NFL Hot News: aktuální dění v NFL


NFL.cz > Novinky a aktuality Velikost textu

New England Patriots - hodnocení offseason

úterý 14. července 2020, 12:00 Po letošním free agency, odchodu zejména QB Toma Bradyho a i dalších hráčů základní sestavy je jasné, že Patrioti se dostávají po dlouhé době kralování nejen v divizi AFC East, ale i celé NFL jako takové, do období nového budování týmu. Pojďme se pokusit shrnout, co zajímavá „koronavirová“ offseason přinesla.

New England Patriots - hodnocení offseason

I. Volní hráči Patriots a jejich další setrvání / nesetrvání na Foxborough 

1. Volní agenti s omezeným přístupem

Adam Butler, defensive tackle (podepsán v Pats, 1 rok / $3,259) 
Jermaine Eluemunor, guard (podepsán v Pats, 1 rok / $ 2,133)

DT Adam Butler se stal nedílnou součástí rotace obrany Patriots, zejména pass rushe. Sezónu 2019 zakončil 6 sacky, 9 QB hits a 26 total tackles v 16 zápasech, 2x jako starter. Pokud jde o Eluemunora, ten jako hráč získal na významu zejména po celoroční absenci centra Davida Andrewse, kdy posílil hodně rotující ofenzivní linii.

2. Neomezení volní agenti a jejich pokračování/nepokračování v Pats

Tom Brady, quarterback (smlouva s Bucs: 2 roky /  $50M)
Devin McCourty, safety (zůstává v Patriots, dvouletá smlouva / $23M)
Kyle Van Noy, linebacker (Dolphins, 4 roky / $51M) 
Matthew Slater, wide receiver/gunner (zůstává v Patriots dvouletá smlouva / $5.3M)
Phillip Dorsett, wide receiver (Seahawks, 1 rok / $0,91M)
Nate Ebner, safety/special teamer (Giants, 1 rok / $1,05M)
Jamie Collins, linebacker (Lions, 3 roky /  $30M)
Danny Shelton, defensive tackle (Lions, 2 roky /  $8M)
Nick Folk, kicker - zatím bez smlouvy
Marshall Newhouse, right tackle - bez smlouvy
Joe Thuney, left guard (Pats: franchise tag - $14,8 M ) 
Shilique Calhoun, linebacker (zůstává v Patriots, smlouva na 1 rok / $4M )
James Ferentz, center  - zatím bez smlouvy
Ted Karras, center (Dolphins, 1 rok / $4M)
Elandon Roberts, linebacker (Dolphins, 1 rok / $1M)
Stephen Gostkowski, kicker - propuštěn - v platovém stropu uvolněno $3,48M 
Cody Kessler, quarterback - propuštěn

Zejména odchod asi nejlepšího QB všech dob Toma Bradyho po dvaceti letech z Patriots je velkým tématem. Zejména, když po roční pauze směřuje stejným směrem, tedy do Bucks, i legendární TE Rob Gronkowski, za kterého si Patriots polepšili výměnou picků o 100 míst v příštím draftu. Další odchody takových hráčů jako jsou zejména Lb Kyle van Noy (logicky si po něm sáhl bývalý obranný koordinátor a nynější HC Dolphins Brian Flores) a Jammie Collins (stejný model, sáhl si po něm bývalý defenzivní koordinátor a nynější HC Lions Matt Patricia) a dále DT Danny Shelton, jsou výrazným oslabením obrany. S Durona Harmona Pats vyměnili do Lions za 5 kolo draftu 2020.

Na ofenzivní straně sestavy udělali Patriots pro neznalé situace v Pats překvapivý krok udělením franchise tagu G Joe Thuneymu, který po celou loňskou sezónu prokazoval velmi dobrou výkonnost a Patriots by s ním v budoucnu rádi uzavřeli dlouhodobou smlouvu. Joe Thuney FT na 14,8M dolarů přijal. Stejně jako pravověrní fanoušci budou muset oželet odchod Toma Bradyho, budou se muset smířit i s propuštěním legendy na postu kickera v Pats Stephena Gostkowskiho. Bradymu, Gostkovi a ostatně i Gronkovi, který po roční pauze následoval svého kamaráda do Bucks, je třeba poděkovat za služby, které pro náš tým odvedli a popřát jim mnoho úspěchů i v dalších působištích!

II. Volní hráči podepsaní z jiných celků

Position

Player

Previous team

Date signed

Contract

DT

Beau Allen

Tampa Bay Buccaneers

March 20, 2020

2 years, $7 million

S

Adrian Phillips

Los Angeles Chargers

March 21, 2020

2 years, $6 million

FB

Danny Vitale

Green Bay Packers

March 21, 2020

1 year, $1.3 million

WR

Damiere Byrd

Arizona Cardinals

March 23, 2020

1 year, $1.4 million

FS

Cody Davis

Jacksonville Jaguars

March 23, 2020

1 year, $1.5 million

OLB

Brandon Copeland

New York Jets

March 25, 2020

1 year, $1.1 million

QB

Brian Hoyer

Indianapolis Colts

March 25, 2020

1 year, $1.1 million

WR

Marqise Lee

Jacksonville Jaguars

April 28, 2020

1 year, $1.1 million

Z této skupiny si vedení určitě nejvíce slibuje od FB Danny Vitaleho, který by měl nahradit Jamese Develina, jenž odešel po problémech po úrazu krku do důchodu. Na pozici fullbacka doplní Jakoba Johnsona. Posilou by měli být určitě i DT Beau Allen a WR Damien Byrd. Do sportovního důchodu zamířil také TE Ben Watson.

III. Draft 2020

•       Round 2 (No. 37 overall): S Kyle Dugger, Lenoir-Rhyne

•       Round 2 (No. 60): EDGE Josh Uche, Michigan

•       Round 3 (No. 87): EDGE Anfernee Jennings, Alabama

•       Round 3 (No. 91): TE Devin Asiasi, UCLA

•       Round 3 (No. 101): TE Dalton Keene, Virginia Tech

•       Round 5 (No. 159): K Justin Rohrwasser, Marshall

•       Round 5 (No. 182): G Michael Onwenu, Michigan

•       Round 6 (No. 195): OT Justin Herron, Wake Forest 

•       Round 6 (No. 204): LB Cassh Maluia, Wyoming

•       Round 7 (No. 230): C Dustin Woodard, Memphis 

Všichni si ještě pamatujeme, jak Pats první výběr pustili LA Chargers za 3. kolo a ti si na něm vybrali jistě zajímavého LB Kennetha Murrayho. Bill Belichick potom ve druhém kole při svém prvním výběru sáhl po S Kylu Duggerovi z univerzity Lenoir-Rhyne. Všichni si slibujeme, že tento hráč svou rychlostí a výbušnosti doplní pozičně výborného zkušeného Patricka Chunga. Určitě se počítá i s K Justinem Rohrwasserem vybraným v pátém kole a TE Devinem Asiasim, vybraným v třetím kole. Také s druhým kolem EDGEM Joshem Uchem se jistě počítá.

IV. Jak vypadá sestava / Depth Chart

1. Útok

pats offense.png

O-line vypadá na papíře úžasně. Pokud se základní sestavě vyhnou zranění já osobně ji považuji za obrovsky silnou. Kádr Rbs Bolden, Burkhead, Michel, White v záloze s Harrisem a Johnsonem s podporou FB Vitaleho by měla být ozdobou hry Patriots. Na pozici WR se určitě budeme moci spolehnout na Edelmana, lepší sezónu snad budou mít Sanu s Harrym a přínosem by měl být příchod Damiena Byrda. Uvidíme, jak se ve své druhé sezóně ukáží mladíci Olszewski s Meyersem a i nově příchozí Marqise Lee. Zejména se těším na Meyerse. Jeho souhra s QB Jarettem Stidhamem, kterého z backupu podporuje zkušený Brian Hoyer, byla ozdobou loňské pre-season. Ano, vím …. jednalo se jen o přípravu. Ale stejně to těm dvěma lepilo.

2. Obrana

pats defense.png

Základní sestava se v secondary nemění a přibude do ní určitě Dugger. Defenzivní lajnu vyztuží příchozí Allen, linebackery povede veterán Dont‘a Hightower a zvědavý jsem zejména na Chase Winoviche a nováčka Joshe Ucheho.

3. Special team

pats sp.png

Special team posílil draftovaný nováček K Rohrwasser a na jeho výkonech bude určitě hodně záležet. Smlouva byla prodloužena duši této jednotky Mattovi Slaterovi a vynikající výkony bude určitě předvádět i punter Jake Bailey.

V. Závěr

Nemá smysl se pouštět do nějakých velkých predikcí. Je jasné, že po odchodu Bradyho a značnému oslabení obrany dochází k rebuildu týmu. Já důvěru v QB Jaretta Stidhama mám, určitě má velký talent a myslím, že za Bradym se musel něco naučit. Z týmu jdou zprávy o velké důvěře, kterou Jarett má. Samozřejmě je těžké odsud s Česka posoudit, zda je oprávněná nebo se jen jedná o psychologickou podporu v rámci budování týmu okolo nové quaterbacka. V záloze bude určitě připraven zkušený Brian Hoyer.

Moc se těším na novou, jinou sezónu, než na jakou jsme jako fanoušci Patriots za poslední léta zvyklí. Ať už dopadne jakkoliv. Jen musíme doufat, že v řádných termínech začne a bude stejně skvělá jako každá v této fantastické hře.

Go Pats a opatrně tipuji pozitivní bilanci 9-7.

UPDATE:

VI. Kam s Camem?

To nejšťavnatější na závěr. Po datu, kdy tento fanouškovský souhrn byl publikován (na FB Patriots CZ/SK pozn. Redakce), vybuchla největší bomba pre-season Patriots. Přesně před týdnem prosákla na veřejnost informace, že Pats dosáhli dohody s QB Camem Newtonem, jenž byl v březnu propuštěn z Panthers, se kterými byl spojován po celou dobu své kariéry hráče NFL. Panthers ho draftovali v roce 2011 jako celkovou jedničku draftu, držitele Heismann Trophy, z univerzity Auburn. S Panthers podepsal čtyřletou, plně garantovanou, smlouvu na $22 millionu. Do sezóny 2011 byl jmenovanán starting QB a ve své první hře zaznamenal kompletaci 24/37 pro 422 yardů, dva TD a jeden INT. Neúspěšnější byla pochopitelně jeho sezóna 2015, kdy sice v SB Panthers prohráli s Broncos 24-10, ovšem předtím byl Cam vyhlášen MVP celé ligy. V loňské sezóně odehrál pouhá dvě kola, když si ve třetím v zápase s Cardinals zlomil zánártní kost. Toto zranění ho již na hřiště nepustilo a Panthers ho později zařadili na „injury reserve list“. Po jeho propuštění se spekulovalo, kdo po něm sáhne a Patriots byli s avizovaným odchodem Toma Bradyho často zmiňováni. Jak šel čas, nikdo se k uzavření dohody s jedničkou draftu 2011 a MVP ligy 2015 neblížil. Lišák Bill si počkal a v okamžiku, kdy už se nepředpokládalo, že by do začátku ligy někde Newton podepsal, stalo se tak na Foxborough. Mé antipatie vůči Newtonovi jsou vedlejší, jednoletý kontrakt s garantovanými $1,75 miliónu jsou jasným majstrštykem vedení Patriots. Newton se postaví v přípravném kempu předpokládaně po boku Jaretta Stidhama a budou bojovat o pozici starter QB. Pokud se Cam rozpomene na své dřívější časy a výkony, asi není o čem. Ve své nejlepší sezóně se Newton zúčastnil 14 pravidelných sezonních her a jeho kompletace dosáhla 67,9 procent. Zaznamenal 3 395 naházených, 24 TD a 13 INT. V běhové hře přispěl 488 yardy a čtyřmi TD.

Co to může Patriotům přinést? Určitě méně čitelný útok, protože Josh McDaniels bude mít další zbraň navíc v možnosti využití běhových schopností nového QB. Zajímavým prvkem pro sledování bude to, jak Newtonova přítomnost ovlivní produkci prvního RB týmu Sony Michela v jeho třetí sezóně. Pokud QB bude běhovou hrozbou otevírají se zajímavé možnosti pro hráče v backfieldu. Pokud si obrana dokáže udržet svůj vysoký standart, může být sezóna hodně zajímavá.

Zdroje: CBS.com, wikipedia.org

autor: Jirka Cabák


Komentáře ke článku (celkem 18)

180595 DebiQue napsal před 3 týdny:
Tak ja som cital, ze slusnym pracovitym chovatelom dobytka vadi, ze v Dallase sa milionarski rozmaznani frackovia nazyvaju kovbojmi. Sokoli vraj nechcu mat nic spolocneho so stratenim vedenia 28-3 v superbowle, a preto ziadaju, aby sa tim z Atlanty premenoval, a radi by si to vymenili s orlami. Najhorsie su na tom hraci zo San Francisca, pretoze 49 je sucinom dvoch rovnakych prvocisel, a to je uplne v prdeli, pretoze sedmicky ziadaju aby sa premenovali aspon na 50ers...
180594 OMAHA napsal před 3 týdny:
Tak ma napadlo, že či nevadí trpaslíkom to meno Giants 😇
180593 matrix napsal před 3 týdny:
Tak už aj NFL - Jets a Giants bez diváků...

Pro vkládání komentářů se, prosím, přihlaste kliknutím zde.


Představujeme:

Troy Aikman

Troy Aikman

Tým: Cowboys (#8)
Pozice: Quarterback
Draft v roce: 1989


Troy Kenneth Aikman se stal jedničkou draftu roku 1989. Cowboys do mladé hvězdy vkládali velké naděje a Aikman se stal vůbec prvním nováčkem v historii klubu, který… Více informací o hráčovi

Víte, co je?

Pojem: Challenge

Challenge je inovativní velmi prospěšné pravidlo, které se v NFL používá od roku1999. Umožňuje trenérovi týmu nechat znovu posoudit poslední rozhodnutí… Challenge

Víte, co je?

Fanoušci s nejvíce body za srpen 2020:

+++ | off-line 0 bodů
0000Dunik13 | off-line 0 bodů
000 AndyGal | off-line 0 bodů
000 Bedyk | off-line 0 bodů
gaučový odborník | off-line 5020×
formic | off-line 4979×
Ježour | off-line 4533×
DebiQue | off-line 4506×
PS4

Šéfredaktor na Twitteru:

Doktor na Twitteru:

PS4