NFL Hot News: aktuální dění v NFL


NFL.cz > Novinky a aktuality Velikost textu

Packers propustili Charlese Woodsona

sobota 16. února 2013, 9:46 Green Bay Packers propustili během včerejšího dne ze svého týmu Charlese Woodsona. Šestatřicetiletý defensive back si měl v následující sezóně vydělat 9 milionů dolarů a v platovém stropu Packers zabíral celkem 10 milionů dolarů.

Packers propustili Charlese Woodsona Charles Woodson

Jako první informoval média o Woodsonově propuštění jeho agent Carl Poston. „Připravují se na to, že jej propustí. Je to součást byznysu,“ řekl Poston. „Právě jsem s ním mluvil. Zněl, jako by mu zbývalo odehrát ještě hodně zápasů. Chtěl by hrát za tým, který má šanci vyhrát Super Bowl.“ Prvotní spekulace hovoří o tom, že by o něj mohli mít zájem Denver Broncos a New England Patriots.

Woodson vstoupil do NFL v roce 1998, kdy si jej do svého týmu vybrali v prvním kole draftu Oakland Raiders. V roce 2006 podepsal s Green Bay Packers jako volný hráč sedmiletý kontrakt na 52,7 milionů dolarů. Během čtrnácti sezón, které v NFL odehrál převážně na pozici cornerbacka, zaznamenal 719 tackles, 17 sacks, 55 interceptions a 24 forced fumbles. Osmkrát byl vybrán do Pro Bowlu, sedmkrát do All-Pro týmu. V roce 2009 byl zvolen defenzivním hráčem roku. V roce 2011 vyhrál s Packers Super Bowl. Dvakrát vedl statistiky NFL v počtu zachycených interceptions (v roce 2009 a 2011).

Woodson je držitelem týmového rekordu Packers v počtu skórovaných defenzivních touchdownů (10), v počtu interceptions vrácených do touchdownu (9) a spolu s Darrenem Sharperem je na druhém místě v historii NFL v počtu vrácených interceptions do touchdownu (11). Před ním se nachází Rod Woodson, který jich do touchdownu vrátil 12.

Woodson byl před začátkem letošní sezóny přesunut z cornerbacka na pozici strong safetyho. V sedmém týdnu si v zápase proti Rams zlomil klíční kost a zbytek základní části strávil na marodce, ale stihl se uzdravit do začátku playoff, ve kterém se Packers střetli s Minnesotou a San Franciscem. 49ers vyřadili nakonec Packers z bojů o Super Bowl. Během těchto dvou zápasů zaznamenal Woodson 6 tackles.

„Jsme vděční za vše, co dal Charles za posledních sedm let Green Bay Packers,“ prohlásil generální manažer Ted Thompson. „Byl důležitou součástí úspěchů Packers a vítězství v Super Bowlu v sezóně 2011 by bez jeho příspěvků nebylo možné. Hráč s jeho talentem se rodí jednou za generaci a je rovněž skvělým lídrem a ambasadorem organizace mimo hřiště. Charles bude vždy členem rodiny Packers a těšíme se na jeho eventuální uvedení do fotbalové síně slávy. Přejeme mu a jeho rodině jen to nejlepší,“ zakončil Thompson.

autor: Bohumil Rajchl

Komentáře ke článku (celkem 8)

19635 kurt napsal před 91 měsíci:
Je to asi celkovou stratégiou Packers. Už počas sezóny avizovali, že prioritou bude udržať ARoda a Mathewsa, ktorý tento rok obnovujú kontrakty. Asi potrebujú tých 10 melónov zo stropu. O tom podľa mňa bolo to vyjadrenie agenta, že ide o biznis. Okrem toho tak ako Jennings aj on už má toho dosť za sebou a hoci zďaleka nepatria do starého železa, v GB dajú radšej priestor mladším. Toto GB robia dlhodobo, že si nedržia hráčov do poslednej sezóny ale nahradzujú ich mladými puškami. Tak isto to bolo s Favrom a to bola inšia hviezda ako Woodson.
19633 Hális napsal před 91 měsíci:
To sice muselo, ale tohle dobrej masakr.
PS: nej QB hraje jinde :)
19613 Jikin napsal před 91 měsíci:
omlazujete.. přijít to muselo..

Pro vkládání komentářů se, prosím, přihlaste kliknutím zde.


Představujeme:

Ray Lewis

Ray Lewis

Tým: Ravens (#52)
Pozice: Linebacker
Draft v roce: 1995


  NFL kariéra ve zkratce Ray Anthony Lewis byl v roce 1996 během NFL draftu vybrán v 1. kole, jako 26. hráč celkově, týmem Baltimore Ravens.… Více informací o hráčovi

Víte, co je?

Pojem: Ace Formation

Jiný název pro základní útočnou formaci známou jako Single Back. Ace Formation

Víte, co je?

Fanoušci s nejvíce body za srpen 2020:

+++ | off-line 0 bodů
0000Dunik13 | off-line 0 bodů
000 AndyGal | off-line 0 bodů
000 Bedyk | off-line 0 bodů
gaučový odborník | off-line 5020×
formic | off-line 4979×
Ježour | off-line 4533×
DebiQue | off-line 4507×
PS4

Šéfredaktor na Twitteru:

Doktor na Twitteru:

PS4