NFL Hot News: aktuální dění v NFL


NFL.cz > Novinky a aktuality Velikost textu

Power rankings - Week 10

čtvrtek 7. listopadu 2019, 22:30 NFL se přehoupla do své druhé poloviny a Power Rankings dostal nového vládce i otloukánka! Tento týden řádně zamíchal kartami v postavení jednotlivých týmů a NFL nám znovu ukazuje, jak je letos nesmírně vyrovnaná a špatně předvídatelná.

1. San Francisco 49ers +2 49ers.png

Nový vládce Power Rankingu před 10. hracím týdnem! 49ers zůstávají jediným neporaženým týmem v lize, a i když to proti Cardinals nebylo bez chyb, tak 8-0 je 8-0. Obrana šlape jako švýcarské hodinky a útok Kyla Shanahana neskutečně dobře využívá předností jednotlivých hráčů San Francisca. Pro 49ers zasloužené první místo.

2. New Orleans Saints - Saints.png

Saints měli volno a drží si druhé místo v žebříčku. Brees zase o týden zdravější a Saints zůstávají jedním z nejnebezpečnějších týmů v lize.

3. New England Patriots -2 Patriots.png

Patriots se proti Ravens trápili a na svůj poměr nasekali spoustu nevynucených chyb, které Lamar Jackson potrestal. Obrana si proti nevyzpytatelnému útoku Ravens ze začátku nevěděla rady, a ukázalo se, že i Pats nejsou dokonalým týmem. Pro Patriots zasloužená prohra a pád z prvního místa žebříčku.

4. Baltimore Ravens +2 Ravens teamlogo.png

Ravens přišli jako první tým v letošní sezóně na to, jak překonat obranu Billa Belichicka a jeho Patriots. Lamar Jackson byl po zemi společně s Ingramem téměř nezastavitelný a obrana Ravens udělala big play, když byla potřeba. Ravens se tak ukázali jako jeden z favoritů celé AFC a po právu si odnášejí, ze zápasu s minulou jedničkou Power Rankingu, vítězství.

5. Green Bay Packers -1 Packers.png

Packers se proti Chargers neskutečně trápili, a to hlavně ofenzivní lajna, která nebyla schopna zastavit pass rush duo soupeře Ingram-Bosa. Obrana nedokázala zastavovat dlouhé drivy soupeře a výsledkem bylo jasné držení míče pro Chargers, celkově lepší hra a pro Packers překvapivá prohra.

6. Minnesota Vikings -1 vikings.png

Vikings mě v zápase proti Chiefs přišli lepším týmem, ale v klíčových chvílích Kansas udělal dobrou hru a Minnesota ne. Několik big plays rozhodlo, že Vikings nakonec prohráli, ale nesmí smutnit dlouho. Na řadě je velmi důležitý zápas s Cowboys, který bude pro play-off v NFC velmi důležitý.

7. Seattle Seahawks +1 seattle.png

Seahawks si spolu s Buccaneers otevřeli střelnici, a nakonec muselo rozhodovat až prodloužení. V něm Seahawks nakonec urvali vítězství na svou stranu a ukázali, že umí vyhrávat těsné utkání. Za mě Seattle pod taktovkou Russella Wilsona zůstávají jedním z nejnebezpečnějších týmů v lize.

8. Dallas Cowboys +1 Cowboys.png

Cowboys se na začátku zápasu s Giants trochu trápili, ale od příchodu černé kočky na hřiště dominovali. Útok se spoléhal na běhovou hru, jak je u Cowboys známé, ale Prescott nakonec také odehrál slušné utkání. Cowboys teď začíná těžký rozpis zápasů, ve kterém musejí bodovat, jinak je může Philadelphie vystřídat na čele divize.

9. Kansas City Chiefs +1 chiefs.png

No Mahomes, no problem. Samozřejmě hodně nadnesené tvrzení, ale vítězství v zápase s Vikings se počítá! Chiefs měli v zápase štěstí, ale to k dobrým týmům patří, a nakonec díky skvělému výkonu kickera Butkera dokázali field goalem v poslední vteřině vyhrát zápas. Tým zranění Mahomese neskutečně stmelilo a po jeho návratu se zařadí zpět do TOP 3.

10. Los Angeles Rams -3 rams.png

Rams si užívali volného týdne a mohli se tak soustředit na zahojení zranění a přípravu na druhou část sezóny, ve které budou muset zabrat, aby si vybojovali místo v playoff.

11. Houston Texans +1 Texans.png

Texans dokázali využít zaváhání Colts a posunout se vítězstvím nad Jaguars na první místo divize. V Londýně proti Jags zahrála skvěle obrana, když zaznamenala 4 turnovery a 4 sacky. Po zemi se dařilo Hydeovi, který měl 160y a Houston dost jednoznačně porazil své divizní rivaly.

12. Philadelphia Eagles +1 Eagles.png

Proti Bears se konečně chytla i obrana Eagles, která dovolila soupeři pouze 14 bodů, avšak ruku na srdce, Chicago je letos v útoku hodně bezzubé. Eagles mají druhé důležité vítězství v řadě a drží se na dohled Cowboys v boji o první místo v divizi.

13. Buffalo Bills +1 Bills.png

Bills se dokázali oklepat z prohry proti Eagles v minulém týdnu a poměrně přesvědčivě porazili slabé Redskins. Činila se znovu obrana, která dovolila soupeři pouze 9 bodů. Bills mají v druhé půlce sezóny rozpis, který by je klidně mohl dostat do playoff. Buffalo se tak trochu pod radarem sune na pozice do play-off s bilancí 6-2.

14. Carolina Panthers +2 panthers.png

Cam Newton je zapsaný na listinu zraněných hráčů a sezóna 2019 pro něj skončila, no a uvidíme, jestli za Carolinu vůbec ještě nastoupí. Pro Panthers ale žádné velké trápení, protože Allen hraje skvěle. Proti nevyzpytatelným Titans další vítězství a Panthers jsou na místech na dostřel play-off. CMC i v tomto zápase nezastavitelný – 166y a 3 TD a jednoznačně musí být v diskuzi ohledně letošního MVP ligy.

15. Indianapolis Colts -4 Colts.png

V minulém týdnu Vinatieri rozhodl o vítězství Colts. Bohužel v tomto týdnu také, ale netrefeným field goalem se zasloužil o to, že Colts nakonec se Steelers prohráli. Tento veterán hraje zřejmě svou poslední sezónu a zatím příliš úspěšná není. Colts ztratili důležitý zápas pro play-off boj v AFC.

16. Pittsburgh Steelers +5 Steelers.png

Steelers měli začátek sezóny jak z hororu. Prohráli úvodní tři zápasy, zranil se jim Big Ben i náhradník Rudolph. V posledních pěti zápasech ale 4x výhra a jediná prohra až v prodloužení proti Ravens, kteří jsou jedním z nejlepších týmů AFC. Steelers se tak pomalu dostávají na místa u play-off a jejich ztracená sezóna nakonec tak ztraceně nevypadá.

17. Oakland Raiders +3 Raiders.png

Raiders zvládli důležité utkání proti Lions, které je drží na dostřel play-off. Ve druhé polovině sezóny budou muset Raiders zabrat a navázat na ty světlé momenty, ve kterých vypadali jako tým, který si jde pro místo do play-off.

18. Jacksonville Jaguars -3 jaguars.png

Minshew mánie bohužel skončila, a to v Londýně, když Jags jasně prohráli s Texans 26:3. Jaguars na cestě zpět do USA oznámili, že po volném týdnu se na pozice QB1 vrátí uzdravený Foles. Minshew se tak vrací na lavičku, ale že to byla jízda! Uvidíme, jak to nakonec s tímto QB bude příští rok, protože nám rozhodně ukázal, že hrát v NFL může!

19. Los Angeles Chargers +4 Chargers. teamlogo.png

Chargers ukázali, jak zastavit útok Aarona Rodgerse. Obrana vytvářela na hvězdného QB neuvěřitelný tlak a duo Ingram-Bosa se konečně ukázala ve své největší formě. S tímto výkonem by Chargers mohli pomýšlet na play-off, ale letos LA nedokáže konstantně podávat dobré výkony. Pro Chargers však půlka sezóny před nimi, a uvidíme třeba výhra nad Packers a příchod Jamese bude tím impulsem pro spanilou jízdu do konce sezóny.

20. Tennessee Titans -1 Titans.png

Titans pod Tannehillem poprvé prohráli, když obrana nedokázala zastavit McCaffreyho, což je v zápase proti Panthers klíčové. Stejně jako u Chicaga bude zajímavé sledovat, jak se nakonec vyvrbí situace na QB, protože Mariota se zdá být už jednou nohou z Tennessee, ale Tannehill odpovědí do budoucna také není.

21. Detroit Lions -4 Lions.png

Další těsné utkání proti Raiders, ale znovu to Detroit nedokázal dotáhnout do vítězného konce. Stafford v posledních týdnech hraje skvěle, ale obrana nedokázala udržet náskok ve čtvrté čtvrtině, která rozhodla. Lions se tak vzdalují pozice na play-off a zůstane jim maximálně nálepka týmu, který může hrát s každým, ale na play-off to nestačí.

22. Chicago Bears -4 Bears img.ashx.png

Bears jsou v obrovské herní krizi a útok je jedno velké trápení. Sezóna pro Bears tak pomalu končí a v Chicagu budou před rozhodnutím co s Trubiskym, který rozhodně nehraje tak, jak od něj Bears čekali, když ho vzali jako 2.hráče draftu v roce 2017. 

23. Cleveland Browns -1 browns.png

Ani proti Broncos si Browns nedokázali připsat vítězství a pomalu se propadají tabulkou. Browns jsou momentálně 2-6 a jedním z nejméně příjemných překvapení letošního ročníku. Jen naplnění růžových prognóz ze začátku roku v druhé půlce sezóny by je dostalo do boje o play-off, při současném herním projevu je to však utopie.

24. Arizona Cardinals - cardinals.png

Cardinals se proti 49ers dlouho drželi a ukázali, že proti 49ers prostě umí. Nakonec z toho byla prohra, ale pro Arizonu skvělé zjištění, že mohou hrát i proti nejlepšímu týmu současné NFL.

25. Denver Broncos +2 Broncos.png

Pokud máte příjmení Allen, tak to asi znamená, že budete úspěšný QB v letošním roce. Allen v Broncos nahradil zraněného Flacca a hned první utkání dokázal dovést do vítězného konce. Broncos však dále zůstávají v druhé půlce tabulky s minimální vidinou na úspěch.

26. Tampa Bay Buccaneers -1 buccaneers.png

Klasické utkání pro Buccaneers. Přestřelka proti silnému týmu, která byla neskutečně vyrovnaná, ale na konci Tampa stejně odejde s prohrou. S bilancí 2-6 jsou Buccaneers dalším týmem, který může porazit kohokoliv, ale na playoff to letos není.

27. New York Giants -1 Giants.png

Pokud by Giants v zápase proti Cowboys využili všechny příležitosti, které měli mohli Dallas překvapit. Místo toho Jones nasekal nováčkovské chyby a Giants si zápas proti Cowboys prohráli téměř sami.

28. Atlanta Falcons +1 Falcons.png

Falcons měli volno a čas pro Ryana dát to kupy zdraví. Sezóna pro Falcons však už skončila, co se týče šancí na play-off.

29. Washington Redskins +1 redskins.png

Konečně dostal příležitost mladý Haskins, ale proti silné obraně Bills to nebylo nic jednoduchého. Pro Redskins to bude tak o sbíraní zkušeností pro tohoto mladíka a na konci roku by to chtělo celkovou čistku ve front office, jinak nebudou mít Redskins moc veselou budoucnost.

30. Miami Doplhins +2 Dolphins.png

Miami Miracle! Dolphins vyhráli je to tak! Úkol splněný, nebude to sezóna 0-16. Teď by to chtělo zase začít prohrávat a „bojovat“ o první výběr v draftu a ovládnout výběr nováčku pro rok 2020, kapitál na to Dolphins rozhodně mají.

31. Cincinnati Bengals - Bengals.png

Bengals se vrací do sestavy A.J. Green, což je rozhodně dobrá zpráva, ale pokaženou sezónu to nezachrání. Cincinnati tak bude mít alespoň větší šanci vyhrát nějaké utkání a vyhnout se sezóně 0-16.

32. New York Jets -4 Jets.png

Dlouho jsme se ptali, který tým by dokázal prohrát s Dolphins. No a jsou to Jets, kteří pomalu dostávají nálepku nejhoršího týmu současné NFL. Sam Darnold asi není jediný kdo vidí duchy, protože výkony Jets jsou v současné době jako z domu hrůzy.

autor: Jan Štiegler

Komentáře ke článku (celkem 70)

166151 Štépa napsal před 9 měsíci:
Lamar Jackson je prostě ďábel
165581 Mi.Tch napsal před 9 měsíci:
Málokdy s tebou v něčem souhlasím, ale tady musím. DS je takový Franta Straka amerického fotbalu. Nicméně do té klauniády na Florida state zapadne jako nic. 
165580 12palcu napsal před 9 měsíci:
Tak Bengals maj suveréně nejhorší návštěvnost v lize - 71%, myslím samozřejmě prodané lístky, protože kolik ji skutečně přijde je jiný příběh, takže ten rozdíl bude ještě větší...stačí si letos na draftu vybrat FQB a pak vyhrát zopár pohárikov a můžou si taky říct o lepší peníz

Pro vkládání komentářů se, prosím, přihlaste kliknutím zde.


Představujeme:

Michael Vick

Michael Vick

Tým: Eagles (#7)
Pozice: Quarterback
Draft v roce: 2001


Michael Dwayne Vick byl v roce 2001 během NFL Draftu vybrán v 1. kole, jako 1. hráč celkově, týmem Atlanta Falcons (stal se tak prvním Africko-Americkým… Více informací o hráčovi

Víte, co je?

Pojem: Bye Week

část NFL se skládá z 17. kol (tzv. weeks), během kterých musí každý tým odehrát 16 utkání. Bye Week

Víte, co je?

Fanoušci s nejvíce body za srpen 2020:

+++ | off-line 0 bodů
0000Dunik13 | off-line 0 bodů
000 AndyGal | off-line 0 bodů
000 Bedyk | off-line 0 bodů
gaučový odborník | off-line 5020×
formic | off-line 4979×
Ježour | off-line 4533×
DebiQue | off-line 4506×
PS4

Šéfredaktor na Twitteru:

Doktor na Twitteru:

PS4