NFL Hot News: aktuální dění v NFL


NFL.cz > Novinky a aktuality Velikost textu

Nejlepší výkony nováčků - Week 1

čtvrtek 13. září 2018, 18:00 Máme za sebou první parádní týden, kdy se toho v NFL událo spoustu. Někteří hráči zazářili a někteří zklamali. Jak už je tradicí, tak já se v tomhle článku podívám na zoubek letošním nováčkům. Kdo mě opravdu zaujal se dočtete v následujících pár řádcích. Doufám, že se vám budou líbit.

Nejlepší výkony nováčků - Week 1

Denzel Ward, CB, Cleveland Browns

Začínáme pěkně zostra! Tady si prostě budu hřát vlastní polívčičku a frajeřit, jak jsem dobrej… (nejsem). Už před draftem jsem říkal, že Denzel Ward by měl jít vysoko. Není to sice největší CB, ale má Ohio State University, což je zrátka dokonalá líheň talentů do secondary a navíc má opravdu výborné fotbalové kvality. Pokud to nevíte, tak vám rád připomenu, že Denzela si vybrali Browns v prvním kole jako čtvrtý pick celkově. Spousta lidí predikovala, že je to za takového hráče moc brzo a že se to Clevelandu opět vymstí. A tentokrát si troufám tvrdit, že to tak nebude. Denzel je jednoznačně typickým shutdown cornerem, který udrží krok téměř s každým WR v NFL. Ano Antonio Brown přes něj zachytil touchodown, ale byl to první zápas Warda mezi velkými kluky a také přece jenom, je to Antonio BROWN. Když se na výkon Denzela Warda podívámé řečí čísel, tak si v zápase proti Steelers připsal dva interceptiony vrácené pro celkem 26 yardů a k tomu přidal 2 tackly. Dvakrát v jednom zápase chytit interception od Big Bena se prostě počítá a Denzel rozhodně velkou měrou přispěl k remíze s obávaným soupeřem. Celá defenzíva v Clevelandu vypadá opravdu dobře, ještě by to chtělo trochu vyladit ten útok. 

Genard Avery, DE, Cleveland Browns

Zůstáváme v defense, protože já prostě defense zbožňuju, ale ještě k tomu zůstáváme i v Clevelandu Browns. Tak jako se od Warda dobré výkony přece jen očekávali, tak od Genarda Averyho se nečekalo v podstatě nic. Browns ho vzali v pátém kole na 150. pozici. Přišel z University of Memphis, kde sice odváděl poměrně slušné výkony, ale přece jen to je spíše menší fotbalová škola. V poměrně našlapané DL Clevelandu se ale dokázal prosadit a i jemu se proti Steelers podařil opravdu výborný zápas. Avery zaznamenal třikrát QB pressures, z čehož jednou si připsal tzv. hurry (kvůli hráči musí QB odhazovat dřív než by chtěl), jeden hit (hráč trefuje těsně s odhodem) a jeden sack. Jeho obrana byla velmi účinná i proti runům, kdy si z 10ti runových snapů, při kterých byl na hřišti připsal 2 přímé run stopy. Jak už jsem psal u Warda, obrana v Clevelandu je fakt něco! Od Averyho to sice nikdo nečekal, ale on ukázal, že má svoji kvalitu a rozhodně si zaslouží místo v tomhle žebříčku. 

Will Dissly, TE, Seattle Seahawks

Dvě hvězdy a dva neznámí. Tak by se klidně mohl jmenovat tenhle článek. No uznejte, kdo jste znal jméno Will Dissly před prvním kolem NFL? Já teda fakt ne. Tight end, který přišel z University of Washington a Seahawks si ho vybrali ve čtvrtém kole jako 120. výběr celkově a řekl bych, že rozhodně nelitují. Tenhle tvrdý chlapík z Montany se ukázal v parádním světle. V zápase s Denverem si připsal celkem 105 zachycených yardů a jeden touchdown, kdy parádně “prodal” soupeři, že bude pouze blokovat běh, ale ve skutečnosti se vydal do parádní route, která mu zajistila 15ti yardový touchdown. Ještě hezčí play byl jeho catch pro 66 yardů, při kterém proběhl čtyřmi obránci Denveru a dokázal ho zastavit až Brandon Marshall těsně před goal line. Seattle sice prohrál o 3 body, ale výkon Disslyho byl opravdu parádní a myslím, že se můžeme těšit na další parádní spolupráci s Russelem Wilsonem.

Sam Darnold, QB, New York Jets

Rookie QB, který byl hned hozen do velkého rybníku s názvem NFL. Darnold se stal jediným nováčkém, který letos v prvním weeku startoval. Zároveň se stal nejmladší starting QB od roku 1970. Ani jedno není zrovna závidění hodná pozice. Čeká se od vás hodně, hlava plná nových informací a vy se s tím musíte nějak poprat. Sam nastoupil a hodil pick-six. No to musí být něco, jako ten nejhorší sen, jaký si dokážete představit. Ale i přes své mládí, to dokázal neuvěřitelně hodit za hlavu a zápas odehrál poměrně slušně. Nechci říct, že výborně nebo nedej bože fenomenálně, ale výkon to byl vskutku solidní. Co jsem ještě nezmínil jsou fakta. Sama Darnolda si Jets vybrali v prvním kole jako třetí pick celkově z univerzity USC. Řečí čísel si v zápase připsal celkem 16 kompletních přihrávek pro 198 yardů a dva touchdowny, ten jeden pick, který vyústil v touchdown obrany Lions, jsem už zmiňoval. Takže když si odmyslíme tu první nešťastnou play, tak to byl opravdu slušné. Navíc Jets vyhráli poměrně drtivým rozdílem 48-17 a my se můžeme těšit na další výkony tohoto rookie quarterbacka.

autor: Ondra Horák

Komentáře ke článku (celkem 19)

128850 LaSkala27 napsal před 7 měsíci:
ja som ho zobral tiež. zranil sa mi Walker, a keďže Doug Baldwin má tiež zdravotné problémy, Wilson to na niekoho musí hádzať :) ale rozhodne taký zápas od neho nečakám, len moc lepších nebolo voľných
128822 Tomhet napsal před 7 měsíci:
Zatiaľ veľké prekvapenie, favorizoval som Ravens
128821 mato Kreator napsal před 7 měsíci:
3 td greena woow krkavce maju dnes opat den D🤔

Pro vkládání komentářů se, prosím, přihlaste kliknutím zde.


Představujeme:

Patrick Willis

Patrick Willis

Tým: 49ers (#52)
Pozice: Linebacker
Draft v roce: 2006


Patrick Willis byl během NFL draftu 2007 vybrán v 1. kole, jako 11. hráč celkově, týmem San Francisco 49ers. Willis měl raketový vstup do světa profesionálního… Více informací o hráčovi

Víte, co je?

Pojem: Chain Gang

Jiné označení pro Chain crew. Chain Gang

Víte, co je?

Fanoušci s nejvíce body za duben 2019:

+++ | off-line 0 bodů
0000Dunik13 | off-line 0 bodů
000 Bedyk | off-line 0 bodů
000 fruhba | off-line 0 bodů
gaučový odborník | on-line 4200×
DebiQue | off-line 3975×
Aleš | off-line 3553×
Ježour | off-line 3527×
PS4

Šéfredaktor na Twitteru:

Doktor na Twitteru:

PS4