NFL Scoreboard: aktuální výsledky NFL


NFL.cz > Novinky a aktuality Velikost textu

Power rankings - Week 5

středa 2. října 2019, 16:00 Čtvrtý týden je za námi a s ním i čtvrtina letošní sezóny. V tomto týdnu se lehce zadrhla kola pro jinak dominantní týmy a nebyla nouze o spoustu překvapivých výsledků. Jak to zahýbá s Power Rankingem se podíváme níže.

Power rankings - Week 5

1. Patriots.png New England Patriots -

Patriots se proti Bills hodně nadřeli a vítězství uhájili až v poslední čtvrtině. V zápase zase řádila obrana, která dala touchdown ze zablokovaného puntu a celkově dovolila Bills pouze 10 bodů. I když útok neměl svůj den, tak Patriots letos mohou spoléhat nejen na Bradyho, ale hlavně na obranu, a to je pro soupeře velmi děsivé zjištění.

2. chiefs.png Kansas City Chiefs -

Proti Detroitu to málem vypadalo na velké překvapení a první prohru Chiefs. Patrick Mahomes ale na konci zápasu zrežíroval skvělý touchdownový drive, kterým rozhodl velmi vyrovnané utkání proti Lions.

3. rams.png Los Angeles Rams -

Rams proti Buccaneers ukázali svou útočnou sílu a dokázali skórovat 40 bodů. Jasné vítězství pro LA? Ba ne, obrana Rams dovolila soupeři hned 55 bodů a vybrala si slabší chvilku v letošní sezóně. Goff naházel 3 INT a Rams tak ukázali, že i útok pod taktovkou McVaye má slabiny.

4. Packers.png Green Bay Packers -

V utkání kola Packers nezvládli poslední vteřiny zápasu, když byli pár vteřin před koncem u endzóny Eagles a sahali po vyrovnání. Pak ale přišla chyba a Eagles zachytili INT v akci, která hodně připomínala Super Bowl Seahawks-Patriots a vítězný INT Malcolma Butlera. Týmy se musí naučit nehrát Stack postavení WR a z toho rub/slant u endzóny a bude to hned veselejší.

5. Bears img.ashx.png Chicago Bears +3

Bears se zranil QB Trubisky, ale i přesto dokázali v utkání kola porazit Vikings. Znovu se činila obrana, která dovolila soupeři pouze šest bodů a vykouzlila celkem 6 sacků. Náhradník Daniel odehrál výborné utkání a Bears tak slaví důležitou výhru.

6. Saints.png New Orleans Saints +4

Saints zatím bez Breese válí. Teddy Bridgewater jasně ukazuje, že je jedním z nejlepších backup QB v lize a myslím, že některé týmy by ho braly i jako starting QB. Saints mají štěstí, že ho mají, a i přes absenci svého hvězdného QB si připsali druhou výhru v řadě.

7. Cowboys.png Dallas Cowboys -2

První těžší soupeř pro Cowboys a první zaváhání. V obranné bitvě sice Cowboys svému soupeři nedovolili skórovat TD, ale Saints stačily 4 field goaly, protože útok se hledal celý zápas. Cowboys tak první těžší zkoušku nezvládli a budou se muset dostat zpět do formy, kterou měli v prvních týdnech.

8. vikings.png Minnesota Vikings -2

Silný soupeř proti Vikings a znovu prohra i přesto, že se soupeři zranil QB a musel za něj hrát jeho náhradník. Útok Vikings skóroval pouze 6 bodů, a to prostě nestačí. Na prokletí Cousinse proti dobrým týmům začínám věřit snad i já, to už nemůže být náhoda. Škoda. Tým je to skvělý, ale chcete-li být úspěšní, musíte porážet silné týmy, a ten Vikings znovu neSKOLili!

9. Eagles.pngPhiladelphia Eagles +3

Eagles proti Packers potřebovali zvítězit a prolomit trochu smůlu a nevýrazné výkony z posledních utkání. To se jim nakonec díky skvělému obrannému zákroku u vlastní goal line těsně před koncem zápasu podařilo. S Eagles se tak znovu bude muset počítat. Jediným úskalím je velké číslo zraněných hráčů, které po zápase s Packers ještě narostlo.

10. seattle.png Seattle Seahawks +1

Arizona byla dobrým odrazovým můstkem pro Seahawks, kteří v posledních kolech trochu hledali formu. Obrana skórovala TD a povolila soupeři pouze 10 bodů. Wilson byl znovu skvělý a Seahawks budou chtít navázat na tento výkon i v dalších kolech.

11. Ravens teamlogo.png Baltimore Ravens -4

Druhý týden v řadě a zase nevýrazný výkon Lamara Jacksona proti silnému týmu. Ravens v zápase proti Browns otevřeli veřejný ovál a dovolili Chubbovi 165y po zemi a tři TD. Ravens budou muset zahodit tyto dvě prohry za hlavu a v zápasech se Steelers a Bengals se dostat zpět na vítěznou vlnu.

12. browns.png Cleveland Browns +3

V zápase proti Ravens jsme konečně viděli Browns, na které jsme se těšili, a o kterých jsme slýchali celou offseason. Mayfield 342y a TD, po zemi Chubb 165y a tři TD proti silné obraně Ravens. Pokud je toto tým Browns, který budeme sledovat i v dalších týdnech, tak se třes celá konference AFC.

13. Texans.png Houston Texans -4

Další překvapení kola, tentokrát v Houstonu. Texans si nedokázali poradit s oslabenými Panthers, za které znovu nenastupoval Cam Newton. Obrovským problémem byla i tentokrát passová protekce, která dovolila Panthers složit Watsona hned 6x. Pro Texans je to v letošním roce jednoduché, zastavit pass rush a nahánění Watsona = W, otevřené dveře na škole OL Texans = L. 

14. Chargers. teamlogo.png Los Angeles Chargers -1

Povinná výhra nad Dolphins a zvednutí sebevědomí před dalším zápasem pro Bolts. Na roster se vrátil Melvin Gordon, který to bude mít však za skvěle hrajícím Ekelerem velmi těžké.

15. Bills.png Buffalo Bills +1

Bills doma potrápili zatím suverénní Patriots a nebýt zranění QB Allena v poslední čtvrtině, tak toto utkání mohlo skončit velikým překvapením. Bills každopádně ukázali, že to s bojem o playoff myslí vážně.

16. Lions.png Detroit Lions +3

S Detroitem se musí počítat! Psal jsem, že počkáme na zápas s Chiefs, a Lions byli pouze necelé dvě minuty od vítězství. Matt Patricia tak trochu v ústraní sestavil velmi dobrý tým a Lions se svými výkony mohou pomýšlet na playoff.

17. 49ers.png San Francisco 49ers -

Bye Week. O pravé síle 49ers se dozvíme více až v tomto týdnu v zápase proti Browns.

18. panthers.png Carolina Panthers +2

Znovu platilo heslo No Cam-No Problem. Obrana zaznamenala proti Texans hned 6 sacků a velkou měrou se zasloužila o další vítězství Panthers. Abych nezapomněl CMC 179 total yards a rozhodně musí být v konverzaci o MVP sezóny.

19. buccaneers.png Tampa Bay Buccaneers +5

Znovu potvrzení mých slov. Prohra s Giants v poslední vteřině v třetím týdnu a dominantní výkon proti favorizovaným Rams ve čtvrtém. U Bucks mají rozhodně skvělou ofenzívu, a pokud se Winston vyvaruje hloupých chyb, mohou Bucs letos ještě zazlobit.

20. jaguars.png Jacksonville Jaguars +3

Gardner Minshew! Gardner Minshew! Říká se, že Minshew jednou viděl malého chlapce, kterého jeho spolužáci šikanovali. Přišel k němu a řekl, ať si toho nevšímá a jde si za svým snem. Tento chlapec byl Tom Brady, který do dneška vyhrál 6x Super Bowl. Žerty stranou, Jaguars i ve druhém utkání zvítězili a Minshew mánie může pokračovat. Konečně se rozběhal i Fournette a jeho 225y rozhodně pomohlo.

21. Colts.png Indianapolis Colts -7

Colts se zápas proti Raiders moc nepovedl a skrz celé utkání museli dohánět náskok Oaklandu. Raiders dokázali zastavit běhovou hru Colts a Brissett tentokrát nedokázal zápas vyhrát svou pravačkou, když zkompletoval jen něco málo přes 50 % svých přihrávek.

22. Titans.png Tennessee Titans -

Podobný případ jako Raiders. Tennessee se skvělou obrannou hrou zastavilo passový útok Falcons a Mariota se činil, když naházel 227y a tři TD. Stejně jako u Raiders je u Titans potřeba jedna věc, a to konzistence.

23. Raiders.png Oakland Raiders -2

O Oaklandu stále nevím, co si myslet. Jeden zápas hraje tým jako by ani nechtěl vyhrát, a v druhém týdnu jako tým, který hraje v playoff formě. Gruden potřebuje najít konzistentnost, potom mohou být Raiders úspěšní, talent v týmu evidentně mají.

24. Falcons.png Atlanta Falcons -6

Propad tohoto Power Rankingu. Stále nerozumím, jak se Falcons s útočným potenciálem, který mají, nedokáží naplno prosadit. Fotbal ale někdy nedává smysl a Falcons sezóna pomalu protéká mezi prsty.

25. Broncos.png Denver Broncos +1

Broncos jsou zatím 0-4, ale rozhodně hrají lépe, než říká jejich bilance. S Jaguars to bylo znovu těsné, ale na to se v NFL bohužel nehraje. V Denveru budou muset najít způsob, jak vyhrávat těsná utkání.

26. Giants.png New York Giants +3

Další týden a solidní výkon nováčka Jonese. I když Giants hráli bez zraněného Barkleyho, tak jeho produkci dokázal nahradit jeho zástupce RB Gallman, který zaznamenal 108 celkových yadrů a dva TD. Giants jsou sice 2-2, ale na nějaké větší úspěchy to letos stejně u Big Blue nevidím.

27. Steelers.png Pittsburgh Steelers -2

Steelers si poměrně jednoduše poradili s Bengals, ale jejich výkony nejsou v letošním roce po sérii odchodů a zranění vůbec dobré. Pittsburgh tak v letošním roce může vyzkoušet nové hráče, sebrat vysoký výběr v draftu a příští rok se vrátit zpět do první poloviny tabulky.

28. Bengals.png Cincinnati Bengals -

Bengals mají na svém rosteru problémů víc než dost. Hlavní otázkou do konce sezóny tak zřejmě bude, zdali zkoušet vrátit do sestavy A.J.Greena nebo tohoto hvězdného WR šetřit až do sezóny 2020, tak aby byl konečně zdravý a Bengals mohli trochu konkurovat. Jejich ofenzivní síla je nyní velmi malá.

29. cardinals.png Arizona Cardinals +1

Cesta za lepšími zítřky v Arizoně pokračuje. Ofenzivní lajna znovu dovolila soupeři 4 sacky a Murray byl naháněn až příliš často. Cardinals by měli opravdu něco změnit, jinak Murray sezónu nemusí dohrát.

30. redskins.png Washington Redskins -3

Éra Haskinske začala o něco dříve, než jsem čekal, když nahradil trápícího se Keenuma v zápase proti Giants. Vstup do profesionální ligy byl všelijaký, ale ne úspěšný. 3 INT a pouze 107y nebylo ideální. Haskins ale bude mít čas vše napravit a dát fanouškům Redskins naději do budoucna. Třeba v dalším týdnu, pokud bude jedničkou svého týmu. Nicméně proti obraně Pats to není nejjednodušší.

31. Jets.png New York Jets -

Bye week znamená další týden blíže k návratu Darnolda. Do té doby mají Jets místo 31. týmu v NFL rezervované.

32. Dolphins.png Miami Dolphins -

Dolphins… Je potřeba se radovat z maličkostí. Miami po TD Parkera vedlo nad Chargers 7:3! Jen tak dál, držím palce do dalších zápasů.

Jan Štiegler

Komentáře ke článku (celkem 55)

161089 Oakley napsal před 5 měsíci:
Pokud si to dobře pamatuji, tak Steelers letošní pick v 1 kole nemají..
Jinak jsem zvědavý na Bears, tuto sezonu zatim na mě nedělají moc dobrý dojem a myslím, že pokud zahrajeme jako proti Colts, tak určitě máme šanci :)
Co řikáte na trest pro Burficta ?
161088 Ježour napsal před 5 měsíci:
... a proto vás, chlapci, nikdo nemá rád :-D :-D
161071 onpav napsal před 5 měsíci:
Od toho taky příprava je, že jo, aby se vyladily chybičky.

Pro vkládání komentářů se, prosím, přihlaste kliknutím zde.


Představujeme:

Tom Brady

Tom Brady

Tým: Patriots (#12)
Pozice: Quarterback
Draft v roce: 1999


Brady byl během 2000 NFL draftu vybrán v 6. kole, jako 199. hráč celkově týmem, New England Patriots. Ve své dosud mimořádně úspěšné profesionální fotbalové… Více informací o hráčovi

Víte, co je?

Pojem: Hail Mary

Hail mary pass je slavný název pro velmi dlouhý pass (nahrávku quarterbacka), která má malou naději na úspěch. Hail Mary

Víte, co je?

Fanoušci s nejvíce body za únor 2020:

+++ | off-line 0 bodů
0000Dunik13 | off-line 0 bodů
000 AndyGal | off-line 0 bodů
000 Bedyk | off-line 0 bodů
gaučový odborník | off-line 4959×
formic | off-line 4843×
Ježour | off-line 4519×
DebiQue | off-line 4389×
PS4

Šéfredaktor na Twitteru:

Doktor na Twitteru:

PS4