NFL Hot News: aktuální dění v NFL


NFL.cz > Novinky a aktuality Velikost textu

Power rankings - Week 2

středa 11. září 2019, 18:00 První hrací týden je za námi a všechny týmy ukázaly, v jaké herní pohodě vstoupily do sezóny. K vidění bylo spoustu velmi napínavých zápasů a než se týmy „rozmyslí“ jestli budou bojovat o playoff, nebo se jim jen zadařilo na začátku sezóny, ale stále patří do horší poloviny startovního pole, bude Power Rankings hodně proměnlivý.

Power rankings - Week 2

1. Patriots.png New England Patriots +2

Dominance. Jinak asi výkon Patriots nazvat nelze. Skvělá obrana, která dovolila Steelers pouze tři body. Útok silný po zemi i vzduchem. To vše ještě bez Antonia Browna, který se v pondělí připojil k týmu. Zastavit Patriots bude po akvizici Browna opravdu téměř nadlidský úkol. Pokrýt Edelmana, Gordona a Browna chce skoro roster jako z Pro Bowlu. Uvidíme, jestli lehce vyšinutý Brown nerozloží Patriots zevnitř.

2. chiefs.png Kansas City Chiefs -1

Útok Chiefs začal stejně jako hrál v loňské sezóně. Mahomes naházel 378y vzduchem a přidal tři TD, McCoy se uvedl 81y po zemi a Sammy Watkins nasbíral 198y a všechny tři TD přihrávky od Mahomese. Útok tedy šlape na jedničku. Jediný otazník zůstává u obrany, která proti Jaguars nesehrála nejlepší utkání, a také to, jak dlouho bude chybět zraněný Hill.

3. Saints.png New Orleans Saints -1

Saints vydřeli vítězství až v poslední vteřině díky dlouhému FG Lutze z 58y. Útok pod taktovkou Breese bude znovu patřit k tomu nejlepšímu v celé lize, nicméně obrana trestuhodně nechala Texans skórovat v poslední minutě zápasu a málem tak prohrála zápas. Krytí dlouhých přihrávek na konci zápasu by měl být u Saints základní prvek každého tréninku, v posledních letech jim to moc nejde…

4. vikings.png Minnesota Vikings +4

.Vikings v prvním zápase potvrdili má slova a s Cookem budou mít hodně nebezpečný, a hlavně vyvážený útok. Obrana si navíc vzpomněla na svou tvrdost z minulých let a proti Falcons vyprodukovala celkem tři TO. Pokud budou Vikings pokračovat v tomto tempu, mohou si s klidem dojít pro titul v NFC North.

5. rams.png Los Angeles Rams -1

Rams přestříleli Panthers, ale velký podíl na tom měla obrana, která dala útoku solidní pozice po třech získaných turnoverech. Běhový útok byl hodně vyvážený a Gurley se dělil o pokusy s Brownem. Gurley tak může být na konci základní části zdravější do playoff, a to bude hrát obrovskou roli. Goff nemastný neslaný, ale vítězství uhájeno.

6. Eagles.png Philadelphia Eagles -1

Eagles se proti Redskins v první půlce nejspíše zapomněli v šatně. Nicméně skvělý výkon v druhé polovině jim zajistil vítězství. Wentz hrál skvěle a letos se bude moci opírat o duo Jeffery-Jackson, kteří byli u všeho podstatného.

7. Cowboys.png Dallas Cowboys +7

Prescott 405y a čtyři TD, skvělá práce OL a znovu tvrdá obrana. V Dallasu se zřejmě rýsuje velmi kvalitní sezóna, a pokud bude hrát Prescott ve stejné formě, Cowboys nezbyde nic jiného, než mu jeho vysněnou 100 milionovou smlouvu dát.

8. Ravens teamlogo.png Baltiomre Ravens +8

Proti Miami to byl hodně lehký začátek roku, ale i přesto nenasázíte svému soupeři téměř 60 bodů každý den. Lamar Jackson vypadal jako Peyton Manning v nejlepších letech a běhový útok Ravens bude letos znovu velmi silný. V kombinaci s výbornou obranou tu máme adepta na titul v NFC North.

9. Bears img.ashx.png Chicago Bears -3

Obrana je skvělá jako minulý rok. Packers dovolila pouze 10 bodů, a to jediný touchdownový drive byl po skvělé individuální akci a big play Green Bay. Útok však pod taktovkou Trubiskyho velmi zaostává. Tento mladý QB se bude muset rozehrát, obrana celou sezónu sama neodtáhne.

10. Packers.png Green Bay Packers +2

Všichni se těšili, jak se ukáže útok Packers pod novým trenérem LaFleurem, ale byla to obrana, která dotáhla Packers k důležitému vítězství proti Bears. Tři inkasované body, a navíc INT, který na konci zápasu prakticky rozhodl celý duel. Rodgers se se svým novým koordinátorem potřebuje dostat na stejnou vlnu, nutno podotknout, že silnější obranu než tu Bears, tak často nepotkají.

11. Chargers. teamlogo.png Los Angeles Chargers -4

.Chargers nemusí stávka Gordona zatím moc mrzet, protože Ekeler se zdá být levnější odpovědí na stejném postu – 154 total yards a 3 TD je úctyhodný výkon. Chargers budou muset zabrat hlavně v obraně, přeci jenom dostat 200y po zemi na vítězství příště stačit nemusí.

12. Texans.png Houston Texans +1

Velmi sympaticky sehráli své utkání Texans na venkovním hřišti proti favorizovaným Saints. Watson se může spoléhat na Hopkinse, který chytí vše, co letí jeho směrem, a Fuller se Stillsem jsou velmi dobří WR2 a 3. Problémem však byla ofenzivní lajna, která i přes příchod Tunsila dovolila obraně Saints šest sacků.

13. seattle.png Seatlle Seahawks -4

Seahawks lehce zaváhali proti podceňovaným Bengals, když zvítězili pouze o bod 21:20. Běhová obrana dovolila po zemi pouze 34y, ale ta passová chvílemi hořela. Dalton naházel 418y a v této disciplíně se Seahawks musí zlepšit. Dobrou zprávou je, že D.K. Metcalf je asi opravdu dobrým receiverem, a ne pouze vypracovaným atletem z NFL Combine.

14. panthers.png Carolina Panthers +4

Pokud to jen trochu půjde, měli by dát Panthers v útoku míč do rukou McCaffreyho. Tato motorová myš si připsala přes 200 scrimmage yards a dva TD. Panthers v tomto zápase zabily tři ztráty míče, které velmi usnadnily práci pro útok Rams.

15. Steelers.png Pittsburgh Steelers -5

Zklamání tohoto týdne. Steelers si proti Patriots ani neškrtli a nová éra po odchodu Browna a Bella nezačala vůbec dobře. Útoku se nedařilo dostat balón k pokrytému Smith-Schusterovi a Conner moc příležitostí také nedostal. Nutno podotknout, že Steelers hráli proti Patriots, kteří budou jedním z nejlepších týmu letošního roku. Pokud však chtějí Steelers pomýšlet na playoff, tak takovéto utkání musí zvládat o dost lépe.

16. browns.png Cleveland Browns -5

Hype okolo Browns se trochu zmrazil. První útočný drive sice naznačoval, že by to mohlo jít, ale zbytek utkání proti Titans byla tragédie. Tři INT Mayfielda a pět sacků k tomu rozhodně není ideální start do sezóny. Nebudeme ale nad Browns ještě lámat hůl, talentovaný tým rozhodně mají.

17. Colts.png Indianapolis Colts -

Colts sehráli proti favorizovaným Bolts velmi kvalitní utkání, které rozhodlo až prodloužení. Brissett zaznamenal 190y a 2 TD a celkově mají Colts letos velmi slušně poskládaný tým. Uvidíme, jak se mladý rozehrávač popere s touto výzvou, pokud ano, musí se s Colts počítat.

18. Falcons.png Atlanta Falcons -3

Falcons se ani přes obrovský útočný potenciál nedokázali proti skvělé obraně Vikings prosadit. Vázla hlavně běhová hra, kde se navrátilec po zranění RB Freeman nemohl dostat do rytmu, a v druhé půlce zápasu už byla vidět frustrace z jeho hry. Falcons budou muset najít zpět svou útočnou identitu, pokud letos chtějí uspět.

19. Raiders.png Oakland Raiders +1

Propuštění Antonia Browna mělo na Raiders zřejmě pozitivní účinek. Velmi vyvážený passový a běhový útok, skvělý výkon nováčka Jacobse, který si jako první nováček v NFL od roku 2001 připsal v prvním zápase 200+ scrimmage yards a dva TD, a kvalitní obrana. Raiders po telenovele, kterou zažívali v tréninkovém kempu mile překvapili.

20. Titans.png Tennessee Titans +3

Tennessee zaskočilo nejen Browns, ale i celou NFL. Obrana nedovolila hvězdami nabitému útoku Browns téměř nic a Mariota naházel 250y a 3 TD. Navíc znovu skvěle zahrál RB Henry a s Titans se na začátku roku musí počítat.

21. Bills.png Buffalo Bills -

Proti diviznímu rivalovi z New Yorku dokázali otočit vývoj utkání a připsat si důležitou výhru. QB Allen znovu předvedl, že umí i po zemi, a obrana se 4 sacky měla velmi dobrý den.

22. 49ers.png San Francisco 49ers -3

Pomalejší rozjezd u 49ers v útoku, ale obrana skórovala hned dva touchdowny a svým výkonem rozhodla první utkání. Pokud bude kvalitní DL podpořena i secondary vedenou Shermanem, může tým ze San Franciska hrát svou roli v boji o postup do playoff.

23. Jets.png New York Jets +2

Velmi těsné utkání proti Bills rozhodly maličkosti. OL povolila soupeři hned 4 sacky a 243 total yards v útoku není také žádné světoborné číslo. Obrana ale zahrála skvěle a na ní budou muset Jets stavět i letos.

24. redskins.png Washington Redskins +4

Až překvapivě dobře hráli Redskins proti Eagles a dlouho to vypadalo, že svého divizního rivala překvapí a zvítězí. To se jim nakonec nepovedlo, ale rozhodně Redskins předvedli velmi povedený výkon, na kterém mohou stavět do dalších zápasů.

25. Bengals.png Cincinnati Bengals +7

Bengals jednoznačně předčili mé očekávání a se Seahawks drželi krok po celý zápas. Dalton i bez Greena ukázal, že házet stále umí, a obrana utvářela na Wilsona neustálý tlak. Po tomto výkonu to přeci jen u Bengals nevypadá tak černě.

26. Broncos.png Denver Broncos -

Nemastný, neslaný výkon v podání Broncos. Proti Raiders jsem čekal o dost lepší vizitku obrany a útok pod Flaccem také zrovna neexceloval.

27. buccaneers.png Tampa Bay Buccaneers -3

Proti 49ers to byl hodně utrápený výkon. Celkem 4 turnovery útoku a z nich dva obdržené TD jasně předurčily skóre utkání. Tampa má letos na zacelení spoustu děr, které se jim v prvním utkání nepodařilo odstranit.

28. Giants.png New York Giants +1

Poměrně jednoznačná prohra proti Cowboys, kde nestačil ani dobrý výkon RB Barkleyho. Giants se ale znovu mohou opřít o tohoto RB a Eli Manning také ukázal, že ještě nepatři do toho úplně starého železa.

29. jaguars.png Jacksonville Jaguars -7

Na začátku to nevypadalo špatně, ale jak rychle éra Folese začala, tak zřejmě na nějakou dobu skončila. QB Jags si zlomil klíční kost a svému týmu bude nějaký čas chybět. Jaguars jsou tak ve stejné situaci jako několik posledních let, a to bez kvalitního QB.

30. Lions.png Detroit Lions -3

Jak si nechat proklouznout mezi prsty téměř vyhrané utkání s Cardinals, o tom by mohli přednášet po prvním zápase Lions. Stafford sice naházel 385y a přidal tři TD, ale jeho hrubku na konci prodloužení mohli Cardinals potrestat a zvítězit rozhodujícím FG. To se nakonec nekonalo a Lions tak připisují remízu.

31. cardinals.png Arizona Cardinals -

Cardinals téměř celý zápas nedokázali najít způsob, jak přehrát Lions. V posledních pěti minutách však Kyler Murray ukázal, proč si ho Cardinals vzali jako jedničku draftu, a poslal zápas do prodloužení. Larry the Legend byl naprosto skvělý a Cardinals na konci prodloužení šahali po vítězství. Sympatický výkon od týmu, od kterého se toho letos moc nečeká.

32. Dolphins.png Miami Doplhins -2

Absolutní propadák prvního hracího týdne. Prohra 59:10 s Ravens, a zdálo se, že Dolphins nejde vůbec nic. Spekulace, že někteří hráči chtěli po zápase od svých agentů, ať jim zařídí výměnu, protože Dolphins letošní rok vzdali ještě před jeho začátkem, na sebedůvěře taky nepřidá.

autor: Jan Štiegler

Komentáře ke článku (celkem 48)

159029 Ježour napsal před 6 měsíci:
Čti co píšu. Ne slabší nebo silnější, píšu disfunkční. Tím myslím třeba více než 50 QB's, kteří se ve zbylých třech týmechza vlády B+B vystřídalo. S trenérama to bude velice podobné. Tomuhle se žádná jiná divize v NFL nepřiblíží ani na kilák. Tím neubírám skvělému vedení Pats kredit. To vám můžeme všichni závidět. Udržet se na špici není POUZE záležitost neschopné konkurence, o tom žádná.
159019 leguan napsal před 6 měsíci:
Pozeram ze McCafffrey si velmi nezabehal.. To bola Defense Bucs tak dobra?
159017 harykk napsal před 6 měsíci:
208 ya - to je v pořádku :)

Pro vkládání komentářů se, prosím, přihlaste kliknutím zde.


Představujeme:

Randy Moss

Randy Moss

Tým: 49ers (#84)
Pozice: Wide Receiver
Draft v roce: 1999


Budoucí člen fotbalové síně slávy Randy Moss, započal svou profesionální fotbalovou kariéru v barvách Minnesoty Vikings, kteří si ho vybrali do svého týmu v 1.… Více informací o hráčovi

Víte, co je?

Pojem: Audible

Quarterback a celý ofenzivní tým hraje vždy předem naučené varianty her, které jsou sepsány v tzv. playbooku. Hru, kterou bude tým zrovna hrát, volí offensive… Audible

Víte, co je?

Fanoušci s nejvíce body za únor 2020:

+++ | off-line 0 bodů
0000Dunik13 | off-line 0 bodů
000 AndyGal | off-line 0 bodů
000 Bedyk | off-line 0 bodů
gaučový odborník | on-line 4959×
formic | off-line 4843×
Ježour | off-line 4519×
DebiQue | off-line 4389×
PS4

Šéfredaktor na Twitteru:

Doktor na Twitteru:

PS4