NFL Hot News: aktuální dění v NFL


NFL.cz > Novinky a aktuality Velikost textu

NFL na českých televizních stanicích

pondělí 23. července 2012, 13:16 Vzhledem k tomu, že jste nás po naší výzvě k zasílání dotazů týkajících se NFL téměř zavalili otázkami ohledně toho, kdy a kde se na českých televizních stanicích bude vysílat příští sezóna NFL a také kde budeme tyto zápasy komentovat my, jsme se rozhodli vyřadit tyto dotazy z křížového výslechu a věnovat jim samostatný článek. Televizní „coverage” Amerického fotbalu si totiž podle našeho názoru a evidentně i podle Vašeho zájmu takovou pozornost rozhodně zaslouží.

NFL na českých televizních stanicích Televizní kamery televize FOX, během zápasu NFL

Co se bude vysílat? A kde?

Nadcházející sezóna je posledním ročníkem tříletých kontraktů, které uzavřely TV Nova Sport a Chello Media (Sport 1 a Sport 2) a na jejichž základě získala TV Nova práva na vysílání nedělního odpoledního zápasu (13.00 východního časuv USA, tj. v 19.00 středoevropského času) a Chello Media práva k nedělním podvečerním zápasům (16.00 v USA, 22.00 středoevropského času), pondělním večerním zápasům (Monday Night Football), jenž se hraje v noci z pondělí na úterý ve 2.30 ráno, čtvrtečním zápasům a také ke kompletnímu playoff. Chello Media získala rovněž práva na magazíny týkající se NFL a tudíž se i magazíny NFL budou vysílat na TV Sport 1 a Sport 2. Takové bude vysílací schéma příští sezóny. Jak to poté bude vypadat, je momentálně ve hvězdách. Takže na TV Nova Sport by se měl Americký fotbal vysílat pravidelně v 19.00 po zápase Gambrinus ligy a před zápasem NBA. Pevně doufáme, že tomu tak skutečně bude, protože i nás mnohem více baví komentovat zápasy live v plné délce a nikoli nějaké relive sestřihy. Proto věříme a modlíme se ke Calvinu Johnsonovi (vlastně k Bohu, ale ono je to v podstatě to samé), abychom co nejvíce zápasů, ideálně všechny, komentovali v pevném čase v neděli v 19.00. Doufáme, že nám to programové schéma TV Nova Sport umožní.

Kde budeme komentovat my?

Ač jsme na malou chvíli koketovali s možností přejít na konkurenční stanici, a to zejména z důvodu mnohem většího prostoru, který je NFL na Sport 1 a Sport 2 věnován, a také možnosti komentovat playoff včetně Super Bowlu, téměř bez rozmyšlení jsme tyto zaječí myšlenky zavrhli a rozhodli se pokračovat na Nova Sport, a to z několika důvodů:

  1. nejsme přeběhlíci a nechtěli jsme utíkat ze stanice, která nám jako naprostým komentátorským začátečníkům poskytla možnost komentovat zápasy NFL a tudíž s námi šla do rizika, že se nám podaří předvést nějaké parádní fiasko (doufám, že si teď většina z Vás neříká, že risk v tomto případě nebyl zisk a že si naše komentování takové ohodnocení zaslouží ☺);

  2. naším cílem byla a stále je snaha přiblížit NFL co nejvíce lidem v České republice a rozšířit řady fanatiků hltajících tuto úžasnou hru o nové duše. A s ohledem na to, že Nova Sport má stále mnohem vyšší sledovanost než Sport 1 a Sport 2, je účinnost této naší misionářské mise na tomto televizním kanálu výrazně efektivnější. Věřte nám, že absolutně nejvíce nás těší e-maily a vzkazy od některých z Vás, že jste cestu k tomuto fenomenálnímu sportu našli právě díky našemu komentáři, či dokonce, že se díky nám začaly na NFL dívat Vaše manželky a přítelkyně (Kolik nedělních večerů už tato konverze dívek a žen musela zachránit!). Po každém takovém e-mailu máme do této práce ještě větší chuť;

  3. ač se to nezdá, tak odkomentování každého zápasu je poměrně náročné a především se na něj musíme tak soustředit, že vždy odcházíme ze studia s tím, že se musíme na ten zápas podívat ještě jednou, abychom vůbec věděli, jak to skončilo a co se vlastně na hřišti dělo. A vzhledem k tomu, že playoff si chceme vychutnat v klidu, tak jej komentovat vůbec nechceme. No, dobře, to byl vtip, určitě bychom jej chtěli komentovat, ale museli jsme nenápadně pochválit, jak tvrdě makáme☺.

Suma sumárum budeme tedy i letos pokračovat na TV Nova Sport a pokusíme se být zase o trochu lepší. Předem žádáme o Vaši shovívavost, protože nejsme profesionálové, nýbrž naprostí samouci, kteří tuhle práci dělají jen z čirého nadšení. Tak nám prosím tolerujte případné chyby a přeřeknutí (jako dnes si pamatuji, když jsem ohlásil, že místo „poločasové přestávky” následuje „přestávkový poločas”) a my slibujeme, že se jich budeme snažit dělat co nejméně. Stejně tak se budeme držet našeho komentátorského stylu, který sice není úplně tradiční a někoho může obtěžovat svou kadencí, ale my věříme, že většině z Vás dodává tu správnou dávku emocí, která ke každému zápasu NFL patří jako Čuk ke Gekovi. Budeme se i nadále snažit komentovat zápasy tak, aby to bylo přitažlivé jak pro naprosté nováčky, kteří se dívají na NFL poprvé a matně tuší, co je to ten touchdown, tak i pro hardcore fanoušky, kteří jsou šokováni z toho, že nejlepší defensive end na střední škole v USA – Robert Nkedimche – si pro svou univerzitní kariéru vybral méně významnou Clemson College. Najít zlatou střední cestu, aby bavil zápas obě tyto skupiny, sice není občas jednoduché, ale my se o to budeme snažit i letos.

Výběr zápasů

Chtěli bychom Vás také nechat nahlédnout pod pokličku toho, jak probíhá výběr zápasu, který bude TV Nova Sport daný víkend vysílat. Na základě platné smlouvy obdrží TV Nova Sport z USA nabídku na výběr ze dvou zápasů, jejichž signál se bude do Evropy přenášet. Bohužel nemáme při výběru zcela volnou ruku a nemůžeme občas vybrat zápas, který by byl pro Vás pravděpodobně atraktivnější než ten, který nakonec TV Nova Sport odvysílá. Tato nabídka nám je zaslána zhruba deset dní před datem vysílání a výběr musíme provést většinou v horizontu několika málo hodin, přičemž tato volba je definitivní a nelze ji následně měnit. Z tohoto důvodu nejsme schopni flexibilně zareagovat na případ, že se jednomu z týmů, jehož zápas jsme pro obrazovky Nova Sport vybrali, zraní jeden či více klíčových hráčů, a tudíž je zřejmé, že televizní utkání nebude nervy drásajícím soubojem dvou vyrovnaných týmů, ale spíše středověkou popravou. A také, a to nás mrzí nejvíce, nejsme schopni nabídnout provedení tohoto výběru Vám, našim pravidelným čtenářům. Někteří z Vás si možná pamatují, že jsme Vám na začátku minulé sezóny tuto možnost u prvního zápasu nabídli, nicméně jsme poté museli u všech zápasů provést výběr tak bleskově, že nebylo z časových důvodů možné uspořádat na našem webu hlasování o tom, který zápas byste si více přáli pro televizní vysílání v následujícím týdnu. Ale i na tomto místě slibujeme, že pokud budeme mít na výběr alespoň jeden den, pak takovou anketu bleskurychle uspořádáme. Ledaže by v nabídce byli Lions, nebo Chargers – to byste měli smůlu, protože tam by byla volba jasná.

Super Bowl

Už minulý rok nás napadla myšlenka zarezervovat pro Vás, naše čtenáře, jeden z prostorných sportbarů v Praze, kde bychom společně mohli shlédnout velké finále – Super Bowl. Bohužel jsme na tento nápad přišli loni příliš pozdě a už nebylo možné podobnou akci uspořádat. Nicméně letos je času poměrně dost, takže bychom se Vás rádi touto cestou dotázali, zda byste měli zájem zajet se první únorový víkend podívat do Prahy a společně s námi si vychutnat „The Biggest Spectacle on Planet Earth”. Pokud by byl Váš zájem dostatečně velký, určitě pro Vás něco spácháme a přímo na místě si pro Vás připravíme preview tohoto zápasu a třeba i nějakou tipovací soutěž. Určitě bychom se nenudili – i když u Super Bowlu se snad ani nudit nedá. Pokud byste tedy chtěli uspořádat takový slet fanoušků Amerického fotbalu u příležitosti největšího utkání sezóny, tak nám dejte vědět prostřednictvím diskuse pod tímto článkem.

Na závěr nám nezbývá nic jiného, než Vám popřát co nejvíce napínavých zápasů a krásných fotbalových okamžiků v příští sezóně na Nova Sport. A také to, aby Vám náš komentář tyto zápasy co nejlépe okořenil a především Vás co nejvíce bavil.

autor: Doktor

Komentáře ke článku (celkem 40)

11219 harykk napsal před 97 měsíci:
já z Tebe umřu .... friesbee a gorodky :)))))))
11126 joseph017 napsal před 97 měsíci:
raz mi kolega vravel v robote o americkom futbale....nechapal som co na tom vidi...potom mi povedal:"vsak si zapni NS v nedelu podvecer a uvidis"...zapol som a tam ma "ti dvaja tipkovia" co to komentovali"uplne uviedli do tajomstiev tejto hry....iba vdaka Vam som to zacal pozerat a uz to kukam asi 4-tu sezonu po sebe....ked je SuperBowl tak mam vzdy nahlasenu dovolenku...akurat ze som si musel kupit vlastnu TV lebo babam v mojej rodine sa nepacilo ze nedelny vecer stravim v spolocnosti americkeho futbalu a nie pri sledovani nejakej reality show  :-))) vela uspeochov prajem.... :-D
11042 Doktor napsal před 97 měsíci:
uživatel je televizním komentátorem na stanici nova sport
To je samozřejmě pravda, nicméně nám to znemožňuje porovnat sledovanost NFL s jinými sporty. A v tom je zakopané to domácí zvíře zvané pes :)

Pro vkládání komentářů se, prosím, přihlaste kliknutím zde.


Představujeme:

Larry Fitzgerald

Larry Fitzgerald

Tým: Cardinals (#11)
Pozice: Wide Receiver
Draft v roce: 2003


Larry Darnell Fitzgerald Jr. byl v roce 2004 během NFL draftu vybrán v 1. kole, jako 3. hráč celkově, týmem Arizona Cardinals. Od svého prvního… Více informací o hráčovi

Víte, co je?

Pojem: Downed Player

Označení pro hráče, který měl v držení míč a byl zastaven (útočná akce tak skončila). Downed Player

Víte, co je?

Fanoušci s nejvíce body za červenec 2020:

+++ | off-line 0 bodů
0000Dunik13 | off-line 0 bodů
000 AndyGal | off-line 0 bodů
000 Bedyk | off-line 0 bodů
gaučový odborník | off-line 5020×
formic | off-line 4975×
Ježour | off-line 4533×
DebiQue | off-line 4495×
PS4

Šéfredaktor na Twitteru:

Doktor na Twitteru:

PS4