NFL Hot News: aktuální dění v NFL


NFL.cz > Novinky a aktuality Velikost textu

San Francisco 49ers offseason

čtvrtek 15. srpna 2019, 11:00 Podobně jako minulý rok jsem opět plný optimismu před nadcházející sezonou. Nicméně letos ten optimismus má na krku velký nůž, protože jestli s tímhle teamem Shanahan nedokáže vyhrát, tak máme v Bay area velký problém.

San Francisco 49ers offseason

Minulá season mohla vypadat daleko lépe, jenže přišel ten smolný a také bohužel hloupý moment Garoppola, který odkázal Niners zpět do temnoty. Ta temnota přece jenom byla vyvážena světlými momenty. Z Kittla se stal TOP 3 hráč na své pozici, Buckner pokračuje ve svém progressu a už teď patří k tomu nejlepšímu co se týče interior d-linemanu. Stejně tak se skvěle předvedl Matt Breida, který bude vehementně odrážet nápor v backfieldu v podobě Tevina Colemana a navrátilce z IR McKimmona. Dále bych rád vyzdvihnul Kylovu offense, která byla bez starting QB a většina hráčů bojovala se zraněními a i přes všechny anomálie, Kyle a jeho team byl statisticky veden jako 16 nejlepší offense v NFL. O-line dle PFF byla 15 nejlepší v lize, zejména run-blocking patřil k tomu lepšímu v NFL.

Obrana byla hodnocena dokonce na 13 místě v kolonce povolených yardu, nicméně obrana nedokázala získávat turnovers a ze 16 zápasů dokázala nasbírat jenom 7 (ano sedm, kurva drát), což bylo suverénně nejhorší v lize. Na druhou stranu pass-rush zaznamenal 48 sacků, tento výkon stačil na solidní 9 místo.

Kdybych měl ve zkratce zhodnotit Lynchovu offseason 2018, tak podpis Shermana a Persona se skutečne vydařil. Sherman ukázal že furt dokáže bránit top WRs v NFL, nicméně Saleh musí počítat s jeho horší obratností, která se často ukazuje během deep routes. Person je OG, kterého nikdo neznal a do té o-line zapadl naprosto skvěle. Naopak podpis McKimmona zastínilo jeho ACL a center Richburg dost bojoval se zdravím a když hrál, tak byl bohužel nejslabší článek. Když se rychle vyjádřím k minulému draftu, tak musím Lynche pochválit protože draftoval dobře. McGlinchey je vlastně další Joe Staley a až Staley skončí, tak McGlinchey se v klidu může přesunout na LT a máme vystárano na dalších 10let. WR Pettis z druhého kola také dosti bojoval se zraněními, nicméně když hrál tak byl výborný, skvělý route-running a Kyle několikrát řekl že jeho ceiling je opravdu vysoký. Fred Warner měl velmi těžký úkol a to nahradit odpadlíka Rubena Fostera, náš LB corps byl fakt průměrný až podprůměrný a Warner jakožto rookie bez větší pomoci dokázal řídit naši defense. Je to velmi atletický LB, společně s Alexandrem by mohli tvořit efektivní duo. Ještě bych rád zmínil duo DBs, Harris a Moore, oba mají dost velký potenciál, aby startovali a to už se může stát letos, kde podle posledních zpráv z campu si oba podmaňují pozici FS a SS. Čili mít 5 starters z jednoho draftu mi přijde jako skvělý počin. Nakonec bych rád připomněl že přesně 6 zápasů jsme prohráli rozdílem o jeden touchdown nebo menší.

To byla menší rekapitulace minulé season a teď se podíváme na rekapitulaci letošní offseason, plus přidám menší predikce a vysvětlím silné a slabší stránky teamu.

Začnu trochu netradičně a rozeberu pár coaching změn v teamu, které můžou mít obrovský vliv na hru. Lynch se rozhodl zaměstnat Krise Kocurka, velmi zkušený d-line coach, který dlouhá léta působil v Lions. Kocure přinese tzv. Wide 9 system. Hráči v d-line mají jinak rozdělený spacing (to jak stojí, mají větší mezery mezi sebou), což by mělo přinést lepší úhel na hráče z o-line a tudíž snadnější cestu ke QB. Viděl jsem několik videí a Kocurek působí skvělým dojmem a vyzařuje z něj tuna energie. Chce mít skvělě atleticky vybavené pass-rusher, kteří jsou ale dostatečně flexibilní na jehou náročnou hru, která offensie linemanum moc vonět nebude. Když mluvíme o energii tak musím zmínit další přírůstek. Legendární Wes Welker se bude nově starat o WRs. Podle mě je může naučit super věci a moc se těšim na jeho práci. Ten WR corps je plný mladých WRs a jeho zkušenosti a leadership může dost pomoci.

Offseason 49ers by se dala označit jako nejlepší útok je obrana. Lynch podepsal za velké peníze LB Kwona Alexandera z Tampy Bay. Alexander je fyzicky velmi dobře vybaven, umí udělat big play, je skvělý v blitzovaní, ale taky umí missnout pár tacklů a má za sebou solidní injury list. Tohle je dost risky podpis, ale určitě je to velký upgrade oproti Malcolmovi Smithovi a s Warnerem to může být velmi zajímavé duo. Další úkol byl najít druhého CB k Shermanovi. Tím hráčem má být Jason Verett, který zažil několik skvělých momentů v San Diegu, ale jeho injury list je asi stejně dlouhý jako nákupní seznam každé ženy. Nějak si říkám že Lynch se na to snad ani nekouká, nicméně ta smlouva je jenom jednoletá za solidní peníz – low risk high reward. K těm známějším jménům z FA lze ještě připočíst Tevina Colemana, který se připojí už k tak nadupanému RB corpsu. Většina fans hystericky vykřikovala: we need a freakin pass-rusher a logicky koukala na trh volných hráčů. Lynch přispěchal s velmi dobrým řešením jménem Dee Ford. Ano stál nás 2nd round pick a dostal pořádně zaplaceno, ale je to vynikajcí end a je v ideálním věku, je to klasickej speed-rusher, který se vyznačuje naprosto elitním first stepem a pomalejší tacklové s ním mají velké problémy. Zpackanou season alespoň lehce zpříjemnil 2nd overal pick na letošním draftu. Ano řeč je o Nickovi Bosovi, který zaštítí druhý kraj d-line a vytvoří tak ultra silné combo ve spojení Bosa, Buckner, Thomas (Armstead) a Ford. Upřímně se přiznám že můj favorit byl Quinnen Williams, byl mi velmi sympatický jako člověk a strašně se mi líbil jeho tape. Na druhou stranu Bosa už dominuje v campu, všichni ho chválí, Joe Staley řekl že ho má plný brejle a vypadá to že by měl jít ve stopách svého bratra a možná ještě výš. Nick má ohromnou sílu, skvěle pracuje s rukami a dokáže použít svoje boky a tělo tak, že se obtočí kolem pravého tackla jak žížala a následně zadupe QB.

V druhém a třetím kole si konečně přišel na svoje Shanahan. V druhém kole si Niners vybrali WR Deeba Samuela, který na college dostal nálepku the most physical WR in the game. On hraje velmi agresivně, podobně jako hrál třeba Steven Smith sr. Je sice o něco vyšší, ale ten kluk se prostě pere o každý yard a často je třeba několik obránců ke složení tohoto hráče. Dokáže zahrát jak X WR, tak i sloťáka. Ve třetím kole si Kyle vybral tzv. švýcarský nožík. Sice už máme takového hráče v podobě Jusczyka, ale Jalen Hurd je přece jenom ještě víc univerzálnější. Na college začínal jakožto RB (výška 1.96), pak ho jistý Alvin Kamara vyštípal ze sestavy Longhorns a on si vyžádal transfer do Bayloru, kde začal hrát jako WR. Kyle si však díky jeho postavě myslí že může zahrát časem i TE. Letos od něj nečekám nic, ale do budoucna to může být dost šikovný hráč. Během čtvrtého kola jsem si myslel že si Lynch a Shanny dali bong a omylem napsali jiné jméno než chtěli. Ve čtvrtém kole si vybrali puntera Wischnowskiho, nicméně na jejich obranu, ten kluk vypadá naprosto úžasně. Vygooglete si jeho highlights a brzy zjistíte že Hekker 2.0 is coming. Tohle může bejt skrytý game-changer, je rozdíl rozehrávat na 20ce a nebo uvnitř 10ky. Ještě zmínim jméno Dre Greenlaw, LB z 5 kola, který zatím vypadá skvěle v training campu a bylo by super kdyby doplnil duo Alexander a Warner. Tolik k letošní offseason. Ještě bych závěrem dodal, že všechny hráčské smlouvy jdou přes pana Paaraga, který je naprostý kouzelník a všechny tyhle “risky deals“ mají schovanou pojistku, většinou v tom že většina garantovaných peněz se naskládá do prvních let a pokud by hráč nepředváděl požadované výkony, tak 49ers mají hodně možností jak s ním naložit, aniž by nějak extrémně ovlivnil salary space. Btw to samé platí o kontraktu Jimmyho, už po téhle sezoně ho můžeme za rozumné peníze cutnout, ale to se snad nestane.

Teď se vrátím k tomu nabroušenému noži, který visí nad Kylem a Lynchem. Ten team papírově už nemá tolik slabin a jakákoliv záporná bilance by byla velké zklamání. Jediná věc ze které mám strach jsou zranění a secondary. Zranění se moc ovlivnit nedá, takže o tom se nemá smysl bavit. Nicméně ta secondary může být velký problém. Hlavně teda duo safeties, kde teď nikdo netuší jak ta finalní dvojka bude vypadat. Tady vyčtu Lynchovi to že se nezajímal o Earla Thomase. Ta Salehova defense dost kopíruje ten úspešný systém Seahawks z minulých let a klíčem je mít ball-hawking safetyho jako je právě Thomas. Hráč co má skvělou vision, dokáže pokrýt dost prostoru a zároveň dokáže vypomoct CB’s s jejich deep zónami. Takový hráč Niners chybí a snad z té skupinky vyjde solidní dvojice. Na druhou stranu ten pass-rush by měl udělat i z průměrný secondary aspoň lehce nadprůměrnou, nečekám že by soupeřovi QBs měli nějak moc času na dlouhý zíraní po hřišti.

Pojďme přejít k těm positivnějších stránkám teamu. Jak jsem zmiňoval, Kocurek a jeho mega talentovaná skupinka letos musí terorizovat každého QB, také očekávám že hráči jako Thomas nebo Armstead budou mít daleko vyšší produkci, protože double team bude schytávat Buckner nebo Ford a tím pádem se vyrojí několik skulinek v lajně, které budou trefovat jejich spoluhráči. Když si připočtu mladý atletický LB corps, tak by ta obrana nemusela bejt vůbec zlá, ba naopak Kyle už během campu několikrát řekl že obrana zatím dává offense docela na frak a že jim každý down dělají problémy. Nicméně si nemyslím že se dostaneme do play-off zejména kvůli obraně, můžeme být úspěšní díky dobrému mixu, ale stejně si myslím že Kylova offense bude letos top 5 v lize – zdravá offense.

Na konec článku vám hodím 3 odkazy na videa, kde jsou vidět ty rukopisy Kylovi offense a proč to bude fungovat, zároveň tam je odkaz kde je rozebraná celá hra Garoppola proti Vikings a Chiefs. A ano po zhlédnůtí těchto klipů si stále myslím že Jimmy je long-term odpoveď a já se nesmírně těším na další season. On už nebude dělat ty nesmyslný scrambly, má k dispozici zábavnou skupinku play-makers (Pettis, Goodwin, Samuel, Taylor, Kittle), může se opřít o silnou running-game. Tady je důležité připomenout, že Kyle aplikuje zone-blocking, tudíž running game se skládá s častých stretches, counters, což vytváří spoustu možností pro potenciální cutback z čehož můžou pramenit big plays (třeba jako tady -

klasická stretch play, kdy linemani blokují do prava a Breida čte hru a hledá ideální gap pro něj)

Ještě se vrátím k Jimmymu, měl další rok pro studování Kylovi offense, má přesně ty atributy co Kyle potřebuje (rychlej read, umí hodit deep ball, neskutečně rychlej release a podle mě má tu game-winning mentality a leadership). Kdo nebude koukat na to video, kde se rozebírá Kylova offense, tak zkusím rychle vysvětlit v čem je tak bravůrní. Kyle umí nadesignovat akce, jak málokdo v NFL, je neskutečněj perfektcionista, kde hledá chyby v coveragi a pak z toho vznikají big plays, v tý Chiefs game je hned několik ukázek. Skvěle kombinuje routy a prostě dělá všemožný aby toho soupeře nějak navnadil a pak je všechno jinak, to vše za použití různých motions, play-actions a jiných fakes. Kittlův breakout year je tvořenej 50% právě Shanahanem. Kittle těží ze svých výborných rukou, velmi dobrém route-runningu a je kurevsky rychlej na TE. Když se podíváte na některé jeho plays, tak uvidíte že občas byl úplně wide open, pak nabral rychlost a za chvíli byl v ednzoně.

Tudíž je to hlavně Kyle, ve kterého mám důvěru. Team už se nemůže vymlouvat na nedostatek talentu a všichni to ví. Sám Jimmy řekl že už letos musí přijít vítězství a po celém táboru Niners se nese heslo: WIN NOW!

Když jsem se podíval na schedule, tak mě vyšlo číslo 10-6. Kdyby se to naplnilo, tak by to asi znamenalo wild-card spot, což si myslím že je reálný cíl. Já doufám že 49ers budou předvádět hezký fotbal, zábavnou inovativní offense a nesmírně tvrdou a produktivní defense. Děkuji za pozornost, pokusím se ještě dovalit ten článek o air-raid offense, kterou rád využívá i Shanahan.

ALWAYS FAITHFUL, GO 49ERS !

Garro vs Vikes

Brilantni systém Reid vs Shanahan

Pokračování

Autor: Vojtěch Formánek

Komentáře ke článku (celkem 57)

156293 formic napsal před 4 měsíci:
komentovat Garru nebudu, jestli tohle predvede v regular season, tak at jde do prdele.. tolik asi ke vcerejsimu zapasu
156292 Ježour napsal před 4 měsíci:
"Kvůli miminu" ... tyhle automaticky opravy jsou někdy chytřejší, než by člověk potřeboval.
156291 Ježour napsal před 4 měsíci:
Kvůli minimálně jsem dnes v noci mohl sledovat zápas 49ers a laickým nezůčastněným pohledem mám pocit, že ten nejdražší hráč může být nakonec tou největší slabinou. Na to kolikrát už byl zraněný mám pocit, že se ani nijak zvlášť nehlídá. Jinak Lynch poskládal opravdu velmi sympatický tým, který bude Hawks a Rams prohánět. Ovšem pokud ... :-/

Pro vkládání komentářů se, prosím, přihlaste kliknutím zde.


Představujeme:

Chris Johnson

Chris Johnson

Tým: Titans (#28)
Pozice: Running Back
Draft v roce: 2007


NFL kariéra v kostce Christopher Duan Johnson byl v roce 2008 během NFL draftu vybrán v 1. kole, jako 24. hráč celkově, týmem Tennessee Titans. … Více informací o hráčovi

Víte, co je?

Pojem: Super Bowl

Super Bowl neboli Vince Lombardi Trophy je pohár pro vítěze NFL, který byl vytvořen v roce 1967. Zároveň je Super Bowl název pro celou soutěž NFL. Před… Super Bowl

Víte, co je?

Fanoušci s nejvíce body za prosinec 2019:

Ferry | off-line 50 bodů
Keka | off-line 50 bodů
1smyky1 | off-line 45 bodů
#3 - Seattle | off-line 45 bodů
gaučový odborník | off-line 4683×
formic | on-line 4308×
DebiQue | off-line 4243×
Ježour | off-line 4192×
PS4

Šéfredaktor na Twitteru:

Doktor na Twitteru:

PS4