NFL Hot News: aktuální dění v NFL


NFL.cz > Novinky a aktuality Velikost textu

Power rankings - Week 11

čtvrtek 14. listopadu 2019, 8:00 Desátý týden nám ukázal, že NFL je stále nepředvídatelnou ligou a několik týmů si připsalo hodně překvapivou porážku. Navíc i poslední neporažený tým padl a ani letos tedy neuvidíme sezónu 16-0. Na druhou stranu Bengals koketují s 0-16, tak se pojďme podívat, jak to vypadá v Power Rankings.


Power rankings - Week 11

1. San Francisco 49ers - 49ers.png

49ers sehráli se Seahawks jeden z nejlepších zápasů letošního ročníku. Krásné akce útoků, defenzivní touchdowny, klíčové momenty ve special teams a to vše završené prodloužením a vítězným FG až s vypršením časového limitu. Bohužel pro 49ers to byl kicker Seahawks, který rozhodl a San Francisco si připsalo první prohru. 49ers ale nemusí věšet hlavu, prohra v půlce sezóny může týmu pomoci a ukázat, na čem dále pracovat. Navíc hráli kalifornští bez Kittla a to rozhodně útoku nepomohlo. 49ers budou v pohodě a jedna prohra jim sezónu nezkazí.

2. Baltimore Ravens +2 Ravens teamlogo.png

Ravens v posledních dvou týdnech jedou. Nejprve vítězství nad Patriots a teď sice povinná výhra nad Bengals, ale v jakém stylu. Lamar Jackson měl statistiky 15/17 pro 223y a 3TD, navíc 65y po zemi a jeden score. Pokud mu tempo nastolené v posledních týdnech vydrží, mohl by nakouknout do bojů o MVP.

3. New England Patriots - Patriots.png

Patriots jako jediný tým z TOP 3 neprohráli. Oni ani nevyhráli, protože měli bye week, ale uvidíme, jak se jim povede v tomto týdnu na půdě Eagles, v odvetě za Super Bowl před dvěma lety.

4. Green Bay Packers +1 Packers.png

Packers zvládli velmi vyrovnané utkání proti Panthers, když na konci základní hrací doby, s vypršením časového limitu obrana zastavila McCaffreyho před vlastní endzónou a vyhrála tak zápas pro svůj tým. Packers mají v tomto týdnu volno, a čeká je důležitá příprava na 49ers, se kterými budou hrát SNF.

5. Seattle Seahawks +2 seattle.png

První tým, který dokázal porazit 49ers, navíc na jejich domácím hřišti. Russell Wilson dokáže v ten pravý moment udělat potřebnou hru, a stále si stojím za svým tvrzením, že dokud Seahawks budu mít zdravého Wilsona, mohou dojít až do SB. Seahawks mají těžký schedule, kdy je po bye weeku čekají Eagles, Vikings, Rams, Panthers, Cardinals a znovu 49ers. Nic jednoduchého, ale pokud se dostanou do playoff, v životopisu budou mít spoustu těžkých utkání, na kterých budou moci stavět.

6. Minnesota Vikings - vikings.png

Vikings ve veledůležitém zápase dokázali porazit na venkovním hřišti Cowboys a kapitán Kirk ukázal, že v primetime zápasech dokáže zahrát velmi dobře. Vikings se letos mohou spolehnout na Cooka, který vede celou NFL v yardech a s Vikings se bude muset počítat i nadále.

7. New Orleans Saints -5 Saints.png

U Saints mi jejich prognózy po volném týdnu hrubě nevyšly, ale zřejmě jsem nebyl sám. Prohrát s Atlantou, která se celý rok neskutečně trápí, ještě k tomu na domácím hřišti asi čekal málokdo. Navíc to nebyl útok Falcons, který by zářil, ale obrana, která dovolila Saints pouze tři FG a Breese poslala sackem na zem hned 6x. Ani Saints neměli svůj den a 10. týden pro ně byl špatným snem.

8. Houston Texans +3 Texans.png

Texans měli volno a připravují se na závěrečnou část sezóny. Po zaváhaní Colts mají vše ve svých rukou, ale předpovědi po volném týdnu raději dělat nebudu. Minulý týden se mi to dost vymstilo.

9. Kansas City Chiefs - chiefs.png

Návrat Mahomese měl znamenat velkolepý návrat Chiefs do boje o první místo v AFC. Místo toho Chiefs prohráli s Titans a i když útok hrál dobře a dokázal skórovat 32 bodů, obrana soupeři dovolila bodů 35, navíc Henrymu po zemi neuvěřitelných 188y. Chiefs se pomalu dostávají do herní krize a musí se spolehnout na to, že je loňský MVP dostane zpět do předních příček konference.

10. Dallas Cowboys -2 Cowboys.png

Cowboys se na domácím hřišti nepodařilo porazit Vikings a trochu si zkomplikovali pozici v divizi. Jako klíčový se zatím jeví vítězný zápas s Eagles, který je osamostatňuje na čele divize NFC East a fakt, že Cowboys mají ze všech týmu z vlastní skupiny nejlepší divizní bilanci vítězství a proher.

11. Pittsburgh Steelers +5 Steelers.png

Nejlepší tah, který letos Steelers udělali byla výměna pro DB Fitzpatricka. Tento borec je od svého příchodu do Steelers téměř nezastavitelný a obrana plná výběrů z prvního kola draftu hraje jako za starých časů. Steelers se po hororovém začátku sezóny vzpamatovali a nyní už jsou na pozicích pro playoff. Kdo by to po ztrátě Big Bena a startu 1-4 čekal.

12. Philadelphia Eagles - Eagles.png

Eagles čeká těžký zápas proti Patriots, ve kterém budou muset ukázat svou nejlepší hru, tak aby se udrželi na dostřel Cowboys. Dobrá zpráva je, že pokud zvítězí, může je to dostat na tu správnou vlnu do konce sezóny a v boji o playoff.

13. Los Angeles Rams -3 rams.png

Další z netrefených výkonů týmu, který se vrátil po bye weeku. Rams nedokázali porazit Steelers a Goff rozhodně nevypadal jako QB, který dostal multimilionovou smlouvu. Mladý quarterback zkompletoval pouze 50 % přihrávek, 2 INT a 4x byl poslán k zemi. Rams se musí rychle probrat z těchto výkonů, jinak jim jako loňskému vítězi konference NFC unikne playoff.

14. Oakland Raiders +3 Raiders.png

Raiders se podařilo ve čtvrteční předehrávce vybojovat vítězství nad Chargers a udržet si naději na playoff. Konference AFC letos není tak dobrá a z toho těží právě týmy jako Raiders a Steelers, kteří se mohou i přes špatný začátek roku ucházet o šestici míst v playoff.

15. Tennessee Titans +5 Titans.png

Titans dokázali překvapit Chiefs a připsali si další vítězství. Tannehill opět sehrál výborné utkání a sám jsem zvědav, jak to nakonec po tomto roce v Tennessee dopadne, a kdo bude starting QB v roce 2020. Mariota to nebude, ale je Tennehill odpovědí? Pokud dotáhne Titans letos do playoff tak asi ano, ale já mu prostě nevěřím.

16. Carolina Panthers -2 panthers.png

Allen je QB1 to už víme a s McCaffreym v zádech dokáží Panthers velké věci. Stále ale čekám, jestli dotáhnou Panthers svou nepravděpodobnou cestu s backup QB až do playoff. Dvě prohry z posledních třech zápasů tomu moc nenasvědčují.

17. Buffalo Bills -4 Bills.png

Bills byli sice před desátým týdnem na bilanci 6-2, ale nikdo jim moc nevěřil. Navíc přišla prohra s Browns a tým, který má sice skvělou obranu, zaváhal podruhé za tři týdny. Bills potřebují najít formu ze začátku roku, jinak klidně mohou vyklidit pozice po slušně rozjetém startu do sezóny.

18. Jacksonville Jaguars - jaguars.png

Jaguars byli po londýnském zápase na bye weeku a jsem zvědav, jak se po návratu po zranění povede Folesovi. Přeci jenom Minshew mánie byla jenom jedna a překonat ji nebude jednoduché. RIP Minshew Mustache - vzpomínáme!

19. Indianapolis Colts -4 Colts.png

Colts museli hrát v zápase s Dolphins bez zraněného Brissetta a bohužel pro ně, Hoyer nezahrál dobře. Ztratil tři míče po interceptions a díky špatnému útočnému výkonu Colts prohráli s jedním z nejhorších týmů celé NFL. Colts jsou stále na vítězné bilanci, ale takovéto zápasy mohou v konečném důsledku rozhodnout, že do playoff nepostoupí.

20. Cleveland Browns +3 browns.png

Browns si poradili s Bills a ve velmi napínavém utkání zvítězili. Mayfield měl také jedno z lepších utkání letošního ročníku, když naházel 238y a 2 TD. Browns však budou potřebovat malý zázrak a vyhrát téměř všechna utkání do konce základní části, aby pomýšleli na playoff.

21. Chicago Bears +1 Bears img.ashx.png

Nevím, jak by to vypadalo v zápase proti Lions, kdyby za ně nastoupil Stafford. Na kdyby se v NFL ale nehraje a obrana Bears neměla problém s náhradníkem Driskelem, který se sice snažil, ale nestačilo to. Trubisky měl jedno ze svých nejlepších utkání letošního roku, ale pro Bears asi „too little, too late“.

22. Los Angeles Chargers -3 Chargers. teamlogo.png

Chargers mají prostě sezónu jako na houpačce a prohrou s Raiders si prakticky zavřeli dveře do playoff. Není se ale čemu divit. Bolts letos hrají tak nevyrovnaně, že by jednou mohli být aspiranty na SB a v druhém týdnu by klidně prohráli s Fresno State.

23. Detroit Lions -2 Lions.png

Lions se museli obejít bez Stafforda, který vinou zranění vypadl ze sestavy Detroitu těsně před zápasem s Bears. Ti dokázali využít absence tohoto gunslingera a Lions musí znovu zkousnout prohru.

24. Tampa Bay Buccaneers +2 buccaneers.png

Tampa letos o playoff rozhodně nehraje, ale jejich zápasy dokáží být divácky velmi zajímavé. Winstonovi je jedno, jestli hodí TD nebo INT hlavně že se hází co nejvíc.

25. Arizona Cardinals -1 cardinals.png

Přestřelka s Bucs Arizoně nevyšla, ale Murray se znovu ukázal v dobrém světle a to je to, co chtějí fanoušci Arizony v tomto ročníku vidět. Na větší úspěchy to letos nebude, ale v budoucnu se bude muset s Cardinals počítat.

26. Atlanta Falcons +2 Falcons.png

Falcons se postarali o největší překvapení minulého týdne, když si venku vyšlápli na do té doby suverénní Saints. Falcons mají rozhodně horší bilanci, než je jejich síla týmu a do konce roku mohou obrat o cenné vítězství ještě pár dalších týmů a znepříjemnit jim cestu do playoff.

27. Miami Dolphins +3 Dolphins.png

Dolphins vypadali před třemi týdny, že by prohráli i s týmy z univerzity, ale další týden - další vítězství a Miami pokukuje na playoff. Samozřejmě jen s velkou nadsázkou a také špatnou situací v AFC, ale Flores zřejmě našel cestu, po které chce svůj tým vést.

28. New York Jets +4 Jets.png

Jets dokázali vyhrát souboj o New York, ale přílišnému optimismu bych nepropadal. Obrana dokázala zastavit Barkleyho, ale výkonnostně mi to spíše přišlo jako bitva o Rohovládovou Bělou, než o jedno z nejdůležitějších měst světa.

29. Denver Broncos -4 Broncos.png

Volný týden pro Broncos, znamená o týden blíž novému ročníku, který asi Denver vyhlíží už nyní. Hledání QB bude pokračovat i nadále.

30. New York Giants -3 Giants.png

Derby proti Jets nedopadlo pro Giants dle očekávání a bitvu o New York prohráli. QB Jones hrál však velmi dobře a naházel 308y a 4 TD. Naopak úplně vynulován byl Barkley, který z třinácti běhů zaznamenal pouze 1 celkový yard. Pro Giants ale dobrá zpráva, že dokáží skórovat i bez nadstandartního výkonu své největší hvězdy.

31. Washington Redskins -2 redskins.png

Redskins měli volno a mladý Haskins tak měl dostatek času připravit se na svůj další start. Ve Washingtonu to chce spíše restart, ale ve front office, který přijde nejdříve po sezóně. A otázkou je, jestli vůbec…

32. Cincinnati Bengals -1 Bengals.png

U Bengals se letos hodně těžce hledají pozitiva. V zápase s Ravens to byl snad jen Mixon, který naběhal přes sto yardů. Hlavním cílem pro Cincinnati je vyhrát jakékoliv utkání, tak aby neskončili 0-16.

Jan Štiegler

Komentáře ke článku (celkem 37)

166442 DCC napsal před 9 měsíci:
Jasny, já to pochopil , jen jsem dnes bez smyslu pro humor. Jsem po zubaři a nebylo to úplně zábavny setkání.
166441 Pompey napsal před 9 měsíci:
A proč si v Los Angeles budou kupovat dresy 49ers?
166440 korek napsal před 9 měsíci:
Myslel jsem, že ta čísla 12 a 13 napoví, že to nebylo myšleno až tak vážně ;-)

Pro vkládání komentářů se, prosím, přihlaste kliknutím zde.


Představujeme:

Troy Aikman

Troy Aikman

Tým: Cowboys (#8)
Pozice: Quarterback
Draft v roce: 1989


Troy Kenneth Aikman se stal jedničkou draftu roku 1989. Cowboys do mladé hvězdy vkládali velké naděje a Aikman se stal vůbec prvním nováčkem v historii klubu, který… Více informací o hráčovi

Víte, co je?

Pojem: Challenge

Challenge je inovativní velmi prospěšné pravidlo, které se v NFL používá od roku1999. Umožňuje trenérovi týmu nechat znovu posoudit poslední rozhodnutí… Challenge

Víte, co je?

Fanoušci s nejvíce body za srpen 2020:

+++ | off-line 0 bodů
0000Dunik13 | off-line 0 bodů
000 AndyGal | off-line 0 bodů
000 Bedyk | off-line 0 bodů
gaučový odborník | off-line 5020×
formic | off-line 4979×
Ježour | off-line 4533×
DebiQue | off-line 4506×
PS4

Šéfredaktor na Twitteru:

Doktor na Twitteru:

PS4