NFL Hot News: aktuální dění v NFL


NFL.cz > Novinky a aktuality Velikost textu

Power rankings - Week 1

středa 4. září 2019, 20:30 Každý rok vstupuje do sezóny 32 týmů a každý z nich věří, že právě tento rok je ten, kdy získá Super Bowl. Ač sezóna pro každého začíná s bilancí 0-0, některé týmy přeci jen vypadají, že budou mít lepší sezónu než jejich konkurenti. Power Rankings by měl přinést subjektivní ohodnocení týmů skrz celou ligu a jejich seřazení do jedné tabulky. Když tým A porazí tým B, tak to nutně neznamená, že musí být před ním i v této tabulce. Jde o celkovou sílu týmu ne o výsledek jednoho zápasu. V NFL platí jedno přísloví a to: „Any Given Sunday“, tak pojďme Cardinals nebo Bengals sezóna je dlouhá…

Power rankings - Week 1

1. Kansas City Chiefs

Loňský nejužitečnější hráč sezóny Patrick Mahomes má za sebou celou sezónu a k dispozici celý arsenál útočných zbraní. Bránit Hilla, Watkinse, Kelceho a k tomu dvojici runningbacků Williams, McCoy bude zřejmě velký oříšek. K tomu vylepšená obrana o příchod Franka Clarka, který s Chrisem Jones může být velmi nebezpečným duem DL. Za mne jasný adept na postup do Super Bowlu.

2. New Orleans Saints

Jedno špatné rozhodnutí od postupu do loňského Super Bowlu. Saints budou obrovsky motivováni ukázat, že právě oni měli reprezentovat NFC v loňském roce v největším zápase. K tomu je znovu povede fantastický Drew Brees a zřejmě nejlepší dvojce RB-WR v lize -Kamara a Thomas.

3. New England Patriots

„Tento rok skončí dynastie.“, „Brady začne zpomalovat“. Toto všechno slýcháme každý rok po prvních nezdarech Pats. Nicméně obhájci vítězství z loňského roku přišli o svou hvězdu Gronkowskiho, OL bude chybět Brown a Andrews, v obraně zase Flowers. Kdo ale zůstává je Bill Belichick a Tom Brady, kteří znovu vymyslí, jak dostat Patriots do playoff. Navíc skupina WRs Edelman, Gordon, Thomas a Dorsett je nejlepší, kterou měl Brady za poslední roky.

4. Los Angeles Rams

Loňský útočný válec se zastavil až v nejméně vhodnou chvíli, a to v Super Bowlu proti Patriots. HC McVay sám přiznal, že možná trochu překombinoval přípravu a zapomněl na to, s čím byli Rams tak úspěšní skrz celý rok. Zdraví Gurleyho je sice znovu téma dne, ale McVay měl celou offseason připravit svůj gameplan i s méně častým využitím tohoto RB. V obraně je navíc Aaron Donald, který dokáže sám rozhodnout jakékoliv utkání.

5. Philadelphia Eagles

Eagles se vrací základní kameny jejich obrany a lehce nepozorovaně vylepšili řadu míst v útoku. Carson Wentz je zdraví a Eagles by znovu mohli útočit na postup do Super Bowlu. Nezapomeňme, že tento tým pár let zpátky vyhrál SB a Wentz byl před jeho zraněním v neskutečné formě, kterou očekávám i letos.

6. Chicago Bears

Vloni suverénně nejlepší obrana ligy dokázala zastavit kteréhokoliv soupeře. I po odchodu DC Fangia, bude znovu obrana z Windy City, v čele s Mackem, budit OC soupeře ze snů. Otázkou zůstává, jak moc se zlepší výkon Trubiskyho? Pokud ano Bears mohou být na konci roku v žebříčku ještě výše.

7. Los Angeles Chargers

Před sezónou rozhodně jeden z týmů, který měl bojovat s Patriots a Chiefs o postup do Super Bowlu. Stávka Gordona a zranění Jamese trochu vneslo do tohoto plánu trhliny, nicméně Chargers mají znovu velmi talentovaný roster. Navíc je v plné síle Bosa, který může být klíčovým faktorem pro celou sezónu Chargers, pokud mu vydrží zdraví.

8. Minnesota Vikings

Za mne jeden z nejvíce podceňovaných týmů tohoto roku. Cousins má sice proti dobrým týmům hrozivou bilanci, ale tento rok může vše obrátit. Thielen, Diggs a Doctson je skvělá skupina WR a zdraví Cook trochu uleví od nutnosti passové hry. Pokud se obrana vrátí do své dřívější formy, budou Vikings bojovat o titul v NFC North.

9. Seatlle Seahawks

Další tým, který je hodně přehlížen. Seahawks se i tento rok budou spoléhat na kouzla Wilsona, který ale letos bude mít k dispozici silnou dvojici RB a možná i dva WR co zachytí míč. Pokud se jen o trochu zlepší výkony hráčů okolo Wilsona, muže tento velký malý muž být MVP letošního roku. Nezapomeňme na příchod Clowneyho, který s Ansahem a L.J.Collierem může utvořit Pass rush Boom.

10. Pittsburgh Steelers

Jak bude vypadat útok Steelers po odchodu Bella a Browna je otázkou. Faktem zůstává, že Conner a Smith-Schuster jsou budoucností Steelers a ti na ně letos budou hodně spoléhat. Navíc Pittsburgh letos nemusí řešit žádné telenovely mimo hřiště (pouze posílají pozdravy do Oaklandu) a mohou se soustředit na výkony na hřišti, a ne mimo něj.

11. Cleveland Browns

Asi největší hype před sezónou byl právě u Browns. A není se čemu divit, Beckham Jr. a Landry to je dvojice WR jak z Pro Bowlu a Mayfield vloni do Clevelandu vrátil naději, že tamní fanoušci zase uvidí kvalitní fotbal. Obrana už vloni hrála skvěle a pokud Browns udrží morálku a nesloží je tíha očekávání, mohou být velkým hráčem v celé AFC. To vše dva roky od sezóny 0-16!

12. Green Bay Packers

Packers mají ve svém středu asi nejtalentovanějšího QB všech dob. Problém u Rodgerse v minulých letech byla zranění a špatný vztah s trenérem. Rodgers vstupuje do sezóny zdravý a uvidíme, jak si nakonec sedne s mladým HC LaFleurem. Pokud ano, Packers se mohou letos vrátit zpět do boje o trofej Vince Lombardiho.

13. Houston Texans

Texans konečně přivedli do své OL hráče, který by mohl zabránit nahánění Watsona akci co akci. Za Tunsila však obětovali dva výběry v prvním kole draftu a HC O’Brien bude muset vykázat výsledky. Texans může mrzet pouze odchod Clowneyho, s ním by tento tým byl mnohem výše.

14. Dallas Cowboys

Zeke Who? – ptá se Jerry Jones. Ezekiel Elliot je hráč, který vás tahá už tři roky a za ně stihnul naběhat 4 048y a přidat 34 celkových TD v 40 zápasech. Cowboys dělají obrovskou chybu, že se nemohou dohodnout na nové smlouvě. Talentovaný tým, který však musí doufat v návrat Elliota, jinak jejich sezóna nemusí být tak úspěšná.

15. Atlanta Falcons

Talentovaná obrana a znovu hrůzu nahánějící útok. Pokud tedy začne blokoval ofenzivní lajna. Pokud ano, tak Jones, Ridley a Sanu svou práci udělají, stejně tak RB Freeman pod taktovkou Ryana. NFC South však bude hodně vysoká hora na zdolání.

16. Baltimore Ravens

Lamar neumí házet, to slyšíme hodně často. Už méně, že do jednoho z nejlepších runových útoků přišel Ingram a mladý rozehrávač se měl celou sezónu sžít s útokem, jako jasná jednička týmu. Tradičně skvělá obrana může Ravens vystřelit až do playoff.

17. Indianapolis Colts

Jak je důležité míti Filipa, tedy quarterbacka. Obzvláště pokud se jmenuje Adrew Luck a odejde vám do důchodu dva týdny před startem ligy. Colts mají skvělou OL a celkově velmi talentovaný tým, ale pozice QB je prostě klíčová. Uvidíme, jak se s touto výzvou popere Jacoby Brissett.

18. Carolina Panthers

Stejně jako v loňském roce půjde o to, zdali zůstane Cam Newton zdravý. Pokud ano, tak s McCaffereym můžou tvořit jednu z nejnebezpečnějších dvojic QB-RB. Otázky v obraně řadí tento tým zatím pouze do středu startovního pole.

19. San Francisco 49ers

Talent by byl. To asi v San Francisku vědí moc dobře. Ovšem pouze talent nestačí a Jimmy Garoppolo musí předvést, že si 100 milionů na svém účtu zaslouží. Defensivní lajna budí hrůzu a pokud se tato skládačka u 49ers dá do kupy, mohou hrát 49ers o Wild Card, na Rams a Seahawks to zatím bohužel stačit nebude.

20. Oakland Raiders

Černé dresy, temná historie a černý kůň AFC. Pokud Brown konečně najde helmu, která mu nerozcuchá jeho účes a do kryokomory půjde v botách, tak Raiders mohou navázat na skvělý útok za dob AC/DC. Poslední rok v Oaklandu také dodá hráčům potřebnou energii dokázat něco pro své věrné fanoušky v Black Hole.

21. Buffalo Bills        

Jak moc se posune výkonnost Joshe Allena? Pokud se tento výběr z prvního kola draftu ukáže jako legitimní starting QB, tak Bills mohou být skokanem roku v tomto žebříčku. Obranu na to rozhodně mají.

22. Jacksonville Jaguars

Další z týmů, který musí zpět najít svou identitu z před dvou let. Pokud se to Jaguars pod taktovkou Folese povede, bude tento tým znovu bojovat o playoff. Foles by měl být opravdový upgrade od Bortelse a čekám, že Jaguars půjdou směrem vzhůru.

23. Tennessee Titans

Kvalitní obrana a poměrně variabilní útok, který ale nedokáže zatím produkovat kýžené výsledky. Stejně jako u Jaguars budou muset Titans najít svou identitu a doufat, že Mariota vydrží zdravý celý rok.

24. Tampa Bay Buccaneers

V loňském roce to bylo na pozici QB jak na Matějské pouti a řetízkovém kolotoči. Letos je znovu jasnou jedničkou Winston a pokud bude hrát jako na začátku své kariéry, mohou Bucs kousat. NFC South je nicméně zatím moc velký oříšek na rozlousknutí.

25. New York Jets

Stejné jako u Bills, s tím rozdílem že tentokrát půjde o Darnolda, který musí ukázat, že je franchise QB pro tým z New Yorku. Pokud se vývoj zasekne, čeká Jets dlouhá sezóna.

26. Denver Broncos

Dvojice Chubb a Von Miller by kterýkoliv jiný tým dotáhla do playoff sama, nicméně v Denveru potřebují zjistit, jestli přijde Joe Flacco „Playoff“ nebo Joe Flacco „Regular Season“. Pokud to bude Flacco playoff, tak by nás výkony Broncos mohly překvapit.

27. Detroit Lions

V Motor City to bude zřejmě další rok, kdy se budou dívat na záda Bears, Vikings a Packers. Pokud tedy Stafford nevykouzlí svou nejlepší sezónu a Trey Flowers nezaznamená 20 sacků, pak by mohlo být u Lions veseleji.

28. Washington Redskins

Jmenování Keenuma jedničkou ukázalo, že chtějí dát Haskinsovi ještě čas na aklimatizaci do profesionální ligy. Jeho čas však letos ještě přijde, ale úspěšná sezóna to pro Redskins nebude.

29. New York Giants

Podobné jako u jejich divizních rivalů z Washingtonu. QB Jones může v průběhu roku nahradit Manninga. Pokud se tak nestane letos, tak v příštím roce v Big Blue už bude nový quarterback.

30. Miami Doplhins

Tým, který loni bojoval o playoff, letos pod novým trenérem zahajuje přestavbu. Odešel LT Tunsil a WR Stills, avšak za něj získali Dolphins dva výběry v prvním kole draftu. Teď je jen moudře použít a v dalších letech začít konkurovat ostatním týmům.

31. Arizona Cardinals

Tým, který začíná svou novou kapitolu pod trenérem Kingsburym a uvidíme, jak se jednička draftu Kyler Murray ukáže ve svém prvním roce. V Arizoně hlavně doufají, že se zlepší jejich OL a Murray přežije tuto sezónu živ a zdráv.

32. Cincinnati Bengals

Bengals jsou znovu bez A.J.Greena a tým, který se kdysi dostával rok za rokem do playoff (i když bez vítězství), je nyní týmem bez tváře. Bengals začnou asi brzo přemýšlet, jak postavit nový tým bez Andyho Daltona.

autor: Jan Štiegler

Komentáře ke článku (celkem 229)

157995 DCC napsal před 11 měsíci:
Bohužel, Pats jsou díky BB výjimkou :-/. Souboj Pats - Chiefs by mohl být hustokrutopřísněj ofenzivní masakr...
157987 brano88 napsal před 11 měsíci:
skoda ze to uz nebude v Hard Knocks :D
157986 KARLOS87 napsal před 11 měsíci:
AB uz je patriot...... :-D

Pro vkládání komentářů se, prosím, přihlaste kliknutím zde.


Představujeme:

Ray Lewis

Ray Lewis

Tým: Ravens (#52)
Pozice: Linebacker
Draft v roce: 1995


  NFL kariéra ve zkratce Ray Anthony Lewis byl v roce 1996 během NFL draftu vybrán v 1. kole, jako 26. hráč celkově, týmem Baltimore Ravens.… Více informací o hráčovi

Víte, co je?

Pojem: AFC

Zkrácené označení American Football Conference, která spolu s NFC (National Football Conference) tvoří NFL (National Football League). AFC

Víte, co je?

Fanoušci s nejvíce body za srpen 2020:

+++ | off-line 0 bodů
0000Dunik13 | off-line 0 bodů
000 AndyGal | off-line 0 bodů
000 Bedyk | off-line 0 bodů
gaučový odborník | off-line 5020×
formic | off-line 4979×
Ježour | off-line 4533×
DebiQue | off-line 4507×
PS4

Šéfredaktor na Twitteru:

Doktor na Twitteru:

PS4