má dost, takže by se mu do sbírky jeden OPOY určitě hodil.

New-England-Patriots-Logo.png Vítěz: Tom Brady, QB, New England Patriots

MVP

Most valuable player už by NFL skoro mohla přejmenovat na Most valuable quarterback. Naposledy to hráč na jiné pozici dostal v roce 2012 a byl to Adrian Peterson. V letošní sezoně se ukazuje, že je ta pozice jednoduše overrated. V konferenčních finálech byli 3 ze 4 quarterbacků, které by asi málokdo označil jako elitní.

Proto je ta správná chvíle, aby cenu dostal hráč na jiné pozici než QB. Letos si o to rozhodně řekl Todd Gurley. V základní části si připsal 2093 srimmage yards a výrazně táhl celý tým Rams směrem do play-off. Tam se sice Atlantě podařilo tuhle hrozbu zažehnat, ale i tak odehrál Gurley fenomenální sezónu. Todd je přesně typem hráče, který dokáže a může táhnout celý tým na svých bedrech. Jeho rychlost, ale i tvrdost překvapila nejednoho obránce v NFL. Celkově si připsal 19 touchdownů a v této statistice vévodí celé lize. Todd Gurley si jednoznačně zaslouží MVP.

Los-Angeles-Rams-logo.png Vítěz: Todd Gurley, RB, Los Angeles Rams

autor: Ondra Horák

Komentáře ke článku (celkem 40)

120904 tomas21192 napsal před 21 měsíci:
pozerate niekto sport 2 cez sknazivo.com a ACE player?
120903 kraken1984 napsal před 21 měsíci:
Taky uz se chystam muzu po ceste nekoho vzit pojedu z cr.
120902 Franto napsal před 21 měsíci:
Už aby som sa začal pomaly chystať 🤘😁 pekná skupinka tam budeme 👍

Pro vkládání komentářů se, prosím, přihlaste kliknutím zde.


Představujeme:

Larry Fitzgerald

Larry Fitzgerald

Tým: Cardinals (#11)
Pozice: Wide Receiver
Draft v roce: 2003


Larry Darnell Fitzgerald Jr. byl v roce 2004 během NFL draftu vybrán v 1. kole, jako 3. hráč celkově, týmem Arizona Cardinals. Od svého prvního… Více informací o hráčovi

Víte, co je?

Pojem: Hail Mary

Hail mary pass je slavný název pro velmi dlouhý pass (nahrávku quarterbacka), která má malou naději na úspěch. Hail Mary

Víte, co je?

Fanoušci s nejvíce body za říjen 2019:

jana_fkt | off-line 120 bodů
Boubel | off-line 115 bodů
Didi | off-line 115 bodů
Keka | off-line 110 bodů
gaučový odborník | off-line 4504×
DebiQue | off-line 4123×
Ježour | off-line 3927×
formic | on-line 3875×
PS4

Šéfredaktor na Twitteru:

Doktor na Twitteru:

PS4