NFL Hot News: aktuální dění v NFL


NFL.cz > Novinky a aktuality Velikost textu

Nejen fotbalové zápisky z cest - vol. 6

středa 3. října 2018, 18:00 Má jedenáctá cesta po amerických sportovních stadionech se pomalu chýlí ke  konci. Sedím v autobuse, který mě snad v pořádku doveze do Indianapolis, kde strávím tři dny a hurá domů. 

Nejen fotbalové zápisky z cest - vol. 6

Naposledy jsem se ozval po dechberoucí premiéře Bakera Mayfielda a mířil za focením dvou zápasů do Atlanty. Nebudu je detailněji popisovat. Kdo chce a dosud nečetl, najde mé zážitky shrnuté na stránkách ČAAF, případně na mé facebookové stránce. Omezím se pouze na konstatování, že to bylo velký, zápas Saints s Falcons doslova epický, Drew byl naprosto bezchybný a já si to strašně užil. Dokonce i na moment, kdy mě Terron Armstead skoro zašlápl, budu vzpomínat rád.

Atlantu jsem moc nepoznal, nebyl čas. Z toho, co jsem viděl, mě ale moc nenadchla. Přišla mi dost špinavá a nejsem si úplně jistý, že se sem někdy vrátím. Jedině snad kvůli fotbalu. A možná kvůli žralokům velrybím, které chovají v místním akváriu. To jediné mě asi mrzí. Že jsem tyhle obří krasavce nemohl vidět. Nebo spíš je vidět nestihl. 

Z Atlanty jsem se přesunul do Tampy, ubytoval se hned vedle Raymond James Stadium a po chvilce nejistoty, jestli zápas Bucs se Steelers nezhatí silná bouřka, se vydal na stadion.

Asi tušíte, komu jsem fandil. Yes, Steelers. A kluci z města ocele potěšili, sebrali diviznímu soupeři Saints důležité vítězství.

Pár postřehů. Stadion nic extra, sice vypadá cool, ale podle mě druhý nejhorší (po FedEx Field, kde hrají Redskins), co jsem zatím navštívil. Atmosféra vyjma posledních pěti či deseti minut nic moc. Fandili hlavně ti s těmi hrozivými žlutými ručníky v rukou. Ale taky se moc nepředřeli. A že jich tu bylo! 

Poprvé se mi stalo (na jakémkoliv zápase NFL, NHL, MLB či NBA), že jsem na celém stadionu nenašel ani jedno “neeuropivo”. Sorry jako, ale pít Budweiser celej večer, není nic, po čem bych potají toužil. Je totiž jen o kapku lepší než jeho údajný český předchůdce, čili chuťový zážitek nic moc. Omluva všem z Budějovic. 

Trochu vážně. 

Nevím úplně, který hráč Bucs to byl, možná safety Johnson, ale při snaze o zachycení míče narazil do bariéry za endzónou. Skácel se a ležel. Docela dlouho. Vedle něj chvíli postával “fotograf” v růžových kraťasech a růžovém tričku. Nic proti růžový barvě, ale tenhle chlap by už nikdy na trávníky NFL vkročit neměl. Jsou věci, který se prostě nedělají a pokud nejste válečný fotograf, tyhle věci se fotit nemají. A dost mě zaujala jeho urputnost tu bolest a možná i vážné zranění vyfotit. Na fotbale, tom americkém, se mi mimo jiné líbí jedna věc. Když se hráč zraní a je jedno, jestli je z mužstva A nebo B, ostatní většinou pokleknou, řekněme,  že to má symbolizovat motlitbu za to, ať to není nic vážného, případně, ať se brzy vrátí na hřiště. Pán v růžovém to viděl jinak, u mě ale propadl na celé čáře.

Další den jsem změnil hotel, přesunul se do centra a večer šel na Bolts. Hráli přípravný zápas s Panthers. A na ledě byla v dresu Cats zase 68! Jen to teda nebyl Džegr, ale nějakej Hoffman. Bere skoro 6 dolarů ročně, ale Jarda to teda není. Počítám, že v Sunrise to i letos bude v hledišti samá 68, ale Hoffmanovo jméno nad ní nenajdete. Tenhle Tallonův krok asi nikdy nepochopím. Mno. Zápas to byl vcelku slušný, hokejky se s tím nemažou ani v preseason. Co se mi teda ale vůbec nelíbilo, byla cena piva. Už jsem si zvykl, že za cca půl litru rezavého moku dáte na stadionech v USA 9-13 dolarů, záleží, kde jste. Ale abych za plechovku piva dal těch dolarů 21, tak to je možný asi jen v Tampě. Pokud hádáte, jestli dal, tak nedal. Koupil jsem si jinou za 16.

Po krátké zastávce na slunné Floridě jsem tři dny pobyl ve městě Titánů, Predátorů a hlavně country, v Nashvillu. První den a půl lilo jako z konve, a já se věnoval fotkám. Postproces nemám moc v lásce, ale bez něj to dnes nejde. Nebo jde, ale na výsledku to bude znát. 

Počasí se nakonec umoudřilo a já strávil příjemné dva večery v několika klubech, kde pivo a whiskey teče proudem a kdysi tu možná hrál i jistý Cash. Jeden den jsem věnoval i prohlídce města, prohlédl si Nissan Stadium, Bridgestone Arénu a vlastně celý downtown. Vše podstatné se tu odehrává vlastně v jedné jediné ulici. Jmenuje se tak nějak typicky po americku. Broadway. Najdete tu jeden klub (nebo spíš bar) vedle druhého, v každém se celý den střídají různé kapely či sóloví zpěváci s kytarou. Kromě barů tu najdete ještě obchody s kovbojskými botami a klobouky. Na nic jiného tu v podstatě nenarazíte. Po celý den je na Broadway zatraceně rušno a atmosféta trochu připomíná večerní downtown v New Orleans. Ale jen připomíná. New Orleans je město mnohem hezčí a rozmanitější. Do Nashville se nicméně, budu-li mít tu možnost, vrátím velmi rád. 

Jsem kousek od Louisville v Kentucky. Původně jsem tu měl možná fotit, možná sledovat místní Cardinals v zápase s Florida State University. Časově to však nakonec nešlo skloubit s dalším zážitkem či snem, a sice vidět jednou naživo J.J.Watta na hřišti, jak sackuje protivníkova quarterbacka. Snad se mi to povede.

Do Indy jsem dojel, ale Megabusem jsem jel poprvé a asi i naposled. Stojí stejně jako jeho slavnější konkurent Greyhound za prd.

Sen vidět J.J.Watta naživo se mi plnil hned od začátku. Rozcvičování už jsem viděl mraky. Ale aby hvězda Wattova formátu obkroužila celý stadion a s minimálně stovkou diváků si hodil míčem, tak to mi hlava úplně nebrala. Došlo téměř i na mě, vedle mě stojícímu klukovi ho hodil, já mu zřejmě nebyl dost sympatický. Asi. Doteď si vyčítám, že jsem něco neudělal, třeba nezvedl ruce. Ale možná je to dobře. Se zlomeným prstem či prsty by se mi kufr domů táhl blbě. JJ je, zdá se, zase v nejlepší formě a do poločasu měl dva sacky a k tomu dva forced fumbly. Společně s Clowneyem drtili ofenzivní lajnu Colts a nebýt zbytečných offsajdů, byl by to z jejich pohledu skvělý zápas. Lístek jsem si schválně koupil za sidelajnu Texans a něco snad i vyfotil. Nemohl jsem si kvůli přísné camera policy vzít profi objektivy, ale něco z toho snad bude. Zveřejním hned, jak se dostanu z letecké kocoviny.

Jo, a Teddy Bridgewater si mou fotku dal dnes na svůj instagram. Občas se mi stane, že o smyslu posledních třech cest pochybuju. I když jsem změnil značku fotoaparátu, pořád je ten batoh plný techniky zatraceně těžký a já si říkám, jestli to má kvůli jednomu zápasu cenu se s tím dva týdny tahat. A pak přijdou zase světlejší okamžiky, jako třeba Teddy, a vy si říkáte, že to cenu má.

Zobrazit příspěvek na Instagramu

“400 Degreez..” 📸: Kamil Herák

Příspěvek sdílený Teddy Bridgewater (@teddyb_h2o),

autor: Kamil Herák

Komentáře ke článku (celkem 14)

132031 kh9 napsal před 9 měsíci:
Děkuju. Já už Drewa viděl potřetí a pokaždé hrál skvěle a padlo hodně bodů. Jednou porazili Bucs 37-31 v prodloužení a pak prohráli 41-38 s Panthers. Ale poprvé jsem měl možnost ho fotit, to jo. :-) 
132030 kh9 napsal před 9 měsíci:
Budu držet palce, ať se to podaří. Lístky na Packers budou asi trochu dražší, ale za ten zážitek to určitě stojí.
132029 kh9 napsal před 9 měsíci:
Proto jezdím v posledních letech tak, že se to snažím kombinovat. Každá akreditace je super, ale k tomu chci vidět fotbal i jako divák. Po loňské i letošní zkušenosti vím, že dva zápasy s foťákem v ruce v průběhu těch cca dvou týdnů stačí. On takový zápas obnáší 6-7 hodin focení v kuse a třeba moje záda z toho nadšená nejsou. :-) Něco jiného je, když je člověk agenturní fotograf, na stadion přijede autem, foťák posadí na monopod a po konci zápasu ho zase dá do toho kufru auta. Já to mám ale úplně jinak a všechno si musím ty dva týdny odnosit sám. To si ale nestěžuju. Jen se to snažím vysvětlit. :-)

Pro vkládání komentářů se, prosím, přihlaste kliknutím zde.


Představujeme:

Joe Namath

Joe Namath

Tým: (#)
Pozice: Quarterback
Draft v roce: 1965


I přes těžké zranění kolene, které se Namathovi přihodilo na univerzitě v Alabamě, byl draftován do obou asociací, které tehdy existovaly. National Football League… Více informací o hráčovi

Víte, co je?

Pojem: CB

Zkratka pro cornerbacka. CB

Víte, co je?

Fanoušci s nejvíce body za červen 2019:

+++ | off-line 0 bodů
0000Dunik13 | off-line 0 bodů
000 Bedyk | off-line 0 bodů
000 fruhba | off-line 0 bodů
gaučový odborník | off-line 4218×
DebiQue | off-line 4051×
Aleš | off-line 3561×
formic | off-line 3557×
PS4

Šéfredaktor na Twitteru:

Doktor na Twitteru:

PS4